Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Čet Apr 14, 2011 2:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
lunass je napisao:
Molim nekoga od lekara da preporuci lek koji bih mogla da koristim.
Dr. me je uputio da izaberem na osnovu antibiograma.
U pitanju su bakterije u brisu, a preporuceni lekovi su: Panklav, Pentrexyl, Eritromicin i Sinacilin. Iz ranijeg iskustva napominjem da mi Eritromicin ne odgovara bas najbolje.

Brisu čega? Grlić, vagina? Kakve su Vam tegobe? Koliko dugo imate problem ? Da li Vam je doktor preporučio vaginalete ili oralnu upotrebu antibiotika?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Čet Apr 14, 2011 3:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 18, 2007 9:48 am
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Radjen je vag. i cerv. bris. Navela sam lekove koji odgovaraju prema antibiogramu.
U martu sam koristila Sinacilin i Poliginax vag.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Čet Apr 14, 2011 3:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
lunass je napisao:
Radjen je vag. i cerv. bris. Navela sam lekove koji odgovaraju prema antibiogramu.
U martu sam koristila Sinacilin i Poliginax vag.

Ja bih vam dao Amoksiklav, vag. 1 x 1, 10 dana,tj. bez oralne terapije, pa da ponovite briseve 10 dana nakon završetka th.
Niste naveli koja je bakterija u pitanju... I niste mi odgovorili imate li kakve simptome?
Da li ste skoro radili urinokulturu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pon Apr 18, 2011 5:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2011 5:12 pm
Postovi: 2
Dobar dan!Imam problem,vec 16 meseci pokusavam da ostanem trudna i ne uspevam,radila sam hormone oni su ok,imam malu vodenu cistu na levom jajniku,materica je uredu.Sa suprugom je sve ok.Nikakav zakljucak tacan mi nisu rekli.Da li mozete da mi kazete sta jos da uradim?Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Uto Apr 19, 2011 3:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
cokkica je napisao:
Dobar dan!Imam problem,vec 16 meseci pokusavam da ostanem trudna i ne uspevam,radila sam hormone oni su ok,imam malu vodenu cistu na levom jajniku,materica je uredu.Sa suprugom je sve ok.Nikakav zakljucak tacan mi nisu rekli.Da li mozete da mi kazete sta jos da uradim?Hvala!

Uradite bris na hlamidiju, nikoplazmu , ureaplazmu, antispermatozoidna antitela i ako je sve u redu onda Vam preostaje HSG.(histerosalpingografija) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Čet Apr 21, 2011 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 16, 2011 8:21 pm
Postovi: 9
Zdravo svima! Volela bih strucno misljenje ginekologa ako nije problem..Imam27 godina i po drugi put sam u drugom stanju(5 nedelja). Pre 6 godina sam rodila zdravog decaka.Ta prva trudnoca mi je bila predivna.Medjutim,sada imam ceste aritmije i nelagodan osecaj kao da ponekad ne uspevam dovoljno da se nadisem..kao da ne mogu da udahnem dovoljno duboko. Mozete li mi reci da li se radi o uobicajenoj pojavi u trudnoci i kada bi to trebalo da prestane...A ako treba da se obratim lekaru specijalisti,da li da posetim internistu ili kardiologa... Pocela sam da stahujem i to donekle remeti moj svakodnevni zivot. Plasim se znatno vise nego prvi put :o ... Unapred,hvala Vam na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Čet Apr 21, 2011 2:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
lunass je napisao:
Molim nekoga od lekara da preporuci lek koji bih mogla da koristim.
Dr. me je uputio da izaberem na osnovu antibiograma.
U pitanju su bakterije u brisu, a preporuceni lekovi su: Panklav, Pentrexyl, Eritromicin i Sinacilin. Iz ranijeg iskustva napominjem da mi Eritromicin ne odgovara bas najbolje.

Amoksiklav (Panklav) naravno pod uslovom da niste alergični na penicilin... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Ned Apr 24, 2011 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2011 10:29 am
Postovi: 1
Molim pomoc! Da li je moguce osjetiti simptome trudnoce tri dana poslije seksa? Konkretno kod mene mucnina bez povracanja, gubitak apetita i umor. Vjerujem da je prerano, pogotovo uzevsi u obzir da smo bili zasticeni, a meni je to bio prvi put. Beskrajno vam hvala. Menstruaciju sam imala 10.g aprila, seks se desio 19. sto znaci da moram cekati jos previse do iduce mentruacije, a previse sam zabrinuta i u stalnom strahu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Sre Maj 04, 2011 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 04, 2011 2:53 pm
Postovi: 1
Postovani,na pregledu u decembru utvrdjena mi je 3a grupa VS,imala sam pojacan sekret i svrab.Papa je II grupa,kolposkopski nalaz je u redu.Data mi je terapija polyginax vaginaletama.Mesec dana kasnije,posto simptomi nisu prestali prepisana mi je druga terapija macmiror vaginaletama.Posto su simptomi i dalje prisutni,promenila sam ginekologa,otisla ponovo na pregled,sekret je i dalje 3a grupa.Drugi ginekolog je prepisao neo penotran vaginalete uz obrazlozenje da je III grupa VS normalna pojava za seksualno aktivne zene i da nema potrebe za daljim analizama.Interesuje me Vase misljenje,da li bi trebalo da radim dalje analize i koje? Imam 25 godina,prosle godine sam imala spontani pobacaj u cetvrtoj nedelji trudnoce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Čet Maj 05, 2011 8:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 05, 2011 8:35 pm
Postovi: 5
Ja imam problem sa zapusenim jajovodima,vec 4 god.se lecim od steriliteta. Pre 5 meseci isla sam na laloraskopiju i nista,doktor nije uspeo da ih otpusi. A pre 5 godina imala sam operaciju jajnika(zbog jake upale) na kojoj mi je odstranjen desni jajovod,tako da imam samo jedan,koji je nazalost zapusen. Zanima me kako je jos moguce otpusiti jajovode,mozda nekim cajevima???????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pet Maj 06, 2011 8:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
>>>Mina<<< je napisao:
Ja imam problem sa zapusenim jajovodima,vec 4 god.se lecim od steriliteta. Pre 5 meseci isla sam na laloraskopiju i nista,doktor nije uspeo da ih otpusi. A pre 5 godina imala sam operaciju jajnika(zbog jake upale) na kojoj mi je odstranjen desni jajovod,tako da imam samo jedan,koji je nazalost zapusen. Zanima me kako je jos moguce otpusiti jajovode,mozda nekim cajevima???????

A da se prijavite za ventelesnu oplodnju? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pet Maj 06, 2011 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 05, 2011 8:35 pm
Postovi: 5
Pripremamo papire za vantelesnu,ali sam htela da pokusam jos nesto dok cekamo da nas pozovu. Ipak bi to bilo najlepse kad bi se desilo prirodnim putem. Nije bas da verujem travarima ali vredi pokusati jos i to...pa sta bude. Ako neko ima iskustva s`tim neka mi odgovori. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Pon Maj 09, 2011 9:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
>>>Mina<<< je napisao:
Pripremamo papire za vantelesnu,ali sam htela da pokusam jos nesto dok cekamo da nas pozovu. Ipak bi to bilo najlepse kad bi se desilo prirodnim putem. Nije bas da verujem travarima ali vredi pokusati jos i to...pa sta bude. Ako neko ima iskustva s`tim neka mi odgovori. :cry:

Da Vi dobijete jednu bebicu za početak da Vam ne prolazi vreme... a posle, za drugo ćemo lako ;)
P.S. Probajte Vi tu vantelesnu (što ste mlađi to su bolji rezultati oplodnje i veće šanse za trudnoću)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Uto Maj 10, 2011 12:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 10, 2011 12:27 am
Postovi: 1
Imam20god.menstruacije nikad na vreme nisam dobila.U septembru mi se desilo da sam dobila 10ak dana pre i trajala je 10dana,ginekolog mi je prepisao Orgametril kako bi zaustavila krvarenje i posle toga je bilo sve u redu... Pa sam par meseci na vreme dobijala... Nedavno mi je kasnilo 2 nedelje i dobila sam i evo sada sam opet dobila,13 dana pre.sada pijem Duphaston 2x1 10 dana...Isla sam kod 3 ginekologa,radila preglede i sve je u redu ali ja se zaista plasim,ne znam od cega je to,niko mi nije rekao zbog cega mi se to desava, samo cujem da je to normalno a meni bas i nije....Da li je moguce da sam zbog toga sklona gojenju? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ginekologa
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 02, 2011 5:28 pm
Postovi: 30
Dragi doktore, ja sam postavila ovu temu i pisala o svom problemu čiji uzrok je bio vezan za slepo crevo i priraslice... Poslušala sam Vaš savet, promenila sam i hirurga i ginekologa i stvari stoje ovako... Pregledala su me 2 hirurga, radjen mi je UZ i vadjeni su Le i sve pokazuje da je Apendix miran i da nema indikacije za hiruškom intervencijom. Sa ginekološke strane je sve uredu. Radjen mi je bimanuelni pregled kojim je ustanovljen Colpitis i UZ sondom koji pokazuje da se desni jajnik nalazi uz matericu tj. uterus je pomeren malo u desno, ali po rečima ginekologa, nije moguće da to izaziva bolove.
Obzirom da su svi do sada spomenuti uzroci otklonjeni, i dalje se ne zna gde je problem. Hirurg mi je savetovao da se testiram na Kronovu bolest i da uradim kolonoskopiju pa ćemo videti šta dalje, u krajnjem slučaju (obzirom da se obučavam za instrumentarku u OP bloku i u kontaktu sam sa doktorima), uradiće mi laparoskopiju u dijagnostičke svrhe (u suprotnom mi to ne bi učinili, eto šta radi uniforma :))...
Izvinjavam se na oduzimanju vremena, ali imala sam potrebu da Vas obavestim o tim novitetima... :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: