Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Sre Sep 14, 2011 1:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
malo.zabrinuta je napisao:
Zdravo,
imam jedno pitanje imam 26 godna,bez porodjaja i abortusa sa redovnim ciklusima, pre oko dva meseca poceli su jaki bolovi u donjem delu stomaka i sa leve i desne strane, bukvalo kada hodam osecala sam bolove sto sam pretpostavila da je upala jajnika, isla sam kod ginekologa, gde mi je ona dala dve vrste antibiotika koje sam popila i zaleceno je na neko vreme, al se upala jajnika ponovo pojavila, samo u blazem obliku al je konstantna. U medjuvremenu radila sam papanikolau test i kolposkopiju gde su resultati bili da imam povecu ranicu na grlicu materice i doktorka mi je dala "altajska mumia" vaginalete za to, a rezultat papanikolau testa je " Dosta keratinizovanih....PA II" to je sve sto pise na rezultatu testa...takodje mi je receno da imam od upale levog jajnika zaokrenut grlic materice ili tako nesto nisam najbolje razumela niti mi je objasnjeno sta je to i dal je to lose i koliko i da li se leci....

bila bih zahvalna samo na malom pojasnjenju svega ovoga

hvala unapred

Mnogo ste mi konfuzni u svom izlaganju... Ali koliko sam shvatio sada Vam je bolje? Sto se tice grlića, stanje nije loše ali potrebna je redovna kontrola... A sto se tiče mumije, ne bi trebalo da škodi, ali da li će pomoći, to ćemo da vidimo...
Uradite ultrazvučni pregled (ako niste skoro) i naravno ne bi bilo zgoreg da se uradi i bris na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Čet Nov 03, 2011 2:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 12, 2011 4:01 pm
Postovi: 2
Evo mene opet,
prvo da se izvinim na konfuznosti od prosli put:) meni su mnogo konfuznih stvari napricali pa nije ni cudno sto sam bila takva...
Vama hvala na savetu....to sam i uradila...
Uradila sam u Dr Ristic klinici u Beogradu analize: cervikalni i vaginalni bris, kao i analizu na hlamidiju, urea i mycoplazmu.Od svega nadjeno je da imam kandidu i za lecenje iste doktorka mi je prepisala vaginalete Macmiror complex. Da li kandida moze da izazove upalu jajnika?...takodje sam u istoj klinici kod iste doktorke radila unutrasnji ultrazvuk gde je ona rekla da nemam nikakvih cisti na jajnicima i da jajnici lepo izgledaju, kao i da ona ne moze na ultrazvuku da vidi ako ima nekih upalnih procesa na jajnicima...
od drugih analiza uradila sam polovinom oktobra analizu krvi i urina gde je urin sterilan a krvna slika je ok, nema povecanih leukocita.
I dalje osecam bol sa obe strane donjeg dela stomaka koji se pojavljuje povremeno, kao da me neko iglicama probada....moje pitanje je ako nikad nisam imala nezasticene odnose, sta jos mogu da ispitam po Vasem misljenju kada su u pitanju jajnici ....?
Doktorka iz klinike Ristic smatra da to sto osecam ne bi trebalo po ovim analizama da bude ginekoloske prirode, i da uradim ultrazvuk abdomena tj bubrega i besike ....ali ja sma ipak htela jos necije misljenje....
hvala Vam unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Ned Nov 13, 2011 1:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 13, 2011 1:27 am
Postovi: 1
cao imam veliki problem i molim vas da mi pomazete vec duze vreme mesecima imam bolove u doljnjem delu stomaka isla sam kod gin i sve je bilo u redu uradila papa test i bilo je sve ok rekao mi je da imam malu upalu pila sam citeral i brufen ali nista bolovi i dalje pre mesec dana sam dobila jake bolove na desnom strani i operisali me laparaskopski pri sto sam imala puknutu cistu na desnom jajniku i izvadili mi cistu i na levom jajniku operacija se zavrsila uradila sam kontrolu i sve e bilo ok megutim bolovi i dalje imam nezzz u cemu je problem promenila sam nekoliko lekara i svi kazu da e sve ok a ja i dalje imam bolove nezz vise sta da radim molim vas pomozite mi unapred vam hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Ned Nov 13, 2011 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 13, 2011 6:42 pm
Postovi: 1
Dragi doktore, pre 3 meseca sam imala konizaciju grlica materice u Visegradskoj i sada se pre 10-ak dana javilo krvarenje sa grlica koje se pojacava pri seksualnom kontaktu. Bila sam na kontrolu kod svoje doktorke i rekla mi je da uradim bakterioloski test grlica i test na Hlamidiju. Danas su rezultati gotovi i test na Hlamidiju je blago pozitivan!!! U ponedeljak idem ponovo kod dr da mi prepise terapiju... E sad,moje pitanje za Vas bi bilo-posto imam istog sexualnog partnera vec 4 godine i ja nisam "sarala" dali ovakav pozitivan test ukazuje na to da on jeste? Ili je bakterija mogla u njegovom a i mom organizmu da bude duze vreme pa tek sad da se aktivira pri padu odbrambene sposobnosti istog (posto sam tih dana kad se javilo krvarenje slabije spavala i bila prilicno iscrpljena) jer mi vec godinama ne koristimo nikakvu zastitu? U napred zahvalna...

P.S. Radujem se Vasem odgovoru jer mi je jako bitno da sacuvam sebe i svoje zdravlje zarad svog potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Pon Nov 21, 2011 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2011 2:00 pm
Postovi: 11
Zanima me da li moge putem ginekoliskog pregleda da se otkrije fizicki problem zasto ne mogu da dozivim orgazam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Uto Nov 22, 2011 2:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Za Jelence,hlamidija može da se ima godinama,bez nekih simptoma,pogotovo kod muškarca,morate oboje uzeti terapiju,bez obzira da li je on radio analizu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Uto Nov 22, 2011 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2011 2:00 pm
Postovi: 11
Orgazam mogu da dozivim samozadovoljavanjem i kad me partner oralno zadovoljava , tokom sexa ne osecam ono zadovoljstvo kao kada to oralno radi.
Kada lezim na ledjima a on je preko mene gotovo da nista i ne osecam , prija mi kada sam ja preko njega i pojavljuje se neki sram kao da nemam hrabrosti da ga pogledam u oci, taj neki osecaj ne radim nesto dobro , uvek je tu samo misao u glavi kako da svrsim .Gotovo da ne mogu da se prepustim osecaju i da uzivam u strasti
Kada su mi noge na njegovim ramenima pojavljuje se osecaj cudno prija i kao da boli gotovo da ne mogu da izdrzim a i njegoov polni organ je malo van proseka .(veliki i sirok )
Posle duzeg vremena osecam da je veliki i nestaje onaj prijatni osecaj
Jenom sam uspela da svrsim tako sto sam sebe zadovoljavala rukom dok je penis bio u meni i posle toga par puta sam pokusala ali mi nije polazilo za rukom
I sta sada doktore ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Sre Nov 23, 2011 1:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
malecka85555 je napisao:
Orgazam mogu da dozivim samozadovoljavanjem i kad me partner oralno zadovoljava , tokom sexa ne osecam ono zadovoljstvo kao kada to oralno radi.
Kada lezim na ledjima a on je preko mene gotovo da nista i ne osecam , prija mi kada sam ja preko njega i pojavljuje se neki sram kao da nemam hrabrosti da ga pogledam u oci, taj neki osecaj ne radim nesto dobro , uvek je tu samo misao u glavi kako da svrsim .Gotovo da ne mogu da se prepustim osecaju i da uzivam u strasti
Kada su mi noge na njegovim ramenima pojavljuje se osecaj cudno prija i kao da boli gotovo da ne mogu da izdrzim a i njegoov polni organ je malo van proseka .(veliki i sirok )
Posle duzeg vremena osecam da je veliki i nestaje onaj prijatni osecaj
Jenom sam uspela da svrsim tako sto sam sebe zadovoljavala rukom dok je penis bio u meni i posle toga par puta sam pokusala ali mi nije polazilo za rukom
I sta sada doktore ?

Vaš problem nije organske prirode, pa prema tome malo je van moje "jurisdikcije". Možda da probate da nađete nekog psihoterapeuta seksologa koji se bavi poremećajima orgazma i koji će vam verovatno biti od koristi na putu samospoznaje?
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Sub Nov 26, 2011 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2011 2:00 pm
Postovi: 11
Zanima me sta mislite o proizvodu
Play O™ - Orgazam gel za žene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Sub Nov 26, 2011 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2011 2:00 pm
Postovi: 11
Zanima me sta mislite o proizvodu .
Durex lubrikant Play O™ - Orgazam gel za žene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Sub Nov 26, 2011 11:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
malecka85555 je napisao:
Zanima me sta mislite o proizvodu .
Durex lubrikant Play O™ - Orgazam gel za žene

Ništa posebno... Ne može da škodi, a da li je od kakve koristi... To je pitanje... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Sub Dec 03, 2011 11:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 12:57 pm
Postovi: 9
Imam 27 godina, ovo mi je prva trudnoća, 9 nedelja, bez pobačaja u prošlosti.
Zanima me, da li je normalno da imam pritisak odozdo pri sedanju i sedenju.
Takav isti osećaj imala sam kada sam imala upalu jajnika pre 2 godine.
Inače, nemam nikakvih zdravstvenih problema, alergija itd. Po preoruci lekara pijem Mamavit.
Hvala unapred na odgovoru.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Ned Dec 04, 2011 6:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2011 2:00 pm
Postovi: 11
Poslusala sam savet doktore i opustila sam se , sex je mnogo bolji i osecaj onog dobrog je prisutan i mnogo mi je dobro ali orgazam nikako da dodje , zanimam me jel mogu ja na neki nacin da proverim da li mozda imam neki fizicki problem i zato ne mogu da dozivim orgazam ( jezikom i prstima mogu da dozivim klitoricni orgazam )
i ako imas neki savet kako svom momku da objasnim da ga volim vise od svega a ne mogu da svrsim sa njim orgazam , jer nikako ne moze da razume kako mogu samo jezikom i trljanjem da dozivim orgazam a drugacije ne mogu ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Ned Dec 04, 2011 11:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
malecka85555 je napisao:
Poslusala sam savet doktore i opustila sam se , sex je mnogo bolji i osecaj onog dobrog je prisutan i mnogo mi je dobro ali orgazam nikako da dodje , zanimam me jel mogu ja na neki nacin da proverim da li mozda imam neki fizicki problem i zato ne mogu da dozivim orgazam ( jezikom i prstima mogu da dozivim klitoricni orgazam )
i ako imas neki savet kako svom momku da objasnim da ga volim vise od svega a ne mogu da svrsim sa njim orgazam , jer nikako ne moze da razume kako mogu samo jezikom i trljanjem da dozivim orgazam a drugacije ne mogu ?

Orgazam je orgazam, kako god je došlo do njega... Ima vremena i za vaginalni orgazam... samo polako...
POzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Sub Jun 02, 2012 9:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 31, 2012 8:48 pm
Postovi: 9
Poz svima, bila sam na pregledu kod ginekologa i radila mi je testove za hlamidiju, mikoplasmu, ureaplazmu..otisla sam po rezultate, ali ne kontam gde se vide rezultati hlamidije, prvi put sam radila i jako me interesuje i ne mogu docekati da odem kod dr.
MATERIJAL DAT NA PREGLED: BRIS CERVIKSA
VRSTA PREGLEDA: MYCOPLASMA SP.
REZULTAT: MYCOPLASMA SP-NEGATIV
REAPLASMA UREALYTICUM- NEGATIV

i

MATERIJAL DAT NA PREGLED: BRIS CERVIKSA
REZULTAT: DIREKTAN GRAM PREPARAT (ako neko zna da mi pojasni sta ovo znaci?!)
PO VIDNOM POLJU 1-2 EPITELNE CELIJE I SLUZ.
VRSTA PREGLEDA: BAKTERIOLOSKI PREGLED
REZULTAT: KULTURA JE STERILNA.
VRSTA PREGLEDA: MIKOLOSKI PREGLED
REZULTAT: CANDIDA SP. = POZITIV

jako dugo se vec borim sa gljivicama, izludjuju me, sada sam dobila terapiju i pre rezultata jer se to valjda odma vidi da su gljivice orvagil ja i partner i neo-penotran 7 dana. Poludecu vise sa njima, taman ih se resim pa se ponovo vrate, nadam se da se nece vratiti ako i on bude pio orvagil. A mene jako zanima kako iz ovih nalaza da vidim da li imam hlamidiju? Hvala unapred, neka neko odgovori ko zna :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: