Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 201 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Uto Avg 28, 2012 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2012 12:35 am
Postovi: 3
cao, izvini sto ti saljem poruku, ali meni hitno treba odgovor molim te, bicu kratka, ja sam u seksualnim odnosima 12 meseci, i retko kad koristimo zastitu, ali nijednom nije svrsio u mene, drugi put vec od kad imam seksualni odnos kasni mi menstruacija, trebala sam da dobijem 20 avgusta, ali jos nemam. nemam nikakve simptome niti slicno, savrseno se osecam, ali sam u zadnje vreme nervozna i pod nekim malim stresom, reci mi da li je moguce da sam ostala trudna? ja se strasno plasim :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Pon Sep 03, 2012 8:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2012 7:55 am
Postovi: 1
Dobar dan. Imam jedno pitanje za Vas... Imam 22 godine. Vec 10 godina imam migrenu...u poslednjih godinu i po dana, to je hronicna (svakodnevna) glavobolja koju neki od neurologa karakterisu kao hronicnu migrenu, neki kao hronicnu tenzionu glavobolju, a neki kao kombinovanu. Vec 6 meseci pijem amizol (amitriptilin), doza 30mg uvece (trebalo bi 50, ali nisam povecala zbog nemogucnosti normalnog funkcionisanja). Glavobolje su pod kontrolom, i dalje svakodnevne ali bez nesnosnih napada koji su se zavrsavali u bolnici.
U decembru su mi ustanovljeni papilomi, koji su mi krajem januara uklonjeni radiotalasima, i na poslednjoj kontroli kod ginekologa sto se toga tice sve je bilo u redu. Na toj kontroli, konstatovani su mi policisticni jajnici samo na osnovu ultrazvuka. Papa test mi je bio u redu, vaginalni sekret 3. grupa, pa su mi date vaginalete Neo penotran forte. Ciklusi su mi bili neredovni (sa po par meseci pauze), ali u poslednjih godinu dana dobijala sam na svakih 30 dana. Poslednja tri meseca dobijam na 45 dana. Nikada ciklusi nisu preterano bolni, niti obilni.
Tada mi je doktorka ginekolog dala Jeanine pilule zbog jajnika, ali kad sam joj rekla da imam glavobolje i da pijem amizol, rekla mi je da to nikako ne smem da koristim. Neurolog mi je rekao da slobodno pijem i da ce mozda cak i Jeanine doprineti da mi glavobolje budu redje.
Zanima me koje je Vase misljenje i izvinjavam se na preopsirnom pitanju.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Uto Sep 18, 2012 1:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 25, 2012 11:26 pm
Postovi: 2
Zamolila bih Vas za pomoc.Imam 21 godinu i stalnog partnera.Imali smo odnose 3 puta i to svaki put sa kondomom.Trebala sam da dobijem 13.a sad je vec 18. i nisam jos uvek dobila.Bila sam juce kod ginekologa rucno me je pregledala i rekla da je materica mala i da nema govora o trudnoci.Imam sve simptome PMS grudi me jako bole krsta takodje i osecaj nadutosti ali jos uvek ne dobijam.Jako se brinem,trudnoca je najveci problem ali mi nije realno da sam trudna prosto ne ynam kako bi ali ne ynam yasto jos uvek ne dobijam.Prosla dva puta sam dobila na tacno 30 dana pre toga sam dobila 4 dana ranije pre toga 2 dana kasnije sve u svemu nije tacno u dan uvek ali nikada mi ovoliko nije kasnilo.Brinem se da li je moguce da je ginekolog pogresio da postoji neka mogucnost za trudnocu.Rekla mi je da u slucaju da duze ne dobijem dodjem da ce mi prepisati pilulu.U panici sam stalno proveravam jako se brinem.Hvala na vremenu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Sre Okt 10, 2012 5:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 10, 2012 5:28 pm
Postovi: 1
Postovana doktorka,
Iz medicinskih razloga mi je 07.09. uradjen abortus u 7.nedelji pod lokalnom anestezijom,krvarila sam tog dana i dan-dva kasnije sam imala braonkasti iscedak i to je bilo to.20 dana nakon ab otisla sam kod dr zbog inf,dala mi je canesten 3 i polygynax i rekla da bi trebalo da dobijem 7-8.10 medjutim,od menstruacije ni traga ni glasa jos uvek.Imala sam odnose sa suprogom,ali uvek sa zastitom.Dan kada je bas trebalo da dobijem,znaci 7.10.imali smo nepotpun,nezasticen odnos,ali to je bio jedini.U protekle dve nedelje sam bila pod stresom jer su dve moje najbolje drugarice imale smrtne slucajeve u porodici (jednoj je umro otac a drugoj mali brat).Da li moze da se desi da mi menstruacija kasni zbog te inf i stresa?
Unapred jako zahvalna mama u pokusaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Ned Jan 06, 2013 4:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 5:32 pm
Postovi: 33
Postovana doktorka, U 21.nedelji trudnoce sam. Prva mi je trudnoca, imam 32godine. Po recima doktora, ovo je uredna .trudnoca,jedina napomena se odnosi na to da plod nosim nize nego sto je to kod vecine trudnica. U 17.nedelji je pregledan grlic koji je bio potpuno uredan-manuelni pregled. U 19.nedelji sam bila kod moje dr,koja je uradila opet UZ, bez pregla grlića. Potvrdila je da je beba nize postavljena,ali da jo nije za brigu. Obavestila sam je da na privatnom pregledu je grlic bio uredan. Nijedan od dva doktora nije nista rekao u smislu zabrane odnosa. Juce sam imala odnos, jutros sam na vesu primetila dvije tackice,za koje verujem da su od krvi. Da li da hitno idem kod dr? Redovni UZ pregled me ocekuje oko 20.januara. hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Sre Jan 09, 2013 8:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 09, 2013 8:02 pm
Postovi: 4
Imam jedno pitanje. Danas imam bol u desnom jajniku,zaboli jako,pa prestane i tako vec sat vremena,sada vec slabije boli,i imam blagu mucninu. poslednja menstruacija bila mi je 22.12.2012 a nezasticen odnos 1.1.2013. Da li je moguce da sam trudna ili je mozda sada ovulacija? Sumnjam da je upala jer sam je vec imala,nije me tako bolelo,a i dobro sam se pazila da se ne prehladim. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 16, 2013 10:46 pm
Postovi: 3
Zdravo svima
juce sam bila na ultrazvuku u 6 sam mesecu trudnoce i rezultati me brinu, doktori kazu da treba da se prati medjutim ja ne mogu da spavam zbog brige oko zdravlja moje cerkice.
krvna slika mi je u redu
ustanovljeno je da kod bebe postoji hiperehogeni fokus u levoj komori srca i desna vp je prosirena u odnosu na levu vp / hem 0.25......
pa bih molila da mi neko pojasni da sta se desava i da li je sve u redu posto me to plasi?

ObGyn molila bih te ako nesto znas o ovome da mi pomognes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Pon Jun 03, 2013 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 5:07 pm
Postovi: 3
Poslednju menstruaciju sam imala 29.4.i poranila mi je jedan dan. Imala sam odnos sa deckom 20.5.prvo bez zastite, ali nije svrsio dok je bio u meni i zatim sa kondomom, koji nam nije pukao. Imam prehladu vec nedelju dana, cak sam i pod stresom.. Kasni mi vec 6 dana..Bila sam kod ginekologa kada mi je kasnila samo dva dana, i rekla mi je da je u materici sve ok, normalno.. inace nemamo redovne odnose, pretposlednji put smo imali u januaru. Da li je moguca trudnoca ili mi kasni od stresa, zato sto se tripujem da jesam ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Pon Jun 10, 2013 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 08, 2013 8:50 am
Postovi: 4
Pre neki dan smo saznali da mi je supruga trudana. Problem je u tome sto je zadnjih mesec dana svakodnevno pila Ksalol od 0,25 mg za smirenje. Da li neko zna da li navedeni lek utice na plod?

Radi se o trecoj trudnoci. Druga je bila prirodno prekinuta posle mesec dana. Supruga mi ima 31 godinu. Lecili smo se i proveravali razne stvari vezane za trudnocu i jako bi nam znacilo da znamo sta da radimo. Naravno otice i do ginekologa, ali ako neko ima jos neko misljenje bilo bi od pomoci.

Read more: ginekologija/kako-formulisete-pitanja-ginekologiji-t1580-15.html#p329642#ixzz2VoC8COoF


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Uto Avg 13, 2013 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 13, 2013 1:35 pm
Postovi: 1
Postovani,
U 39.sam nedelji trudnoce,u 38.su mi konstatovali malo smanjenu plodovu vodu Afi 110.Posle 6 dana Afi je 95.Jel treba da brinem ili je to normalno za tu nedelju?
Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Sub Sep 28, 2013 1:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2004 3:25 pm
Postovi: 121
Kratko pitanje:nakon mastektomije zbog DCIS patoloski nalaz je bio da na dva mesta zdravo tkivo koje ogranicava odstranjeno tkivo nije bilo dovoljne debljine:0mm i 2mm.
Preporucuju mi radi moje sigurnosti da odstranim subkutis tkivo na toj dojci i da izvadim implatant koji su mi ugradili.
Sta to znaci?Kako ce taj deo koze funkcionisati bez subkutisa?Kako ce izgledati koza na tom mestu i kakav cu ja imati osecaj posto ce koza nalegati direktno na misic?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Pet Nov 08, 2013 5:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 25, 2010 2:48 pm
Postovi: 10
Ovako,pisala sam na drugim temama vezano za epilepsiju sta mu je i kako je,pa vidi tamo kratak opis(radi se o fotosenzibilnoj epilepsiji),i vremenom sam otkrila kako mi je 40% napada lepo vezano za menstrualni ciklus,ono tacno imam dane kad imam te simptome i znam da mi je od toga tipa 7 dana pre pocetka ciklusa,onda 2 dana pre,pa 3 dana nakon sto mi pocne ciklus,pa dan posle zavrsetka(krvarenje mi traje oko 5-6 dana) dobijam svaki 28 dan sve normalno ko svajcarski sat da kucnem.Pa onda 2 dana posle zavrsetka pa onda kad mi je sredina ciklusa.....I tako da ne duzim.Uglavnom ne pitaj me kako ali znam jednostavno da je povezano ginekoloski,posto sam ostale stvari lepo eliminisala u konsultacijama sa svojim lekarima naravno sve nista na svoju ruku.Za ovo me je moj ginekolog poslala kod opste praxe da pitam,pitam ovu,ona me salje kod mog neurologa,pitam nju ova me salje kod ginekologa ili opste praxe.Od ginekologa sam dobila odgovor nesto tipa "Znas mi ti jos to ne mozemo sve izvaditi....lepo je sto se konsultujes ali...."(onda je presla na pricu o planiranju porodice kako ja to moram i kako nemaju veze lekovi i sve sto znam da nije istina i nijedan doktor me ne moze ubediti da je normalno da taki nesto odgovorno kao sto je planiranje porodice moze da se radi kada je osoba pod lekovima dugo kao ja,17 godina jer zna se da od bolesti samo bolest moze da ispadne ) I uglavnom sam dobila te "savete" zbog kojih se osecam krajnje diskriminisano,a ni s od saveta nisam dobila koji sam ocekivala.Ne ocekujem ja ne znam sta,ali makar da mi neko kaze kao ostali lekari sto rade na pr. pij taj i taj vitamin,jedi to i to i ja bih bila zadovoljna.Ja sam psihicki normalna i naravno da bih planirala porodicu i sve da mi ovoga nije i trenutno mi je to zadnja rupa na.... Jer svakom bolesnom je svoje zdravlje bitno pre svega.Stvarno bih bila zahvalna ako bi mi ti odgovorila bilo kako moze i uopsten neki savet kako da uticem na simptome ili da jedem nesto u toku tih problematicnih dana sto ce da mi smanji sanse za epi simptome ili sta?Bas me zanima veza izmedju epi i men. ciklusa.Razumecu ako ne odgovoris na poruku odmah ili ako uopste ne odgovoris,ziv si covek,imas obaveze i sve i necu se ljutiti.Sve najbolje i veliki pozdrav i poljubac.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Sre Dec 11, 2013 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 10, 2013 3:45 pm
Postovi: 4
Radila sam betu pre 2 dana (10dana kasnjenja ciklusa)i bila je 77.2, a poslednja menstrucaija je bila 31.10. Dobijam na svakih 30.dana. Juce sam isla na UZ i dr me je uplasio rekao je da ne moze da garantuje da je trudnoca mozda je VM. Ima sitna tufnica u materici ali bi beta trebala da mi je veca i navodno vec dobro da se vidi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Pon Dec 16, 2013 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 16, 2013 12:39 pm
Postovi: 2
Poštovani,

molim za pomoć. Imam 40 godina. Na poslednjem ginekološkom pregledu konstatovana miomatozna materica (pre par meseci). Inače poslednji ciklusi su sa izuzetno obimnijim krvarenjem.

Problem koji imam počeo se javljati početkom i u toku poslednja dva ciklusa. Naime, ja u toku ciklusa imam prekida. Tako krvarenje krene, traje dva tri dana, pa prekid, onda opet krene, pa prekid, i onda završno traje još dan dva. Na početku prethodnog ciklusa sam imala hipertenzivnu krizu (TA 220/140). U hitnoj je pritisak krenuo da pada tek kada su mi intravenozno dali Lasix. Doktorka mi je uvela lek za pritisak od koga sam imala strašne tegobe narednih dana jer mi je pritisak inače uvek normalan. Terapija je ukinuta i krenula sam na analize. Dopleri i ostala čuda. Sve ok, kažu verovatno hormoni. Juče sam opet, u toku ciklusa, ceo dan imala povišen pritisak koji nije reagovao na terapiju.

Pošto je kod nas sistem zdravstva takav kakav jeste, sve analize moram da uradim privatno. Pošto ni do endokrinologa ne mogu lako doći, htela sam sama prvo da odradim analize, kako bih skratila vreme.

Moje pitanje je, da li neko može da mi kaže koje polne hormone da prekontrolišem. Znam da moram da uradim progesteron, ali da li uz to treba još neki nalaz.

Unapred hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Ned Mar 02, 2014 1:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2014 12:40 am
Postovi: 1
Pozdrav, imala bih jedno pitanje za Vas. Pokusavam da nadjem odgovor na net-u, ali bez uspeha. Molila bih za odgovor. Ovako, trudnica sam, i prilikom zadnjeg ultrazvuka doslo je do neslaganja amenoreje. Po ciklusu sam trudna 31.nedelju, a po uz.33. Sta to znaci? I pupcanik je bebi oko vrata, postoji "rezistentni indeks 1,0"... Da li bi ste mogli da mi to malo objasnite... Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 201 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: