Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 15, 2007 11:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2005 2:08 pm
Postovi: 5
Pozdrav moje dame!
Nesto nas mnogo ima u tih 2% :cry:

Pridruzujem se klubu....elem, zlezda mi se prvi put pojavila pre nesto vise od godinu dana. Uzasno sam se uplasila jer je dosta bila velika i bolela me je. Panicno sam zvala svog ginekologa i odjurila na pregled da bi mi rekla da je to cuvena bartolinijeva zlezda. Dobila sam da popijem kutiju antibiotika i da stavljam hladne obloge.
Nakon terapije, zlezda se smanjila i prestala da boli.
Od tada pojavila mi se jos 5 puta, par dana bude uvecana, ne boli ali me je uzasno nervirala. Evo i sada je malo uvecena i ne znam sta da radim.

Da li je neophodno da se radi neka intervencija ili ne?
Ima li nekih posledica ako je jednostavno ne diram, jer se ona pojavi na par dana i nestane?

Vidim da ste vi prostudirale ovu boljku, bogotovo jane_doe pa vas molim da mi odgovorite.

Pozdrav!

Saska


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 16, 2007 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 24
Draga shaska....
pisalo se puno o ovoj temi pa malo pretrazi :D

Objasnila je jane_doe sve intervencije koje mogu da se odrade.
Sve zavisi sta ti predlozi ginekolog,najbolje da se sa njim konsultujes.

Ja mislim da sa njom ,ukoliko miruje, mozes da zivis cio zivot sem sto je ruzno estetski...(mada tu je ipak gnoj pa ne znam.....mozda je i opasno)

Jedna moja poznanica se cak i porodila dok je imala upaljenog bartolinija :-?

Ja cu da je uklonim jer mi nista drugo nije "upalilo"

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 24, 2007 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 24
Samo da vam se javim

Ljudi preporodjena sam,ne mogu da vjerujem da je vise nema!!! :P :P :wink:

08.09. sam primljena u bolnicu s tim da ce se se sama operacija uklanjanja zlijezde zavrsiti za 10-ak minuta,medjutim potraje zahvat 45 minuta,uz 2 anestezije lokalne... bez hospitalizacije vec strogo mirovanje ali kod kuce 2 nedelje i oblozi aci di borici i antibiotik chymoral forte( da se nebi stvorio hematom).
Zlijezda se tako bila 'ugnijezdila" i napravila sebi mjesto ( a imala je i kad,evo 4-5 godina) da je dr. jedva iscupao mada nije nista boljelo a stavio je i 2 konca koja skidam za 5 dana.
Iako sam nabavila srebro nitrat,dr. ga nije koristio vec samo skalpel i fino polagano odvajao zlijezdu od tkiva,pazeci da je ne prsne jer je slao na analizu da se vidi kakvog je sadrzaja bila....nalaz je ,hvala Bogu, dobar.
Dr. se krstio kolika je bila (koliko jaje) i kaze da u zivotu vecu nije vidio i svima preporucuje da je uklone ako se,posle neke terapije opet vrati jer vrati li se jednom stalno ce,kako on tvrdi.
Ja sad bez nje funkcionisem potpuno normalno,potpuno,samo sto mi je sada "vrsnjakinja" izgledna, ne stidim je se vise :),kao da sam se ponovo rodila.Kajem se samo sto ovo nisam ranije odradila nego sam se patila.
Djevojke,nemojte da se mucite vec se rijesite te "napasti"!!!

Veliki pozdrav i ako imate nekih pitanja,tu sam!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 25, 2007 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 27, 2005 12:13 am
Postovi: 25
Lokacija: beograd
Kod koga si radila intervenciju i da li ti je sada rana ok? Zasto nisi radila marsupijelizaciju? Jesi li morala strogo da mirujes?
Molim te napisi malo opsirnije? Cula sam da na mestu gde je bila zlezda ostane "rupa". Kako to izgleda kod tebe?
Puno pozdrava i zelim ti da zaboravis da si imala ovo cudo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 2:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
ooooooo, hi there

i resi se ti napasti, Andrea, a? Slika
Ipak: addio bella, addio amore?
bujrum!!!


andrea&igor je napisao:
Ja sad bez NJE funkcionisem potpuno normalno,potpuno,samo sto mi je sada "vrsnjakinja" izgledna, ne stidim je se vise

slava JOJ, samo nek je cica doterana i spremna za izlozbu...
kako je krenulo jos cemo i photo session ovde da organizujemo, vidim ja Slika


aj, pa uzdravje bilo i tebi i vrsnjakinji Slika


Slika, jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 9:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 24
:D Ciao... :lol:

Bibbice intervenciju mi je radio dr. Jokmanovic koji ordinira u bolnicu u Podgorici,gdje ja inace zivim.
E sad,strogo mirovanje mi je bilo 2 nedelje,tj. do prekjuce,kad sam se i vratila na posao. Prvih dana nisam mogla da se bas krecem jer ipak je to mjesto osjetljivo a iziritirano je samim zahvatom dosta.
Marsupilizaciju nije htio da mi radi jer kaze da nije siguran ni da bih tako rijesila problem a ovo je 100%-tno rjesenje.Jos kad je cuo koliko vec kuburim s tim problemnom,znao je da sam se namucila.
Mi smo je prvo penicilinima i antibioticima smanjili koliko smo mogli (sveli smo je na velicinu jajeta...pa mozete misliti kolika je bila prvobitno :cry: )
Ona je bila usla u dubinu i tamo rasla a vani pomalo pa mi zato i nije pravila problem pri sjedjenju i nije me nesto ni boljela ali zato kad je izvadio onako u cijelo,fuj :x ....i dao mi je da je nosim na ispitivanje u onoj vodi u casici bila je ogromna.
Mada sam ja imala komplikacije,reakcije na jod i anesteziju,pa mi je to mjesto bilo oteklo nenormalno,da nisam mogla da mokrim vec mi je bila ta oteklina sve prekrila i dosezala cak do druge prepone....haos :cry:
Onda sam stavljala obloge od leda i polako je rasteklo.Sad jos samo da mi konci otpanu i sve ce biti kao nekada davno,tj.nomalno.
Ja sam vise bila i zaboravila kako izgleda u normalnom stanju :D.
Nema sanse da se vidi ikakva razlika izmedje stidnih usana,bas nikakva.
Cim se vratim u petak javicu vam jer sada mi se malkice ipak vide konci pa je razlika ali djeluje mi da ce to da se totalno unormali.
Eto u kratkim crtama,ako te jos nesto interesuje a da se nisam sjetila da napisem,pitaj!
Kakvo je stanje kod tebe bibba?
A ti jane_doe, drzis li je jos pod kontrolom? :P
Veliki ljubac za vas dvije!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 1:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
sve u redu kod mene.
miran Barthy, mirna i ja s njim, a i ako bude diz'o bunu na ustanak necu mu presuditi katanom Slika , mica moja mala Slika



p.s. Andrea, al ce sad biti vesela NOVA-stara sportska disciplina: Slika ("jastuchenje" © copyright by moj otac), a??? Slika



Slika, jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 27, 2007 11:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 27, 2005 12:13 am
Postovi: 25
Lokacija: beograd
Ja sam pre nedelju dana uradila marsupijelizaciju i naravno da sam u strahu kako ce to biti na dalje. Radila mi je dr sa lokalnom anestezijom i mada sam bila uzasno uplasena nije me ni malo bolelo. Dr je bila divna i jako pazljiva pa mi je cela intervencija bila podnosljiva. Sada cekam da to zaraste, za sada je ok. Ukoliko ne uspem videcu sta cu dalje, mada bih se ja pre opredelila za kauterizaciju ako budem morala da je se resim potpuno. To je ono sa agno3 cini mi se ili sa cim vec, nisam sigurna. Ne cudi se sto je zlezda velika, koliko sam ja shvatila moju dr ona i jeste uvek velika, i kada je zdrava. Kaze da meni zlezda radi ali je kanal zapusen, ili se bar polazi od te predpostavke. Bitno je da se resimo bede pa na bilo koji nacin.

Puno pozdara od bibbe :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 2:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 1:39 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Procitao sam vase diskusije i iskustva u lecenju Barhotlinijeve zlezde,obicno ako se jednom upali i konzervativno se tretira ( incizija, antibiotici, drenaza) u 95% slucajeva javlja se recidiv i pojavljivace se sve dotle dok se operativno ne odstrani
Operacija nije bauk, ni je se treba plasiti. To je za iskusnog ginekologa rutinska stvar.
Sama zlezda ima zvezdast izgled sa dista malih krakova ( pipaka ) i sve se to mora dobro odstraniti, ostane li jedan krak, eto recidiva.
Obicno se lezda hirurski odstranjuje kada nije u akutnoj fazi ili kada je u sanaciji.
Medjutim jako dobre rezultate daje tretman za srebro nistratom i obicno se tretira kada je u fazi upale. Ova metoda je odlicna, ali sa srebro nitratom ( ili lapis infernalis - latinsko ime) treba pazljivo rukovati - samo iskusni - jer pravi nekrozu !!! Ali je po meni jedna od najboljih metoda u tretiranju bartolinijeve zlezde, jer je izlecenje 100% - srebro nitrat mumificira zlezdu, pogodno je da se radi u akutnoj fazi, pacijentkinja posle intervencije ide kuci i dolazi posle 3-4 dana kod ginekologa koji je radio i jednim lakim pokretom zlezda sa svim svojim " pipcima " ispada napolje. Intervencija se radi u lokalnoj anesteziji.To vam mogu sa sigurnoscu potvrditi posle 35 godina iskustva kao ginekolog.
Ako imate nekih pitanja mozete me kontaktirati preko e mail adrese: [email protected] ili preko mobilnog 065 2686676, rado cu Vam dati orgovor na sva pitanja
Dr.Dusan M.Protic, specijalista ginekolog akuser


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 2:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Da li je istina da je taj tretman sa srebro nitratom jako bolan i da lokalna anestezija ne pomaze? Da li se koristi i kod pilonidalne ciste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 8:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 1:39 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Samo zapaljenje Bartholinijeve zlezde je jako bolno, a i sam tretman sa srebro nitratom je bolan prvih 5-6 casova, naravno ako ne uzimate nista protiv bolova. lokalna pomaze mnogo, a danas imamo celu gamu lekova protiv bolova.
Ako je dobro plasiran Ag Nitricum ( lapis), ako ne izllazi iz zlezde, ako je plasiran u odgovarajucoj kolicini, onda su bolovi i bez analgetika svedeni na minimum.
Ali je zato metoda idealna, posle 2-3 dana cela zlezda sa svim " pipcima" izlazi mumificirana i nema recidiva- dok kod operacije u odredjenom broju slucajeva javlja se recidiv, jer nekada operator ne ide dovoljno radikalno, ostane neki pipak i eto ponovo zapaljenja.
Za mojih 35 godina radnog staza uradio sam dosta extirpacija ( vadjenja zlezda)- i jednom i drugom metodom i nikada nisam imao recidiva bez obzira na metod
Mozete mi se javiti i preko priv. e maila ili telefona za razjasnjenja, ako ima potrebe
S postovanjem Dr.D.M.Protic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 8:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 1:39 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
PS: Neki ga koriste i kod pieloidne ciste ili sinus pylonoidalis, ali je intervencija sa lapisom mnogo rizicnija zbog eventualne nekroze. Naime lokalizacija sin pilonoidalis je nad trticnom kosti, mala je misicna masa i apliokacija ima dosta rizika, naravno dobro plasiran i kolicinski i tehnicki daje izvanredne rezultate
S postovanjem dr.Protic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 24
Gospodine doktore ,
ja imam jedno pitanje.
S'obzirom da imate dugogodisnju praksu,recite mi molim Vas,kolika je sansa da se upali druga zlijezda (znamo je bartolinijeva zlijezda parna)?
Kakva su iskustva Vasih klijenata?
Ja imam sada malo straha od te pojave!!!
I ukoliko bi se morala i ta druga ukloniti,da li bi ostavilo to neke negativne posledice,tj. ko bi njihovu funkciju obavljao u tom slucaju?

I hvala Vam puno,znaci mi Vas optimizam!

Veliki,veliki,veliki pozdrav!
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 5:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 1:39 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Bez obzira sto je Bartholinijeva zlezda parna, retko se vidja da bude i druga zahvacena. Za zapaljenje i zacepljenje ima dosta uzroka ( uvijena dlacica, anatomija izvodnog kanala,infekcija i drugo) Mozda ispod 0.01% je da ce i druga zlezda biti zahvacena. Uvek samo jedna !!!!
Fukcija B.zlezde je lumbrikacija ( podmazivanje pocetka vagine prilikom odnosa) ali priroda se nije oslonila samo na ovu zlezdu, ima jos nekoliko zlezdica sa istom funkcijom! Ne brinite zbog toga i ako Vam se izvadi jedna zlezda,sve ostaje po starom
Prema tome nebrinite da ce i druga zlezda biti zahvacena , desava se izuzetno retko, ali ako je jedna zlezda vise puta u zapaljenju nista nije iskuceno. Zato dozvolite sebi max dva zapaljenja, trece nemojte, vec vadite zlezdu
S postovanjem Dr.Protic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bartolinijeva zlezda
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 7:33 pm
Postovi: 4
Lokacija: Vojvodina
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: