Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 201 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Sub Mar 08, 2014 11:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 10, 2009 2:12 pm
Postovi: 154
Poštovanje,

Imam jedno kratko pitanje: posle porođaja, kada najranije žena može ponovo ostati u drugom stanju? Odnosno, koliko posle porođaja, žena biva "zaštićena" od nove trudnoće?

Unapred hvala na odgovoru!

_________________
Nije dobro, ali trudimo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Čet Mar 13, 2014 11:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 6:07 pm
Postovi: 2
Veliko postovanje , imam jedno pitanje juce mi je stigao nalaz posle vadjenja plodove vode nalaz je u redu bar su mi tako rekli jer jos nisam bila na kontroli ko dr. pa ako mozete da mi rastumacite :tehnika 2.G genetski nalaz 46,XY i broj analiziranih metafaza 15 i to je sve molim vas da mi malo pojasnite !!!! Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Pon Mar 17, 2014 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 17, 2014 10:07 am
Postovi: 3
Zamolila bih Vas da mi kazete Vase misljenje o double testu G dob 12+1
CRL 52,9mm ; Nivo NT 1,5mm : 1, 06 MoM
Nivo slobodnih BhCG 156mmIU/mL : 5,18 MoM (T21 risk 1:46)
Nivo PAPP-A 2660mIU/MI : 1.31 MoM
Rizik prema starosnoj dobi 1: 506
Rizik za T21 - (1: 408) !!
Rizik za T 18-13 - (1:100 000)
Napomenula bih da mi je doktorica dok je radila uz rekla da beba ne zeli da saradjuje, pa da nije (predpostavljam iz vise uglova) mogla da provjeri nt, pa iako je taj parametar dobar, ja bih ga uzela donekle sa rezervom. Ja imam 30 godina, 31 na dan termina porodjaja, pa me cudi i rizik prema godinama, koji je koliko sam mogla da primjetim, nesto manji u drugim double testovima. Takodje nsm primjetila da se rizik izracunava na osnovu jednog parametra, kao sto vidim u svom testu BhCG 156mmIU/mL : 5,18 MoM (T21 risk 1:46)? Doktorica mi je rekla da se ne rinem previse, da li treba da insistiram na amniocentezi?
Hvala veliko unaprijed !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Pon Mar 24, 2014 4:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
perla83 je napisao:
Zamolila bih Vas da mi kazete Vase misljenje o double testu G dob 12+1
CRL 52,9mm ; Nivo NT 1,5mm : 1, 06 MoM
Nivo slobodnih BhCG 156mmIU/mL : 5,18 MoM (T21 risk 1:46)
Nivo PAPP-A 2660mIU/MI : 1.31 MoM
Rizik prema starosnoj dobi 1: 506
Rizik za T21 - (1: 408) !!
Rizik za T 18-13 - (1:100 000)
Napomenula bih da mi je doktorica dok je radila uz rekla da beba ne zeli da saradjuje, pa da nije (predpostavljam iz vise uglova) mogla da provjeri nt, pa iako je taj parametar dobar, ja bih ga uzela donekle sa rezervom. Ja imam 30 godina, 31 na dan termina porodjaja, pa me cudi i rizik prema godinama, koji je koliko sam mogla da primjetim, nesto manji u drugim double testovima. Takodje nsm primjetila da se rizik izracunava na osnovu jednog parametra, kao sto vidim u svom testu BhCG 156mmIU/mL : 5,18 MoM (T21 risk 1:46)? Doktorica mi je rekla da se ne rinem previse, da li treba da insistiram na amniocentezi?
Hvala veliko unaprijed !

Da li ste krvarili ui dosadašnjem toku trudnoće?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Sre Mar 26, 2014 8:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 17, 2014 10:07 am
Postovi: 3
Ne, apsolutno nikakvih problema nisam imala, cak ni znacajnijih bolova u stomaku, veoma sam aktivna i odlicno se osjecam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Čet Mar 27, 2014 12:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
perla83 je napisao:
Ne, apsolutno nikakvih problema nisam imala, cak ni znacajnijih bolova u stomaku, veoma sam aktivna i odlicno se osjecam!

Možda nije loše uraditi i tripl test pa videti da li nivo HCG pada... ukoliko se i dalje bude održavao tako visoko možda nije zgoreg uraditi amniocentezu za svaki slučaj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Čet Mar 27, 2014 8:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 17, 2014 10:07 am
Postovi: 3
Zli doktor je napisao:
perla83 je napisao:
Ne, apsolutno nikakvih problema nisam imala, cak ni znacajnijih bolova u stomaku, veoma sam aktivna i odlicno se osjecam!

Možda nije loše uraditi i tripl test pa videti da li nivo HCG pada... ukoliko se i dalje bude održavao tako visoko možda nije zgoreg uraditi amniocentezu za svaki slučaj...



Hvala Vam puno na odgovoru, ali morala sam u kratkom roku da se odlucim da li zelim amniocentezu, kako bi me upisali na listu cekanja na vrijeme, govorim o drzavnoj ustanovi, koja i jedina u nasem gradu radi amniocentezu, sto sam i izabrala, tako da je doktorica tripl smatral nepotrebnim, opet kazem da sam odluku ostavila za vrijeme poslije tripla, ne bih upala na amniocentezu. Ipak, pomogli ste mi, jer vase misljenje nije bilo protiv. Hvala jos jednom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Čet Apr 09, 2015 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 11:36 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima!
Nova sam ovde na forumu, i imam par pitanja koja me muce, pa se nadam da mi mozete pomoci svojim iskustvima.
Imam 21 godinu i redovne sexualne odnose sa svojim dugogodisnjim deckom.
Poslednju menstruaciju sam dobila 26. marta. Inace, sve menstruacije su mi redovne na 28 dana. Nezasticeni odnos (decko je ejakulirao u mene) sam imala 4. aprila, a to mi je bio prvi plodni dan. Nakon 2-3h sam popila Escapelle pilulu za jutro posle. Od tada imam jake bolove u stomaku i dijareju. 8. aprila sam dobila krvarenje, prvo u vidu iscedka, a danas (9. aprila) vec pravo krvarenje. Posto sam na putu van zemlje, nisam u mogucnosti da posetim ginekologa, pa me zanima da li ovo treba da me brine i sta moze da znaci. Da napomenem, pre nekih godinu dana sam vec pila ovu tabletu, ali ovih nuspojava nije bilo.
Svaka sugestija i savet su dobro dosli, hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Sub Jul 11, 2015 6:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2015 1:07 pm
Postovi: 2
Postovana doktorka, ako mozete da mi analizirate nalaz krvi bila bih Vam jako zahvalna jer mi nista nije jasno sa ovim iregularnim antitelima :)
Trenutno sam 38. nedelja, prve trudnoce, nisam imala ranije pobacaja, imam 30 godina, ne pijem nikakve lekove a nalaz krvi je sledeci.

Krvna grupa O,
Rh/D (+) pozitivna,
Direktan AHG test(Coombs) - 0 neg
Indirektan AHG test (Coombs) - nista ne pise
Skrining antitela (+) poz
Prosireni skrining antitela (+) poz
Identifikacijom u serumu pacijentkinje otkrivena iregularna at u sredini sa bromelinom (ili oromelinom) gde se specificnost nije mogla utvrditi postorenim? (tako nesto) patentom. Kontrola za mesec dana.
Kakva to antitela mogu biti u pitanju kada sam ja Rh pozitivna?
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Uto Jul 14, 2015 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 3:50 pm
Postovi: 2
Poštovani,

Obraćam Vam se ovde za pomoć pošto sam obišla sve moguće zdravstvene ustanove po gradu, a moje stanje je nakon svega toga gore.
Naime, od svoje 14 godine redovno posećujem ginekologa, s obzirom na to da cela ženska linija u porodici pati od problema sa reproduktivnim organima, tumori na dojkama, jajnicima i grliću materice (za sada benigni, uspešno lečeni). Do pre 6 godina nisam imala nikakvih problema, kada sam zapatila kondilome, uradila sam test/tipizaciju i pokazao je da nisu one visokorizične grupe, zakazano je uklanjanje, medjutim u medjuvremenu su sami nestali pošto sam radila na jačanju imunog sistema. Ginekolog je ispratio sve ovo i nakon toga je sve bilo ok do..
Oktobra 2013. godine PAPA test mi pokazuje IIIa, ASC-US i tu kreće cirkus.
Marta 2014. kada je bila kontrola PAPA test je IIIb L-SIL.
Avgusta 2014. godine doktorica mi daje dijagnozu Dysplasia cervicis uteri N87 i šalje me na biopsiju koja je odradjena početkom septembra i dijagnoza je 7951/14 7952/14 CIN1 / L-SIL cum koilocytosi, 5 dana nakon biopsije sam počela da krvarim, pa opet kod lekara gde su mi isprali ranu hidrogenom i ništa.
Moja doktorica me šalje kod drugog doktora na institut za onkologiju, on mi prepisuje poliginax vaginalete i kaže kako nema potrebe da se operišem s obzirom da sam mlada i nisam radjala.
Njegova dijagnoza dysplasia cervicis uteri levis / nulipara.
U martu ove godine ponovo kontrola, citološka dijagnoza +++ coccobacilli, + leukociti, +++ zapaljenje.
Što sam razumela kao neku bakterijsku infekciju na sve ovo, prepisane orvagil tablete i vaginalete, koje sam nakon tri dana prestala da uzimam po preporuci lekara iz hitne, do kog sam otišla pošto su mi se posle tri dana korišćenja lekova pojavile masnice po celim nogama.
Sad treba da se javim svojoj doktorici, a ona otišla na trudničko, jedina slobodna doktorica baš nema dobre preporuke.
Iskrena da budem, nemam više snage da se šetam po svim tim ustanovama i da jurim lekare na sve strane, a ništa konkretno se nije uradilo po pitanju moje situacije.
Nisam pobornik hemije, lekove retko kad pijem, trenutno jačam imuni sistem vitaminima i zdravom ishranom. Ali me jako brine ovo moje stanje, pogotovo ova bakterijska infekcija, da li možete da mi pomognete nekim savetom dok ne dočekam red kod nekog normalnog lekara, pošto toliko novca za privatne lekare nema..

Hvala Vam unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Sre Jul 15, 2015 9:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
У последње време ја бактерије решавам петролејом за осветљење.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: diana 35
PostPoslato: Sre Jul 22, 2015 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2015 6:28 pm
Postovi: 2
Pocela sam ovog meseca koristiti DIANA 35 radi uredovljavanja menstruacionog cikla jer od prve menstruacije svaka naredna nije redovna,a dobijam vec 7 godina. Lekove pijem 15 dana, pocela sam od prvog dana prethodne menstruacije. Period mi je trajao nprmalno, oko 5 dana sa obzirom da se jos uvek javlja braonkasti sekret. Sto mi se nikada ranije nije desilo pa me zanima da li je to normalno i da li je taj sekret zapravo krv ili samo sekret? I da li je normalna konstantna bol u grudima koja se javila od kako ih pijem? Savetujete li mi da nastavim sa njima i koliko dugo? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Čet Jul 30, 2015 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 30, 2015 10:25 am
Postovi: 1
Postovanje,

Ovo mi je druga trudnoca i trenutno sam u 34+nekoliko dana, dakle u 35-oj nedelji. Pre par dana na ginekoloskom pregledu mi je ustanovljeno da je grlic skracen i da je unutrasnje usce otvoreno za 1 prst. Nalozeno mi je mirovanje. Interesuje me koliko je ovo zaista realna situacija da dodje do prevremenog porodjaja i da li se sa ovakvim nalazom moze izgurati do 37. nedelje? Imam 35 godina i nisam pusac. Prvo dete sam rodila sa punih 38 nedelja, a od 20. nedelje je trudnoca bila odrzavana sa partusistenom zbog kontrakcija.
Hvala unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Čet Okt 22, 2015 1:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 09, 2015 11:39 pm
Postovi: 4
Na nekoliko foruma sam poslala poruku za OBGYN. Kako da Vam posaljem nalaze potreban mi je savet za protokol za operaciju rekonstrukcije jajovoda (hzdrosalphinx bill.) i uput za mikrohirurgiju za inostrantvo. Redovne ovulacije, visok AMH, TSH povisen, sada smanjen na 2.7, policisticni i mikrocisticni jajnici.
Zanima me kada mogu da pokuam trudnocu *imam 36 godina nakon laparokopske rekonstrukcije ili mikrohirurgije. Takodje me zanima kontakt za UBC u Kanadi, ili mestu gde mogu imati jako dobrog hirurga, manju cenu zahvata i dobre izglede za buducnost. Kontaktirala sam V.Gomela sa UBCa privatnim mejlom, nije mi nista odgovorio. Poslala bih Vam svoju otpusnu listu posle laparoskopske dijagnostike i druge nalaze. Ne mogu ovde to sve da iznosim.
Cekam Vas odgovor,

mrsmiss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Sub Nov 14, 2015 7:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Molim vas za preporuku za laparoskopsku operaciju mioma u Beogradu.
Miom je na spoljnjem zidu i kapsuliran.Velicine 5-6 cm.
Ne pravi mi krvarenja ali pritiska ureter-besiku


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 201 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: