Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Rizici
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 9:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 9:49 am
Postovi: 1
Ostala sam u drugom stanju i razmisljam da pobacim. Prva trudnoca je i bio bi prvi pobacaj. Imam 30.

Doktorica kaze da su male sanse da nakon toga bude nekih probema..nedaj boze steriliteta.
Upoznata sam sa svim ostalim rizicima ovakve intervencije, samo me interesuje da li da se oslonim na doktoricino misljenje kako je rizik veoma mali da kasnije ne mogu da ostanem trudna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 11:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 11:05 am
Postovi: 26
Lokacija: bg
Ne moze niko sa sigurnoscu da ti tvrdi da li ces ili nece ostati nakon toga u drugom stanju. Sterilitet je jedan od posledica prekida, ali ima tu dosta rizika. Citala sam o nekoj tableti koja prekida trudnocu, cini mi se u Visegradskoj, posavetuj se raspitaj se koji je najbezbedniji nacin, ako vec imas mnogo jake razloge za prekid.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rizici
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 4:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
salala je napisao:
Ostala sam u drugom stanju i razmisljam da pobacim. Prva trudnoca je i bio bi prvi pobacaj. Imam 30...

A kad si već u fazi razmišljanja, daj sebi još malo vremena i baci na papir dobro staro pro i contra. Šta možeš izgubiti trudnoćom?
Kad odluka bude definitivna, nikakvi rizici te ni u jednom smeru neće moći opredeliti, ako si sama sa sobom i svojim razlozima načisto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 5:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Zavisi kolika je trudnoca...i od doktora

I RAZMISLI JOS JEDNOM....Jako puno ima zena koje ne mogu da zatrudne, i sve bi dale na to pravo kad bi mogle...to ti je dato od Boga...to je ČUDO! Sve dolazi sa razlogom.

Nadam se da te nisam uplasila, Zelim ti da donesec pravu odluku za tebe, kakva god ona bila


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pro;itaj ovo.............
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 8:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 1:38 am
Postovi: 76
Supruga i ja smo izgubili dve trudno'e u aprilu2005.godine i sad u novembru 2007.godine/to su nam i jedine trudnoce bile,obe su se zavvrsile smrcu ploda iz nepoznatih razloga/.........SVE NA SVETU BI DALI SAMO DA IMAMO BAR JEDNO DETE,pa nam je i malo tesko kad procitamo ovo tvoje pismo...............ali hteli bi da ti kazemo par saveta.......
Dugo se lecimo od steriliteta,pa smo dosta upoznati sa temom tj.sa tvojim pitanjem......da li abortus moze da utice na sterilitet.Dva para koje poznajemo lece se dugo....u oba slucaja ABORTUS PRVE ZDRAVE TRUDNOCE je izazvao trajni sterilitet....jedni su usvojili dete/svoje su abortirali/,a drugi se lece evo vec 13.godina bezuspesno.Oni su nam rekli da u 20 posto posle abortusa dolazi do trajnog steriliteta,iz neobjasnjivih razloga/u 80 posto slucajeva ne utice na sterilitet/..................Oni se kaju zbog dobro nepromisljenih odluka....Ako imas osnovnih uslova za zivot,ako ti je partner ok......dobro razmisli,nemoj da ti se desi kocka,pa da upadnes u tih 20 posto...............zapitaj se da li ista sto si do sad uradila u zivotu moze da se izmeri sa jednim zivotom koji je sad u tvojim rukama................a nije ti ni 18 da se zapitas da li je vreme.....................ako ovo dete abortiras imas jos ne puno vremena za novo.............
Izvini ako sam te sa i jednom recenicom uvredio,da je tvoja trudnoca nasa do neba bi se radovali.Ako abortiras ostavi to za sebe,a ako zadrzis trudnocu javi se na forum pa da ti svi cestitamo.............puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pro;itaj ovo.............
PostPoslato: Sub Dec 08, 2007 11:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
mised je napisao:
dobro razmisli,nemoj da ti se desi kocka,pa da upadnes u tih 20 posto...............zapitaj se da li ista sto si do sad uradila u zivotu moze da se izmeri sa jednim zivotom koji je sad u tvojim rukama................a nije ti ni 18 da se zapitas da li je vreme.....................ako ovo dete abortiras imas jos ne puno vremena za novo.............


Apsolutno!
30 godina, pa kad je vreme ako nije sada.
Ja nisam imala ni tih 18 u trenutku kada sam za saznala za moju bebu, jos sam isla u srednju, definitivno prekinula sa ocem deteta.
Pa nisam o abortusu pomislila!
Imala sam moje, imam ih i sada, i skrpimo kraj sa krajem, moje dete ima sada 2,5 godine a ja 21.
Pocela sam da radim, borimo se, i presrecna sam sto imam moju Anastasiju, samo da mi je ona ziva i zdrava a ostalo ide jedno po jedno a bice sve ako je to Ok i zelim kasnije jos dece, kada se poklope jos neke kockice.
@Mised, od srca vam zelim da sledeci put uspete i da vam bude treca sreca i pomogne vam lekar koga vam je preporucila maja.alt!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za Olju A................
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 12:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 1:38 am
Postovi: 76
OljaA,svaka cast na odluci u tim godinama da rodis dete............BOGATA SI,to jedino covek ne moze da kupi..........zelimo da vas obe sreca prati,a te neke stvari koje si mozda propustilo zbog humane odluke,sigurno ces postici u zivotu,jer imas pored sebe veliki pokretac ANASTASIJU.........pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 2:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 08, 2007 2:48 am
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
Salala, ne pravi gresku zbog koje ces se mozda kajati celoga zivota. To maleno srculence koje vec kuca u tebi ti samo moze ulepsati zivot. Ako ikada planiras bebu nemoj tim abortusom dovoditi sebe u situaciju da kunes dan kada si otisla na abortus !!!
Zbog toga ti se moze desiti da kada ga vajvise budes zelela, neces moci da ga rodis.
Ogroman pozdrav i poljubac Olji A i Anastsiji. Olja donela si pravu odluku , rodila si malog andjela !!!!!!!!!!!!!!!

_________________
pozdrav

KETY


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pro;itaj ovo.............
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 6:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
OljaA je napisao:
mised je napisao:
dobro razmisli,nemoj da ti se desi kocka,pa da upadnes u tih 20 posto...............zapitaj se da li ista sto si do sad uradila u zivotu moze da se izmeri sa jednim zivotom koji je sad u tvojim rukama................a nije ti ni 18 da se zapitas da li je vreme.....................ako ovo dete abortiras imas jos ne puno vremena za novo.............


Apsolutno!
30 godina, pa kad je vreme ako nije sada.
Ja nisam imala ni tih 18 u trenutku kada sam za saznala za moju bebu, jos sam isla u srednju, definitivno prekinula sa ocem deteta.
Pa nisam o abortusu pomislila!
Imala sam moje, imam ih i sada, i skrpimo kraj sa krajem, moje dete ima sada 2,5 godine a ja 21.
Pocela sam da radim, borimo se, i presrecna sam sto imam moju Anastasiju, samo da mi je ona ziva i zdrava a ostalo ide jedno po jedno a bice sve ako je to Ok i zelim kasnije jos dece, kada se poklope jos neke kockice.
@Mised, od srca vam zelim da sledeci put uspete i da vam bude treca sreca i pomogne vam lekar koga vam je preporucila maja.alt!

Uz duzno postovanje, za mnoge to i nije primer iz knjige kako treba postupati sa ovim stvarima. Dakle sustina je kakvi su razlozi za nekoga da misli o prekidu, a svako razmislja na sebi svojstven nacin u datoj situaciji. Ipak se radi o telu osobe koja je postavila ovo pitanje... primerima "nije to nista i ja sam rodila vrlo mlada pa sta mi fali" moze biti kontraproduktivno na psihu, posto je pitanje cisto strucne prirode da li ostaju neke posledice ili ne trebalo bi dati odgovore u tom pravcu.
Takodje mnoge zene ne zele da imaju dete koje ce rasti bez oca, i to jako postujem kao pristalica porodicnog zivota. Ili pak ako procene da materijalna sigurnost nije na odgovarajucem nivou, sto je vec malo teze pitanje koje zavisi od mnogo faktora.

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 5:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Pre svega se po meni radi o psihickoj spremnosti, koja moze da ima veze sa godinama i nacinom zivota ali i ne mora. OljaA, ti si ocigledno bila spremna, neko nije jako dugo vremena pa mozda i nikad. Strasno bi bilo da ta majka se posle kaje sto je to dete rodila (ima sigurno i takvih, ali one nemaju hrabrosti, zbog kulta Majke u nasem drustvu da se jave, cak i ovako anonimno, a mozda to ni sebi da priznaju).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 5:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Okt 16, 2006 2:14 pm
Postovi: 102
ne mora se uvek biti svestan psihiche spremnosti.
zziv sam primer. :)
iste sam imala nedoumice, ali trebalo mi je samop ar dana da od "ne zzelim dete", predjem u "ne zzelim da abortiram" i na kraju u "bash sam srecna shto sam trudna".

imam 27 godina, shto nije daleko od 30te. eto. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 5:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Ali da li bi presla taj put u svojim odlukama da ipak deo tebe nije bio spreman da prihvati tu korenitu promenu? Mislim da je zenama koje se odluce za prekid trudnoce svejedno tesko i nista sto mi kazemo o vrednosti toga sto gube im ne moze pomoci, na protiv...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 5:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 5:21 pm
Postovi: 231
Mislim da je krajnje nesrecno sto se na istom forumu, odnosno njegovom delu, nalaze osobe koje bi dale sve da ostanu u drugom stanju i oni koji za to naprosto nisu spremni u ovom trenutku (iz razlicitih razloga, ali to je njihovo pravo).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 5:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
A ja bas mislim da je dobro videti i onu drugu stranu, ne samo biti okruzen neistomisljenicima. Ovakva anonimnost nam pruza mogucnost da budemo iskreniji nego sto bi smo mozda bili u licnom razgovoru...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 5:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Okt 16, 2006 2:14 pm
Postovi: 102
pa da. upravo to i govorim.
ja nisam bila svesna toga da sam spremna da prihvatim te, kako si to lepo rek, korenite promene.
moja trudnoca je neplanirana.
da je bila planirana, ne bi je bilo sad, ni za 6 meseci, ni za godinu ili 3. ja sam mislila i bila ubedjena da bih abortirala.

i tako sam sebe iznenadila.

zapravo, ja stvarno mislim da si u pravu.
samo mislim da svako treba sebe da oslushne.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 61 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: