Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: odgovor
PostPoslato: Pet Apr 10, 2009 1:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
Nedas76 je napisao:
Hvala puno, stvarno si me smirila!!!!!
Da li je normalno i to da dobijem menstruaciju dva puta u toku meseca (zbog postinora)?
Svakako sam nameravala da idem kod ginekologa, tako da cu poslusati tvoj savet!


Mislim da je "normalno", u smislu da se javlja kao posledica uzimanja postinora, ali treba da se proveri kod ginekologa jer je pilula poremetila dinamiku ciklusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 9:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 2:08 pm
Postovi: 5
Molim sve koji znaju gde moze da se nadje lek Postinor da mi jave sto pre.
Trazila sam juce po svim dezurnim apotekama a danas sve koje sam zvala nijedna nema. Razlog je sto je nestasica tog leka i sto ga ne uvoze vec mesec dana a neki rekose i 2. Jedino ako je negde ostalo.
Veceras mi istice 48 sati od odnosa, tako da sto pre treba da reagujem.

Hvala unapred!
Sandra

[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 10:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nestashica leka za prekidanje trudnoce u Srbiji! :o

Probaj sa ostalim apotekama, ne smao deyurnim, u nekoj apoteci sigurno ima koja pilula...imash spisak u svim novinama a i net iskoristi ya to da dodjesh do brojeva telefona.

Moj predlog, apoteka Romanija, Dijafarm, Kamilica...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 11:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 2:08 pm
Postovi: 5
Da javim da sam nasla lek, u apoteci u Studenjaku. Ako nekom bude trebalo.
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 4:33 pm
Postovi: 43
da pokusam ovde da postavim to pitanje jer ste vi zene!imam mnogo velik trip,imao sam odnos sa devojkom i sve super...ali u jednom trenutku je njoj ostao neki sadrzaj sta znam gust bukvalno kao sperma kod muskaraca.ja sam se pokidao a ona tvrdi da je to vas ,,sekret,,kako vec jer je svrsila ali to se kao ne pojavljuje stalno?ja sam pregledao kondom,nije puko niti je bio busan negde i naravno nisam svrsio ali sam pre toga imao osecaj da cu da zavrsim ali ipak nisam jos pa smo promenili pozu.e sad,jer moze neko da mi objasni sta je u pitanju i kako izgleda kad zena svrsi!imam gadne tripuve,neda mog da joj znate vec sta..!!!!molim odgovor!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 24, 2009 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 9:13 pm
Postovi: 3
Nisu 'simptomi' ograzma kod svake devojke isti. Ali se, nakon orgazma, u vecini slucajeva zenskog pola javlja blago golicanje, na dodir klitorisa ili spoljasnjosti vagine. Kao i da se znatno prosiri. Takav je bar slucaj sa mnom.

I to sto si video na kondomu je apsolutno normalno, ako vec kazes da nije puklo.

Btw, zelela sam da podelim svoje iskustvo sa devojkama koje se brinu kada popiju pilulu za dan posle.
Prvi put sam popila pilulu pre 8 meseci, jer sam spavala prvi put bez kondoma (doduse, u neplodnim danima), ali sam ipak zelela da budem sigurna, jer sam se uspanicila. Nisam imala nikakve simptome.

Drugi put sam popila pre pet dana, jer moj decko nije bio siguran da li je svrsio u mene ili nije (a imala sam menstruaciju, inace). U apoteci sam se kolebala, da li da kupim ili ne, jer znam koliko je stetna, medjutim, farmaceut mi je rekao da za svaki slucaj popijem, jer postoji mogucnost da zatrudnim u toku menstruacije.
Posle cetiri dana od kada sam popila pilulu (i otkada mi je prosla menstruacija) javila mi se mucnina, vrtoglavica, blaga depresija, kao i krvarenje. Krvarenje je mi traje vec dva dana. Prvog dana je bilo jako slabo, danas je vec jace. Pitala sam sva moguca strucna i nestrucna lica, i svi su mi rekli da je to apsolutno normalno.

Tako da devojke, nemate potrebe za brigom, ako dobijete neke od ovih simptoma.

_________________
Covek koji nije pogresio, nikada nije probao nesto novo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: IMAM PITANJE DA NE BI OTAVRAO ISTU TEMU
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 10:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 9:36 am
Postovi: 2
IMAM PITANJE DA NE BI OTAVRAO ISTU TEMU.

Imao sam seksualni odnos sa curom i tokom odnosa kondom nam je pukao. Medjutim ja sam odmah primetio i izvadio ga tako da nisam ni svrsio u njoj, ali ipak postoji ona tecnost sto izlazi tokom odnosa, pa me ona brine. Ona je popila postinor roku od 12 sati(jednu) i posle u roku od 12 sati drugu tabletu. E sad mene interesuje jel posle tih tableta ona treba da dobije dan-dva posle uzimanja tableta ili dobija redovno sa nekim poremecajem u datumu. Inace odnos smo imali 15-tog dana od njene menstruacije? Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ....
PostPoslato: Pon Maj 25, 2009 1:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 12:28 pm
Postovi: 6
Isto je i meni bilo tako sa deckom....stim sto je on zavrsio u meni a nismo provalili da je kondom pukao....popila postinor i evo sad sam TRUDNA!!! I jos za baksuz kupila kondome u apoteci....

p.s. NE KUPUJTE ROMED KONDOME!!! PILULA ZA DAN POSLE (POSTINOR 2) NIJE UOPSTE GARANT DA CE TE SPRECITI TRUDNOCU....JA SAM ZIVI DOKAZ!..a koristila sam i kondom kupljen u apoteci i nakon pucanja istog popila POSTINOR 2 i evo sada zivim u agoniji jer imam nezeljenu trudnocu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ....
PostPoslato: Uto Maj 26, 2009 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 2:40 pm
Postovi: 42
posmatracica77 je napisao:
Isto je i meni bilo tako sa deckom....stim sto je on zavrsio u meni a nismo provalili da je kondom pukao....popila postinor i evo sad sam TRUDNA!!! I jos za baksuz kupila kondome u apoteci....

p.s. NE KUPUJTE ROMED KONDOME!!! PILULA ZA DAN POSLE (POSTINOR 2) NIJE UOPSTE GARANT DA CE TE SPRECITI TRUDNOCU....JA SAM ZIVI DOKAZ!..a koristila sam i kondom kupljen u apoteci i nakon pucanja istog popila POSTINOR 2 i evo sada zivim u agoniji jer imam nezeljenu trudnocu.


Meni je Durex 2 puta pukao, tako da, mislim da nema veze sa vrstom kondoma, no sa srecom. Zato je najbolje da devojka preuzme stvar u svoje ruke, i da koristi pilule kao zastitu protiv nezeljene trudnoce, a kondom protiv polnih bolesti. Inace, oba puta kad je Durex pukao, koristila sam Postinor, i uspeshno izbegla trudnocu. Mislim da je procenat uspeshnosti 75-80%, a 25-20% nije zanemarljiv procenat. Mislim da tvoj primer najbolje pokazuje na to da Postinor nije svemoguc.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 8:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2009 1:53 pm
Postovi: 3
Ako mogu da se nadovežem na temu, imam pitanje:

U nedelju sam imao čudnu(glupu) situaciju na početku sexualnog odnosa sa devojkom... Dakle tokom predigre, bilo je par kapljica sperme pre stavljanja kondoma... E sad, prvo sam naopako krenuo da stavljam kondom, pa sam onda okrenuo kako treba (mračno je bilo ) :D
Tako da kada je stavljen kako treba na vrhu je ostala kapljica ili 2 sperme, rukom sam ja obrisao kolko sam mogao...u žaru borbe 8) ali moguce da je malo ostalo...
Pa se tripujem da li je ta kapljica opasna, mislim da li moze da zatrudni od toga(znaci bilo je to na pocetku)

Imam kod sebe Postinor tablete, danas istice 72h, a devojka uzima i antibiotik (mislim da je Pentrexil), a uz to ona je velika zentara sto se tih tableta tice... Da li da uzima te tablete, frka je sad, moramo odmah da reagujemo.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 9:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2009 1:53 pm
Postovi: 3
A, da da dopunim, imala je menstruaciju 13-17maja(po 5 dana traje kod nje), a pomenuta situacija je bila 24-og maja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 10:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 2:40 pm
Postovi: 42
hajduk82 je napisao:
A, da da dopunim, imala je menstruaciju 13-17maja(po 5 dana traje kod nje), a pomenuta situacija je bila 24-og maja...


To je 12. dan ciklusa, te može ali ne mora da bude kritično.
Mislim da nema potrebe da pije ništa jer ako si obrisao, ne verujem da je išta ostalo. Ne dolazi do začeća tako lako.
Što se tiče devojke, bolje joj je da ubuduće uzima pilulu za kontracepciju, nego da pije Postinor. Postinor treba izbegavati i uzimati isključivo u slučaju da postoji realna opasnost od trudnoće.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: postinor...
PostPoslato: Uto Jun 02, 2009 11:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 12:28 pm
Postovi: 6
Postinor zapravo pomaze samo kad trudnoce NEMA!!!Devojke ne zaludjujte se sa tim glupostima vec koristite kondome,bila sam kod ginekologa jer sam zatrudnela posle upotrebe POSTINORA 2 i kondoma koji je pukao ROMED iz apoteke...i rekla mi je da ne zna koji sam ja slucaj po redu koji je koristio POSTINOR a da je je trudnoca ostala...ginekolog je rekla nisu moje reci "POSTINOR DELUJE SAMO U SLUCAJU KADA TRUDNOCE ZAPRAVO NIJE NI BILO!!!!"....znam da svako ima svoje iskustvo,ali ja sam bila klasican primer,14 dan ciklusa,pukao kondom U meni,decko ZAVRSIO u meni,nakon toga vadjenje kondoma prstima jer je kapica ostala u MENI,popijen POSTINOR 2 nakon 10 sati od odnosa i evo trudnaaaa......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 03, 2009 6:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2009 10:16 am
Postovi: 64
I sta ces sada?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: .....
PostPoslato: Sub Jul 25, 2009 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 12:28 pm
Postovi: 6
Abortirala sam....bilo je to traumaticno iskustvo za mene,ali ne fizicki vec psihicki....bilo bi mi drago da ni jedna zena ne mora da prodje kroz to....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: