Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 202 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 30, 2008 3:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 30, 2008 3:18 pm
Postovi: 12
Ja imam jedno pitanje. :oops:
Danas sam izgubila nevinost... Puno me je bolelo i boli i dalje, ali to nije bitno.
Naime, u toku odnosa se kondom spustio. Ostao je praktično na samom vrhu. :(

Ne znam da li je moj dečko već počeo da ejakulira ili ne, ali sam, svejedno, popila tabletu Postinor2.
Konsultovala sam se sa doktorkom pre uzimanja pilule i rekla mi je da sledeću uzmem posle 12 sati.

Ono što mene zanima jeste: Koliko je pouzdana ova pilula?
Meni su plodni dani počeli 28. juna pa sam zbog toga bila jako uplašena i popila pilulu.

Koje su šanse da pilula ne deluje? :(

Izvinite ako ometam temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2008 1:43 pm
Postovi: 1
Za slanje :: Poruka
Od: dodica
Za: obgyn
Poslao: Čet Jun 26, 2008 2:07 pm
Naslov: ginekologija
Imam 43 god dva porodjaja do 2006 PAPje bio ok god. sam obavljala gin.pregled i sve u redu . U novembru 2007 dobijem PAP III na predlog doktora uradim biosiju koja pokaze celije i dijag. H -SILL Predloze konizaciju grlica uradjena januara 2008.Rezultat je pokazao da je karcinom ja ne mogu da verujem jer sam redovno uvek reagovala jedino je dobro sto su ivice konusa slobodne sto dokazuje da se nije prosirio van grlica.Predlozena kontrola svaka tri meseca prve godine,evo prva kontrola je pokazala da je PAP II .Da li treba da se ponasam sto se odnosa tice zdravom,na sta da obratim paznju, ponekad pomislim da sam trebala uklonim sve jer nemam namer da radjam decu? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 9:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 30, 2008 3:18 pm
Postovi: 12
a imam jedno pitanje. :oops:
Danas sam izgubila nevinost... Puno me je bolelo i boli i dalje, ali to nije bitno.
Naime, u toku odnosa se kondom spustio. Ostao je praktično na samom vrhu. :(

Ne znam da li je moj dečko već počeo da ejakulira ili ne, ali sam, svejedno, popila tabletu Postinor2.
Konsultovala sam se sa doktorkom pre uzimanja pilule i rekla mi je da sledeću uzmem posle 12 sati.

Ono što mene zanima jeste: Koliko je pouzdana ova pilula?
Meni su plodni dani počeli 28. juna pa sam zbog toga bila jako uplašena i popila pilulu.

Koje su šanse da pilula ne deluje? :(

Izvinite ako ometam temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 11:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
pilula ce da deluje 100% ako si je pila kako uputstvo nalaze.. Bez brige :wink:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 10:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 9:52 pm
Postovi: 4
Dobila sam izvestaj o citoloskom nalazu po Papanikolau:
III grupa, prisutna hiperhromazija i diskarioza na retkim celijama dubokih slojeva. Molim Vas, sta to znaci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 30, 2008 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 30, 2008 4:19 pm
Postovi: 0
Lokacija: Beograd
I ja bih zamolila za savet.
Imamo već jedno dete a sada radimo na drugom.
Poslednja menstruacija bila je 26.07.
07.08 sam radila kućni test za određivanje ovulacije i bile su dve jake linije.Negde oko 15.08 dobila imala sam neprijatne bolove u predelu donjeg stomaka i krsta na smenu(kao kontrakcije) i to je trajalo sa pauzama do 22.08 kada sam uradila test za trudnoću i ugledala drugu bledu ali jasno vidljivu crtu.Sutradan sam prokrvarila,slabijim intenzitetom u odnosu na menstruaciju i jarko crvene i ružičaste boje.Dr. mi je rekla da pijem utrogestan i da mirujem pa da se vidimo za par dana.Poslušala sam,krvarenje je bilo sve slabije i na kraju je potpuno prestalo nakon dva dana.Petog dana sam otišla na kontrolu i na uz(vaginalnom sondom)nije se videlo ništa.Dr me je poslala da izvadim betu čija je vrednost bila 26.62.Prestala sam da pijem utrogestan,sada čekam da prođe još par dana pa da ponovim betu.S'obzirom da smo poslednji put imali odnose 16.08 da li mogu realno nečemu da se nadam i da li je krvarenje stalo zbog progesterona koji sam pila ?Da li je moguće da je i pored pozitivnog testa za ovulaciju moja ovulacija bila kasnije?Pročitala sam vaše mišljenje o uzimanju progesterona pa pretpostavljam da bi i vaš savet bio da prestanem da ga pijem.Ne znam koliko je bitna informacija ali pre 5 meseci sam imala i missed u 6 nedelji.Osim toga nikakvih drugih problema u vezi sa trudnoćom.
Unapred hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ....
PostPoslato: Uto Sep 02, 2008 11:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 10:44 am
Postovi: 4
Imam i ja jedno pitanje za vas.
Pre par meseci sam imala prvi odnos sa svojim deckom, nedavno sam imala jake bolove u trbuhu tada sam trebala i da dobijem mjesecnicu tako da se i nisam nesto obazirala na te bolove.
U medjuvremenu sam imala neki cudan iscjedak, kao neki komadici koze da su ispadali. Planirala sam otici na ginekoloski pregled, sto bi mi ujedno bio i prvi, no nisam, jer sam dobila, tako da sam to odgodila.
Bolovi u trbuhu nisu prestajali, tako da sam uzimala Voltaren Forte. Dobila sam temperaturu i posjetila ljekara. Oni su sumnjali na slijepo crijevo, tako da sam ga i operisala!

Do prije par dana sve je bilo uredu, sve dok sasvim slucajno nisam primjetila kondilome. Odmah sam zakazala pregled koji mi je za par dana te sam na svoju ruku uzela Albothyl vaginalete...

Sta mogu ocekivati nakon svega??? :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 24, 2008 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 24, 2008 3:36 pm
Postovi: 5
Imam pitanje za Vas i mislim da bi mi Vas iscrpan i strucan odgovor puno znacio.Trenutno sam u 19 nedelji trudnoce.PM 08.05.2008g.Biohem.test mi je uradjen u 13 nedelji (tacnije 13+3).12.09.sam napunila 34 godine.NT izmeren u 12 nedelji je 0,23,BPD-1,94,a morfologija ploda na UZ je B.O. CRL-6,76.Rezultati biohem.analize su sledeci:fb-hCG 0,60 Corr.MoM i PAPP-A 0,37 (na dan uzimanja seruma 13+3) Biohem.risk+NT...1:1133,Double test 1:727,Age risk....1:481 i Trisomy 18+NT <1:10000 below cut off.Nije mi uradjena amniocenteza posto sam kasno stigla do geneticara a profesori koji to rade su bili na nekom kongresu.Diktorica koja je videla moje rezultate Biohem.screeninga mi je rekla da rez.nisu dobri i od tada nemam mira.EUZ mi je zakazan 17.10.a ja verujte od tada ne mogu ni da spavam od straha sta ce mi reci tog dana>Tok trudnoce je normalan i bez ikakvih smetnji koje bih ja mogla da primetim.Puno bi mi znacilo vase misljenje na osnovu ovih podataka.Obican UZ koji je uradjen u 13 nedelji je normalan i sve sto se vidi na UZ je B.O.Molim Vase misljenje koje zaista cenim jer smatram da ste vi na forumu jedini bez nagadjanja i neznalackih natucanja objasnili neke stvari.Olaksajte mi ovo iscekivanje.Hvala unapred !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 11:20 pm
Postovi: 7
Lokacija: zemun
Fimka je napisao:
pilula ce da deluje 100% ako si je pila kako uputstvo nalaze.. Bez brige :wink:


imam jedno pitanje i molim vas da mi pomognete. Radi se o sledecem:
Imam 29 godina i uredne menstruacije koje nikad ne kasne, a sam ciklus je promenljivog trajanja-izmedju dve menstruacije prodje 25 do 30 dana i to zavisi od meseca do meseca. 25.oktobra 2008. godine se udajem i odmah sutradan odlazim na more u Egipat na 10 dana, a menstruaciju sledecu bi trebalo da dobijem bash 25.oktobra. mozete li mi preporuciti neki lek hormonske prirode koji bih mogla popiti za odlaganje dobijanja menstruacije? napominjem da sam poslednju mesntruaciju dobila danas tj. 25. 09.2008. godine, prethodnu 01.09.2008. godine a ovu pre nje 04.08.2008. godine.
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 02, 2008 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 11:29 pm
Postovi: 16
Je li to dr na godisnjem? 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 8:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 11:20 pm
Postovi: 7
Lokacija: zemun
nicole je napisao:
Je li to dr na godisnjem? 8)


ne, nego na bolovanju i to duzem...pa bi mi savet znacio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 12:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 15, 2008 12:29 pm
Postovi: 4
Laparoskopska operacija jajovoda koji su zapuseni na ulasku u matericu... Molim Vas da mi napisete nesto o samoj proceduri i uspesnosti operacije. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 14, 2008 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 13, 2008 7:18 pm
Postovi: 11
Lokacija: Bg
da li je moguce da me rana povremeno boli iako sam se porodila pre 3 meseca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 11:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
znam da je bilo reci o ovome, ali imam dilemu, pa vas molim da mi pomognete.

potrebno mi je da pomerim naredni menstrualni ciklus, jer putujem za novu godinu. sutra, u utorak, treba da popijem poslednju pilulu iz ove kutije. da li da nastavim sa sledecom kutijom odmah, ili da sacekam da mi ciklus prodje, pa sledecu kutiju da zapocnem, ne osmog dana ciklusa, vec, recimo dvadesetog... ako napravim pauzu 7 dana posle ove kutije, sledecu zapocinjem 10.12. i zavrsavam 30.12, tako da cu bas za novu godinu imati ciklus. da ne putujem ne bi bio problem, ovako... :-?


sta mi je pametnije? nikada nisam namerno pomerala ciklus, malo mi je nelagodnoi da se "igram" na taj nacin. molim vas za savet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Uto Dec 23, 2008 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 4:21 pm
Postovi: 2
Lokacija: skopje
Molila bih nekog od Vas da mi pojasni nešto pošto ne razumem
Imam 39 god, pre 9 god sam pokušavala da ostanem truda sa tadašnim momkom, ali bez uspeha (očigledno). Tada mi je doktor rekao da imam odsustvo ovulcije, pa sam pila clomifen, dabroston i bromergon (pošto sam imala mleko,neznam zasto). Kad sam prekinula sa dečkom i terapijom, uradila sam HSG kod drugog doktora i ispalo je da imam neprohodne jajovode i samo jedan (desni) mi je proodan (posle HSG). Sad sam sa momkom godinu dana i celo vreme pokušavamo, ali bez uspeha. Pre 2 meseca sam uradila hormonski status 3 dan od ciklusa i rezultati su: Estradiol II-27.75 FSH-6.50 LH-3.53 prolaktin-13.30 Sve su u normali. Doktor mi je preporučio laparoskopija i histeroskopija, ali doktor u bolnici mi je uradio samo laparoskopiju (rekao da nema potrebe)"" Laparoskopski nalaz: napravljena miomektomija-intramuralen miom 5-6sm, zatim enukleacija i ekstirpacija na kapsula na ednometrioticna cista na desen ovarium i negova endokoagulacija. I hromopertubacija na oba jajovoda koji su propustili metilensko plavo"".Interesira me oko ciste...H-P naod je ""endometrioma-mikroskopski gragen iz atenuiran endometrijalen materijal koji naleze na ovarijalna ili na mesta promenliva kolicina na ednometrijalna stroma"".. Izvinjavam se na mom prevodu na srpskom (ja sam Makedonka), ali nadam se da ćete me razumeti. Doktor je rekao da je sad sve u redu i da nemam potrebu da uzimam ništa..ni za ovulaciju, ništa..Da probam prirodnim putem. Mislim da ja nemam baš vremena za prirodni put, ali slušam doktora.
E sad pitanje oko ciste..dali je to endometrijoza ili nesto drugo?posto sam procitala da onda treba da se pije Diferelin ili Suprefakt???Ali doktor mi nije rekao.
Hvala vam i puno pozdrava iz Makedonije


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 202 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: