Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 29, 2008 11:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Ja nikakve tegobe nemam, a juče je utvrđeno da imam ektopiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 29, 2008 2:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2008 11:18 pm
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Cisto da napisem moje iskustvo sa ranicom na grlicu.

Otkrivena mi je pre oko 5 godina, pPapa je bio 2 grupa i bila je veca ranica. Dr mi je savetovao da je uklonim laserski sto sam i uradila. Traje 5min i ne boli, kao da treba da dobijete, malo osecate pritisak.
Na kontrolama posle je sve bilo super i kod koga god da sam bila na gin. pregledu, svi su rekli da mi je grlic super.
Ja nisam htela da se zamlacujem sa pracenjem te ranice i da razmisljam sta to moze da postane.

Ko zeli mogu da mu posaljem ime dr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 29, 2008 3:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Da li je ranica isto sto i mozaik?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 31, 2008 4:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Zar niko ne moze da mi ovo pojasni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 31, 2008 5:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 18, 2008 10:50 pm
Postovi: 149
Koliko ja znam mesto zahvaceno ranicom podrazumeva da su tu nastale neke promene na grlicu i te promene se zovu mozaik,tako da je to to.

_________________
Vi vrijedite onoliko-koliko ste drugima potrebni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 03, 2008 8:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 03, 2008 7:59 pm
Postovi: 3
Mene zanima da li je neko od vas uklanjao ranicu.ja sam zakazala lasersko uklanjanje na jednoj privatnoj klinici.kod dr koji je nacelnik odeljenja kolposkopije na jednoj nasoj bg klinici.Ono sto me zapravo muci je cena te intervencije trazili su mi 400 evra,a da li je to trajno ukljanjanje posto imam veliku ranicu na grlicu.i da li ta ranica moze da se vrati?pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 8:04 pm
Postovi: 27
Ektopija je ono sto se u narodu naziva ranicom i ona spada u normalnu kolposkopsku promenu, dok je mozaik abnormalna promena i u tom slucaju je cesto indikovana biopsija. Validan ginekoloski nalaz daje kolposkopija udruzena sa PAPA testom. Kako ce ranica biti tretirana to ce odluciti ginekolog. Ona se cesto spaljuje kako bi se smanjila mogucnost infekcija itd.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 11:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Ovde sam se nacitala silnih postova kako se masovno uklanjaju ranice bez potrebe... Bez nekog konkretnijeg nalaza, tj biopsije koja bi potvdila da je rec o ozbiljnoj promeni, ektopije se ne uklanjaju, samo redovno kontrolisu, sto bi inace trebalo da spada u normalno ponasanje-redovni odlasci ginekologu. Sve mlade osobe, sa ektopijama-pune klinike i privatne ordinacije, koje samo to rade. A dirati grlic bez preke potrebe bas i nije bez rizika...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 2:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
dannina je napisao:
Ovde sam se nacitala silnih postova kako se masovno uklanjaju ranice bez potrebe... Bez nekog konkretnijeg nalaza, tj biopsije koja bi potvdila da je rec o ozbiljnoj promeni, ektopije se ne uklanjaju, samo redovno kontrolisu, sto bi inace trebalo da spada u normalno ponasanje-redovni odlasci ginekologu. Sve mlade osobe, sa ektopijama-pune klinike i privatne ordinacije, koje samo to rade. A dirati grlic bez preke potrebe bas i nije bez rizika...


Ne bih se u potpunosti slozila sa ovim. Cesto lekari samo konstatuju ektopiju i ne predlazu biopsiju smatrajuci da je to nesto "normalno". Ubrzo ta ektopija ili ranica preraste u CIN i nakon toga zena ide na operaciju tj. konizaciju! Treba biti obazriv, svaku promenu treba leciti!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 10:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Mislim da je ovde bilo vise puta detaljno objasnjeno sta je ektopia i to od lekara specijalista sto domacih sto stranih (draga nam dr obgyn, koju smo oterali).. Dal ce nesto da preraste u nesto drugo zavisi od mnogo faktora, a ja iskreno ne znam ni jednu zensku osobu koja nema ektopiu, to je moje iskustvo, a masa njih nije dobila nikakvu drugu losiju promenu na grlicu, vec se to vremenom povuklo, sa godinama...
Svaka intervencija na grlicu dovodi do zamene misicnih vlakana oziljnijm tkivom sto smanjuje njegovu moc dilatacije pri porodjaju.
E, sad nemojte me pogresno razumeti ne zalazem se ja da se dignu sve 4 u vis i zaboravi na to. Vec sam rekla da treba da se redovno kontrolise u svakom slucaju,sa ektopiom ili bez...
Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 12:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Nisu ni lekari saglasni kada je taj problem u pitanju.
Moj stav, samo na osnovu iskustva, je da promene treba sanirati.
Bilo kakva ranica uz visoko rizicni HPV je opasna. Nazalost, zivimo u Srbiji i retko koji lekar ce zenu poslati na HPV tipizaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 10:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Slazem se, ako zena ima prvo uopste HPV, a jos vise ako je visoko rizicni tip. obavezno ,ali ostale, koje su zdrave sa ektopiom, su ipak druga grupa, nije isti tretman za sve...
U svakom slucaju su pregledi vazni, to je sustina ovih razgovora, ja mislim, da se prosire vidici i posete ginekologu postanu deo svakodnevice...
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 07, 2008 10:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
I jos nesto, ukoliko imate ranicu, obavezno uradite sve briseve-hlamidija, mikoplazma, ureoplazma, cervikalni i vaginalni!
Nazalost, ukoliko nema manifestnih problema, retko koja zena zna da ima HPV jer kod nas tipizacija nije uobicajena kao ni brisevi na opasne bakterije. Insistirajte na tome!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 08, 2008 9:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Nakon što je doktorka primetila ektopiju i savetovala abotilizaciju, predložila je i da se pre toga uradi bris na Hlamidiju. Pitala sam je da li se uporedo radi i bris na Mikoplazmu i Ureaplazmu, ona je odgovorila da je test na Hlamidiju dovoljan, a da se ovo drugo radi samo muškarcima. (!?)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 4:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Odradi briseve i na mikoplazmu i ureaplazmu, ne radi se samo muskarcima!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: