Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: PAPA test
PostPoslato: Pet Maj 06, 2005 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2005 2:19 am
Postovi: 4
Postovani,

molila bih vas za pojasnjenje PAPA testa:
Dosta leukocita, celije skoro svih slojeva, bez znakova atipije.
PA-II grupa
Vaginalni sekret: II grupa
Cervikalni bris: sterilno
Kolposkopskim nalazom utvrdjena je Ectopio PVU (bez atipicnih promena).
Da li prisustvo leukocita podrazumeva neku bakterijsku infekciju (bez obzira na II grupu vag. sekreta i PAPA testa, kao i "sterilan" rezultat cervikalnog brisa) i da li je nuzno napraviti dodatne mikrobioloske testove (i koje)?
Imam 29 godina, nisam radjala.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 07, 2005 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 28, 2005 11:06 pm
Postovi: 23
Rezultati su ti odlicni, nemas uopste razloga za brigu.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: papa test IV grupa
PostPoslato: Ned Maj 08, 2005 12:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2004 3:25 pm
Postovi: 121
Sta ynaci ako je na Papa testu utvrdjena IVa grupa i dijagnoya :teska displayija epitela?Da li je to opasno i da li se mora raditi operacija Konusna biopsija?Ja se osecam odlicno ali rezultati su mi ovakvi i vrlo me brinu jer pomisljam na najgore?Kakave su sanse za trudnocu nakon ove operacije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 08, 2005 11:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Displazija je naziv za promene koje nisu karcinomske, ali se mogu razviti u karcinom. Displazija podrazumeva promene materice pre svega jezgara u izgledu, obliku, veličini i intenzitetu obojenosti, kao i smetnje u 'sazrevanju' epitela.
Razlikuju se tri tipa displazije, blaga, umerena i teška, zavisno od izgleda stanice pod mikroskopom, odnosno stupnju abnormalnosti.
Displazije su prisutne kod oko 2 - 5% žena. Njihov maligni potencijal (prelaz u karcinom) iznosi 10- 15%.

sta vam je jos radjeno od analiza?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: papa test
PostPoslato: Pon Maj 09, 2005 1:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2004 3:25 pm
Postovi: 121
osim papa testa (na kome je utvrdjena I,II,II i IVa grupa sa TESKOM displazijom),radjen mi je i ultrazvucni pregled na kome je ustanovljeno da je sve OK,mada je jedan jajnik malo cistican.Radjen je i ultrazvuk dojki i tu je na jednoj utvrdjeno postojanje Fibroadenom li (kazu nista opasno,ali trebam da dojem nakon 3 meseca da se to prati).Eto otisla sam na rutinski pregled,jer imla sam plan da uskoro ostanem u drugom stanju pa cisto da se iskontrolisem,ali nakom ovakvih rezultata ja sam se istraumirala.Najvise me je uplasio Papa test i konizacija koju trebam da uradim sada u petak!Nemam puno informacija o svemu ovome pa Vas molim da mi napisete:sta smem a sta ne raditi ovih dana pre operacije?Kako cu se osecati neposredno posle operacije i sta su normalne pojave (krvarenje,koliko obilno i koliko dugo traje),onda bolovi itd.Smem li se tusirati,sedeti,lezati,setati?
I na kraju kave su mi sanse da nakon svega ovoga ostanem u drugom stanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 11, 2005 12:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2005 2:19 am
Postovi: 4
Hvala na odgovoru.
Iako znam da su II grupa vaginalnog sekreta i PAPA testa uredan nalaz, cudi me pojava "dosta leukocita", pa me interesuje sta sve moze biti uzrok tome.
Da li mozda treba uraditi bris na chlamidiu? Ili ponoviti cervikalni bris (mogu li rezultati biti lazno negativni)?
I, da li mogu imati bakterijsku infekciju, a da je vaginalni sekret II grupa?
Negde procitah da pojava leukocita uvek ukazuje na infekciju, pa sad ne znam sta da radim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 16, 2005 2:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Pojava leukocita ne mora da ukazuje na infekciju (koju Vi u svakom slucaju nemate,II grupa ukazuej na to) vec pokazuje da u organizmu mozda postoji neka mala upala. Cak ni to ne mora da znaci, jer jednostavno mozete imati vecu kolicinu leukocita a da ne postoji neka posebna upala. ja pretpostavljam da je kod Vas bas to u pitanju.
II grupa niakkao en moze da ukazuje n abakterijusku infekciju, jer da postoji neka "losa" bakteriju u sekretu onda bi on bio III grupa.
Ako nemate nikakve tegobe (svrab, peckanje...), a sigurna sam da nemate s' obzirom na rezultate koje ste naveli, nemojte vise da razmisljate, opustite se i uzivajte jer zaista nemate razloga za brigu.
Veliki pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 16, 2005 2:14 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Nisam sugurna sta sve mozete a sta ne da radite pre operacije. Na to ce Vam sigurno ukazati u bolnici u kojoj ce operacija biti izvrsena. Uopstalom mislim da je najbolje da sve ovo bas njih i pitate jer ce Vam oni dati naprecizniej rezultate.
Ono sto ja mogu da Vam kazem jeste da ne panicite, na vreme ste se javili, a na to ukazuju rezultati analiza koje ste naveli. Glavu gore i ne opterecujte se previse, bice sve u redu.
Veliki pozdrav i srecno!
P.S. javite nam kad zavrsite sa operacijom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 16, 2005 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2005 2:19 am
Postovi: 4
Draga Lela,
hvala vam puno na odgovoru i umirujucim recima.
Pozdravljam vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 22, 2005 1:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Nema na cemu.
Drago mi je ako sam Vam bila od pomocu.
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PAPA test
PostPoslato: Sre Nov 13, 2019 1:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2019 4:29 pm
Postovi: 2
Drage moje,

Da li je ovo uredan nalaz (u pitanju je prvi ginekološki pregled):

Ćelije površnih slojeva (preovlađuju intermedijarne) skvamoznog epitela bez atipije, ima le (pretpostavljam da su ovo leukociti) i koilocitoze
Cilindrične ćelije normalnog izgleda

PA II

Još uvek nisam uradila Kolposkopiju

Najviše me je uplašila koilocitoza jer zaista vodim računa o svemu, jedino što mi trenutno predstavlja problem je jedan jajnik policističnog izgleda za koji bih trebala da uradim testiranje hormona.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: