Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 1:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 10:30 am
Postovi: 61
bambi5 je napisao:
Ono sto je abrinuta napisala je odlicno. Ali radi pojasnjenja jos nesto da dodam.
Dakle kada sam prosle godine htela na more, naravno ciklus sam bas tada trebala da dobijem. Da bih ga pomerila konsultovala sam par lekara. Od njih sam dobila dva razlicita misljenja:
1. Uzeti Primolut-Nor-5 nekoliko dana pre dobijanja (u uputstvu pise tacno kada, posto se ne secam) i piti ih sve kako pise, ujutru i uvece. Nakon prestanka uzimanja istih ciklus se dobija za 3-4 dana. To sam radila pre par godina i sve je bilo OK osim nus pojava tj. bolnih grudi i osecaj kao pred PMS.
2. Ako zelim da pomerim ciklus unapred i dobijem par dana ranije (sto sam ja izabrala kao varijantu) pila sam antibebi pilule, konkretno LOGEST, ali ne svih 21 tableticu, vec kako sam ja izracunala 17 tabletica. Onda sam nakon 5-6 dana dobila. Ciklus mi je bio normalan i nakon njega sam otisla na more, a naredni sam dobila na vreme, odnosno oko 28 dana od pocetka prethodnog.
Dakle obe preporuke sam dobila od lekara, samo je na nama da izaberemo sta nam je bolje. Naravno uslov je da smo zdrave i da su nam ciklusi koliko toliko uredni.
Pozdrav

Hvala puno na informacijama
Ako se odlucin pod Vasom tackom 2. kada treba da pocnem da pijem te tablete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 15, 2009 10:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 17, 2007 6:18 pm
Postovi: 7
Može li mi neko reci koliko dana se najvise sme odlagati menstuacija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 10:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 07, 2009 12:08 am
Postovi: 12
Mala pomoc mi je potrebna: lekar mi je rekao da pijem orgametril; treba da dobijem 21.06. a juce sam popila prvu tabletu. On mi rece da dvaputa po jednu pijem i to onoliko dana koliko zelim da odlozim menstruaciju. Posto pametna ja nisam zapisala sve tacno kako mi je rekao, molim nekoga da mi kaze da li sam dobro zapamtila i da li tako treba tablete da se piju. Hocu da odlozim za 10 dana. Hvala

_________________
Србија је вечна док су јој деца верна!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 10:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 6:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Verovatno si dobro zapamtila....
Evo moj primer....jutros sam popila prvu tabletu Orgametrila.Znaci od danas 16.06. pa do 01.07. pijem 2x dnevno. Bicu na moru od 21.06. do 01.07. a menstruaciju sam trebala da dobijem oko 23.06.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 11:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2009 10:16 am
Postovi: 64
Da se ubacim i ja...
Meni je ginekolog prepisao po drugi put ove godine primolut nor, ali ne da bih odlozila menstruaciju, vec iz drugih razloga. Meni on ni najmanje ne prija, svaki put nakon popijene tablete imam jake glavobolje koje traju 4-5 sati. Tako da bi trebalo i to imati u vidu... Meni bi bilo lakse da dobijem, nego da me glava razbija. Inace, i moja drugarica je imala uzasne glavobolje od istog leka. Mada, svaki organizam je razlicit...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 17, 2009 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 07, 2009 12:08 am
Postovi: 12
Funny je napisao:
Verovatno si dobro zapamtila....
Evo moj primer....jutros sam popila prvu tabletu Orgametrila.Znaci od danas 16.06. pa do 01.07. pijem 2x dnevno. Bicu na moru od 21.06. do 01.07. a menstruaciju sam trebala da dobijem oko 23.06.


Hvala. Ipak sam otišla do studentske poliklinike i ispalo je da, pošto nisam počela da pijem tog dana kada mi je doktor objašnjavao šta i kako, treba (kad se počne 4-5 dana pre ciklusa) čak i po tri dnevno. E sad, meni nije redovna menstruacija, te ne znam da li bih dobila 18. 19. 20. ili 21. (možda i koji dan kasnije) i pijem sada tri puta dnevno. Ti si na vreme počela i verovatno zato piješ 2. Rečeno mi je da najviše 14 dana sme da se pije. Iskreno se nadam da neću imati nikakve komplikacije posle ovih tableta.

Lepo se provedi na moru!!!

_________________
Србија је вечна док су јој деца верна!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: