Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 300 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Uto Avg 07, 2012 1:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 07, 2012 1:18 am
Postovi: 6
Izvinjavam se sto ovako upadam u temu, ali moram jer mi treba sto pre neki odgovor, a nikako da ga dobijem. Da li moze neko neso reci o ovome, i sta da radim? Pre 20ak dana tokom odnosa decko mi je rekao da je sekret izuzetno cudan,lepljiv. Odmah potom sam otisla kod ginekologa,uradila je briseve i rekla da je sve u redu sem malo pojacanog sekreta i dala mi da koristim Gino-daktanol vaginalete. Kad sam zavrsila sa njima trebala sam nakon poslednje vaginalete dobiti menstruaciju,medjutim dobila sam je nakon 3 dana (to verovatno nije nikakav problem al ajd na napisem). Kad je i mens. prosla ispostavilo se da je sekret lepljiv i dalje. Sta da radim? Ima li neko nekakav savet? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sre Avg 08, 2012 10:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Ja bih rekla da nemas razlog za zabrinutost. Ginekoloski je potvrdjeno da nemas neki problem. Belo pranje pre i posle cikljusa kod nekih zena je cesta pojava bez patoloskih promena. Ovulacija, PMS (hormonalni status) moze uticati na kolicinu i izgled sekreta. Ono sto je bitno da nemas popratne simptome tipa, peckanje, svrab, crvenilo, neprijatan miris sekreta. (??)
Postoje mnogobrojne vaginalete na biljnoj bazi sa uljima kamilice, nevena, kantariona zalfije hajducke trave. Jako su dobre za odrzavanje vaginalne flore.
Iskljuciti nosenje preuske garderobe, sintetickog vesa, parfimisanje "tamo dole", koristiti uloske bez dodatnog mirisa, izbaciti dnevne uloske, prati se sa sapunom bez sapuna i biti vrlo stedljiv i sa takvim sredstvom. Dovoljno je redovno pranje i cistom vodom.
Ja u stvari ne znam zasto si tako jako zabrinuta. Sta te tacno brine?
Belo pranje ili decko koji ima primedbe? (:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sre Avg 08, 2012 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 07, 2012 1:18 am
Postovi: 6
E sad mi je vec malo lakse...hvala puno... pa brine me to sto me ni posle koriscenja vaginaleta nije proslo o.O ....vec vise od 20 dana se vucem sa tim.... a pri tom ne znam zbog cega je to (posumnjala sam da je mozda zbog hlora u bazenu). Nemam nikakve propratne simptome...bas nikakve...ali mi je cudno vrlo, vidim da to nije u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sub Okt 06, 2012 4:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2012 4:51 pm
Postovi: 1
ovako, ja bih htjela da pitam da li je normalno da mi unutrasnje usne budu vece od spoljasnjih, to je tako ruzno, i mene je prosto blam da se skinem pred momkom, cak mu i ne dam da me gleda kad sam skroz gola zato sto mislim da bi se zgrozio :(
cak sam razmisljala da idem i na operaciju :o ... sta vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Čet Okt 11, 2012 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 11, 2012 12:00 am
Postovi: 6
kaca90 je napisao:
ovako, ja bih htjela da pitam da li je normalno da mi unutrasnje usne budu vece od spoljasnjih, to je tako ruzno, i mene je prosto blam da se skinem pred momkom, cak mu i ne dam da me gleda kad sam skroz gola zato sto mislim da bi se zgrozio :(
cak sam razmisljala da idem i na operaciju :o ... sta vi mislite?


Da ste procitali temu od samog pocetka kao ja, znali bi ste da se zbog toga nikako ne treba uzrujavati, i da ne postoje dve zene sa potpuno istim... ja nisam ginekolog i to sam zahvaljuci Tamari procitao u tekstu... Ali sam zato muskarac i mogu Vam reci da nema razloga da Vas je blam... Kakav je to muskarac koji se zgrozava od toga? Sta ce Vam takav muskarac, pored milion drugih koji to vole? Odgovorno tvrdim da ogromnoj vecini muskaraca to NE SMETA, ama ni pod tackom razno... i zato nema razloga da Vas je sram. Otvoreno pricajte sa partnerom, uzajamna komunikacija je ZAKON, mozda na kraju otkrijete da on to bas voli... Kakva operacija, kakvi bakraci, idete bez razloga pod "noz" ...

P.S. @Tamaraft, registrovao sam se na ovaj forum samo da Vam kazem BRAVO i da znate da ovo ipak i muskarci citaju... Kako ono rekoste EDUKACIJA EDUKACIJA I OPET EDUKACIJA :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sre Nov 21, 2012 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 21, 2012 2:13 pm
Postovi: 1
Kako mogu da stupim u kontakt sa Tamaromft u p.poruke?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Jan 18, 2013 11:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Slobodno napisite ovde ako imate neko pitanje...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Čet Jan 31, 2013 6:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 31, 2013 6:51 pm
Postovi: 3
Imam jedan problem, pocelo je skorije da se desava da posle odnosa sa deckom osetim peckanje kad piskim, ali ne uvek i malo crvenkasto, ali to traje samo jedan dan i prodje sve. Ja sam isla kod ginekologa i rezultati su mi okej, a ni on nema ovako nikakve simptome. Pa me zanima sta to moze da bude?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sub Feb 02, 2013 9:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Verovatno se radi samo o iritaciji, posebno ako ne koristite kondome.

Pokusajte sa lubrikantima na bazi vode, jer iritacija nastaje usled nedovoljne koli;ine vaginalnih sokova.

Tokom odnosa se neminovno stimulise i mokracna cev, tko da nije nishta strasno, prodje kao sto ste i sami primetili posle par sati, pijte dosta vode, i koristite lubrikante ili kondome sa dodatom kolicinom lubrikanata.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sub Feb 02, 2013 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 31, 2013 6:51 pm
Postovi: 3
Hvala puno, nadam se da ce sve da se resi. A zanima me takodje, da li tom iritacijom mogu da izazovem nesto ozbiljnije? I kad mi se to javi, ja obicno namazem malo katarionovog ulja i mislilm da pomaze, pa me samo zanima Vase misljenje, da l' je okej ako malo cesce stavljam? i sta mislite o ispiranju hipermanganom, naravno blago? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Ned Feb 03, 2013 2:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Iva888 je napisao:
Hvala puno, nadam se da ce sve da se resi. A zanima me takodje, da li tom iritacijom mogu da izazovem nesto ozbiljnije? I kad mi se to javi, ja obicno namazem malo katarionovog ulja i mislilm da pomaze, pa me samo zanima Vase misljenje, da l' je okej ako malo cesce stavljam? i sta mislite o ispiranju hipermanganom, naravno blago? :)

Za svaki slučaj uradite bris na Hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Ned Feb 03, 2013 6:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Zli doktor je napisao:
Iva888 je napisao:
Hvala puno, nadam se da ce sve da se resi. A zanima me takodje, da li tom iritacijom mogu da izazovem nesto ozbiljnije? I kad mi se to javi, ja obicno namazem malo katarionovog ulja i mislilm da pomaze, pa me samo zanima Vase misljenje, da l' je okej ako malo cesce stavljam? i sta mislite o ispiranju hipermanganom, naravno blago? :)

Za svaki slučaj uradite bris na Hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu...


Testove svakako treba da radite na 6 meseci ako imate nezasticene seksualne odnose!

Kantarionovi ulje jeste dobro ali ne svakodnevno, isto tako i sa hipermanganom. Nemojte narusavati vaginalnu floru nepotrebnim hemikalijama, perite se neutralnim sapunima i mlakom vodom, tusirajte ili ispirajte se posle svake velike nzde i nosite pamucne gacice, izbegavajte dnevne uloske!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Uto Feb 12, 2013 7:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 12, 2013 7:15 pm
Postovi: 1
Izvinjavam se sto ovako upadam, imam pitanje.

Pre nekih mesec dana primetila sam da mi se sekret potpuno izmenio.Belicast je i jako gust, a takav nikada nije bio. Nema nikakvog svraba ili bilo kakvih drugih neprijatnosti. Probala sam da idem par puta kod mog ginekologa ali je red toliki da su me u vise navrata i vratili. Kod privatnog sam uradila cervikalni bris i uredan je, medjutim sekret je i dalje takav, meni cudan. Jedino sto radim drugacije nego inace je sto koristim Nivein gel za intimno pranje, a ranije sam koristila obican gel za tusiranje.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sre Feb 13, 2013 8:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Upravo to i može biti jedini ražlog promenjenog sekreta!

Gelovi za intimnu higijenu si NEPOTREBNI za održavanje intimne higijene!

Perite se mlakom vodom i neutralnim sapunom i nikako nemojte prati unutrasnjost vagine!

Isto tako vasa ishrana i kolicina vode koju unosite u toku dana može imati velikog uticaja na sekret!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Čet Feb 14, 2013 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 8:22 pm
Postovi: 1
Nadam se da ima neko raspolozen da mi pomogne, upravo sam se vratila od ginekologa i dao mi je povidon jod penu za ispiranja vagine, kaze umesto kupke za tusiranje, sad nisam najbolje razumela kako se to koristi, jel zna neko? :o
hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 300 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: