Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 26, 2007 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 6:48 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Dragana,koliko ja znam,trebalo bi menstruaciju da dobijes na vreme.Nekoliko dana ranije ili kasnije je u granicama normale.
Pozdrav! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Postinor...hm
PostPoslato: Ned Jan 28, 2007 3:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 28, 2007 3:40 am
Postovi: 1
Ja sam je popila prije par mjeseci i sada sam 31. nedelja trudnoce :)
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 22, 2007 5:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 22, 2007 5:02 pm
Postovi: 1
Ej pozdrav svima.....imam problem....Juce sam imala prvi sexualni odnos i koristili smo kondom i to je sve ok....ali pre odnosa,pri petingu njegov penis je bio vlazan...nije ga stavljao u moju vaginu ali je trljao o nju.....da li postoji mogucnost da i tako mogu da zatrudniM??? Jako bih volela da mi sto pre odgovorite kako bih znala sta da radim...e da,i ta tableta,jel se moze ona uzeti u apoteci bez prethodnog odlaska doktoru? Hvala....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 24, 2007 2:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Teoretski sve može, praktično je zanemarljivo mala šansa. Mislim da ti pilula ne treba, pogotovo ako si bila pred menstruacijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 24, 2007 10:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 5:21 pm
Postovi: 231
@didi - da bi kondom bio efikasan (i u smislu zastite od polnih bolesti, a i od nezeljene trudnoce) potrebno je staviti ga pre bilo kakvog kontakta penisa i vagine. Javi kako se osecas, nadam se da ti Postinor nece biti potreban.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 30, 2007 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 3:49 pm
Postovi: 39
mene takodje zanima da li je nekome lekar peporucio postinorm?nama je pukao prezervativ, ali ne u toku odnosa vec kasnije, kad sam htela da ga bacim kao da je bio mokar trag na salveti na kojoj je stajao-moj muz ga uvek zaveze a ja sam ga slucajno proveravala i kad sam ga uvrnula on je pükao, verujem od pritiska. Zao mi je sto sam bila detaljna, ali jako sam se uplasila, jer planiramo trudnocu malo kasnije. Ne znam da li da popijem postinorm? Razmisljam da da je bio busan prezervativ, on bi curio, a ne bi pükao na vrhu,bukvalno se rascvetao kad sam ga stegla--------?Sta da radim, da li sam pod rizikom od trudnoce?danas mi je 12 dan ali meni je to pocetak plodnih dana?Nisam u zemlji,vracam se u sredu a to ce biti 66 sati od odnosa.Da li da tad ipak popijem pilulu?Moze li neki ginekolog da odgovori sto pre i oni koji su pili postinorm?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 01, 2007 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 3:49 pm
Postovi: 39
zaboravila sam da kazem da sam noc pred odnos koji je bio pre podne , stavila vaginaletu od kantariona , zbog blagog peckanja, a i posle menstruacije,onako na svoju ruku. ona je delom ujutru iscurila, a uplasila sam se i da mi prilikom odnosa nije gurnut deo vaginalete u matericu ili ne znam gde. mozda lupam gluposti. zaista ne znam da li je tako nesto moguce, ili se sva vaginaleta istopila u toku noci,mada ne verujem. A po svemu sudeci, kantarion je uticao na prezervativ, interagovao sa njim i doveo do njegovog pücanja. Ima li neko savet, ili je imao slican problem?U principu ne treba imati odnose kad se stavljaju vaginalete, ali eto desi se.I ja sam se prepala,ne znam sta je s vaginaletom, ne znam da li da uzmem postinorm, ne znam da li ce biti kasno nakon 66 sati ,nista ne znam i tresem se.??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 01, 2007 1:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 3:49 pm
Postovi: 39
zaboravila sam da kazem da sam noc pred odnos koji je bio pre podne , stavila vaginaletu od kantariona , zbog blagog peckanja, a i posle menstruacije,onako na svoju ruku. ona je delom ujutru iscurila, a uplasila sam se i da mi prilikom odnosa nije gurnut deo vaginalete u matericu ili ne znam gde. mozda lupam gluposti. zaista ne znam da li je tako nesto moguce, ili se sva vaginaleta istopila u toku noci,mada ne verujem. A po svemu sudeci, kantarion je uticao na prezervativ, interagovao sa njim i doveo do njegovog pücanja. Ima li neko savet, ili je imao slican problem?U principu ne treba imati odnose kad se stavljaju vaginalete, ali eto desi se.I ja sam se prepala,ne znam sta je s vaginaletom, ne znam da li da uzmem postinorm, ne znam da li ce biti kasno nakon 66 sati ,nista ne znam i tresem se.??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 01, 2007 2:27 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Vaginalete samo delimicno iscure a delimicno se apsorbuju. Ne moze odnos sa vaginaletom da te povredi ali je tacno da bilo sta na bazi ulja moze da smeta kondomu. Mislim da si ti ok, jer je verovatnoca zaista mala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 02, 2007 11:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 3:49 pm
Postovi: 39
hvala sto si mi odgovorila @majmunce, znaci mislis da ne pijem dzabe postinorm? Ipak je to sok za organizam, a i ja se nesto nadam da je verovatnoca mala da se zatrudni, samim tim sto je i sa prezervativom bio u pitanju prekinut snosaj. A i kad sam razmislila, cini mi se da je nelogicno da prezervativ pukne pod pritiskom uvrtanja ako je vec imao rupicu,tecnost bi izlazila kroz nju a ne bi pukao tj. rascvetao se pri vrhu. Tako se tesim. Godinama koristimo prezervativ i nikada se ovo nije desilo. Ako neko ima jos neki savet o piluli za dan posle ili za moj slucaj, bila bih zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 2:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Ja imam savet - opusti se! Slažem se sa ovim tvojim poslednjim postom, verovatnoća je minimalna i izvini ako trčim pred rudu ali malo mi je preterana ta preplašenost, pa hoće li biti smak sveta ako zatrudniš 5-6 meseci pre nego što 'planirate'. Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Help!!!
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 11:12 am
Postovi: 2
Imala sam spolni odnos s momkom 3. dan moje menstruacije, i on je svrsio u meni! Zanima me kolika je vjerojatnost da sam ostala trudna (jer je ipak,koliko sam cula, to prakticki nemoguce) i da krv "ubija" spermije? I sta dalje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 2:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Krv ne ubija spermatozoide, ali treci dan posle menstruacije je mala sansa da se ostane u drugom stanju, ali sansa uvek postoji, ne samo zato sto su zenama promenljivi plodni dani, nego i zato sto spermatozoidi mogu da ostanu zivi i po sest dana posle odnosa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 10:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 11:12 am
Postovi: 2
Puno hvala!
Usput, iducu vece sam upotrebila lokalnu kontracepciju, tj jednu vrstu vaginalete koju mi je doktorica prepisala i koja se stavlja 10 min PRIJE odnosa da bi "ubila" spermatozoide...znam da to nije nikakva garancija ali puno sam mirnija, samim tim sto je sansa mala, a i to ne moze odmoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 2:44 pm
Postovi: 16
Ako je u pitanju treci dan menstruacije...ovako...meni se desilo isto to (bio je 3 ili 4 dan menzisa)...pukao kondom...razmisljala da li da uzmem pilulu za dan posle, posle 100 razlicitih misljenja i trzavica tog dana, zapucam sutra kod ginekologa za savet...prvo mislili da mi racunaju plodne dane da vide postoji li ikakva mogucnost, medjutim kada su culi koji je dan u pitanju nisu me pitali ni koliko mi traje ciklus i rekli da nema sanse i da ne uzimam bezveze Postinor ali da dodjem da mi urade analize i prepisu odgovarajuce kontraceptivne pilule...bilo je 2 ginekologa tu na licu mesta...i bili su u pravu dobila sam sledeci put...smiri se,bez nerviranja...kazu nema sanse...ja se tog dana (pre odlaska ginekologu) toliko istripovala da mi je od stresa prestala menstruacija na pola dana...pre toga mi nikad nije pucao kondom, a posle toga katastrofa tako da je dobro sto sam poslusala i njihov drugi savet

par dana pre menstruacije i dok se ima ne moze da se zatrudni (ako nekom traje dugo i kraci je ciklus onda ima sanse poslednjih dana menstruacije)-u to vreme je prethodna jajna celija mrtva a sledeca se oslobadja sredinom ciklusa, spermatozoidi zive nekoliko dana i kad se sve sracuna to mu dodje na to

I cini mi se da cesce puca kad se ima, znam jos par njih kojima se tad desilo. Ima li to nekog smisla i strucnog objasnjenja ili je slucajno?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: