Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Problem-Bartolinijeva zlezda
PostPoslato: Pon Mar 27, 2006 10:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2005 12:52 pm
Postovi: 14
Pozdrav svima,
vec izvesno vreme imam problem sa Bartolinijevom zlezdom,bila sam kod lekara,dobila doksiciklin i preporucio mi da stavljam hladne obloge,ukoliko se ne povuce ili ne pukne preporucio mi je inciziju sa naglaskom da se uglavno vraca,pa bi bilo bolje da uklonim zlezdu,posle izvesnog vremena pukla je i sada je sve u redu.Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo i da li je krajnja opcija uklanjanje zlezde ukoliko se upala ponovi?ili ziveti sa tim ?
Unapred hvala :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 28, 2006 3:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
Pozdrav Danijela,
ja sam u istom "filmu" kao i ti, pa cu ti reci moje iskustvo i sve sto sam o ovom problemu uspela da saznam.... ne u ordinaciji ili bolnici nego na netu, naravno (i na zalost). :(

Odmah da ti kazem, pre svega drugog, da je excizija (tj. odstranjenje) zlezde p o s l e d nj a opcija i da postoji niz drugih (osim ako nemas 40 i vise godina, kad je to nuzno, zbog rizika od kancera).

Da se ne bih ponavljala, ovo je link na kom sam ja opisala svoj problem, koji je za sada "status quo" (ili ti u fazi mirovanja).

Ne znam sta te sve i koliko detaljno zanima, ali mene je zanimalo bukvalno SVE. Ovo je rezime mog visednevnog danonocnog surfovanja po netu:

ANATOMIJA Bartolinijeve zlezde:
Bartolinijeva zlezda je parna sekretorna zlezda smestena u velikim usnama, levo i desno od vaginalnog otvora. Normalno je velicine graska i ne moze se napipati. Izvodnim kanalima (duzine oko 2,5 cm) obezbedjuje lubrikaciju (vlazenje) vaginalnog trema. (njena funkcija nije od vitalnog znacaja, tako da i u slucaju da se mora izvaditi nije strasno).

SIMPTOMI CISTE/ABSCESA Bartolinijeve zlezde:
cista i absces su dva razlicita patoloska stanja Bartolinijeve zlezde i zahtevaju drugacije tretmane (tj. vrsta terapije ili intervencije koja moze biti primenjena zavisi od toga da li se radi o cisti ili o abscesu=gnojnoj upali).
-c i s t a: je mali (recimo velicine lesnika ili manji), bezbolni, NEinficirani otok, koji ukoliko nastavi da se uvecava moze prerasti u...
-a b s c e s: veliki (od velicine oraha pa do manje narandze, a redje cak i do vel. grejpa), bolan, INFiciran otok.

UZROCI ciste/abscesa:
u oba slucaja otok nastaje jer se iz "nekog" :roll: razloga zapusi izvodni kanal, a zlezda se puni sopstvenom sluzi. Uzroci mogu biti:
-i n f e k c i j a: bakterijska (gonococci, streptococci, escherichia coli, proteus, chlamydia,...)
-p o v r e d a: (?!-za ovo bas nisam pronasla blize objasnjenje, valjda mehanicka povreda...)
-hronicna u p a l a: (ni ovo mi bas nije jasno, da li vaginalna ili koja, a i ona nastaje valjda nekom infekcijom, pa mi zvuci kao pleonazam: infekcija-hr.upala ?!)............ i
....vrloooo retko (!!!)...
-k a n c e r: najcesce kod zena starijih od 40 god.

DIJAGNOZA:
....se postavlja ginekoloskim pregledom i na osnovu simptoma.

TERAPIJA:
kao sto sam vec navela, zavisi od simptoma, tj. da li je po sredi cista ili absces.
-c i s t a (ukoliko je u fazi mirovanja, ne uvecava se):
-bez tretmana, samo posmatranje i pracenje
-"sitz bath"
-analgetici ( :roll: ?!?)
-a b s c e s:
-antibiotici (daju slabe rezultate,zbog cestih recidiva)
-analgetici
-"sitz bath"

(napomena: ove podatke o primeni analgetika i antibiotika samo navodim!, na osnovu onog sto sam procitala, to nije moj savet ili preporuka)

h i r u r s k e _intervencije:

-incizija i drenaza (zasek duzine ~2,5cm + drenaza, kako bi se odstranio gnoj, ali su takodje cesti recidivi)
-kateterizacija (postupak slican prethodnom ali se nakon ciscenja postavlja mali kateter, oko kog okolno tkivo treba da zaraste i formira novi kanal, za neometano lucenje sluzi)
-marsupijalizacija (cilj je, takodje, da se stvori novi kanal, ali tako da se zaseceno tkivo sluzokoze i zlezde medjusobno zasiju. Malo je teze objasniti recima, ali dodacu na kraju adrese nekih sajtova gde postoje vrlo slikovite ilustracije. (Verovatnoca recidiva posle ove intervencije je 10%)
-exscizija (odstranjivanje) cele zlezde. Nuzna je kod zena starijih od 40god jer ima izvesni (?!) kancerogeni potencijal (ma sta to znacilo), i kod zena bilo kojih godina ako ni jedna druga metoda ne da trajne rezultate.

E, sad: incizija, kateterizacija i marsupijalizacija... ( za exciziju ne znam)... su vrlo jednostavne i kratke intervencije (10-ak minuta duge), u opstoj ili lokalnoj anesteziji.
Meni je radjena incija+drenaza i slucaj se, naaaaaaaravno, ponovio. Da sam tada znala ono sto danas znam trazila bih da mi odmah rade marsupijalizaciju... [Ali nas, generalno, niti ko sta pita, niti nam pruzaju PUNU (!!!) informaciju o mogucim opcijama i rizicima (ako postoje).... Dakle, osecas se kao KRMENADLA :roll: ]

INCIDENCA, ili ti ucestalost pojave ciste/abscesa Bartolinijeve zlezde je 2% (od ukupnog broja zena u jednoj populaciji), a najcesce se javlja kod zena starosti izmedju 20 i 30 godina.
___________________________________________________
evo pomenutih linkova, tu imas bas fine i jasne slicice:
http://www.aafp.org/afp/20030701/135.html
http://www.aafp.org/afp/980401ap/hill.html
____________________________________________________
welcome to the club "2%" :wink: . Ako te zanima jos nesto, pitaj.... ako budem znala rado cu odgovoriti...





E sad, imala bih i ja jedno potpitanje za cenjene doktore, ako nije trivijalno: DA LI u situaciji kao sto je moja (cista u fazi mirovanja=jeeeedva osetna na dodir, prethodno 3x ponovljena) VOZNJA BICIKLOM PREDSTAVLJA RIZIK ZA EVENTUALNI RECIDIV?
Ako moze odgovor ? :wink:
Prolece je, ja bih da se vozam, a opet, ne bih da me voza "Bartolomeo".


:lol: :lol: :lol: Hvala unapred, za svaki eventualni odgovor... ako ne, sedam na bajk.... pa kako mi bude....




pozdrav,
jane _doe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 28, 2006 3:42 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
jane_doe...svaka cast...cista 5 !!!

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 28, 2006 4:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
Hvala lepo!
Znaci, polozila? Mada nisam gadljiva ni na 10-ke :wink:

Kazite mi, molim Vas, da li voznja biciklom predstavlja rizik za ovaj problem sa bartolinijevom zlezdom???

Pozdrav,
jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 28, 2006 1:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Ne znam za bicikl...ali obavicu 'search', pa cu Vam javiti...slijedeceg vikenda...nemam mnogo vremena, sutra idem u neki Indijanski gradic na sjever Ontarija...da drzim kliniku...nas tim ginekologa to pokiva odlascima jednom nedjeljno...tako da je sutra na mene pao red...ako bude oluja...nema mene dva dana nazad...ako se led po jezeru Hudson Bay jos nije otopio...kaze idemo autom preko leda ?!......ne bicikl, auto !
Pisemo se preko vikenda...ako zaboravim...opomenite me...
Ovdje nema desetki...ali petice su za najbolje !

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 28, 2006 2:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
Hvala Vam unapred!

Samo da Vam pozelim deeeebeo led.
Nemojte tamo da pravite neke piruete, please!

Pozdrav,
jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: MANITU
PostPoslato: Uto Mar 28, 2006 4:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
Jos nesto....
tek sad sam skopcala da ste rekli: "Indijanski"...
Da li biste bili ljubazni, ako nije indiskretno, da prenesete prvom Indijancu/Indijanki veliki pozdrav od dvoje zaludjenika u njihovu kulturu (mog brata i mene).


Na zidu mi visi:

"the TEN Indian commandments"
-remain close to the great spirit
-show great respect for your fellow beings
-give assistance and kindness wherever needed
-be truthfull and honest at all times
-do what you know to be right
-look after the wellbeing of mind and body
-treat the earth and all that dwell thereon whit respect
-take full responsibility for your actions
-dedicate a share of your efforts to the greater good
-work together for the benefit of all mankind


Pozdrav,
jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 28, 2006 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2005 12:52 pm
Postovi: 14
Pozdrav jane_doe,
hvala na ovako iscrpnom objasnjenju,sad sam se deprimirala totalno ne mogu verovati 2% zena,uzas,koji maler zar ne?Kazes radila si drenazu i ponovilo ti se,jesi odmah pri prvoj upali ili posle vise upala pa nisi mogla izdrzati?Pitam zbog toga sto se meni desavalo tri puta u zadnje dve godine,prva dva puta je trajalo oko 5 dana,a poslednji put skoro dve nedelje,posto sam kukavica cekala sam (ni sama neznam kako,uzasno me je bolelo) da samo od sebe pukne,tako je bilo sva tri puta.Zanima me kako da saznam tacan uzrok upale?drenazom?ili.....?Mora postojati nacin da se to spreci,prosto mi je neverovatno da ne deluju lekovi,injekcije
:( Koliko cesto ti se desavalo i kako si se osecala?Zanima me jos jedna stvar da li na bilo koji nacin moze da utice na plodnost?posto jos nemam dece,al svakako da ih planiram jednog dana.
Nadam se da cemo razmeniti jos korisnih informacija o ovoj ni malo prijatnoj pojavi.Cujemo se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 29, 2006 2:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
Pozdrav Danijela,
jos jednom: welcome to the club!

Od deprimiranosti slaba vajda. Kad se "situacija" desi, desi se 100%, bez obzira na statistiku. Znas kako u sali kazu: statistika je tacan skup netacnih podataka. :D

Ne znam da li si procitala i onaj post na kom sam ukratko opisala svoju storiju, ali evo da ti kazem.... prvi put mi se ovo desilo u julu 2005. i onda jos 3 puta, otprilike na svaka 2 meseca. Da, radili su mi inciziju i drenazu, odmah prvi put... Pocelo je kao cista i nije me bolelo sve dok nije naraslo, za nekih 10-ak dana, do velicine recimo manje sljive i postalo nesnosno.... ni da sednem, ni da legnem, ni da ustanem..... mislim uzas.... ali nije to bio najveci uzas u celoj prici, vec strah i panika kao logicna posledica neznanja... Sad se smejem kad o tome pricam, a Boga mi dok se desavalo bila sam u totalnom out-u. Brat mi je umro od smeha kad sam mu opisala svoje stanje, otprilike sledecim (za ovu priliku autocenzurisanim) recima: raste mi q _ _ _!
Nemoj da se smejes.
Posle te intervencije osetila sam, naravno, ogromno olaksanje ali ni slutila nisam da bi se stvar mogla opet pojaviti, barem ne tako brzo. Koliko sam citala, stoji da hoce to tako nakon godinu, dve, a meni se eto vratilo posle 2,5 meseca. Tad sam primala injekcije i opet naivno pomislila: sad sam mirna.... ali ne lezi vraze.... Da li da ti kazem i to da sam i ja bila pametna, jaaaako :oops: , pa sam posle samo 3 nedelje nakon operacije otisla na more. Morala je riba da osoli dupe. Sta cu, kad volim da plivam vise nego bilo sta drugo na svetu (osim mozda ....... ). Sve u svemu i pored soli to je meni sve lepo zaraslo i izgledalo kao da je u najboljem redu i kao da mi se nista pre toga nije desilo. A, evo, da dodam i ovo, da se malo nasmejes.... kako su me zezali prijatelji kad mi se cista vratila: "to ti je zato sto si se hvalila da ti je bilo mnogo lepo posle operacije, od sedativa".... Stvarno, nemam pojma sta su mi dali, ali znam da kad sam se probudila nisam mogla da skinem kez sa usta.... tacno sam osetila da mi je skocio serotonin ili sta vec... I da ne duzim, ponovilo se jos dva puta, jednom se cista "povukla" sama, a poslednji put je pukla pre nego sto sam uspela da docekam da posle "Nove godine" proradi dom zdravlja, a meni prodje menstruacija.....
Od onda je "cekam u zasedi" (mislim na cistu), kao zapeta puska, spremna da se opet ispruzim na kanabe :lol: da mi urade marsupijalizaciju.... ali za divno cudo jos miruje, a mirujem i ja (osim sto sam se kao magarac "navukla" na ovaj forum).


Kako da saznas koji je uzrok upale=abscesa?
Ne mogu sa sigurnoscu da ti kazem, ali mi se cini logicnim da bi trebalo otkloniti sumnju na moguce uzrocnike (gonoreja, hlamidija, eserihija, streptokoke, stafilokoke,...).

Danijela je napisao:
Mora postojati nacin da se to spreci,prosto mi je neverovatno da ne deluju lekovi,injekcije

A propo ovog: " da se spreci".... jedna recenica koja mi je medju silnim iscitanim tekstovima bila najupecatljivija, a glasi otprilike ovako:
ne mozete uraditi nista da biste sprecili cistu/absces bartolinijeve zlezde jer je samo pitanje srece da li ce vam se desiti.
I jos jedan zanimljiv podatak, zaboravila sam gde je tacno zabelezen, cini mi se u Francuskoj, najmladja osoba sa upalom bartolinijeve zlezde je devojcica koja je imala samo 2 meseca!!!
Sta hocu da kazem, ne moras biti ni seksualno aktivna, tj. direktno izlozena riziku od infekcije da bi se to desilo. Znaci, samo je pitanje srece.

Kako sam ja to razumela, ako sam razumela dobro, moze se antibioticima (u slucaju da se radi o INFICIRANOM otoku) otkloniti infekcija, ali ti nista i niko ne garantuje da je neces zaraditi opet. Ako je uzrocnik infekcije neka od polno prenosivih bolesti onda je jedini nacin da se reinfekcija prevenira KONDOM KONDOM KONDOM KONDOM, u svim bojama i dezenima..... 8) 8) 8) ......... ali i inace VIVA LA CONDOM!!!

Danijela je napisao:
Zanima me jos jedna stvar da li na bilo koji nacin moze da utice na plodnost?

Ovako ja rezonujem, a rekla bih da ne gresim..... ne utice sama cista/absces ili eventualno odstranjenje zlezde na plodnost, ali mogu da uticu, jos kako, sve te moguce infekcije (hlamidija, gonoreja,....& resto), narocito ako traju dugo i nisu lecene. Dakle, cista/absces B.Z. je samo jedna od mogucih posledica infekcije, a opcija za "karambol" imas milion.


Nije prijatno, svakako, ali znas kako to ide..... Svakom je njegova muka, prirodno, najveca.... ali ako procesljas malo ovaj ili slicne forume videces da je ova nasa MUKA zapravo mukica, u poredjenju sa svim drugim mogucim problemima.....




Pozdrav i sve najbolje,
jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 30, 2006 1:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2005 12:52 pm
Postovi: 14
Poydrav jane_doe,
hvala na dobrodoslici u klub,izuzetno me raduje podatak da"imam srece" sto eto spadam u ta 2%. :x Naime,razmisljam sta da radim,posto cu verovatno imati tu srecu da me strefi jos koji put,pa da sada hladne glave donesem odluku,jer stvarno neprestano razmisljam o tome.Zanima me znas li koliko traje sam zahvat kada se radi marsupijalizacija?jel moze da se odradi kod privatnog ginekologa ili zahteva bolnicki tretman ? i ukoliko znas pouzdanog ginekologa u NS koji radi te zahvate?posto u mom gradu neverujem da rade taj zahvat,jer kazem ti sta mi je lekar preporucio kao opcije ili da promenim ginekologa :roll:
Uglavnom cinjenica je da problem postoji pa bi ja da ga resim uskoro ,samo nek se pojavi,salu na stranu,hvala ti na svim informacijama procitala sam tvoje poruke na ovu temu i moram priznati da sam se uz tvoju pomoc naoruzala znanjem vezanim za Bartolinija.
Nadam se da se cujemo uskoro!
Pozdrav Danijela!
PS:nije ni nas problem zanemarljiv,seti se samo kako je sedenje,stajanje........i jos mnogo toga :oops: tih dana misaona imenica!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 30, 2006 3:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
Cao Danijela,
iskreno, ne znam da li ova intervencija moze da se radi kod privatnog ginekologa. Ja sam bila dobila uput za "Betaniju" (GAK-ns) i tamo su mi uradili sta su mi uradili (inciziju+drenazu) i niko mi nije spomenuo da postoji i efikasnije resenje (marsupijalizacija), a postoji.

U principu, to je jednostavan zahvat.... ja sad ne bih mogla precizno da ti kazem koliko traje.... mozda 15-ak minuta. Ono sto su meni radili trajalo je, sve ukupno, od kad sam primila anesteziju (opstu) pa dok me nisu preneli u sobu, manje od 10 minuta. U bolnici sam lezala dan i po, a mogla sam da ustanem odmah, sto i jesam, pola sata nakon sto sam se probudila (preporodjena).

Ne bih mogla da ti navedem ime ni jednog ginekologa posebno, osim onog koji je mene operisao, a on je bio prvi slobodan u tom momentu... Ako ce ti nesto znaciti, zove se Stevan Milosevic.

Neke konkretnije, prakticne informacije u vezi sa marsupijalizacijom ne mogu da ti dam jer i meni to tek predstoji, ako se uopste usudi frajla zlezda da me opet maltretira (salim se, naravno, mislim ako se ponovi situacija).

Da li da menjas ginekologa? Probaj, nadji nekog koji je barem cuo da postoji tako nesto sto se zove marsupijalizacija.... Ako ja kao apsolutni laik mogu da naucim nesto o tome, mogu i oni ponekad da obnove/dopune gradivo, ako ne.... by, by... au revoir.... ima ko zna.


P.S. ne kazem ja da je problem zanemarljiv, nikako... svaki problem, pa i najmanji, bacen pod tepih vrati nam se kad tad, ali ustostrucen.... samo, vise mi se ne cini tako golem i neresiv.


Pozdrav i kuckamo se, :wink:
jane doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 31, 2006 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2005 12:52 pm
Postovi: 14
Cao jane_doe,
evo mene opet bas smo se primile na ovu pricu vezanu za Bartolinija,iskreno se nadam da ce se doktorka ubaciti sa strucnim misljenjem,bas bih volela znati sta ima da doda na sve ovo,ukoliko ne zaboravi ovu nasu temu i tvoje zanimljivo pitanje vezano za bajs.A,ovo vezano za marsupijalizaciju kod privatnika ja nesto kontam ukoliko je to vremenski kratak zahvat i u lokalnoj anesteziji da bi bilo izvodljivo uz kucnu negu normalno,nekako sam misljenja da su privatnici obazriviji,detaljniji i manje lezerni, mozda gresim al takvo iskustvo imam,tako ti je kod nas,pa zar ne?za sve te opcije saznale smo preko neta umesto da me ginekolog uputi,naravno ima izuzetaka i ne trpam sve u isti kos.
A,sto se tice velicine i resivosti problema tu si u pravu ima i gorih,mnogo gorih,ali ovaj nas je nekako ne predvidiv danas legnes sve ok,sutra ustanes i ne mozes da sednes da ti oci ne iskoce ne treba ti kafa za budjenje :o
Volela bi ukoliko neko zna privatnog ginekologa iskljucivo u NS koji radi ovaj zahvat da nam javi,mislim da bi to bila korisna informacija.
U medjuvremenu pisemo o tome,jesi primetila kod sebe bilo kakve simptome koji bi ti ukazivali da te ceka "prijatno iznenadjenje"uskoro?Citala sam na netu,vise i neznam na kom forumu,nije ni bitno,da konstantno prisustvo ciste utice na raspolozenje i ceste glavobolje.Ja kod sebe nisam primetila da to dolazi do izrazaja i ako je cista prisutna,izuzetno je mala na dodir,al je tu :cry:
Da,ne secam se da si to napisala ali zanima me jesi imala temperaturu u periodu kad je problem bio"aktivan"?Kod mene je u tom periodu konstantno ona najgora 37,3-37,5.
Toliko za sada,dok mi ne padne na pamet jos sto sta.
Cujemo se,caos,e prijatan vikend,petak je!!!!!!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 01, 2006 3:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
Cao Danijela,
da, da, vikend je.... pa da pocnem u malo opustenijem tonu....
zlobnici bi mozda rekli: kud ces opustenije od ovog do sad.... a bilo je opusteno jer sam temu, cini mi se, apsolvirala i sad znam sta mi valja ciniti. Nadam se i ti?!

Ova intervencija (marsupijalizacija £$%@#.... vec mi je na nos izasla ova rec :D ) je stvaaaaaaarno PROSTA..... misliiiiim, nije to transplantacija srca! Raspitaj se zato po privatnim ordinacijama da li rade i kakva je procedura, koliko kosta,.... pa ako imas para za tu voznju - GO! (U "Betaniji" je incizija+drenaza bila 0$). Ja zaista ne znam kako je kod "privatnika", a ne bih da nagadjam.

Svoje simptome i psihicko stanje, onda i sada, sam uglavnom vec navela, nemoj da se ponavljam do besvesti :wink: ....
Nisam imala temperaturu....... samo mi je prokuvao mozak od frke, pa sam odmah otisla kod doktora da mi to "resi".

Da li je "bartolomeo" predvidiv? Nije!
Da li mi sad znamo sta mozemo da ucinimo? Znamo!......evo je, opet: MARSUPIJALIZACIJA!!!
Ako i nakon nje dodje do recidiva?...... EXCIZIJA!!! Ende! Cao! Nema vise zlezde! .......... slava joj.

danijela je napisao:
jesi primetila kod sebe bilo kakve simptome koji bi ti ukazivali da te ceka "prijatno iznenadjenje"uskoro?

Ne! Jesam ga ocekivala (po ritmici prethodna 4x), ali su me ocekivanja izneverila.... na moju veliku radost.

Danijela je napisao:
Toliko za sada,dok mi ne padne na pamet jos sto sta.

Moj ti je predlog, krajnje drugarski, ako hoces da caskamo! o ovome, moze na private, a ako imas neka konkretna pitanja za doktoricu, da ih jasno i koncizno izneses, uz sve ostale potrebne informacije opisane u topic-u "lepljiva".


Prijatan i tebi vikend i lep provod, :wink:
jane doe


P.S. U NS-u, za nas sto bismo da djuskamo, a nema se gde jer je svuda atmosfera kao u holu srpskog narodnog pozorista, do EXIT-a nista za prepricavanje :cry: :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sorry....
PostPoslato: Sub Apr 01, 2006 2:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
Oops.....
ja je napisao:
Moj ti je predlog, krajnje drugarski, ako hoces da caskamo! o ovome, moze na private....


Ovo bas i ne zvuci lepo. IZVINI na tonu!!!
Htedoh samo da ti predlozim da malko sistematizujes pitanja......... Ono: "drugarski"-stoji..... :wink:
Raspolozena sam i dalje da vodimo konstruktivan dijalog.
Ja preferiram ono: "in medias res" (u srediste stvari), pa sam mozda malko prenaglila sa izjavom.


pozdrav,
jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 02, 2006 10:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
Za ObGyn:

ObGyn je napisao:
Ne znam za bicikl...ali obavicu 'search', pa cu Vam javiti............. Pisemo se preko vikenda...ako zaboravim...opomenite me...


Samo ako Vam nije "problem"...... (ne bih da Vas deranziram, pored toliko ozbiljnijih pitanja na ovom forumu)......:

U vezi sa biciklom i bartolinijevom zlezdom???



Pozdrav,
jane_doe


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: