Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 29, 2008 7:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
E, to je sustina, tacno tako!!! Ne verujem ni ja da ce se nesto desiti 11 decembra ali se eto nadama, i ako nista drugo ici cu prva da prijavim nekog koga vidim da radi privatno a opredeli o se za posao u drzavnom sektoru. Jeste ovo Srbija ali ima i ovde nas normalnih i obrazovanih, pa hajde da se udruzimo i borimo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 18, 2008 7:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 18, 2008 6:58 pm
Postovi: 28
Elisab UOPSTE niste u pravu. Razumem da imate svoje misljenje ali ona vasa prica da dr. vidakovic ne bi bila to sto je da joj nema oca to NIJE TACNO! licno sam lecena tj. imala jakooo veliku i tesku ginekolosku intervenciju koju je izvrsila dr. vidakovic a pouzdano sam saznala da se neki drugi doktor u njenoj situaciji sigurno ne bi mucio vec bi mi izvadio ceo reproduktivni organ, tako da sam joj beskrajno zahvalna i sada posle 6 meseci idem kod nje da bih ostala u drugom stanju. Mislim da nemate prava da tako pricate o nekom ko to stvarno nije zasluzio i ne krije se iza oca! a sto se tice privatne i drzavne prakse to nema veze sa dr. vid. jer ce ona kao izvanredan strucnjak uvek imati posla! i jos da dodam da sam sve vreme njen pacijent i to u Drzavnoj praksi a ako treba isla bih i privatno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 2:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
I ja takodje cenim Vas utisak i misljenje, i drago mi je da ste imali pozitivan ishod lecenja, ali, nemojte mi zameriti, ja moram da primetim da ste se Vi samo registrovali da bi ovo napisali, a znate , to se na ovom forum cesto desava da se neko samo par puta oglasi najcesce da bi nekoga odbranio i pohvalio, i to stari clanovi foruma dobro znaju, da su to po nekada i ti sami lekari o kojima se govori.........A u lekarskim krugovima se otvoreno o tome govori, u stilu: 'Registujem se na forum, napisem par pozitivnih utisaka i posao cveta'.
Medjutim ovde ima jako mnogo ljudi koji su aktivni godinama, koji su upuceni u struku kao da su i sami lekari, pa sam sklona da njihovom misljenju verujem vise nego Vasem. I prisnacete, da ovaj forum sluzi da se ljudi posavetuju i nauce nesto novo, a ne da budi dezavuisani i navedeni da bacaju novac u iligalnom privatnom sektoru.
I pitanje je dana kada cete vi biti pozvani kod doktorke u privatnu ordinaciju, verujte mi, a operacija je morala biti obavljena na Klinici jer u dve male prostorije koje se zovu ordinacija nije sigurno mogla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 3:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Apsolutno se slažem sa pričom o uporednom radu u državnoj i privatnoj praksi,pisala sam o mom iskustvu,da ne ponavljam,najstrašnije je što postoji neka vrsta "bratstva" među zdravstvenim radnicima,pa oni upućuju na kolege po privatnim ordinacijama, znam iz iskustva...ne nalaze pacijente samo sami lekari,ali kad shvatimo u kakvoj zemlji živimo i što pre se pomirimo sa tim biće nam lakše,možda zvuči pesimistično,ali je tako,pa pogledajte kakvo je vreme, ja ne pamtim kada je bilo ovoliko kriminala,korupcije i javašluka, ko brine o narodu,običnim smrtnicima?
Svi samo grabe kad dođu na vlast,boli ih bre uvo!!
Jel gledao neko skupštinu,šta rade?
A mi da se cimamo oko stvari koje ne možemo da promenimo,kad se razboliš ne pitaš gde ćeš , ni kako,samo da ozdraviš...
Teši me jedna stvar samo,što je naše zdravstveno osiguranje ipak solidno,ko nije nek pogleda film Majkla Mura , Sicko, o američkom zdravstenom sistemu,ja sam plakala, veruj te...eto,tako se ja tešim...i kuburim sa raznoraznim "boljkama".....

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 4:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
elisab je napisao:
Nije mi namera da bilo koga uvredim , posebno ne Vas Gala, ako je tako zvucalo ja se izvinjavam!!!!
Ovde se radi o principu, o javsluku u nasem zdravstvenom sistemu ali i o naivnosti pacijenata kao i o njihovoj svesnoj i nesvesnoj podrsci propadanju tog sistema i produbrivaljnu korupcije i konflikta interesa.
Ako nemate nista od zdravstvenog osiguranja, zasto ga onda placate ako idete kod privatnih lekara? Da li cete se kod tog istog privatnog lekara operisati ako recimo budete imali zapaljeneje slepog creva, nen nego cete otici u veliku zdravstvenu kucu gde radi stotine lekara koja poseduje vise operacionih sala i gde ce Vam cela ekipa biti na raspolaganju, a ne u jednu sobicu od privatne ordinacije.
Sto se konkretno Vidakovica tice, mislim da ona nikada ne bi bila to sto jeste da joj otac svojevremeno nije bio ginekolog takodje i direktor, sto se su sve u nasem drustvu odskocne daske da se polako o drzavnom trosku opremi ordinacija, iskoluje dete i onda polako ode u penzuju, to je model ponasanja u Srbiji.
I jedva cekam 11. decembar i odvajanje privatne i drzavne prakse i vidim sta ce se desiti sa takvima i mnogima njima slicnim!!!!
I jos jednom moram napomenuti da krivica nije samo na lekarima nego i na pacijentima!!!


ovaaaj, jedno pitanje, posto sam neinformisana: da li u srbiji covek moze da odbije da uplacuje zdravstveno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 12:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Naravno da moze, imate vise opcija, npr da uplacujete privatno zdravstveno osiguranje, i i,ate vise kompanija koje se time bave pa odberite sami.
Gledala sam 'Sico" i takodje je na mene ostavio veliki utisak, toliko da mislim da svako treba da ga pogleda, ima ga u video klubu!
A i vidite da sam bila u pravu za osobu iz 2 posta iznad da se javila samo jednom, i nikada vise, mozda je to bila i sama doktorka ili neko iz njene ordinacije.
I da Vam preporucim sajt www.majkahrabrost.com!!!! Ili blog na tu temu na sajtu b92!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 1:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 18, 2008 6:58 pm
Postovi: 28
E pa vidite da NISTE bili u pravu!!! Kao prvo na moju zalost dosla sam u situaciju da moram da budem clan ovakvog foruma i da posecujem ovu vrstu sajtova. Trebalo bi elisab da imate malo vise poverenja u ljude, jer ja bas poprilicno verujem da ljudi dolaze na forume da bi podeli dobra i losa iskustva i da dobri i vrhunski doktori nemaju vremena da se bakcu kucajuci i reklamirajuci neke ordinacije, vec se time bave neki sarlatani koji nemaju posla. ne zelim apsolutno nikome da se pravdam(pogotovo ne vama elisab) i dokazujem ko sam, ali iz krugova doktora koji su u toj bransi o dr. vidakovic nisam cula apsolutno nista lose u pogledu njene strucnosti osim od vas, za koju ne verujem da ste lekar. a kod iste doktorke niti sam bila pozvana niti idem privatno, cak sam gomilu puta dosla i bez uputa posto sujetni doktori u domovima zdravlja nece da daju upute za lekare specijaliste. Ne znam koji ste vi to licno problem imali sa istom doktorkom da sa toliko ogorcenja pricate takve stvari o njoj?!, i mislim da je stvarno besmisleno polemisati o tome. Vas negativan stav o doticnoj dr. nije baziran na vasem losem iskustvu vec na cistoj trac partiji, a moje licno iskustvo govori sve u prilog istoj dr. nadam se da vise necemo sukobljavati stavove jer svako ima pravo na svoje misljenje i ne zelim da trosim prazan prostor ovog foruma raspravljajuci i ispirajuci jezik o drugim ljudima, vec samo da prenesem ljudima koje to zanima moje Dobro,i Licno iskustvo o istoj dr. tako da sam sa delom foruma gde se prica o dr. Vidakovic zavrsila. Pozdravljam vas ellisab i nadam se da cemo pricati o nekoj drugoj temi na istom forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 1:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Ako mi persirate, a rekla bih da da, Vas, Vam i sl se pise velikim slovom!
Ne radi se ovde samo o ovoj doktorki , samo je tema naslovljena na nju, radi se o sistemu koji je urusen i koji se bazira na takvim ljudima kao sto je ona , decom socijalistickih ili komunistickih funkcionera, koji su bili i direktori i tako opremili svoje mini ordinacije, ugurali svoju decu na svoje mesto i sada varaju namucene pacijente. Ako je doktorka tako divna kao sto vi kazete, pa sto onda radi privatno, znate to je mimo zakona i cist konflikt interesa, i verujte ima lekara koji ne zloupotrebljavaju svoj polozaj i koji rade samo u jednoj ustanovi, samo je njih jako malo pa ih Vi mozda ne znate. Takodje ako imate tako divan kontakt sa doktorkom zasto nju ne pitate sve sto Vam nije jasno nego trazite odgovore na forumu, mislim da ste ipak imali crv sumnje koji Vas je i naveo na ovu temu.
Ja nema nista protiv doktorke licno ali imam protiv takvog stila rada generalno i jedva cekam da se ti lanci korupcije preseku i da svako odluci da li ce raditi u privatnoj ili drzavnoj ustanovi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 6:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 18, 2008 6:58 pm
Postovi: 28
Znate sta Elisab da li je moguce da vi pricate ovde o pravopisnim greskama?! pa pogledajte vase postove od ranije ako se vec takvim glupostima bavite. Na ovu temu sam konkretno dosla slucajno listajuci ovaj forum posto sam trenutno zaokupljena gin. problemima.Stvarno mi nije jasno cime se vi to bavite kad imate toliko slobodnog vremena da non-stop vrtite jednu te istu pricu u krug! ja sam potpuno protiv komunisticko, socijalistckog i sl. rezima ali sam na ovaj sajt dosla radi malo vise licne informisanosti o zdravstvenim problemima koje imam, a ako cete da se bavite politikom imaju forumi i za to ,vi ste sigurno promasili forum.Puno Vas pozdravljam i molim Vas da ispravite jos neku moju pravopisnu gresku posto za to stvarno nemam vremena.Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 10:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Naravno da vodim racuna i o pravopisnim greskama, jer onako kako razmisljam tako i govorim a kako govorim tako i pisem, pa mi veliko slovo v kod persiranja predstavlja iskaz postovanja prema osobama sa kojima komuniciram, jer to i jeste stvar foruma da se misljenja sukobljavaju ali uz duzno postovanje, mada Vi nase sukobljavanje misljenja dozivljavate kao neko ubedjivanje ili rivalstvo a ja samo kao razlicite stavove, tako da cu tako i nastaviti da pisem i da se borim za razdvajanje privatne i drustvene prakse i sprecavanje nepotizma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dr.Snezana Vidakovic
PostPoslato: Čet Jan 27, 2011 8:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 18, 2008 6:58 pm
Postovi: 28
Mislim da je sad vreme da se ponovo javim i napisem koju rec na ovoj temi, posto sam pre mesec dana zahvaljujuci Dr. Vidakovic (posle jos jedne intervencije koju sam imala prosle godina) dobila najvece blago sveta - Devojcicu! uradila sam IUI i iz prvog puta je uspelo i ostala sam trudna. Tako da zaista u doktorku vidakovic mogu samo da gledam kao u Ikonu! sve sto je ucinila za mene (i supriga naravno) je malo cudo kao i ono koje sada spava u krevecu. Sve koje interesuje bilo sta vezano ne samo za dr. vec i za intervencije koje sam radila ili imaju slican probl. rado cu ispricati svoje iskustvo i opet uprkos onih zlonamernih reci da veceg strucnjaka od Dr. Snezane Vidakovic nisam videla!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dr.Snezana Vidakovic
PostPoslato: Sre Feb 04, 2015 3:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 04, 2015 2:48 pm
Postovi: 1
Citam ove komentare i ne mogu da se ne oglasim. Da, registrovala sam se sada, jer osecam potrebu da kazem nesto na datu temu.
Prof dr Snezana Vidakovic je vodila moju trudnocu jos 2001. god i porodila me. Da, bila sam kod nje i u privatnoj oridinaciji (po vlastitom izboru, nije me ona poslala tamo) i to nije nikakakav sobicak, vec fenomenalna oridinacija. Naravno, porodila me u GAK Visegradska, sve vreme aktivno vodila moj porodjaj i opravak bez ikakavog placanja. Ona je sjajan strucnjak i fenomenalna zena i od srca cu je svima preporuciti.
To sto zena ima privatnu oridinaciju moze samo da smeta zavidnim ljudima. A nase je pravo da biramo da li cemo u privatnu ili drzavnu kliniku i niko nas ni na sta ne tera.
Imala sam priliku u GAK Visegradska da razgovaram sa zenama iz unutrasnjosti koje su lezale na odeljenju i koje je ona lecila. Niko od njih nije bio njen pacijent u privatnoj oridinaciji, ali su je svi isticali kao sjajnog i posvecenog lekara.
Prema tome, prof dr Snezanu Vidakovic od srca preporucujem svima Vama. Bilo bi sjajno da imamo vise takvih posvecenih, strucnih i sjajnih lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dr.Snezana Vidakovic
PostPoslato: Pet Mar 13, 2015 9:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2015 7:05 pm
Postovi: 21
Cula sam samo pozitivne stvari o doktorki :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: