Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 3:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Apsolutno se slazem da treba napisati imena. Ja sam pokretala inicijativu i na mnogim drugim temama na ovom forumu da imenujemo odredjene ljude, ali sam nilazila na negodovanje, u smislu da oni koji su nekima uzasni drugima mogu biti idealni, sto moze biti tacno, ali posto je ceo sistem u haosu, malo je onih koje bismo time istetili, a puno onih koje bismo eventualno mogli izbeci kada bismo jedne drugimam prepicavale svoja iskustva i imenovale one za izbegavanje, mozda jeste mnogo simplifikovano , ali mislim da moze biti efektno.Srdacan pozdrav i treba se boriti!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 3:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Apsolutno sam za, pa nismo mi politicari da diplomatski izbegavamo imenovanje sjajnih doktora kao i onih koji su nam zagorcali zivot.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 3:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
I znate sta jos , skoro svi znaju, za ono malo lekara koji su zadrzali osnovne postulate etike i morala, koji nigde ne rade privatno i koji drze do svog imena i do svojih pacijeneta, a to ste takve mogu nabrojati na prste jedne ruke, to je vec drustveni problem....Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 3:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 14, 2006 12:33 am
Postovi: 31
Mislim da se zove Tomica ginekolog ali ne znam kako se preziva, kazu nizak je i nosi naocare a u pitanj je Narodni front.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 15, 2007 12:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Dragana Petrovic je napisao:
I znate sta jos , skoro svi znaju, za ono malo lekara koji su zadrzali osnovne postulate etike i morala, koji nigde ne rade privatno i koji drze do svog imena i do svojih pacijeneta, a to ste takve mogu nabrojati na prste jedne ruke, to je vec drustveni problem....Pozdrav!!!

Kakve veze ima da li neko radi i privatno... pa mora od necega ziveti. Vazno je da je strucan u svom poslu, da se stalno usavrsava i da postuje pacijenta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 15, 2007 8:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2007 1:31 pm
Postovi: 62
Mrs Parker, apsolutno se slazem, bitno je da covek posao obavlja strucno i moralno, bez obzira da li radi u drzavnoj bolnici, ima privatnu praksu ili radi na oba mesta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 17, 2007 7:03 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Neka misljenja ovdje zakljucuju duzi ekspoze...midwifery...evo poslednjeg slucaja iz bolnice u koju odlazim da radim od jula...i u kojoj SVA SRECA, midwifery - babice koje poradjaju zene nije dozvoljen ! jer grupa ginekologa koja tu radi, nije saglasna da preuzima transfere pacijenata od babica kad naidju na probleme u toku pracenja trudnoca i porodjaja.

Evo price koja se desila prosle nedjelje u jednom kanadskom gradu...

28 godina stara provorotka, morbidly obese = 145 kg, u porodjaju 10 dana poslije termina, Jehovin svjedok, pracena u toku trudnoce od strane babice, je odlucila da se porodi kod kuce ! a i odlucila je da se porodi u podrumu kuce !? do kojeg vode spiralne stepenice...

Kad je porodila bebu, nije porodila i posteljicu i pocne intenzivno da krvari...babica pozove hitnu ! i ne kaze da je hitno, tako da im je umjesto 5 minuta, uzelo 20 minuta da dodju na destinaciju...( samo zbog ilustracije da kazem da kroz matericni misic u toku porodjaja protice 500 ml krvi u jednom minutu )...spuste se u podrum, a tamo trudnica lezi u lokvi krvi, njih 3 je stave na transportni lezaj, i pocnu da iznose uz spiralne stepenice ! i toku nosenja, pacijentkinja padne sa lezaja na pod !

Napokon je iznesu iz kuce, odvezu najhitnije do bolnice i tamo na srecu dezurni ginekolog i anesteziolog nisu bili zauzeti, sto najcesce nije slucaj ! a pacijentkinja sa sistolnim krvnim pritiskom od 60 ( u totalnom hipovolemicnom soku ), i sa hemoglobinom od 40 ! i uz to ODBIJA DA PRIMI KRV JER JE JEHOVIN SVJEDOK !

Samo da kazem da je ostala ziva uz svesrdnu pomoc ginekologa i anesteziologa a babica se negdje pece na vrucoj vatri...

Ako nekome nije jasan moj stav, koji nije baziran samo na ovom slucaju, onda da podvucem da SAM PROTIV MIDWIFERY, PROTIV PORODJAJA KOD KUCE, I AKO JA TO NE BIH TRAZILA SA SAMU SEBE, NE BIH PREDLOZILA SVOJIM PRIJATELJICAMA, RODJAKAMA, KOLEGICAMA, NE BIH PREPORUCILA NIKOM.

Sjecam se jedne Tolstojeve misli koja kaze:
"ZENA NIKAD NIJE BLIZA SMRTI, NEGO KADA ZIVOT DARUJE."
Urezala mi se za citam zivot, a nadam se da ce i citaocima ovog foruma.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 17, 2007 10:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Mislim da je u svemu u stvari najveci problem odnos sestara i lekara sa porodiljama. Nisam verovala da toliki bezobrazluk postoji dok to nisam osetila na svojoj kozi. To bi mogle da vam kazu sve zene koje su se poradjale u Niskom porodilistu.O tome niko ne prica a razlog je verovatno vrlo kratak period – tri dana – a za to vreme covek moze sto sta da dozivi i istrpi. Ja sam razocarana malo vise jer sam duze i ostala – oko dve nedelje – pa mi je sve ostalo u izuzetno ruznom secanju. Ono u sta sam sigurna je da me Nisko porodiliste vise nece videti a ako se kojim slucajem zadesim ponovo tamo i to samo u iznenadnom slucaju naostricu i jezik i nokte ako treba! A izgleda da ce trebati...
Ukratko samo da biste znali o cemu se radi: javljam se u prijemno oko 3h nocu ( oko 1h mi je pukao vodenjak i bila sam otvorena dva prsta – do Nisa kada sam se javila na prijemno bila sam otvorena vec pola ) cim su me videle doktorka i sestra prevrcu ocima i sestra mi onako besna kaze da se svucem i inace obucem spavacicu ( a one stoje nabacane jedna na drugu – ne izgleda ni malo higijenski a sve je to iza nekog napravljenog paravana u kome smrdi na memlu) i ja onako samo u spavacici dok mi vodenjak i dalje po malo curi cekam i cekam da one zavrse sa nekom zenom koja nije ni priblizno meni uregentna ( valjda je po njihovim recima trazila bolovanje ) posle ne znam vec koliko vremena i napona koje sam istrpela stojeci sestra mi opet nervozno kaze da se popnem na sto sto ja jedva docekah. Ali i tu sam cekala jos ne znam koliko dok najzad doktorka nije dosla i posle nekoliko nervoznog priblizi se, priblizi, priblizi pa odmakni se nekako me pregleda i ustanovi da je stvarno hitno. Zatim sledi ultrazvuk, dranje sestre sto nisam sredila dokumentaciju ( nisam ocekivala tako brz porodjaj termin mi je bio za mesec i po dana pa sam mislila da imam vremena i tek tad sam planirala da se prijavim na Nisku adresu ali mi je zdravstvena knjizica ipak bila overena ) naravno njoj nije bilo botno sto se ja poradjam i tako je vikala i vikala....ajde prodjoh i to. Sa muzem sam se onako u prolazu pozdravila i odveli su me na odeljenje. Za sve to vreme niko mi nista ne prica i ako sam nekoliko puta pitala sta da ocekujem. Doktorka mi je samo rekla da ce mi dati neku inekciju da probaju da odloze porodjaj ali misli da nema puno vajde ( ja razmisljam pa zasto li mi je onda daje_) onda mi daje valjda baralgin posle cega dobijam uzasne kontrakcije a za sve to vreme nema nikog pored mene da mi kaze sta da radim ili sta da ocekujem .Tek kada je dosla bolnicarka i videla me kako se mucim rekla mi je dete slobodno guraj , naprezi se nemoj da stiskas....i vrlo brzo ja sam pocela da se poradjam. u se jos sto sta desavalo da vas sad sve ne gnjavim ali cela situacija nije bila ni malo prijatna.Od silnih bolova nisam mogla ninasta da reagujem i na stalno dranje i histerisanje samo sam cutala. Na kraju me doktorka usiva i posto sam bila stvarno umorna, uzasno zedna, bolela me ke glava i bilo mi je muka podignem rukom malo glavu kad ce ona meni ovim recima: sta si tako legla kao da si na plazi.... i na kraju, pa sta me gledas lepota nije prelazna....valjda je htela da bude uzasno duhovita pa je ispala samo uzasna.I na kraju komentar kako zali sto je upisala ginekologiju jer ce celog zivota gledati ... Tad sam pozelela da kazem da je ja nisam terala ni da me poradja ni da upisuje ginekologiju i da ja nisam kriva ni zbog cega sto se njoj desava i bila sam ocajna!!!Toliko mi se plakalo i osecala sam bespomocno kao da vas neko maltretira a vi ne mozete nista da uradite jer zavisite od njene dobre volje.Sve sam to precutala i zelim da kazem da je jedini osecaj koji mi je ostao u secanju sto se samog cina radjanja tice je da sam bila krajnje ponizena. Osecala sam se tako ruzno. Da nije moje Jelene seo dogadjaj bi mi ostao u groznom secanju.
Zato mislim da taj posao ne moze svako da radi. I trebalo bi pre svega da postoji neka komisija koja ce nadgledati porodjaje i videti kako se ginekolozi i babice ponasaju u toku porodjaja da se ista stvar ne bi vise nikad nikom desila. Na kraju , stvarno mi nije jasno:medicina je siroka grana i moze da se bira cime biste se bavili a moje pitanje je: zasto se baviti poslom kojim niste zadovoljni jer tako unesrecujete i sebe ali i druge?
Ja cu se ipak odluciti za jos jedno dete ali sada sigurno znam da za sledece necu biti nespremna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 17, 2007 10:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
I da , jos nesto: ja mogu bol dosta da izdrzim ali ovaj bol je nesto stvarno previse. Dr Obgin je upotrebila fenomenalan izraz:bol od koga vas mozak zaboli! I ja zaista kao nerazmazena zena dajem svoj glas epiduralu kao i prisustvu muza ( verovatno onda ne bi smele toliko da vicu i histerisu ) a i ja bi se osecala sigurnije. Naravno ,da bi mi neko odradio epidural morao bi da bide dobar u tome sto je sad druga stvar kod nas jer se ovde mnoge stvari rade povrsno pa odatle verovatno i strah da nesto moze poci naopako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 17, 2007 1:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga koleginice mogu da razumem misao Lava Nikolajeviča Tolstoja jer je živeo u 19 veku, kada je usled nepoznavanja asepse i antisepse smrtnost porodilja bila jako velika, danas sa ove vremenske distance nemožemo je uzeti kao relevantnu.

Ima mnogo drugih situacija kada je žena životno ugrožena pa ću vam navesti glavne uzroke smrtnosti (čega se treba čuvati) citirajući podatke Instituta za statistiku Srbije:

"Analiza uzroka umiranja ženskog stanovništva Republike Srbije pokazuje da je prema poslednjim dostupnim podacima iz 2001. godine, 60,1% žena u Republici Srbiji umiralo od kardiovaskualrnih bolesti, a na drugom mestu uzroka umiranja su maligne bolesti koje učestvuju sa 16,3%. Približno 9% uzroka umiranja je označeno kao simptomi, znaci, patološki, klinički i laboratorijski nalazi, potom slede bolesti žlezda sa unutrašnjim lučenjem, ishrane i metabolizma sa 3,1%, bolesti sistema za disanje 2,8%, i povrede, trovanja i posledice delovanja spoljnih faktora sa 2,5%. Hronične masovne nezarazne bolesti kao što su bolesti srca i krvnih sudova, maligni tumori, bolesti ishrane i metabolizma, optstruktivne bolesti pluća, povrede, trovanja
Samo dve prvo navedene grupe – kardiovaskualrne bolesti i maligni tumori čine dve trećine svih uzroka umiranja (76,4%).

Visoko učešće ovih oboljena u strukturi umiranja odslikava rašireno prisustvo faktora rizika u ponašanju žena, među njima posebno pušenja, alkohola, nepravilne ishrane i male fizičke aktivnosti, kao i faktora rizika iz spoljne sredine (zagađen vazduh, voda i hrana). Spoljni uzroci umiranja ukazuju na neodgovarajuću zaštitu na radu, u saobraćaju i kod kuće.
U poslednjoj deceniji dvadesetog veka, odnos maternalne smrtnosti koji predstavlja broj umrlih žena u trudnoći, na porođaju i tokom babinja na 100 000 živorođene dece je 11 u Centralnoj Srbiji, u proseku bio 14 umrlih žena, a u Vojvodini 9, na 100 000 živorođene dece,
. "

Toliko o riziku od umiranja pri porođaju i ostalim faktorima rizika.
Ne znam čemu pokušaj stvaranja mita od porođaja, on jeste veličanstven čin u životu svakog od nas, ali nebih želeo da neko pomisli da je i toliko fatalan jer očigledno da nije, čak i u Srbiji!
Porođaj ne sme biti asocijacija na smrt, već život jer on to i jeste!
Druga je priča kako da isti učinimo humanijim a da ne zalutamo u totalnu medikalizaciju, tu sigurno ima mesta diskusiji.

Pozdrav Dr PeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 17, 2007 7:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Po mom misljenju (a nisam se poradjala, nego samo slusala price onih zena koje jesu i njihove primere), porodjaj jese nesto katastrofalno (na zalost), sto se tice svega sto je kaca 33 napisala, i sto se masovno desava, a jos kada sam se upoznala sa cinjenicama o preeklampsiji i eklampsiji, povisenom pritisku, vrtoglavicama i bolu............tek tada mi je sve to :o

Kazu zene da se sve to zaboravi jako brzo, da je najvaznije da je dete zdravo i pravo, da je sve sa njim u redu, tako da ja i kada razmisljam o tom "strashnom" cinu, ne stignem ni da pomislim na sepsu i te stvari (doduse jako sada mislim na hepatitis C :roll: , al to je opet jako subjektivno, mada on se desava i onima koji ni ne znaju sta je to!!), mada se slazem sa Dr Pedjom i ovom navedenom statistikom (mada mrzim statistiku :lol:).


Na zalost, cinjenica je da su mnogo cesci primeri i opisi tog cina, da se zena BUKVALNO oseca kao stoka tamo, da ima mnogo nerazumnog osoblja, necu sada o strucnosti da pisem, da su higijenski uslovi van svake normale, da nema ni trunke ljudskosti i da su zene prepustene same sebi i Bozijoj volji! Pa koja prezivi-pricace!!

Mislim da prisustvo oceva porodjaju, osim sto (osetljivim i preplasenim) zenama pruza osecaj sigurnosti-ma koliko taj osecaj bio subjektivan, ali valjda je to u celoj prici i najbitnije (uopste ne bih da komentarisem izjave tipa-gubi se seksualna zelja!! :evil: ), jer ako muskarac/buduci otac "nema zeludac" za te stvari, niko njega ne tera da stoji zeni izmedju nogu i on prvi docekuje dete i gleda sve to, mislim da je sasvim dovoljno da bude uz nju, da je stegne za ruku, tj da ona njemu steze ruku :lol: , da joj obrise znoj sa cela, ma samo da joj kaze "izdrzi jos malo, bice sve ok", pa to ipak mnogo znaci za zenu!! :wink:

A sa druge strane, sigurna sam da bi se i prema zenama bar malo bolje ponasali (ako ne lekari, onda one sestre sigurno-iako nisu sve "najgore na svetu"), i ne daj boze, onih primera sa laznim smrtima beba i te stvari.....

Mislim da svakoj zeni koja se porodi treba ISKRENO cestitati na hrabrosti, jer je porodjaj jedan nadljudski cin vredan svakog postovanja! :D


Za epidural nisam, kao ni za bilo koju anesteziju (ali to vec objasnih-moje lose iskustvo je to ucinilo, i pre bih trpela bilo kakav bol, kao sto i radim, nego da mi bilo ko daje bilo kakvu anesteziju!!!)



P.S. Ovo pise "neka tamo majja" kojoj pozli i kad gleda porodjaj na TV-u, koja dobije celokupnu psihosomatiku :lol: od vrtoglavice, preko tahikardije i povisenog pritiska (samo ne dobijem kontrakcije :lol:), cak i kada to samo posmatra na taj nacin, i ista ona majja koja je jednom prilikom kad je njena drugarica pocela da se trese od Giniprala (ili koje li vec terapije u trudnoci, a pila je to do samog kraja) 'ladno istrcala iz stana urlicuci iz sveg glasa: "NEMOJ SADA DA SE PORADJAS MOLIM TE!! SAMO NE DOK SAM JA TU!!" :lol: :lol: :lol:

I na kraju sam se vise tresla ja od adrenalina (i to sopstvenog), nego ona od terapije.........a samo je trebalo da joj dam casu vode!! :lol:


Pozz svima, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 17, 2007 7:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Po mom misljenju (a nisam se poradjala, nego samo slusala price onih zena koje jesu i njihove primere), porodjaj jese nesto katastrofalno (na zalost), sto se tice svega sto je kaca 33 napisala, i sto se masovno desava, a jos kada sam se upoznala sa cinjenicama o preeklampsiji i eklampsiji, povisenom pritisku, vrtoglavicama i bolu............tek tada mi je sve to :o

Kazu zene da se sve to zaboravi jako brzo, da je najvaznije da je dete zdravo i pravo, da je sve sa njim u redu, tako da ja i kada razmisljam o tom "strashnom" cinu, ne stignem ni da pomislim na sepsu i te stvari (doduse jako sada mislim na hepatitis C :roll: , al to je opet jako subjektivno, mada on se desava i onima koji ni ne znaju sta je to!!), mada se slazem sa Dr Pedjom i ovom navedenom statistikom (mada mrzim statistiku :lol:).


Na zalost, cinjenica je da su mnogo cesci primeri i opisi tog cina, da se zena BUKVALNO oseca kao stoka tamo, da ima mnogo nerazumnog osoblja, necu sada o strucnosti da pisem, da su higijenski uslovi van svake normale, da nema ni trunke ljudskosti i da su zene prepustene same sebi i Bozijoj volji! Pa koja prezivi-pricace!!

Mislim da prisustvo oceva porodjaju, osim sto (osetljivim i preplasenim) zenama pruza osecaj sigurnosti-ma koliko taj osecaj bio subjektivan, ali valjda je to u celoj prici i najbitnije (uopste ne bih da komentarisem izjave tipa-gubi se seksualna zelja!! :evil: ), jer ako muskarac/buduci otac "nema zeludac" za te stvari, niko njega ne tera da stoji zeni izmedju nogu i on prvi docekuje dete i gleda sve to, mislim da je sasvim dovoljno da bude uz nju, da je stegne za ruku, tj da ona njemu steze ruku :lol: , da joj obrise znoj sa cela, ma samo da joj kaze "izdrzi jos malo, bice sve ok", pa to ipak mnogo znaci za zenu!! :wink:

A sa druge strane, sigurna sam da bi se i prema zenama bar malo bolje ponasali (ako ne lekari, onda one sestre sigurno-iako nisu sve "najgore na svetu"), i ne daj boze, onih primera sa laznim smrtima beba i te stvari.....

Mislim da svakoj zeni koja se porodi treba ISKRENO cestitati na hrabrosti, jer je porodjaj jedan nadljudski cin vredan svakog postovanja! :D


Za epidural nisam, kao ni za bilo koju anesteziju (ali to vec objasnih-moje lose iskustvo je to ucinilo, i pre bih trpela bilo kakav bol, kao sto i radim, nego da mi bilo ko daje bilo kakvu anesteziju!!!)



P.S. Ovo pise "neka tamo majja" kojoj pozli i kad gleda porodjaj na TV-u, koja dobije celokupnu psihosomatiku :lol: od vrtoglavice, preko tahikardije i povisenog pritiska (samo ne dobijem kontrakcije :lol:), cak i kada to samo posmatra na taj nacin, i ista ona majja koja je jednom prilikom kad je njena drugarica pocela da se trese od Giniprala (ili koje li vec terapije u trudnoci, a pila je to do samog kraja) 'ladno istrcala iz stana urlicuci iz sveg glasa: "NEMOJ SADA DA SE PORADJAS MOLIM TE!! SAMO NE DOK SAM JA TU!!" :lol: :lol: :lol:

I na kraju sam se vise tresla ja od adrenalina (i to sopstvenog), nego ona od terapije.........a samo je trebalo da joj dam casu vode!! :lol:


Pozz svima, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 17, 2007 8:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 1:30 pm
Postovi: 4
PORODJAJ JE PONIZENJE! TO TREBA DA BUDE TABU TEMA1
U SVAKO DOBA DANA MOZETE NA TV-U DA VIDITE RASKRECENE ZENE KOJE URLAJU. PONIZENJE!
JA BI SVE ONE KOJI SU PROTIV ANESTEZIJE (PA I MINISTRA ZDRAVLJA) NATRAALA DA SE PORADJAJU DESET SATI BEZ PRESTANKA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 18, 2007 11:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2007 1:31 pm
Postovi: 62
Kaca 33, zaista mi je zao sto si se tako ruzno provela.Neki lekari i ostalo medicinsko osoblje su velika sramota ne samo za svoju profesiju, vec za ljudski rod uopste.Takve treba govnjivom motkom po glavi i to pred sirokim auditorijumom.Nije lepo da se ovako izrazavam, ali oni samo takav govor razumeju.I ja sam zato da se svi ti ljudi imenuju.Pa ne moze da se svrsta u istu vrecu ta bagra koja je poradjala Kacu sa ostalim medicinskim radnicima koji casno obavljaju svoj posao.Pa sve su to ljudi sa imenom i prezimenom i oni koji nece celog zivota da gledaju.... (ne znam sta je mislila specijalizirajuci ginekologiju, u sta ce da gleda, u kolace valjda) nek idu da kopaju.To je valjda lepse i lakse.
Majjo, porodjaj nije katastrofa, katastrofa je stoka koja ga ponekad vodi.Ali, veruj mi, ima i ljudi koji zasluzuju sve pohvale.Moja iskustva su zaista samo pozitivna.
Postovani PedjaDj meni se cini da se dr obgyn u svojoj poruci iyjasnila kao protivnik porodjaja kod kuce i zaista ne vidim sto bi joj se, pogotovu kao medicinskom radniku to uzelo za zlo.A kad smo vec kod Tolstoja i 19. veka, pa ne mislite valjda da treba da se vracamo u gore pomenuti vek, izmedju ostalog, porodjajima u kuci.Zalimo se na higijenske uslove u bolnicama a ocemo da se poradjamo kod kuce.Meni to sve lici na pomodarstvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 18, 2007 11:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2007 1:31 pm
Postovi: 62
Kaca 33, zaista mi je zao sto si se tako ruzno provela.Neki lekari i ostalo medicinsko osoblje su velika sramota ne samo za svoju profesiju, vec za ljudski rod uopste.Takve treba govnjivom motkom po glavi i to pred sirokim auditorijumom.Nije lepo da se ovako izrazavam, ali oni samo takav govor razumeju.I ja sam zato da se svi ti ljudi imenuju.Pa ne moze da se svrsta u istu vrecu ta bagra koja je poradjala Kacu sa ostalim medicinskim radnicima koji casno obavljaju svoj posao.Pa sve su to ljudi sa imenom i prezimenom i oni koji nece celog zivota da gledaju.... (ne znam sta je mislila specijalizirajuci ginekologiju, u sta ce da gleda, u kolace valjda) nek idu da kopaju.To je valjda lepse i lakse.
Majjo, porodjaj nije katastrofa, katastrofa je stoka koja ga ponekad vodi.Ali, veruj mi, ima i ljudi koji zasluzuju sve pohvale.Moja iskustva su zaista samo pozitivna.
Postovani PedjaDj meni se cini da se dr obgyn u svojoj poruci iyjasnila kao protivnik porodjaja kod kuce i zaista ne vidim sto bi joj se, pogotovu kao medicinskom radniku to uzelo za zlo.A kad smo vec kod Tolstoja i 19. veka, pa ne mislite valjda da treba da se vracamo u gore pomenuti vek, izmedju ostalog, porodjajima u kuci.Zalimo se na higijenske uslove u bolnicama a ocemo da se poradjamo kod kuce.Meni to sve lici na pomodarstvo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: