Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 202 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Sre Feb 22, 2012 11:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
rossa je napisao:
Pozzzz..
U decembru prosle godine bila sam na sistematskom pregledu
kolposkopski nalaz: povrsina ektoceviksa prekrivena skvamoznim epitelom sa zrelom zonom transformacije sa pojacanom vaskularnom sarom,na donjoj usni brojni krvni sudovi,bojenje jodom lako oslabljeno na povrsini zone transformacije
Papa test: IIIb HSIL
UZ: b.o Duglas prazan
Cervikalni bris: patogene bakterije nisu izolovane,Candida negativna
Laboratorija: b.o.
Krajem decembra odlazim na Narodni front,gde mi se ponavlja Papa test i radi biopsija. 16.01. stizu rezultati: Diskarioza skvamoznih celija teskog stepena, PH nalaz:Uzeta dva isecka tkiva precnika do 10 mm i HSIL CIN III cervicis uteri.
Istog dana dogovaram konizaciju..Ja bukvalno u soku a dr mi to predstavlja kao "rutinsku intervencijicu koja ce mi resiti problem pa da onda na miru radjam jednu devojcicu" (posto vec imam sina...) Priznajem,te reci su me malo smirile ali ipak...
Elem,konizacija radio-nozem odradjena je 14.02.(Uzgred budi receno,nista strasno...) Fino sam je podnela,oporavak ide odlicno...i sad cekam rezultate ph..
Znam ja da je u principu najvaznije da li je sve odseceno "do u zdravo" ali strah me...uh,tesko mi i da izgovorim...Da li je moguce da sad taj ph bude mnogo gori pa da pokaze (NE DAJ BOZE) mikroinvazivni... (na biopsiji u januaru nije bilo tih malignih celija,ali sta znam...)
Pretpostavljam da zvucim kao paranoik,ali razumite me...
Sve mi se to desilo,tako odjednom,na sistematskom pregledu...
Mnogo sam se raspitivala od kako me sve to snaslo i svima je konizacija resavala problem...
MOLIM SVE VAS KOJI IMATE ISKUSTVA SA TIM DA MI SE JAVITE...
MOLIM I LEKARE DA MI ODGOVORE...
Ja sam,malo je reci,uspanicena....
Hvala na razumevanju...

Samo bez panike... Šta će biti - biće... Konizacija je jedna rutinska intervencija, koja će vam bliže odrediti dijagnozu. Ne verujem da će se baš naći mikroinvazni Ca PVU, (možda u najgorem slučaju Ca in situ, ali bi konizacija trebalo da vam reši problem)
Samo hrabro... HP rezultati će relativno brzo. Najvažnije je da ne razmišljate o stvarima koje ne zavise od vas. Sve što je bilo neophodno je urađeno, sad ostaje samo da se sačeka...
Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Čet Feb 23, 2012 7:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:26 pm
Postovi: 29
Hvala puno na brzom odgovoru..i podrsci,naravno....Zaista se trudim da ne mislim o tome...nekada mi polazi za rukom,nekad ne..Onda citam o tomr,jurim svasta o tome po netu,naidjem na sve i svasta bukvalno...Neko posle konizacije bude bez cin-a (blago njemu) ,nekom pak rade histerektomiju (dosta redje,ali ipak desi se..)Relativno,vidim..
Nadam se da cu ja ipak biti dobro...
Tese me reci mog ginekologa da cu ja sa trenutnom dijagnozom N87 malo teze najednom preci u mikroinvazivni..(kroz nekoliko godina bez tretmana moooozda bi se desilo i to,ali sada, kao, odsecno ne!)
Ostaje mi da se nadam da je u pravu?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Uto Feb 28, 2012 3:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Potreban mi je odgovor ili bar predlog sta da radim...

31.12. sam imala poslednji ciklus,ocekivani naredno oko 30.01.Medjutim,22.01.je bio odnos za koji sam gotovo sigurna da je odgovoran za moju trudnocu,medjutim...
8.02. test radjen urinom je pokazao negativan rezultat,14.02.beta hcg je bila 276,a onda 20.02. ja pocinjem da krvarim.Sveza krv koja je stala sama od sebe vec u toku prva 2h i nakon toga braon iscedak.Odmah smo isli na UZ na kome je dr. rekao kako ta trudnoca nije uredna.Postoji samo mesak,bez crl-a i naravno nema srcane radnje.Misljenje njegovo je da to odlazi,ali to se nije desilo.22.02. onovim betu koja je tada bila 3886,i sa tim rezultatom odem u front,po misljenje drugog lekara.Ona mi uvodi inekcije progesterona i kaze,da takodje ne vidi crl,ali da ocekuje da se srcana radnja uspostavu u toku ove nedelje,naravno ako ne prokrvarim.I nisam.Po savetu,24.02. ponovim opet betu,koja je 8080 i sa tim rezultatom odem opet kod prvog dr.koji za rast bete okrivljuje endometrijum.I dalje nema srcane radnje,ali je napisao da je crl 2,4mm.Napisao je preventivni uput za kiretazu sa dijagnozom missed ab i zakazao mi uz za 1.03.
Ja neznam sta da radim.Da li je moguce da je sa trudnocom sve ok jer od rizicnog odnosa do danas i jeste proslo 5 nedelja,koliko on i smatra da je plod star?
Ako vec nesto nije ok,zasto me ne posalje na kiretazu,a ne da po njemu nosim uginuli plod u stomaku,a pritom sam dijabeticar tip 1 i cela ova situacija stresno utice na mene,jer neznam dal da cekam da prokrvarim ili da na kraju samoinicijativno platim abortiranje da skratim ove muke.

Ako neki ima savet ili je bio u slicnoj situaciji,molim pomoc...Hvala...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Uto Feb 28, 2012 7:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Ludjakinja je napisao:
Potreban mi je odgovor ili bar predlog sta da radim...

31.12. sam imala poslednji ciklus,ocekivani naredno oko 30.01.Medjutim,22.01.je bio odnos za koji sam gotovo sigurna da je odgovoran za moju trudnocu,medjutim...
8.02. test radjen urinom je pokazao negativan rezultat,14.02.beta hcg je bila 276,a onda 20.02. ja pocinjem da krvarim.Sveza krv koja je stala sama od sebe vec u toku prva 2h i nakon toga braon iscedak.Odmah smo isli na UZ na kome je dr. rekao kako ta trudnoca nije uredna.Postoji samo mesak,bez crl-a i naravno nema srcane radnje.Misljenje njegovo je da to odlazi,ali to se nije desilo.22.02. onovim betu koja je tada bila 3886,i sa tim rezultatom odem u front,po misljenje drugog lekara.Ona mi uvodi inekcije progesterona i kaze,da takodje ne vidi crl,ali da ocekuje da se srcana radnja uspostavu u toku ove nedelje,naravno ako ne prokrvarim.I nisam.Po savetu,24.02. ponovim opet betu,koja je 8080 i sa tim rezultatom odem opet kod prvog dr.koji za rast bete okrivljuje endometrijum.I dalje nema srcane radnje,ali je napisao da je crl 2,4mm.Napisao je preventivni uput za kiretazu sa dijagnozom missed ab i zakazao mi uz za 1.03.
Ja neznam sta da radim.Da li je moguce da je sa trudnocom sve ok jer od rizicnog odnosa do danas i jeste proslo 5 nedelja,koliko on i smatra da je plod star?
Ako vec nesto nije ok,zasto me ne posalje na kiretazu,a ne da po njemu nosim uginuli plod u stomaku,a pritom sam dijabeticar tip 1 i cela ova situacija stresno utice na mene,jer neznam dal da cekam da prokrvarim ili da na kraju samoinicijativno platim abortiranje da skratim ove muke.

Ako neki ima savet ili je bio u slicnoj situaciji,molim pomoc...Hvala...


Nisam strucno lice, ali cini mi se da je prerano da se cuju - vide bilo kakvi otkucaji srca. Mozda je poranio i citavih 3-4 nedelje, a 1 nedelju gotov sigurno jeste. Promeni lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Sre Feb 29, 2012 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:26 pm
Postovi: 29
Nedavno sam postavila pitanje na koje sam juce dobila i odgovor (stigao je ph posle konizacije) i evo..prenosim u potpunosti..

Makroskopski opis K/I:
Prethodno otvoren konus dimenzija 30x20x20 mm sivobeličaste sluznice bez makroskopski bitnijih promena.

Patohistološki nalaz:
HSIL CIN III cervicis uteri multifocalis
Promena se nalazi u endocerviksu,zahvata lumene pojedinih endocervikalnih žlezda i viđena je na osam od dvanaest serijski uzetih preseka tkiva cerviksa.
CERVICITIS CHRONICA
METAPLASIA SQUAMOSA IMMATURA ENDOCERVICIS

IVICE KONUSA PROLAZE KROZ ZDRAVO TKIVO.


To je to...Molim da mi malo pojasnite...Veeeliki pozdrav....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Čet Mar 01, 2012 1:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
rossa je napisao:
Nedavno sam postavila pitanje na koje sam juce dobila i odgovor (stigao je ph posle konizacije) i evo..prenosim u potpunosti..

Makroskopski opis K/I:
Prethodno otvoren konus dimenzija 30x20x20 mm sivobeličaste sluznice bez makroskopski bitnijih promena.

Patohistološki nalaz:
HSIL CIN III cervicis uteri multifocalis
Promena se nalazi u endocerviksu,zahvata lumene pojedinih endocervikalnih žlezda i viđena je na osam od dvanaest serijski uzetih preseka tkiva cerviksa.
CERVICITIS CHRONICA
METAPLASIA SQUAMOSA IMMATURA ENDOCERVICIS

IVICE KONUSA PROLAZE KROZ ZDRAVO TKIVO.


To je to...Molim da mi malo pojasnite...Veeeliki pozdrav....

Imali ste sreće... Sve je u redu :)
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Sub Mar 03, 2012 8:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 5:02 pm
Postovi: 12
Postovani,

potreban mi je Vas savet. Već godinu dana bezuspešno pokušavam zatrudneti. Ciklusi uredni. Posle 6 meseci počela sa pretragama, sve naravno uz konsultaciju lekara. Svi brisevi uredni. Muz uradio spermogram i spermokulturu, sve u redu. Nema nikakvih bakterija. Odradjen HSG, sve prohodno. Od hormona odradjen samo progesteron, 21dc, i on je u redu.
Koje jos hormone treba proveriti i koji dan ciklusa?
I da li se ti hormoni mogu proveriti ako se ciklus stimulice klomifenom ili ne?

Hvala unapred.
Pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Ned Mar 04, 2012 8:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
sanjanovisad je napisao:
Postovani,

potreban mi je Vas savet. Već godinu dana bezuspešno pokušavam zatrudneti. Ciklusi uredni. Posle 6 meseci počela sa pretragama, sve naravno uz konsultaciju lekara. Svi brisevi uredni. Muz uradio spermogram i spermokulturu, sve u redu. Nema nikakvih bakterija. Odradjen HSG, sve prohodno. Od hormona odradjen samo progesteron, 21dc, i on je u redu.
Koje jos hormone treba proveriti i koji dan ciklusa?
I da li se ti hormoni mogu proveriti ako se ciklus stimulice klomifenom ili ne?

Hvala unapred.
Pozzzz

Da bi se hormoni adekvatno proverili potrebno je da bar 3 meseca ne uzimate bilo kakve hormonske preparate ili preparate koji utiču na hormone.
Trebalo bi da se 3-ćeg dana ciklusa uradw FSH, LH, estradiol, prolaktin, testosteron, DHT, androstenedion, DHEAS, SHBG, TSH, insulin, glikemija.
I ne bi bilo zgoreg da se urade ASA - antispermatozoidna antitela (MAR metoda)...
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Uto Mar 06, 2012 2:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 03, 2009 10:38 am
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Postavila sam na ginekologiji pitanja ali ne znam da li cu ovde pre dobiti odgovor ginekologa, nemojte mi zameriti.

Naime, vec godinama imam mozaik koji je samo pracen redovnim kolposkopskim pregledima i papa testovima koji su uvek bili II grupa.

Poslednji Papanikolau, kolposkopija i biopsija su radjeni 27.12.2011. u Narodnom Frontu.

Dr. Perisic je nakon pregleda popunio neki obrazac gde je stiklirao sledece:
- Vaginalna flora: koilociti
- Papanikolau II grupa (BCC - benigne reaktivne i reparatorne promene): inflamacija, reparatorne celijske promene

Nalaz biopsije:
- makroskopski opis c/r: dva isecka tkiva precnika do 10 mm
- patohistoloski nalaz: Cervicitis chronica. Hyperkeratosis epithelii squamosi cervicis uteri. Koilocytosis epithelii squamosi cervicis uteri.

Doktor mi je predlozio da ponovimo kolposkopiju 3 meseca nakon poslednje (sto ce biti krajem ovog meseca) i rekao je da ce verovatno morati da skine mozaik laserom jer je prekrio ceo grlic.

Molim za misljenje doktora.

Zahvaljujem se unapred na odgovoru i sugestijama.

PS: Imam 27 godina, nisam radjala, imala sam kiretazu pre 7 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Uto Mar 06, 2012 10:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Sarah Key je napisao:
Postavila sam na ginekologiji pitanja ali ne znam da li cu ovde pre dobiti odgovor ginekologa, nemojte mi zameriti.

Naime, vec godinama imam mozaik koji je samo pracen redovnim kolposkopskim pregledima i papa testovima koji su uvek bili II grupa.

Poslednji Papanikolau, kolposkopija i biopsija su radjeni 27.12.2011. u Narodnom Frontu.

Dr. Perisic je nakon pregleda popunio neki obrazac gde je stiklirao sledece:
- Vaginalna flora: koilociti
- Papanikolau II grupa (BCC - benigne reaktivne i reparatorne promene): inflamacija, reparatorne celijske promene

Nalaz biopsije:
- makroskopski opis c/r: dva isecka tkiva precnika do 10 mm
- patohistoloski nalaz: Cervicitis chronica. Hyperkeratosis epithelii squamosi cervicis uteri. Koilocytosis epithelii squamosi cervicis uteri.

Doktor mi je predlozio da ponovimo kolposkopiju 3 meseca nakon poslednje (sto ce biti krajem ovog meseca) i rekao je da ce verovatno morati da skine mozaik laserom jer je prekrio ceo grlic.

Molim za misljenje doktora.

Zahvaljujem se unapred na odgovoru i sugestijama.

PS: Imam 27 godina, nisam radjala, imala sam kiretazu pre 7 godina.

Dr Perišić je sasvim korektan doktor. Ako vam je nešto predložio, da sam na vašem mestu ja bih ga poslušao. Vaporizacija grlića je jedna rutinska intervencija. POzzz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Uto Mar 06, 2012 11:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav,
evo meni danas stigli rezultati konizacije, a sa doktorom koji me je operisao mogu da razgovaram tek u petak. Do tada cu izludeti od brige, te vas molim da mi rastumacite nalaz. Rezultati nakon biopsije su bili CIN3 , a sada pise ovako:

Mišljenje: Obzirom da se u endocervikalnoj kiretaži nalazi jedan isečak pločasto slojevitog epitela sa blagom displazijom CIN 1, i da se u isečcima 5 i 6 nalaze displastične promene tipa CIN 1 u blizini resekcione ivice, promena nije uklonjena u celosti.
Pre daljeg hirurskog tretmana, predlaze se ponovna endocervikalna kiretaža radi utvrđivanja eventualnog postojanja pločasto slojeviti epitel sa elementima displazije.

Interesuje me da li je ponovna intervencija zaista neophodna, s obizorom da se spominje CIN 1?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Uto Mar 06, 2012 6:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 03, 2009 10:38 am
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Zli doktore,

Najpre, zahvaljujem se na brzoj poruci.

Slazem se da je Dr. Perisic korektan i svakako cu uraditi ono sto misli da je najbolje, ali zbog guzve nisam stigla da ga pitam sta znaci rezultat biopsije:
- patohistoloski nalaz: Cervicitis chronica. Hyperkeratosis epithelii squamosi cervicis uteri. Koilocytosis epithelii squamosi cervicis uteri.

I sta znaci dole boldirano:
- Vaginalna flora: koilociti
- Papanikolau II grupa (BCC - benigne reaktivne i reparatorne promene): inflamacija, reparatorne celijske promene

Izvinjavam se ako vam oduzimam vreme, ali bila bih vam vrlo zahvalna kada bih dobila odgovore, kao i da cujem da li je to sto sam boldirala nesto ozbiljno ili ne.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Uto Mar 06, 2012 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 15, 2012 1:15 pm
Postovi: 9
Hocu da vam se zahvalim na odgovoru samo ne mogu da se snadjem(ne znam gde je pitanje na koje ste mi odgovorili) tako da cu na ovaj nacih to uciniti!
Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Uto Mar 06, 2012 8:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Sarah Key je napisao:
Zli doktore,

Najpre, zahvaljujem se na brzoj poruci.

Slazem se da je Dr. Perisic korektan i svakako cu uraditi ono sto misli da je najbolje, ali zbog guzve nisam stigla da ga pitam sta znaci rezultat biopsije:
- patohistoloski nalaz: Cervicitis chronica. Hyperkeratosis epithelii squamosi cervicis uteri. Koilocytosis epithelii squamosi cervicis uteri.

I sta znaci dole boldirano:
- Vaginalna flora: koilociti
- Papanikolau II grupa (BCC - benigne reaktivne i reparatorne promene): inflamacija, reparatorne celijske promene

Izvinjavam se ako vam oduzimam vreme, ali bila bih vam vrlo zahvalna kada bih dobila odgovore, kao i da cujem da li je to sto sam boldirala nesto ozbiljno ili ne.

Hvala unapred.

Ništa strašno... Nalaz ukazuje na verovatno prisustvo HPV infekcije (koilociti). Predloženom intervencijom ćete rešiti problem... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatne Poruke za ObGyn
PostPoslato: Čet Mar 08, 2012 4:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 03, 2009 10:38 am
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Dragi Zli doktore :)

Molim za odgovor.

Naime, decko je radio briseve na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu, izolovana je ureaplazma. Kako sam danas zbog sekreta otisla na pregled kod ginekologa, rekla sam mu za rezultat koji je dobio decko (ukljucujuci i antibiogram) i doktor mi je odmah dao terapiju:
Doksiciklin 10 dana (po 2 tablete dnevno) i vaginalete Neo-Penotran Forte, a nakon sto popijem Doksiciklin, prepisace mi jos 2 vrste antibiotika koje nisam zapamtila.

Zanima me da li je ok da primenim ovu terapiju bez obzira na to sto nisam radila briseve na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu?

Zahvaljujem se unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 202 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: