Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 5:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
zmajce... ne bih da minimiziram ovo sto je gore napisano (jer je tacno) ali isto tako je tacno da veliki broj zena ima neki od HPV virusa i nikada ne dobije ni jednu tegobu. Maltene ga je neminovno preneti. Naravno, ako imas neko zariste i sve ove tegobe, verovatno ti i nije do seksa, ali, kada se situacija malo stabilizuje, i ovi simptomi povuku, sigurno ces naci nacina da se opet vratis u formu. Jedno pitanje - jesi li probala sa vaginaletama od kantarionovog ulja? Mojoj drugarici se tako povukla jedna "ranica" na grlicu. Ne znam sta je bio povod te ranice, ali kantarion ne moze da skodi, pogotovu ako si imala hirusku intervenciju jer sterilise i pomaze zarastanje tkiva. Definitivno moras uraditi analizu na HPV i to sve vrste, pa onda vidi sta dalje. Cinjenica je da nekad jedan intervencija povlaci drugu i tako u nedogled, pa mozda da malo stanes i saberes se i psihicki i fizicki pre sledece runde pregleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 5:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Majmunche,jesam koristila vagina.sa kantarionom i još nekim biljčicama i pre nego što mi je dijagnost.ta "promena"..ali očigledno da nisu bile od pomoći...a i nakon te lletz intervencije sam po preporuci ,jednog od ginekologa ,koristila nakon svakog ciklusa čiste kantarion vaginalete,između ostalog ,za tih godinu dana (i više ) od lletz i vaginalete neo-penotran i poliginaks...bio je pojačan sekret..a nastaviću svakako i dalje te kantar. vaginalete. Hvala na savetu za hpv tipizaciju,izgleda da ću morati da nađem vremena da odem u bg zbog toga,ali ,pošto sam ja paničar i imam strašno bujnu maštu(ni Hičkok mi nije ravan :wink: ) šta se radi u sl. da se pronađe neki od tih rizičnijih tipova virusa,koliko sam ukapirala ima ih puunoo,tj. šta se radi kod osoba koje su već uklonile promenu na grliću a u endocerv.kanalu su pronađene "ćelije,tj.promene koje se prate" ? Jačanje imuniteta ?!
Baš ti hvala što se javljaš,baš mi znači ! A pročitala sam negde da si psiholog? Što bih volelal da dođem na razgovor,išla sam kod jednog , privatnog,malo , i digla ruke...eh,toliko o ženi zmaj ! :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 5:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Pa i jesi zena zmaj - to su one koje misle da sve mogu same i bez pomoci, znamo mi psiholozi te tipove dobro :wink:

No, sto se HPV-a tice... statistika kaze da neki tip ovog virusa ima preko 60% populacije. Te prema tome, bitno je jacati imunitet i pratiti. Ono sto je zabrinjavajuce u tvojoj prici je da jos nisi nasla nekog ginkologa kome verujes i kod koga bi mogla da ides sa osecajem da je strucan i da prati situaciju. To je ono sto je zaista lose. Jer tebi su neophodne kolposkopije i papa svakih 6 meseci, kao i vaginalni ultrazvuk. Moja doktorka ovde to radi svejedno jer sam u grupi visokog rizika za rak reproduktivnih organa (po naslednoj liniji). Tako da dobijem uz dojke, vaginalni uz jajnika i materice, vade krv na CA-125 (marker raka) i papu svakih 6 meseci. Jeste da onih par dana do rezultata precupkam, ali sam posle mirna.

Zaista bih ti preporucila da se jos malo raspitas, ne znam gde si, ali verovatno ima neko ko ce hteti da malo aktivnije i kompetentije vodi tvoj slucaj. Nazalost, a to je svuda tako, to znaci da ce to verovatno morati da bude privatnik i da ces te preglede placati sama. Ali nema tih para za miran san...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 6:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Znam, mada je ovaj ginek.kod koga idem na kontrole ( a to nije isti koji je radio lletz,jer on ne radi kolposk. ni papa...)dobar ,svi kažu da njegov kolposkop.pregled i bris po papan.važe za najbolje u gradu,ali ne znam za vaginalni ultrazvuk,pitaću i svakako poraditi na jačanju imuniteta !
Hvala!
Pozzz.... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 12:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2007 2:01 pm
Postovi: 55
Koliko vidim po svemu,lekari nisu pronašli pravi uzrok koji je izazvao promene na grliću ,pa i ja mislim da je neophodno da uradiš tipizaciju zato što određeni tipovi virusa ne izazivaju vidljive simptome tj. bradavice.Slažem se i da moraš pronaći ginekologa kod koga ćeš ići stalno i da samo on redovno prati te promene.
Sada me nešto zanima-
tebi je grlić ok ,ali te plaše sumljive ćelije nađene u endocervikalnom kanalu?
Oni zato i rade čišćenje kanala.
Vaginalete kantariona jesu odlične za zarašćivanje,ali koliko si nam rekla tebi je grlić zarastao super.
Ne znam gde živiš,ali u mnogim gradovima privatne klinike i ordinacije sarađuju sa laboratorijama u Beogradu tako da analize koje oni ne rade šalju za Bg.Raspitaj se o tome,možda pronađeš neku takvu ordinaciju ili laboratoriju.
Onda ćeš odneti uzeti materijal u tu laboratoriju da ne bi išla za Bg.
Samo polako,nemoj da se nerviraš.
Za bilo kakvu opasniju promenu na grliću potrebno je najmanje 10-15 godina nelečenja.
Razumem tvoje nedoumice i brige,ali se ipak na kraju sve dobro završi,samo kad se ode kod lekara i ustanovi se na vreme.Pošto si ti to uradila,sad se opusti i biće sve ok.
Srećno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 5:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Hvala ti miko43,ja sam u međuvremenu malo istraživala i shvatila da ta promena koju sam imala LSIL baš i nije prekancerogeno stanje,da je opasnija HSIL promena,ali ipak je možda i bolje što je to sve odrađeno,a raspitaću se za te analize,da li neko šalje za BG.Kako vidim da si upućena možeš li mi reći ta kiretaža endocerv.kanala predstavlja samo uzimanje tkiva za ph,ili je to to čišćenje kanala koje spominješ?
Hvala,pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 5:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2007 2:01 pm
Postovi: 55
Endocervikalna kiretaža ili "mini" kiretaža ili čišćenje kanala.
Kod hpv virusa rade biopsiju i kiretažu zato što promene na ćelijama mogu biti samo u kanalu a na grliću ne.Uostalom ako su rekli da će samo pratiti stanje,tako i uradi,jer kod jakih upala ćelije budu abnormalne pa pokažu lošije stanje.
Uradi tipizaciju,pa ćeš videti kako dalje.
Budi hrabra.Polovina žena u Srbiji nikad ne sazna da je imala ranicu na grliću u nekom periodu svog života.
Možda su iz kanala skinute sve promene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 9:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Miko43 mnogo ti hvala,ne znaš koliko mi je lakše :D ! Ovaj forum ,tj. vi koje ste mi odgovorile ste mi pomogle skoro više nego svi gin.kod kojih sam bila! Prave reči i uteha vrede više !
Srećno ti Badnje veče I Božić! Sve najbolje! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 10:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2007 2:01 pm
Postovi: 55
Hvala i tebi srećan Božić.Sutra budi nasmejana,jer šta radiš za Božić,radićeš cele godine.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: