Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: SOLUBITRAT caj
PostPoslato: Uto Avg 01, 2006 11:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Molim strucnu a i ovu ostalu pomoc.

Pre neki dan sam dobila rezultate testova. papa-odlican, vaginalni -odlican, cervikalni - mala kolicina Esherichije coli.
Doktorka mi prepisala neke lekove u fazonu (mogla bi da ih pijes a i ne moras), a na pitanje za momka: Mogao bi istu terapiju da prima ali ne mora
!!! :o

Nikad nisam imala esherichiju, i sad citam po forumu pa me strah uhvatio...
razmisljam da ne pijem te jake lekove (zbog malog broja bakterije) , vec da pijem SOLUBITRAT caj.
No medjutim u NS ga nema, i nude mi neku zamenu za to : UROBITRAT.
Moze neki savet?
OBGyn, Pedja ili bilo ko??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 4:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 10:43 pm
Postovi: 21
Cula sam da je taj caj odlican (Solubitrat) i da ga proizvode "Ivancic i sin". Medjutim, pre neki dan kada sam bila u apoteci primetila sam proizvod Urobitrat od "Ivancica i sina", pa sam pomislila da nisam mozda ja to pogresno zapamtila. Mozda su promenili naziv proizvoda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 6:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Solubitrat se proizvodi u nemackoj i tamo je jako zastupljen kada su u pitanju urogenitalni problemi i kod nas na trzistu ga jos uvek nema. Sto se tice Urobitrata nisam cula za njega ali ako kazu da je zamena za solubitrat mislim da bi ga trebalo probati. Da li ga ima po svim apotekama ili samo u nekim? Pokusacu da ga nadjem i sigurno cu probati sa njim tako da cu vam javiti moje misljenje.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 31, 2006 6:33 pm
Postovi: 17
Evo jedan lek iz naroda (inace nisam neki ljubitelj takvih ali ovaj mi ne izgleda kao da moze naskoditi)

Boca vode od 1,5l + 1 limun iscijedjen u istu, za prvi dan.
U toku 7 dana povecavate broj limunova do 7 a onda ide obratno (smanjivanje do 1limuna).
Nisam probala ali sam cula da je neki doktor tako preporucio.

ova kolicina vode unesena u organizam skoro je pa dnevna doza tako da Vam ne moze skoditi :)
A limun je zdrav, c vitamin, i poboljsava apsorpciju Fe-a.

Neka ipak neko od strucnih lica prokomentarise ovaj 'lek'.

u svakom slucaju
sretno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 24, 2006 3:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 16, 2006 8:13 pm
Postovi: 14
Taj caj Solubitrat je super.Nije njega tesko nabaviti,u svakoj apoteci u Njemackoj,Austiji ga ima.Nije valjda da nemas nikoga tamo da ti posalje.Kosta oko 10 eura.Potrudi se da ga nabavis,neces se pokajati,a i ukusan je.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 24, 2006 6:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2005 2:40 am
Postovi: 109
Lokacija: Beograd
Mene interesuje da li caj moze da pomogne uopste, ako se bakterija e.coli nalazi na cervixu, a ne u besici??

Ja sam cula, a i citala, da je caj od brusnice (cranberry) veoma dobar za e.coli (ali ne samo za nju, vec i za zeludacne tegobe, za kardio-vaskularne - ima dosta antioksidansa...). Posto mi je besika postala osetljiva u poslednje vreme (zimus sam imala e.coli, a proslog meseca streptokoke), pocela sam da pijem taj caj. Nasla sam u filter kesicama(10%), hrvatske proizvodnje, i nasla sam u obliku susenog voca(50%), nemacke proizvodnje. Postoje i tablete, pa ako neko ima problema sa ovom bakterijom, mozda ne bi bilo lose da pokusa.

Pozdrav
Alex


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 25, 2006 1:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2005 9:34 pm
Postovi: 78
Lokacija: Jagodina
Ja sam koristila SOLUBITRAT i resila sam se eserihije...(nakon sedmomesecnog, bezuspesnog, lecenja)...PRvu kutiju sam nabavila preko prijatelja iz Austrije...
SOLUBITRAT - NE PROIZVODI "Ivancic i sin", ali se moze naci u njihovoj apoteci na Mirijevu, u MAXI diskontu ...rezervisi unapred, ozbirom da nabavljaju jako male kolicine (citaj, nabavlja se "na crno")!
Ja sam prezadovoljna tim cajem, i sada imam 2 kutije, zlu ne trebalo!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 19, 2009 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2009 12:31 pm
Postovi: 2
Solubitrat ima da se kupi u Resavskoj ulici, apoteka se zove "Galenfarm" i košta 405 din. tel. apoteke je 3344-907, pre nego što odete da ga kupite proverite telefonom da li ga ima jer nabavljaju veoma male kolicine. Ono što mene interesuje, a oni neznaju je da li taj čaj sme da pije beba od 6 meseci jer moj sin ima e coli i to 500000, a niko od lekara mu ne daje ništa da pije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 1:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
caca7 je napisao:
Solubitrat ima da se kupi u Resavskoj ulici, apoteka se zove "Galenfarm" i košta 405 din. tel. apoteke je 3344-907, pre nego što odete da ga kupite proverite telefonom da li ga ima jer nabavljaju veoma male kolicine. Ono što mene interesuje, a oni neznaju je da li taj čaj sme da pije beba od 6 meseci jer moj sin ima e coli i to 500000, a niko od lekara mu ne daje ništa da pije.

Nisam sigurna, uglavnom je biljnog sastava, ali ima i dodatak saharina :( No, verovatno čini manju štetu no neki lekovi... Pitaj i lekara, a i farmaceuta za konkretan slučaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2009 12:31 pm
Postovi: 2
Raspitala sam se i nažalost odgovor je ne. Ništa dok ne napuni godinu dana. Čak što više savetovali su me da ne koristim ni čaj od brusnice za bebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 2:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
za brusnicu i uvu znam, njih ne preporučuju ni trudnicama...
valjda ćete pregurati nekako, samo drži dete zdavom ishranom jačim i organizam će se boriti dok bude morao :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 27, 2009 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:36 pm
Postovi: 3
Ja sam nabavila Solubitrat u Austriji..tamo kosta blizu 4e. Medjutim meni on nista ali bas nista nije pomogao tako da sam na kraju opet zavrsila sa antibioticima jer je upala iz dana u dan bila sve jaca i tako sam dosla u stuaciju da sam krenula na posao i morala sa pola puta da se vratim jer su bolovi bili nepodnosljivi. Nakon prve dve kapsue palitrexa bol je nestao tako da sam caj prestala da pijem.
Znaci delovanje i ovog caja kao i svega drugog je individualno... nekome zaista pomaze a nekome ne. U svakom slucaju treba probati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: