Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Rezultat double testa
PostPoslato: Sub Nov 25, 2006 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 17, 2006 8:55 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Ja sam cula da se u Beogradu amniocinteza radi samo u privatnim ordinacijima, dok se u NS radi u Decjoj bolnici i to su jedina dva grada u Srbiji gde se to radi.
Kada sam u petak bila kod geneticara, muz i zena su dosli iz Priboja na amniocintezu, jer nisu zeleli da placaju privatnicima u BG, pa su dosli u NS.
Tako da eto, to sam cula....
Meni je zakazana za drugu polovinu decembra, pa se rezultati cekaju oko 3 do 4 nedelje, tako da cu vam javiti....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: rezultat double testa
PostPoslato: Pet Dec 01, 2006 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 17, 2006 8:55 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Drage moje, evo mene sa novim vestima, naravno lepsim....
I srecna sam do neba....
Naime, radila sam ponovo ekspertni uz, da izmere bebin nt (1.1mm), to je jedino ostalo isto. Radila sam ponovo double test, ili takozvane markere i ovog put su super.
fb- hCG 38.4 ng/ml 1.18 Corr. MoM
PAPP-A 2.09 mlU/ml 0.50 Corr.MoM
CRL 77mm (porasli smo) 0.59 MoM
Sada sam u 13+3 nedelji, sto ce reci da je ovo pravo vreme za ove stvari, a ne u 11 kao sto sam radila prosli put, po savetu ginekologa.
Biochem. risk +NT 1:6197 prosli put je bio 1:970
Double test 1:1015 u odnosu na prosli 1:162
Age risk 1:1251 , jedino su ovi brojevo ostali isti
Trisomy18+NT <1:10000, ovo je isto i u proslom
Dakle, necu ici na amniocintezu, jer je bebce zdravo i pravo, svi organi lepo formirani, cak se vide i svi kicmeni prsljenovi, cula sam i srce....
Eto, ako mozete ponovite rezultate ukoliko su losi, jer ce verovatno sledeci biti dobri...
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 01, 2006 11:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Ja sam sada u sesnaestoj nedelji i kada sam pre cetiri nedelje pitala doktora da li treba da uradim taj test rekao mi je da ti testovi u stvari ne daju nikakvu konacnu dijagnozu vec da ( kao i bez njega ) postoji mogucnost jedan prema recimo pet hiljada ( vise ili manje) da bude problema sa detetom :o . Sto znaci da i ako postoje rezultati koji spadaju u tu rizicnu grupu da ni to nije sto posto sigurno da ce problema i biti! Jedino, koliko sam ja shvatila je najsigurnije da se radi ispitivanje amnionske tecnosti mada i pored toga sto mnogi kazu da je tu mala sansa za spontanim moja snaja kojoj su to radili ( na njen zahtev - nosila je bliznakinje) kaze da su se bebe bogami dobro uznemirile posle toga.E sad, covek treba da bude pametan. Meni je licno doktor rekao da je beba dobro i sasvim se lepo razvija i inace sve je u redu tako da ne treba da zbog toga brinem. Naravno niko ne zeli da mu se rodi dete sa nekim problemom ali ako je trudnoca normalna i sve u redu( sve analize vrata, glave i vec sta se gleda ) i ako opet kazem beba lepo napreduje zasto bih se sekirala oko nekog testa?
Pa sta vi mislite o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 17, 2006 8:55 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Ja sam istog misljenja. Meni je doktorica kod koje sam bila na tom drugom ekspertnom ultrazvuku rekla da je beba zdrava, svi organi lepo formirani i da rizik ne bi trebalo da postoji. Na amniocintezu necu ici, jer mi se svidjaju rezultati, a svidece se i mojoj doktorici.
Tako da, eto....Nadam se da ce sve biti u redu do kraja trudnoce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 17, 2006 8:55 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Evo mene da malo povratim temu. Bila sam juce kod ginekologa sa novim rezultatima double testa, sve je u redu sem
PAPP-A, to je malo snizeno 2,09 ml/Uml 0,50 Corr. MoM. Rekla mi je da ponovo idem kod geneticara, a meni se ne ide, pa ako neko moze da mi pomogne bila bih vam veoma zahvalna.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: