Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ..
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 2:21 pm
Postovi: 1
jel mozhe neko da mi pomogne gde da nadjem to nitro-srebro, pretrazhila sam po netu nema nichega,
meni je ovo vetj druga upala u godinu dana, poludetju.
fala :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 4:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 24
anja _tatic
ja sam taj argentum nitricum lapis (granule ti nece odgovarati) nasla u Kotor, u jednoj apoteci jer ga u Podgorici nije bilo.

E sad, ja ne znam odakle si ti ali u Kotor ga ima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 8:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2009 9:58 pm
Postovi: 13
jane_doe je napisao:
Cao Danijela,
iskreno, ne znam da li ova intervencija moze da se radi kod privatnog ginekologa. Ja sam bila dobila uput za "Betaniju" (GAK-ns) i tamo su mi uradili sta su mi uradili (inciziju+drenazu) i niko mi nije spomenuo da postoji i efikasnije resenje (marsupijalizacija), a postoji.

U principu, to je jednostavan zahvat.... ja sad ne bih mogla precizno da ti kazem koliko traje.... mozda 15-ak minuta. Ono sto su meni radili trajalo je, sve ukupno, od kad sam primila anesteziju (opstu) pa dok me nisu preneli u sobu, manje od 10 minuta. U bolnici sam lezala dan i po, a mogla sam da ustanem odmah, sto i jesam, pola sata nakon sto sam se probudila (preporodjena).

Ne bih mogla da ti navedem ime ni jednog ginekologa posebno, osim onog koji je mene operisao, a on je bio prvi slobodan u tom momentu...



Ako ce ti nesto znaciti, zove se [url=http://www.zdravljezene.co.yu/




index.php?link=zapalnaobol]Stevan Milosevic[/url].












Jedan pozdrav i moje pitanje.U maju 2005 sam operisala cistu bartolinijeve zlezde u betaniji.Uradjena je -marsupijalizacija i sve je proteklo uredno.E sad mi se ponovo pojavila na toj istoj zlezdi.Nemam bolove i ne predstavlja mi nikakve smetnje sem estetskog izgleda koji me jako nervira.Otprilike je velicene lesnika.Sad me interesuje da li moram sve ispocetka i dokle tako?Veliki pozdrav

Neke konkretnije, prakticne informacije u vezi sa marsupijalizacijom ne mogu da ti dam jer i meni to tek predstoji, ako se uopste usudi frajla zlezda da me opet maltretira (salim se, naravno, mislim ako se ponovi situacija).

Da li da menjas ginekologa? Probaj, nadji nekog koji je barem cuo da postoji tako nesto sto se zove marsupijalizacija.... Ako ja kao apsolutni laik mogu da naucim nesto o tome, mogu i oni ponekad da obnove/dopune gradivo, ako ne.... by, by... au revoir.... ima ko zna.


P.S. ne kazem ja da je problem zanemarljiv, nikako... svaki problem, pa i najmanji, bacen pod tepih vrati nam se kad tad, ali ustostrucen.... samo, vise mi se ne cini tako golem i neresiv.


Pozdrav i kuckamo se, :wink:
jane doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 8:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2009 9:58 pm
Postovi: 13
jane_doe je napisao:
Cao Danijela,
iskreno, ne znam da li ova intervencija moze da se radi kod privatnog ginekologa. Ja sam bila dobila uput za "Betaniju" (GAK-ns) i tamo su mi uradili sta su mi uradili (inciziju+drenazu) i niko mi nije spomenuo da postoji i efikasnije resenje (marsupijalizacija), a postoji.

U principu, to je jednostavan zahvat.... ja sad ne bih mogla precizno da ti kazem koliko traje.... mozda 15-ak minuta. Ono sto su meni radili trajalo je, sve ukupno, od kad sam primila anesteziju (opstu) pa dok me nisu preneli u sobu, manje od 10 minuta. U bolnici sam lezala dan i po, a mogla sam da ustanem odmah, sto i jesam, pola sata nakon sto sam se probudila (preporodjena).

Ne bih mogla da ti navedem ime ni jednog ginekologa posebno, osim onog koji je mene operisao, a on je bio prvi slobodan u tom momentu...



Ako ce ti nesto znaciti, zove se [url=http://www.zdravljezene.co.yu/




index.php?link=zapalnaobol]Stevan Milosevic[/url].












Jedan pozdrav i moje pitanje.U maju 2005 sam operisala cistu bartolinijeve zlezde u betaniji.Uradjena je -marsupijalizacija i sve je proteklo uredno.E sad mi se ponovo pojavila na toj istoj zlezdi.Nemam bolove i ne predstavlja mi nikakve smetnje sem estetskog izgleda koji me jako nervira.Otprilike je velicene lesnika.Sad me interesuje da li moram sve ispocetka i dokle tako?Veliki pozdrav

Neke konkretnije, prakticne informacije u vezi sa marsupijalizacijom ne mogu da ti dam jer i meni to tek predstoji, ako se uopste usudi frajla zlezda da me opet maltretira (salim se, naravno, mislim ako se ponovi situacija).

Da li da menjas ginekologa? Probaj, nadji nekog koji je barem cuo da postoji tako nesto sto se zove marsupijalizacija.... Ako ja kao apsolutni laik mogu da naucim nesto o tome, mogu i oni ponekad da obnove/dopune gradivo, ako ne.... by, by... au revoir.... ima ko zna.


P.S. ne kazem ja da je problem zanemarljiv, nikako... svaki problem, pa i najmanji, bacen pod tepih vrati nam se kad tad, ali ustostrucen.... samo, vise mi se ne cini tako golem i neresiv.


Pozdrav i kuckamo se, :wink:
jane doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 8:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2009 9:58 pm
Postovi: 13
[quote="jane_doe"][b]Za ObGyn:[/b]

[quote="ObGyn"]Ne znam za bicikl...ali obavicu 'search', pa cu Vam javiti............. Pisemo se preko vikenda...ako zaboravim...opomenite me...
[/quote]

Samo ako Vam nije "problem"...... (ne bih da Vas deranziram, pored toliko ozbiljnijih pitanja na ovom forumu)......:

[b][size=14]U vezi sa biciklom i bartolinijevom zlezdom???[/size][/b]



Pozdrav,
jane_doe[/quote]


Jedan pozdrav i moje pitanje.U maju 2005 sam operisala cistu bartolinijeve zlezde u betaniji.Uradjena je -marsupijalizacija i sve je proteklo uredno.E sad mi se ponovo pojavila na toj istoj zlezdi.Nemam bolove i ne predstavlja mi nikakve smetnje sem estetskog izgleda koji me jako nervira.Otprilike je velicene lesnika.Sad me interesuje da li moram sve ispocetka i dokle tako?Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 12, 2009 10:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 10, 2009 9:53 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zagreb
Marsupijalizacija nije konačno rješenje, kao što je netko već i napisao.
U malom broju slučajeva (kojem i ja pripadam) dolazi do recidiva pa žlijezdu treba izvaditi. Ja sam to učinila sa srebro nitratom i nakom mjesec dana opet upala. :roll: . Nekada mi se čini da je moj Bartolini neiskorjenjiv. A i ja bih voljela da netko odgovori na ono pitanje o biciklu???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 11:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 20, 2009 11:32 pm
Postovi: 1
HI nova sam ovde :) procitala sam sve postove i mnogo mi je lakse,kad sam se suocila sa Bartolomeom prvi put bilo je bas stresno :) Mislim da opet pocinje da se pojavljuje,drugi put,pa bih da odem do doktora...

E sad,pitanje,planiram more u julu,da li ce to nesto naskoditi B? Bas me je zabrinulo :((

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 6:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 01, 2009 5:28 pm
Postovi: 2
Lokacija: Bgd
presrecna sam sto sam nasla ovaj sajt, jer kome god da sam rekla za moj problem niko nikad nije cuo za brtolinjevu zlezdu. meni se prvi put pojavila pre nekih 2.5 - 3 meseca,primala sam 7 dana inekcije getamicin,i nista mi nisu pomogle,zlezda mi je otekla skoro kao jabuka,nisam mogla ni da stojim a kamoli bilo sta drugo. moj ginekolog mi je sa spricem izvlacio gnoj sto je toliko bolelo da me je ceo dom zdravlja cuo,ja trazila anasteziju a ona mi kaze da se za takve stvari nedaju anastezije,pokajala sam se sto sam otisla i ako mi je bilo odma mnogo lakse. sad mi se opet pojavila,vec nekih 5 dana i velicine je oraha,neraste dalje a i neboli toliko kao prvi put,mogu da radim sve,nisam se jos javila lekaru jer sve se nadam da ce sam da nestane ili ako poraste cekacu da sama pukne ali da mi opet na zivo sa spricem izvlace gnoj to nikako. procitala sam da su neke devojke isle u narodni front na odstranjivanje zlezde pa me intresuje da li je potreban uput i koliko se placa. pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odstranjivanje zlezde
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 01, 2009 5:28 pm
Postovi: 2
Lokacija: Bgd
presrecna sam sto sam nasla ovaj sajt, jer kome god da sam rekla za moj problem niko nikad nije cuo za brtolinjevu zlezdu. meni se prvi put pojavila pre nekih 2.5 - 3 meseca,primala sam 7 dana inekcije getamicin,i nista mi nisu pomogle,zlezda mi je otekla skoro kao jabuka,nisam mogla ni da stojim a kamoli bilo sta drugo. moj ginekolog mi je sa spricem izvlacio gnoj sto je toliko bolelo da me je ceo dom zdravlja cuo,ja trazila anasteziju a ona mi kaze da se za takve stvari nedaju anastezije,pokajala sam se sto sam otisla i ako mi je bilo odma mnogo lakse. sad mi se opet pojavila,vec nekih 5 dana i velicine je oraha,neraste dalje a i neboli toliko kao prvi put,mogu da radim sve,nisam se jos javila lekaru jer sve se nadam da ce sam da nestane ili ako poraste cekacu da sama pukne ali da mi opet na zivo sa spricem izvlace gnoj to nikako. procitala sam da su neke devojke isle u narodni front na odstranjivanje zlezde pa me intresuje da li je potreban uput i koliko se placa. pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 02, 2009 4:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 10, 2009 9:53 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zagreb
Bekana, gnoj se ne izvlači sa špricom (lude li doktorice) već se napravi rez sa skalpelom da gnoj iscuri. Isto boli ali je gotovo za sekundu. Otvor je veći da može iscuriti cijeli sadržaj i da se sve to skupa može dobro isprati hidrogenom. Lokalnu anesteziju ti ne mogu dati u upaljeno mjesto jer ne bi ni primila, ali bi ti mogli npr. dati nešto u venu. Možda bi ti bilo bolje da to probaš riješavati na nekoj klinici nego u ambulanti (sigurno imaju više iskustva, a vjerojatno i lakše daju neki anestetik).
Ako hoćeš da sama pukne pomoći će ti vruća voda, pa onda to malo ispereš sa 2% hidrogenom.

A prije nego izvadiš žlijezdu razmisli o marsupijalizaciji, to ti je manji zahvat a često bude dovoljan. Ostane ti tvoja žlijezda (koja ipak nečemu služi, pogotovo ako si mlađa osoba) a ako ne uspije žlijezdu uvijek možes izvaditi.

Andrea, ne znam za more, pretpostavljam da ne bi trebalo škoditi jer se hladni oblozi preporučuju za svaku upalu, da se smanji otok.

Javi što je rekao doktor.

PozdraV! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 02, 2009 8:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Avg 14, 2008 2:51 pm
Postovi: 64
Caos.

Nova sam ovde. I jako uplashena.

Jutros sam napipala neku kvrzhivu. S desne je strane, velichine zrna grashka, ne boli.

U velikim usnama je, da li je to Bartolinijeva zhlezda? Ne znam gde se nalaze redovne preponske zhlezde, zato sam se jako i uplashila.

Imam vec pola godine problem sa peckanjem i pojachanim sekretom, ali mi je VS IIIa grupa, ginekolog to tretira kao normalno, tako da nije htela da mi da nikakvu terapiju. Niti da me uputi na dalje testove, a to bi trebalo da su bakterije. Iskoristila sam kutiju Povidon Jod vaginaleta na svoju ruku, ali me i dalje peche, pa josh i ovo.

Pomozite mi! Kome da se obratim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 03, 2009 1:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 10, 2009 9:53 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zagreb
Ah Jelena, nažalost pozdrav i tebi!

Budući da si pronašla temu znaš i sama o čemu se radi. Uglavnom ako ti se ne da čitati cijelu temu stvari stoje ovako: ako ne boli i nije crvena znači da nije upaljena. Kada nije upaljenja može se punktirati sa špricom. Ako se ne punktira može se (a najvjerojatije i hoće :roll: ) upaliti. Upala boli, a sanira se incizijom (mali rez skalpelom da sadržaj iscuri) plus antibiotici.
Sve skupa jako boli, pa ako imaš love onda kod privatnika pa dobiješ anesteziju.


Sretno :wink: ¨!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 03, 2009 2:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Avg 14, 2008 2:51 pm
Postovi: 64
@ stihaa

Hvala puno na odgovoru.

Malopre sam se vratila od ginekologa. Dala mi je uput za cervikalni bris, to treba da odradim u ponedeljak, a dotad da koristim Polygynax.

Sekreta sam jutros imala bas dosta i pecka me sve.

Ja nisam skroz sigurna da je to Bartolinijeva zhlezda. Ona je primetila neku zhlezdicu na samom ulazu u vaginu, kazhe da to jeste zachepljeno, ali je ovo shto sam ja napipala vishe i sa desne strane. Kao da nije sama zhlezda, nego neki kanalchic, ne znam...

Bash sam se uplashila. Ja sam pochela da osecam te tegobe sa peckanjem i sekretom josh u oktobru proshle godine i otad sam bila 3x kod ginekologa i i obe su taj pregled traljavo odradjivale. Kao, nije mi nishta, a mene sve vishe pecka :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 03, 2009 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 03, 2009 2:21 pm
Postovi: 1
pozdrav svima,
pridruzujem se klubu, nazalost.imala sam vec pet puta za pet godina upalu zlezde i mrzim svaki put kad osetim otok jer znam proceduru koja mi sleduje.ono sto niko ne spominje je da je drenaza uzasno bolna i ne znam kako lekari bar u tom smislu nam ne izlaze u susret vec se stvarno osecam kao krmenadla na onom stolu,kao da sama upala nije dovoljna vec je i tretman sam po sebi uzasan.od informacija koje ja imam je da nema resenja,sta god da se uradi nista nije sto posto sigurno kao trajno izlecenje tako da sam prihvatila svoju sudbinu i nadam se najboljem.pad imuniteta i povreda u toku odnosa najcesce iniciraju upalu tako da pretpostavljam da tu spada i voznja bicikle kao moguci uzrocnik problema. takodje i nosenje uskih farmerica ili vec bilo kakve neudobne odece. pozitivna strana cele price je da sam ja trudna tako da ne utice na plodnost. u sustini ne savetujem nijednoj devojci da uklanja zlezdu niti da radi bilo koje zahvate jer ta zlezda postoji tu gde jeste iz nekog razloga,tj. da nam ucini odnose prijatnijim i takva kakva je bolja je nego nikakva.a i ako uklonite zlezdu postoji mogucnost da se problem prebaci na drugu koju imate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 03, 2009 5:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 10, 2009 9:53 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zagreb
Jelena, pa zar nije ni komentirala što bi ta krvžica-oteklina-kanalić ili što već moglo biti?
Možda da nađeš nekog muškog, :wink: , meni su osobno draži. Ne znam da li ideš u ambulantu ili na neku kliniku na pregled, kod nas obično u ambulantama površno odrađuju posao.

Ajde bar te je poslala na neke pretrage, mene nikad nisu slali, samo režu :cry: .

Javi što je bilo sa brisom.

Šestimesec pozdrav i tebi. Nadam se da će te Bartolini ostaviti na miru da uživaš u trudnoći, mene je, upalio se odmah nakon poroda.

Eto, meni na nekom drugom forumu cure iskomentirale da su se preporodile bez Bartolinija, tu je kažu drugi, a i preostale žlijezde odrađuju posao. Ja kažem, ako je partner dobar nema straha :wink: .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: