Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problem jaovod
PostPoslato: Ned Feb 12, 2006 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 12, 2006 3:42 pm
Postovi: 39
Imam bolove na desnoj strani u predelu jajnika.Bolovi traju već nekoliko meseci.Boli me nekoliko dana pa prestane pa tako u krug.Uradila sam neke analize i ustanovljeno je da imam kamen u bubregu,ali na pregledu kod ginekologa ustanovljeno je da mi je desni jajovod otečen.Doktor je rekao da nije ništa ozbiljno ali se plašim da možda nije to uzrok mojih bolova(jer sam u početku mislila da je zbog kamena)
Da li otečeni jajnik zaista nije ništa ozbiljno i šta bi ste mi vi preporučili.
unapred zahvalna
P.S Rezultati krvi su bili u redu a u mokraći ima peska a nema bakterija

Nina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 14, 2006 1:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 10:27 pm
Postovi: 34
Nina,
koliko sam ja shvatila tvoj problem nije ni malo naivan i ja bih ti preporucila da se posavetujes sa jos nekim lekarom. Ja sam s vremena na vreme imala bolove sa desne strane ali nisam tome pridavala neku vaznost kao ni vecina ginekologa kod kojih sam bila. Sve dok nisam naisla na sadasnjeg ginekologa koji mi je rekao da mi je desna strana tj. desni jajnik prirastao za matericu najverovatnije zbog neke upale. Ovulaciju i pored klomifena koji sam uzimala nisam dosad imala na desnom jajniku tj. folikul naraste ali ne moze da pukne jer je jajnik zadebljan. Sva sreca pa levi radi kako treba. Znaci, za svaki slucaj da bi bila mirnija idi na jos neka ispitivanja.
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 14, 2006 1:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 10:27 pm
Postovi: 34
Nina,
koliko sam ja shvatila tvoj problem nije ni malo naivan i ja bih ti preporucila da se posavetujes sa jos nekim lekarom. Ja sam s vremena na vreme imala bolove sa desne strane ali nisam tome pridavala neku vaznost kao ni vecina ginekologa kod kojih sam bila. Sve dok nisam naisla na sadasnjeg ginekologa koji mi je rekao da mi je desna strana tj. desni jajnik prirastao za matericu najverovatnije zbog neke upale. Ovulaciju i pored klomifena koji sam uzimala nisam dosad imala na desnom jajniku tj. folikul naraste ali ne moze da pukne jer je jajnik zadebljan. Sva sreca pa levi radi kako treba. Znaci, za svaki slucaj da bi bila mirnija idi na jos neka ispitivanja.
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 14, 2006 2:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 12, 2006 3:42 pm
Postovi: 39
Biljo,po tvom niku pretpostavljam da si iz Niša.I ja sam iz Niša pa bih volela,ako nije problem, da mi kažeš kod kog ginekologa si bila.Možeš li da mi kažeš koliko dugo su trajali bolovi kod tebe jer mene ovo boli već nekoliko meseci.Bolovi nisu jaki,više je to neugodnost na toj strani a i ne boli me kada pritisnem to mesto Zbunjuje me to što kad stojim ili hodam boli manje ili uopšte a kad sedim muči me najviše.Da li je i kod tebe bilo tako.
Hvala na savetu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 15, 2006 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 10:27 pm
Postovi: 34
Izvini sto ti odmah nisam rekla kod kog doktora ja odlazim: on se zove Mihajlo Stanojevic ordinacija "dr.Mihajlo" , Cvijiceva 18 - Nis a broj telefona je: 018/523-020.Mnogi iz Nisa ce ti reci da je on jedan od boljih ginekologa. Znam da mnoge zene i devojke odlaze kod njega i koje nisu iz Nisa vec iz Krusevca, Jagodine i td.
Ja sam sigurna da ce ti on tacno reci o cemu se kod tebe radi. Najbitnije je sto on ne daje lazne nade ali ako moze sigurno ce ti pomoci.
Sto se tice mojih bolova ni oni nisu bili nesto tako intenzivni ali su mi stvarali neprijatnost i naravno bila sam zabrinuta. Medjutim, mislim da je ipak najbolje da sto pre odes na pregled kako bi utvrdila sta je u pitanju i na kraju da bi bila mirnija.
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 16, 2006 3:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 12, 2006 3:42 pm
Postovi: 39
Hvala ,otići ću već sutra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 16, 2006 7:13 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Ova dijagnoza NE POSTOJI !!!

Citiraj:
na pregledu kod ginekologa ustanovljeno je da mi je desni jajovod otečen


Iako mogu da vidim iz opisa iz nalaza da Vas ginekolog ima 'magicne prste' ja bih Vam preporucila da se uradi transvaginalni ultrazvuk i pregledaju jajnici, kao da se uradi i UZ bubrega u potrazi za kamecima u bubrezima ako do sada nije uradjeno. Pretpostavljam da su Vam uradili testove bubrezne funkcije ( kreatinin i urea ), leukocite, kao i bakterioloski test urina.
Obzirom da niste naveli nikakve druge simptome, PRETPOSTAVLJAM, da su vam ciklusi uredni, da niste imali temperaturu, niti pojacan sekret, da nemate bolne seksualne odnose, i da niste imali nikakve prethodne ginekoloske infekcije...i tako dalje...

Da biste izbacili te kamence, generalno se savjetuje uzimanje 2-3 l tecnosti dnevno i analgetici ( tablete i injekcije protiv bolova jer zna da boli...jako ).
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 17, 2006 2:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 12, 2006 3:42 pm
Postovi: 39
Rađen mi je ultra zvuk i ustanovljeno je sledeće:
DESNI BUBREG,UREDNOG POLOŽAJA,DILATIRANIH ČAŠICA ZA GORNJI POL I SA TRI KALKULUSA DO 4mm.Posle terapije nalaz je izgledao ovako :
...NALAZ JE ZNATNO BOLJI.U ČAŠICAMA SU MIKROLITI,DO 3mm
Da napomenem da je kontrola bila posle nedelju dana i da mi je doktorka,na pitanje koliko sada kamenčića ima ,odgovorila da se sada samo jedan vidi jasno.LEUKOCITI 7,0, UREA je bila 3,2, KRATININ 60,mokraća ostala sterilna.
Ciklus je uredan i nisam imala ostale probleme koje ste naveli.
Jedini moj problem je to što je sve to bilo tako pre dva meseca kada su bolovi i počeli a mene stomak boli,upredelu desnog jajnika, još od tada, sa kraćim pauzama.Zbunjuje me to, što me(ako su kamenčići u pitanju)boli samo oko jajnika a ne i oko slabina .(mada sada počinje da me boli kičma-nisko-da li to ima veze sa kamenčićima)Moram još i da napomenem da bolovi nisu jaki ,da me više boli kad sednem a kad se krećem nemam nikakve tegobe .Da li je moguće da izbacim kamen a da nemam jake bolove koje su mi opisivali mnogi koji su imali probleme sa kamenom?Da li mogu ovakvi bolovi da traju par meseci?
Unapred zahvalna
Nina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 25, 2006 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 12, 2006 3:42 pm
Postovi: 39
Pa Biljo izgleda da si bila u pravu .Imam upalu desnog jajnika.
Nadam se da ce ovo moje iskustvo nekome pomoci .
Juce sam posle nekoliko meseci ustanovila sta je uzrok mojim bolovima.Imam upalu desnog jajnika.

Ranije sam u postovima,pisala da sam pre pet meseci bila kod ginekologa(kad su bolovi poceli)i da je tada sve bilo u redu sem otecenog jajovoda( za sta mi je OBGYN na ovom forumu odgovorila da takva dijagnoza ne postoji).Sada znam da je doktor verovatno mislio(sigurna sam da sam dobro cula da je jajovod u pitanju)na jajnik,ali tada nisam dobila nikakvu terapiju.Sada je po recima drugog lekara upala presla u hronicnu.Pijem Hemomicin i Chymoral-400 forte od juce ujutru i stomak me danas skoro i ne boli(da li je moguce da lekovi tako brzo deluju?)Znam da je upala jajnika opasna ali da li sem steriliteta(imam 2 deteta -nemam nameru da ponovo radam) moze da izazove jos nesto.
U meduvremenu sam otkrila da imam i kamen u bubregu( desnom-znaci ista strana tela).Tako je ,kamen u bubregu, po misljenju lekara, izazivao ovu bol i vise nismo obracali paznju na moguce ginekoloske probleme dok nisam juce opet otisla na pregled.
Ovo sam kopirala sa druge teme da ne bih ponovo pisala.
Pozdrav!!
P.S Hvala Obgyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 25, 2006 9:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga Nina ili je upala jajovoda akutna te se daju antibiotici ili hronična kada se isti ne daju, već se eventualno koristi KTD ili neka od fizijatrijskih metoda lečenja ali antibiotici sigurno ne!
Akutna upala jajovoda može da napreduje i da nastane apsces ili da pređe u PID tj. hronično oboljenje male karlice kada žene ostaju trajno smanjene radne sposobnosti. Nešto ne štima sa tim dijagnozama!? :o
Kamen u bubregu ili mokraćnim kanalima mora biti praćen hematurijom, tj. pojavom krvi u mokraći. Valjda će vam ovi saveti bar malo pomoći!? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 29, 2006 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 9:05 pm
Postovi: 10
Lokacija: macedonija
Evo i ja da kazem da vec 2 god imam bolove na desnoj strani stomaka i doktor kaze da nije nista . Svaki put kad radim ili hodam osecam slabi bol na desnoj stani ,nemirno spavam i kao da me boli i nogakad lezim na desnu stranu.Ne znam dali jejajnik ili bubreg ili mozda ono slepo crevo?
pozdravljam sve :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 29, 2006 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 9:05 pm
Postovi: 10
Lokacija: macedonija
sonce je napisao:
Evo i ja da kazem da vec 2 god imam bolove na desnoj strani stomaka i doktor kaze da nije nista . Svaki put kad radim ili hodam osecam slabi bol na desnoj stani ,nemirno spavam i kao da me boli i noga kad lezim na desnu stranu.Ne znam dali je jajnik ili bubreg ili mozda ono slepo crevo?
pozdravljam sve :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 29, 2006 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 9:05 pm
Postovi: 10
Lokacija: macedonija
sonce je napisao:
Evo i ja da kazem da vec 2 god imam bolove na desnoj strani stomaka i doktor kaze da nije nista . Svaki put kad radim ili hodam osecam slabi bol na desnoj stani ,nemirno spavam i kao da me boli i noga kad lezim na desnu stranu.Ne znam dali je jajnik ili bubreg ili mozda ono slepo crevo?
pozdravljam sve :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 09, 2006 9:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 02, 2005 10:34 am
Postovi: 35
Ja vec dve, tri godine imam bolove u donjem stomaku sa desne strane. Uglavnom su slabi, ponekad i jaki - osecam bol kad stanem na desnu nogu. Nekoliko puta sam isla kod lekara, svaki put je odgovor bio - to nije nista..... Poslednji put mi je dr rekao da mi je desni jajnik otecen, pa je nakon cetiri dana uradjen transvaginalni UZ gde je sve bilo ok...
Interesuje me da li bi se upala videla na tom ultrazvuku i kako se ona uopste otkriva?
Ciklusi su mi redovni, nemam temperaturu, imam 25g, nisam radjala.... Da, ustanovljeno mi je da imam mikrocisticne jajnike - pa su bol pravdali time?
Ako je i kod mene hronicna upala (jer, u tom slucaju traje par godina!), koje posledice mogu imati?
Hvala....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 18, 2006 9:29 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Drag Jody
Hronična je ona upala jajovoda (ne jajnika) koja se pipa kao zadebljanje istog ali bez bolova, a akutna je praćena bolovima, ponekad i sa temperaturom, eventualno visokim Le i SE.
Cistični jajnici ne bole! To je glupost, svaki je jajnik osetljiv na dodir, mada nije upaljen. Upale jajnika su zaista retke (oophoritis).
U ispitivanju i lečenju hroničnog pelvičnog bola (PID) treba da se uraditi i laparaskopskopija, gde se uočavaju i eventualno uklanjaju priraslice. :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: