Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Sub Maj 14, 2011 12:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
AtinaM je napisao:
Dragi doktore, ja sam postavila ovu temu i pisala o svom problemu čiji uzrok je bio vezan za slepo crevo i priraslice... Poslušala sam Vaš savet, promenila sam i hirurga i ginekologa i stvari stoje ovako... Pregledala su me 2 hirurga, radjen mi je UZ i vadjeni su Le i sve pokazuje da je Apendix miran i da nema indikacije za hiruškom intervencijom. Sa ginekološke strane je sve uredu. Radjen mi je bimanuelni pregled kojim je ustanovljen Colpitis i UZ sondom koji pokazuje da se desni jajnik nalazi uz matericu tj. uterus je pomeren malo u desno, ali po rečima ginekologa, nije moguće da to izaziva bolove.
Obzirom da su svi do sada spomenuti uzroci otklonjeni, i dalje se ne zna gde je problem. Hirurg mi je savetovao da se testiram na Kronovu bolest i da uradim kolonoskopiju pa ćemo videti šta dalje, u krajnjem slučaju (obzirom da se obučavam za instrumentarku u OP bloku i u kontaktu sam sa doktorima), uradiće mi laparoskopiju u dijagnostičke svrhe (u suprotnom mi to ne bi učinili, eto šta radi uniforma :))...
Izvinjavam se na oduzimanju vremena, ali imala sam potrebu da Vas obavestim o tim novitetima... :)

Ovo mi već bolje zvuči... Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pon Maj 23, 2011 10:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 02, 2011 5:28 pm
Postovi: 30
Doktoreeeeee, ponovo imam novine i ponovo moram da Vas obavestim... :)
Pre nedelju dana mi je uradjena laparoskopska operacija, apendix je izvađen, poslat na patologiju kako bi se utvrdilo da li je bio u hroničnom zapaljenju jer je postojalo malo seroznog sadržaja. Doktori i dalje nisu sigurni da li je to bio uzrok problema....
Odstranjena je i priraslica između debelog i slepog creva (mada stvarno ne znam odakle mi to)...
U salu je bio pozvan i ginekolog koji je potvrdio da je sa ginekološke strane sve uredu... :)
Ja se još uvek oporavljam, iako mi je rečeno da ću 5 dana nakon operacije moći da se vratim na posao, ne osećam da sam još uvek spremna za rad tj. višesatno stajanje u OP sali, ali biće bolje.... Neverovatno je koliko umeju da bole tako mali šavovi... :)
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pon Maj 23, 2011 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 22, 2010 1:40 am
Postovi: 4
Pozdrav svima. Imam 28 godina, prije 7 mjeseci sam operisala tumor lijevog jajnika, cime su mi odstranili dio jajnika. Sada sam radila kontrolu i sve je ok ali imam ranice na grlicu. to sam imala i prije operacije, zajedno sa candidom, pa sam koristila vaginalete da se to sanira prije operacije. sada na dva pregleda koje sam obavila u roku od dva mjeseca, sam dobila odgovor da imam opet te ranice, i dosta sekreta. prvo sam koristila betadin vaginalete i nistatin kremu. sada sam dobila da koristim macmiror complex 500, ali bez nekih uputa kako. citajuci forum shvatila sam da bih trebala svih 12 komada odjednom, tako da isplaniram u dane mimo ciklusa. ali mene interesuje kako cu ja znati da sam se toga rijesila, tj sekreta, jer mi je doktor rekao da ako se rijesim sekreta rijesicu se i ranica, ako mi je ponovna kontrola zakazana za 6 mjeseci.cini mi se nelogicnim cekati 6 mjeseci, ako mi terapija sa vaginaletama traje 12 dana.pa ako se neko sa slicnim susreo, da mi molim vas pomogne.
hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pet Maj 27, 2011 6:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 27, 2011 6:19 pm
Postovi: 2
zdravo, imam par pitanja za ginekologa,
vec 3 mjeseca imam redovne odnose sa partnerom i posle svakog sexa (2 dana kasnije) pojavi mi se bijelo pranjeneprijatnog mirisa i bila sam kod ginekologa, rekla mi je da su u pitanju bakterije, 3 stepen. i napisala mi recept da mi se naprave vaginalete nistatin+eritromicin 500mg.
a partnera sam poslala da uradi bris jer mislim da mi te bakterije prenosi on,i rekao mu je doktor da ima streptokokus beta hemolyticus grupa B... i dao mu neke antibiotike 10 dana da pije.
pa me zanima da li je meni to samo od sebe posto nesto mine stima ovdje, zato jer mi to izgleda nije od njega..da li to uvijek mora da mi seojavljujejer ja staln kristim neo penotran i strah me antibiotike stalno da stavljam , ako mozete da me psavjetujete sta da radim da ne bi dolazilo vise do toga, i o cemu se redi? moze li ta njegova bakterija da se ukloni trajno ili samo privremeno? kako se to dobija?hvala puno !!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Čet Jun 02, 2011 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 3
Postovani,
pre neki dan sam bila kod ginekologa i rekao mi je da je sve u redu ali da imam zavaljenu matericu i dea je fiksirana i da ne moze da je pomeri.Kad sam ga pitala sta to znaci rekao je nista sve je ok.
Molim vas mozete li da mi objasnite sta to znaci?Da li cu moci da imam decu?Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pon Okt 29, 2012 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 29, 2012 1:27 pm
Postovi: 1
Izvinjavam se na oduzimanju vremena. Imam par pitanja za ginekologa.
Tokom seksualnog odnosa postoji prisustvo peckanja na vagini i ne znam zbog cega se to desava. Sekret je beo ali gusci, jaceg mirisa (nije bio tako jakog mirisa i u toj kolicini do sada). Seksualni odnosi su bolni i u zadnje vreme su nemoguci sto se toga tice. A decko nakon seksualnog odnosa ima infekcije na svom polnom organu (bele tackice). Ali problem je u tome sto ne mogu otici kod ginekologa, nisam punoletna jos nekih 3,4 meseca, a majci ne mogu reci da imam problem. Zelela bih da znam sta mogu koristiti povodom toga. Ocajna sam i plasim se da nije nesto opasno. Ukoliko mozete da mi pomognete, bicu Vam zahvalna! :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pet Nov 02, 2012 10:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2012 10:45 am
Postovi: 1
Poštovani,

Nakon urađene laparoskopije utrvđena mi je endometrioza gde mi je moj dr prepisao 4 inekcije diperelina.Međutim, ja mislimd aza inekcije imam uvek vremena i htela sam sam da radije počnem sa korišćenjem kontraceptivnih pilula Yazz jer su i drugi ih koristili za endometriozu a pri tom ipak mislim da su blaže i naravno jeftinije mnogo. Da li bih mogla da ih počenm koristiti_


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Ned Nov 04, 2012 6:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2012 6:40 pm
Postovi: 1
Poštovani,
da li je moguće da test na Ureaplasma urealyticum bude pozitivan kod mene a negativan kod mog partnera?
Unapred hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Sre Nov 21, 2012 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 21, 2012 2:53 pm
Postovi: 9
zanima me nalaz papa testa ,pre 4 meseca sam radil ai bio je II a sada je IIIa grupa? spremam se za vestacku oplodnju a kod dr imam zakazano tek 29.11 pa me zanima da li je to rizicno i o cemu se radi? svi drugi nalazi su mi uredni kao i kod supruga osim sto on ima hepatitis c koji ce uskoro zaleciti vakcinom..ali saa me zanima iskljucivo ovaj papa test..da li je to rizicno posto mi je mama operisana od raka grlica...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pet Jan 11, 2013 4:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2012 3:17 pm
Postovi: 9
Dragi doktore, radila sam biopsiju grlica materice i PH nalaz je sledeci:
Makroskopski: Primljeni materijal je vise isjecaka dimenzija do 0.9x0.5 cm.

Mikroskopski: Pregledani materijal su isjecci mukoze, prekriveni cilindricnim epitelom bez atipija,prisutno vise fokusa plicastoslojevite metaplazije epitela bez atipija. U vezivu pod epitelom infiltrati limfocita i granulocita-slika nespecificne hronicne inflamacije.

Rekli su mi da se radi u nekoj hronicnoj upali, a dr. mi je rekla da ne treba da uzimam nikakvu terapiju, pa mi je to malo cudno. Molim Vas da mi malo pojasnite o cemu se radi i da cujem Vase misljenje po pitanju terapije.

Unaprijed hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pet Jan 11, 2013 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2012 3:17 pm
Postovi: 9
Zaboravila sam PH dijagnozu da napisem:)

Cervicitis chronica metaplastica nonspecifica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 6:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
@hope@ je napisao:
Zaboravila sam PH dijagnozu da napisem:)

Cervicitis chronica metaplastica nonspecifica

NIje potrebna terapija. Samo redovna kontrola i nema zime... :wink:
P.S. Ako baš insistirate možete povremeno da koristite vaginalete sa kantarionom (nakon završetka menstraulanog krvarenja, pa narednih 5 dana, 3-4 meseca)
Pozzz :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 12:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 10, 2013 4:58 pm
Postovi: 16
Postovanje,
imam pitanje u vezi sa spiralom mirenom.

Krajem maja je tacno godinu dana kako sam je insertovala, iskljucivo u svrhu smnanjenja krvarenja. Prva menstruacija po insertovanju bila je ista, ali svaka naredna vidno sve manje i manje obilna. Imam iskustvo kao i vecina zena - cikljus se malo produzio, cesti su neki braon sekreti, skoro stalno moram da nosim dnevni ulozak, jer mi se ves prlja, pa se ne osecam cisto. U osmom mesecu od postavljanja (januar) dobila sam vrlo obilnu menstruaciju. Bila kod ginekologa, sve je bilo ok, lekarka mi je rekla da to zna da se desi, narocito ako se nije dobro sljustila. Posle tog januara, do 8.maja skoro da i nissm imala krvarenja, samo sekrete i neka curkanja, u nekim nepravilnim vrmenskim razmacima, pa mi se cini da sam prakticno izgubila uvid u kalendar. 8. maja sam dobila mestruaciju, prva dva dana sekreta, onda preobilna narednih 6 dana. Tamak kad sam oko 12 dana mislila da prestaje, ponovo je pocela i sad dva dana jako krvarim i imam menstrualne bolove, nisu bas jaki, ali uvek prisutni. Jutros na ultra zvuku sve je bilo ok. Mirena stoji kako treba, nema ni znakova nekih upala, nista, sve ok. Za svaki slucaj sam pokrivena antibioticima. Skoro sam radila, nevezano za mirenu bakterioloske i mikoloskebriseve u Batutu, sve je ok.

Vrlo sam nervozna i uplasena, jer nigde nisam pronasla da posle toliko vrmena neko ima jaka krvarenja, a jedan od razloga zbog cega se mirena i koristi jeste smanjenje krvarenja. Ako nije uopbicajeno, je li makar ocekivano da mogu da postoje povremena obilna krvarenja? Posebno me brine sto je meni menstruacija vec prosla, pa se za par dana krvarenje vratilo i to vrlo jako. Imam miomatoznu matericu. Negde sam procitala da takvim matericama "ne prija" mirena. Bas sam se potresla. Cekam da se uhvate ovi antibiotici 2, 3 dana, pa da vidim dalje s ginekologom. Dana, pre mirene, sa nenormalnim krvarenjima i kontinuiranom terapijom gvozdja, ne mogu ni da se secam, odvratno i tuzno i jako tesko. Hvala svima koji mi odgovore, hvala najlepse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 10:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2012 10:35 pm
Postovi: 4
Zdravo svima :D
Imam jedno pitanje. U februaru sam imala poslednju ginekolosku kontrolu i sve je bilo uredu. U aprilu nisam dobila menstruaciju i pomislila sam da sam trudna. Dva puta sam radila test trudnoce ali je oba puta bio negativan. Evo sad u maju ponovo nemam nikakve simptome da cu dobiti iako oduvek imam jak pms i bolove stomaka. Kod doktorke sam uspela da zakazem tek za mesec dana. Osecam se normalno, i uopste nemam ideju sta bi moglo da dovede do ovoga. Imam 35 godina.
Ako mi neko moze pomoci bila bih veoma zahvalna. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Ned Jul 07, 2013 5:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 3:52 pm
Postovi: 4
Cao drugari ja imam par pitanja naime,imam ranicu na grlicu vec drugi put,prvi put otklanjana lletzom 2010 ali se opet pojavila papa mi je IIgrupa i svi rez.ok osim sto sam pozitivna na hpv CIN I,moja dr.me je poslala na konzilijum za operaciju ali su odbili da rade konizaciju jer kazu da nije toliko alarmantno obzirom da nisam radjala a imam 25 god jos uvek nije potrebno skidati to i rekli su da stavljam vaginalete od kantariona pa u septembru kontrola,mene sada zanima da li je i koliko opasan taj hpv (pise da je blaga displazija)? I da li smem imati odnose bez kondoma,tj da li je moguce da se prenese na partnera hpv koliko to moze biti opasno? unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: