Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 300 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Sep 17, 2010 10:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Alergija, prljanje lanca, mackanje istog kremama i uljima pa ce hemijske reakcije koje se desavaju na lancu mogu izazvati fleke, i alergije, infekcije, a i bele tragove na kozi!

A i ako uzivate onda uzivajte u potpunosti a ne ogranicheni i okiceni nepotrebnim nakitom i stvarima!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 7:30 pm
Postovi: 2
Dobar dan. Ja sam ovde nova . Problem sledeci:2 mioma(2,5m na prednjem zidu materice,3cm na zadnjem),cesti bolovi u donjem stomaku,sekret koji se oseca.Od jednog do drugog ginekologa probaj ove vaginalete,probaj one.Obilne i bolne menstruacije,probala "janine"pilule,ali nista bolje.Tri porodjaja. Sta sad? Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Sep 24, 2010 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 10:32 am
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
interesuje me da li se na ultra zvuku mogu videti ciste na jajnicima? i kako se one uopste otkriju? hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Sep 24, 2010 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 11:21 pm
Postovi: 13
da zato izmedju ostalog i sluzi ultrazvuk :) znaci ako sumnjas da imas cistu zakazi ultrazvuk kod ginekologa i ustanovice imas li ili ne,a moze da ti radi onaj klasicni pregled ultrazvukom (na punu besiku) a u poslednje vreme rade i vaginalno pregled ultrazvukom (sa praznom besikom)..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Ned Sep 26, 2010 5:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Otkriju se prilikom pregleda i ultrazvuchnog pregleda, a pre toga obichno se pacijentkinje zale na bolove, neredovne cikluse...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sre Okt 06, 2010 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 10:32 am
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
pozzz
interesuje me da li je normalana pojava - dlake na dojkama
primetila sam da vec neko vreme imam po nekoliko dlaka tamnijih na dojkama,oko bradavice (oreole)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sre Okt 06, 2010 11:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Da, normalno i je da bude i po 10ak crnih kod nekih zena kod kojih je maljavost pojacana. Ako je to propraceno drugim simptomima (promena kilaze, masnoce koze, itd) treba uraditi kontrolu hormona i proveru jajnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Nov 05, 2010 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 05, 2010 11:55 am
Postovi: 5
tamaraft je napisao:
O ho ho, ovde se zahuktalo :)

Ne bih ulazila u to da li neko neshto reklamira ili ne, bitnije mi je da svaka zena nauchi da vodi rachuna o sebi, o higijeni pre svega! Od skoro sam pochela da radim u jendom domu zdravlja, strashno je i zalosto i tuzno shto mushkarci dolaze chistiji an terapije od zena, i tuzno je shto ja kao terapeut moram neoga da opominjem da se okupa i dodje chist na terapiju. O mirisima da vam i ne pricham!

To je prvo shto treba svako da uradi a posle da razmishlja o finesama, i tome koje ce uloshke da koristi i kada i kako!

Zivimo u 21.veku i moj se mozak NIKADA nece pomiriti sa chinjenicom da odrasla zenska osoba ne moze da se okupa jednom dnevno, obichnim sapunom i toplom vodom. Ako se tako ponashaju pre obichnoj telesnoj higijeni mogu samo misliti kako izgleda bakterioloshki nalaz vaginalnog sekreta! Koji uzgred, nema bash najvishe veze sa uloshcima koje koristimo samo 5 dana tokom meseca, vec od mnogo drugih razloga!

U svakom je sluchaju lepo sto ste podelili sa nama svoja iskustva!

Cilj teme koju sam pokrenula pre godinu ipo je pre svega edukacija i samo EDUKACIJA! Da ikako mogu ishla bih od stana do stana, od devojke do devojke, od zene do zene i delila tekstove i drzala predavanja, ali dovoljno je za sada i ovakav vid edukovanja. Steta samo sto se neke organizacije kojima je to posao ne bave ovim, vec novac daju na kampanje za vakcine i pelene...

Pricha se o nekim imaginarnim stvarima dok pola zena u Srbiji nikad nije otishlo na pregled ili ultrazvuk i mamografiju dojke.

To je tuzno za ovoliku zemlju i toliko medicinksog kadra koji imamo!


Tamara,zaista vam hvala na ulozenom trudu i vremenu da nam neke stvari priblizite,jer ginekolozi cesto nemaju vremena za detaljnije price,vase tekstove sam sacuvala kao malu Bibliju :)
Veliki pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Nov 05, 2010 11:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Hahahaha postacu Bog do kraja zivota :) hahahaha

Samo chitajte, samo se edukujte, znanja nikad dovoljno ljudskom bicu :)

I samo pitajte ako imate neshto, tu smo da posavetujemo, pomognemo...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Uto Dec 07, 2010 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 07, 2010 9:11 pm
Postovi: 4
Dobar dan svima :)
E,ovako.
Pre dva meseca su mi otkrili policistične jajnike i naravno počela sam da pijem Dianu35,ali problem je u tome što imam i epilepsiju (ptit mal) i napadi-tikovi se najčešće javljaju kada treba da dobijem. Lekovi koje sam do sada koristila ne smeju se piti uz Dianu,pa mi se menja terapija koja mi malo manje odgovaara.
Zanima me koliko dugo Diana treba da se pije da bi se jajnici očistili od cista?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Dec 10, 2010 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 26, 2010 2:02 pm
Postovi: 4
Postovana Tamara, puno Vam hvala na ovim tekstovima i savetima.

Puno pozdrava!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Dec 24, 2010 3:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2010 3:47 am
Postovi: 2
Poštovana Tamara,
zadivljena sam Vašim strpljenjem i znanjem. Sjajna tema!!!!!

Molim Vas, ako možete da napišete nešto više o dobroćudnim promenama na dojci. Osim ako ja nisam propustila nešto od ovolikog gledanja u monitor što je vrlo moguće. Ništa više ne vidim :o

Imam vodenu cistu u desnoj dojci, promera 10x14mm, urađen je ultrazvuk, lekar mi je rekao da treba samo da se kontroliše, a ukoliko bude rasla onda ćemo raditi punkciju.
Ima li nešto što može da pomogne, u smislu da se ona sama povuče?
Treba li nešto od namirnica da se izbegava? (čitala sam da treba izbegavati so)
ili da li treba nešto piti ili jesti ili uzimati neke vitamine da se stvar poboljša?

Hvala najlepše!!!!!!!!!!!!
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Dec 24, 2010 3:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nikakav poseban tretman ne treba da sprovodite, so izbegavajte zbog toga sto ona zadrzava vodu u organizmu, ali dovoljno je da radite samopreglede redovno, da idete na kontrole i ako dodje vreme za punkciju naravno da ne odugovlachite sa tim!

Svaka zena ima promene u dojkama, i pored svega shto ustiche na organizam zene, sto spolajshnjih faktora shto unutrashnjih somatskih promena i metabolizma, jos uvek se kao prvi ralog i glavni okidac promena u dojkama navodi stres!

Tako da, bez nerviranja, uzivajte u praznicima, obavezno na kontrole, pazite sami na promene, da li se obim grudi povecava (ne vezano za ciklus), da li se javlja bol, otoci, crvenilo...

Nesto vise o cistama i promenama tkiva kada za to nadjem vremena, izvinjavam se za sada!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sub Dec 25, 2010 4:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2010 3:47 am
Postovi: 2
Hvala Vam, Tamara, mnogo!!!
Uživajte i Vi u praznicima, sve najbolje!
:wink: :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sub Dec 25, 2010 10:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 28, 2009 8:32 pm
Postovi: 58
Procitala sam da su se pojavile vaginalete Normogin (registrovane) koje su zamena za Lactovag koje je ranije proizvodio Torlak.
To je sve sto znam, a zanima me da li se mogu koristiti za regulisanje vag.flore (nakon menstruacije, nakon terapije vaginaletama...).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 300 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: