Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 12:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 10, 2013 4:58 pm
Postovi: 16
Licno mislim da ti je u bilo kojem stanju koje odudara od zdravog jako pametno da koristis kondom. Cak i da si u potpunosti zdrava moj stav prema toj vrsti zastite je nepodeljen, cuvaj sebe. To je jako mala cena u odnosu na potencijalne komplikacije. Ja bih na tvom mestu trazila jos jedno nezavisno misljenje ginekologa u vezi operacije. Iako se cesto dogadja da su misljenja oprecna, ipak bih potrazila. Trazila bih i misljenja lekara tradicionalne medicine, licno sam je cesto koristila zbog drugih zdravstvenih problema i to vrlo uspesno. Ako je nesto, ne daj boze, ozbiljnije, naravno da ne bih setkala i skupljala informacije, ali u tvom sadasnjem stanju imas vremena.

Ja sam operisala miom na materici koji je imao jako veliku kontaktnu povrsinu sa matericom. Ne znam da li smem da spominjem bolnice, ali u jednoj sam dobila informaciju da se to nikako ne operise, jer je rizik od krvarenja veliki, pa niko ne moze da mi garantuje da tokom operacije necu ostati bez materice. U drugoj bolnici su mi na to rekli bukvalno - bla bla. Operisana sam, istina da sam primila transfuziju, ali sve je bilo regularno bez ikakvih komplikacija. Miom je morao da se vadi, jer je na postojecu anemiju izazvao samo jos veca krvarenja. Ne znam da li ovde sme da se imenuje bilo koji lekar, ali bih rado preporucila lekarku koja ima jako dugo iskustvo sa visokorizicnim trudnocama, hirurg je i profesor na med.faksu. Poznajem je 20godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 3:52 pm
Postovi: 4
sto se tice misljenja lekara veruj mi da je ovo sesti dr. po redu kod kog sam se obratila inace je jako dobar strucnjak i trenutno nacelnik gin. u bolnici,trazila sam cak i misljenje dr. iz beograda necu je imenovati zena je vrhunski strucnjak i ima privatnu kliniku u beogradu,njihova misljenja su se poklopila i to me je nekako umirilo da ne idem dalje,kako sam ja ukapirala ranica je infekcijskog tipa i nije nista opasno sa terapijom koju mi je dao dr do septembra trebalo bi da se nesto promeni na bolje e sad,posto imam dugu vezu i negde smo na pragu price o bebi sto mi je dr. i preporucio mene zato interesuju posledice odnosa bez zastite tj da li taj hpv moze da se prenese na njega ili ne...? a sto se tice tvog slucaja potpuno te razumem kad su mi radili lletz privatno sto je najveca greska koju sam mogla da dozvolim sebi sada priznajem naslusala sam se prica i prica ranica tada uopste nije trebala da se dira oni su meni slozili pricu kako je 90% grlica unisteno i kako ako se sada to ne odradi bice kasno za sve nalazi histopatoloski su bili totalna suprotnost....sta vise reci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 10, 2013 4:58 pm
Postovi: 16
Aha, nisam znala sve detalje price, ali cini se skroz super sve sto si uradila, narocito sto se misljenja poklapaju i sto imas poverenje u lekare koje si izabrala. Nije mi jasno zasto ti lekari nisu rekli sta da radis po pitanju odnosa. Posto si vec u sumnji da li je bezbedno, ne kosta vas nista da se stitite do septembra dok ne budes imala tu kontrolu. Ako sam dobro razumela to treba malo da se zaleci, pa posle da planirate i pravite :) bebce. Moj licni stav je da odnosi sa tom vrstom zastite nisu ni malo losiji ili neprihvatljivi i u tom slucaju ne moras da sumnjas i da se pitas hoce li to biti lose za njega ili ne. Licno, ja bih se zastitila, tacnije i sebe i njega i makar kad je to u pitanju skinula brigu vise s vrata. Cini se da si zabrinuta, da ti nije svejedno, sto je potpuno normalno, da si odgovorna prema svom zdravlju, pa ne vidim zasto bi uopste razmisljala da li da se stitis. Koliko je meni poznato virusi su prenosivi, ali na kraju krajeva, pitaj lekara, njegovo misljenje ti je verovatno najvise prihvatljivo. Ti si mlada zena, tvoj problem je resiv. Srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Sre Jul 10, 2013 1:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 3:52 pm
Postovi: 4
joj pa jesam zabrinuta i jedva cekam da se to vise zavrsi vec mesecima me vuku tamo ovamo u pravu si sto se tice zastite opet bolje ne razmisljati ja cak od februara nisam imla odnose uopste jer mi je dr.(moj ambulantni lekar) rekla da to ne smem kao da se ne povredi ranica sta vec i postovala sam to,da bi mi dr.kod kog sam bila poslednji put sada pre par dana i dr.iz beograda rekli da je to besmisleno da treba da se ponasam sasvim normalno samo da se pazim normalno daljih infekcija,bakterija i sl...odatle i konfuzija oko odnosa uopste :) :) hvala na savetu jos jednom :*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Sre Jul 17, 2013 12:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 17, 2013 12:23 am
Postovi: 2
Porodila sam se pre nesto vise od 3 meseca i dalje imam lohije. Nakon 6 ipo-7 nedelja od porodjaja mi se ucinilo da su prestale ali su se sutradan vratile i evo imam ih i dan danas. Postale su zute i u kolicini kao zadnjeg dana ciklusa. Dr mi je rekla da se ispiram cajem od zalfije i sodom bikarbonom i da koristim vaginalete kantariona i da mi ne moze pomoci oko toga, da me ne moze pregledati i zakazala mi je novu kontrolu za mesec dana. Rekla je da do tada moraju proci. Posto dojim rekla je da ne smem nista od vaginaleta da koristim i da se javim ako pocne da me pecka ili svrbi. Ja ne vidim nikakav pomak. Da li je ovakvo stanje normalno i da li bih trebala da potrazim savet drugog dr? Sta ako ne prodju ni za mesec dana? Ne moram da vam kazem koliko mi je muka od nosenja ulozaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Čet Jul 18, 2013 10:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 17, 2013 12:23 am
Postovi: 2
Ima li nekog ko bi mogao vise da mi kaze o mom problemu? Gde god citam o lohijama kaze se da traju 4-6 nedelja a kod mene vise od 3 meseca. Sta da radim? Za malo manje od 2 meseca planiramo more, pa me zanima da li cu moci da se kupam ako ne prodju do tada? Koliko ovo stanje moze da traje maksimalno? Postajem ocajna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Čet Mar 20, 2014 5:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 8:12 pm
Postovi: 31
Da li neko moze da mi objasni, jer ne znam sta da radim :)?
Jos 2011 godine ginekolog mi je konstatovao da imam endometriozu na desnom jajniku, medjutim posto nije bila velika reko je da pratimo. Radila sam na svakih 6 meseci kontrole i smanjivala se tako da je odlucio da nije potrebno da radimo nikakvu intervenciju.
Zbog situacije morala sam da odem krajem prosle godine u drzavnu ustanovu gde mi je drugi ginekolog isto reko da je enometrioza mala (Desni jajnik endometreimom promera 19.10X 13.80mm)i to je to.
Poslenjih 5 meseci pokusavamo da dobijemo bebu ali nista, resila sam da odem kod poznatog ginekolaga koji je nekim mojim prijateljicama pomogao. Nakon pregleda, rekao mi je da nemam endometriozu ali da ona nikako ne moze sama od sebe da nestane, a nije hteo ni da pogleda predhodne analize lekara. Rekao mi je da suprug uradi spermogram, a ja da uzmem uput i da zakazemo HSG.
Iskreno bila sam sludjena. Smatram da HSG je poslednje sto treba da se radi, ustavri ne znam zato zelim da mi neko objasni.
A evo rezultata:
Uterus se nalazi u anteverziofleksiji, lateroflektiran, logitudinalnog pomera 58mm, antero posteriornog 39mm. Uterus je pravilnih ivica i homogene gradje, bez lokalizovanih poremecaja ehogenosti.
Endometrijum je izrazen, pomera 10mm.
Ovarijumi obostrano jasno vidljivi, oba u douglasu, desni jajnik fiksiran.
Desni ovarijum 33mm, levi ovarijum 36mm, policisticnog izgleda.

Read more: ginekologija/tumacenje-rezultata-t25468.html#p344532#ixzz2wW4fzo7A


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Čet Mar 20, 2014 9:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 20, 2014 9:35 pm
Postovi: 1
moze li neko da mi kaze jer neznam vise sta cu.kasni mi 20 dana nikad mi toliko nije kasnilo a svaki dan me boli stomak kao da cu da dobijem i svaki dan ocekujem i nista uradila sam i test i nista neznam sta je u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pet Mar 21, 2014 11:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
posto vec duze vreme ne ostajes trudna mislim da treba detaljno da se odrade sve analize i kod tebe i kod supruga,od klasicne laboratorije,preko briseva,spermogram,spermokultura,hormonski status,pa na kraju se radi HSG


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Sre Mar 26, 2014 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2014 11:20 pm
Postovi: 2
caooo ja sam nova ovde,treba mi jedna pomoc???
prosli mesec smo moj muz i ja imali odnos i on je zavrsio u mene,a ovog meseca 2 puta je zavrsio u mene,a jedan od tih dana je bio dan pred ovulaciju,od poslednjeg puta je proslo 13 dana,a treba da dobijem za 3 dana,ali imam mucnine od juce i blagu vrtoglavicu,inace pusim cigare i nikad mi nije bilo muka od njih ali od juce mi je strasno muka kad zapalim cigaru,ne znam dali da radim test,ili da sacekam jos mala???hvala u napred na pomoci.. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Čet Mar 27, 2014 11:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
da bi bila sigurna u rezultat testa treba da sacekas da kasni bar jedan dan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Sub Mar 29, 2014 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2014 11:20 pm
Postovi: 2
mala maza3 je napisao:
caooo ja sam nova ovde,treba mi jedna pomoc???
prosli mesec smo moj muz i ja imali odnos i on je zavrsio u mene,a ovog meseca 2 puta je zavrsio u mene,a jedan od tih dana je bio dan pred ovulaciju,od poslednjeg puta je proslo 13 dana,a treba da dobijem za 3 dana,ali imam mucnine od juce i blagu vrtoglavicu,inace pusim cigare i nikad mi nije bilo muka od njih ali od juce mi je strasno muka kad zapalim cigaru,ne znam dali da radim test,ili da sacekam jos mala???hvala u napred na pomoci.. :wink:


danas sam dobila tacno kada sam i trebala,a obicno nije tako svaki mesec mi je menstruacija kasnila po nekoliko dana,boja je onako svetlija,nadam se da nema nikakvog razloga za brigu??? :roll: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Ned Mar 30, 2014 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 30, 2014 5:04 pm
Postovi: 2
Da li ja mogu da pitam za savet? I ja imam neredovnu menstruaciju na otprilike 45 dana.. Radila sam briseve i papa test i sve je u redu? Doktorka mi je malo cudna, i dala mi je uput za hormone, ali jos uvek nisam otisla.. Teska sam 52kg, a visoka 155cm, i imam 24.5 godina.. Da li neredovna menstruacija moze da utice na plodnost?.. Inace, ako to ima ikakve veze seksualno sam aktivna, vec par godina i to sa istim partnerom..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pet Apr 18, 2014 1:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2012 11:17 pm
Postovi: 3
Postovanje,
interesuje me koje hormone treba da testiram,s 'obzirom da su mi dijagnostikovane akne vulgaris(imam 27god) i kosa mi opada i proredjuje se.Na UZ od novembra je sve ok,tj nisu policisticni jajnici i nista slicno,tako da je verovatno hormonski disbalans.Da napomenem i da muz i ja pokusavamo da napravimo bebu tj imamo nezasticene odnose vec godinu dana i nista.Njegov spermogram i spremokultura su ok.Bitno mi je prvo da resim problem sa aknama i kosom,pa mi molim vas recite koje hormone da testiram.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Sub Apr 19, 2014 4:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
Estrogen,progesteron,prolaktin,fsh,lh,onda hormone stitne zlezde T4 kao i TSH


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: