Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Operacija ciste na jajnicima
PostPoslato: Ned Dec 14, 2008 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 14, 2008 1:12 am
Postovi: 10
Imam 25 godina i nisam radjala, a interesuje me da li je nuzna operacija ciste na jajniku velicine 5cm, ako nije vodena. Tacnije ne moze joj se utvrditi sadrzina al doktor je nasao da je tvrdje sadrzine. Radila sam tumor marker i nizak je 4.6.

Cula sam da se u vecini slucajeva odstrani i jajnik i da je operacija duga i bolna. Bolove nemam i cistu sam sasvim sucajno otkrila jer sam imala bolne odnose pa se obratila ljekaru.

Kakav je proces operacije i posledice?

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 14, 2008 1:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Nisam lekar ali... verovatno ima mnogo vrsta cisti... odakle ti ideja da se u vecini slucajeva odstrani jajnik!???? :o To je bukvalno najcrnji moguci scenario kojeg si mogla da smislis pa jos kazes u vecini slucajeva. To u najmanju ruku nije tacno. Operacija ne moze biti bolna jer se radi pod anestezijom, moze biti bolan oporavak, eventualno... mada postoje lekovi i za to...

Moja zena je pre 2 godine operisala endometriozu i danas je u skoro 5 mesecu trudnoce, znaci apsolutno nisu nikakve posledice ostale a raspitaj se malo po forumu koliko je to zajebana stvar ta endometrioza... pa joj nisu odstranili jajnik... a operacija je trajala manje od sat vremena i to prava a ne laparoskopija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 14, 2008 7:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 14, 2008 1:12 am
Postovi: 10
Citala sam dosta po internetu o tome i vidjela da zene imaju iskustvo sa odstranjivanjem jajnika u slucaju cisti kao sto je moja.
Vjerovatno ima i onih gdje se jajnik spasi.
Drago mi je zbog tvoje zene, ali ja sam dosta pesimisticna po tome pitanju i tome sto mi se desava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 14, 2008 8:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Ali cekaj, koliko sam shvatio ti ni ne znas koja je tvoja cista, kog je tipa!? Nemoj meni da pricas o pesimizmu, ja sam najveci pesimista koji postoji. :lol: I jos nam se desila endometrioza. I na kraju je sve super ispalo. Valjda prvo mora da se utvrdi koja je ta cista, sta, kako, ti od svega znas samo da ona "nije vodena" i da je "tvrdje sadrzine" . To bukvalno nije nikakva dijagnoza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 14, 2008 8:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 14, 2008 1:12 am
Postovi: 10
pa da samo to znam, jer doktor mi nije dao drugu dijagnozu i rekao je da je tesko definisati zbog polozaja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 7:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Obzirom na Vase godine, ne bi trebalo da se odstranjuje jajnik, ukoliko ultrazvucne karakteristike i tumorski marketi nisu pozitivni.

Ca 125 nije jedini tumorski marker, nego osim njega treba uraditi i slijedece: AFP, LDH, Beta HCG, Inhibin, total testosteron, kao i ponoviti Ultrazvuk i reprezentativnoj laboratoriji, a ne kod ginekologa koji zakazuje operaciju. Cita koja izgleda kao folikularna ili hemoragicna cista ili endometrioticna cista, ne mora obavezno da se i odstranjuje !!!

Trazite misljenje jos jednog ginekologa prije odete na operacioni stol, i naravno uradite ultrazvuk nakon 3 mjeseca...mozda ce cista da nestane pa operaciju necete niti trebati.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 9:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
pa da pitam i ja ,
meni je tumor marker CA 125 -50 ref -(35)
jajnik je velicine oko 40x30 , cisticne prirode , hronicna upala, sta se radi tad , s obzirom da pijem terapiju za upalu , po ko zna koji put , koliko postoji sansa da zavrsim operacijom, a da pri tom imam problem sa mozaikom na grlicu materice .
hvala puno .

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija ciste na jajnicima
PostPoslato: Ned Maj 15, 2016 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 12:22 am
Postovi: 1
Hej caos svima ja imam probleme sa policisticnim jajnicima u sredu imam op zanimaju me iskustva pre i posle operacije? Imam strah oko svega toga :-( i da li ima veze gojaznost sa ovim problemom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija ciste na jajnicima
PostPoslato: Pon Jul 11, 2016 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 11, 2016 9:39 pm
Postovi: 1
Caoo, ja sam nova ovdje, na forumu ikada....
Trenutno sam u irskoj i nemogu kod doktora, pa me zanima dali je netko ikako imao iskustva, il slicnih problema kao ja, isto bi mogao biti uzrok...

Imam 24 godine, prie 8 mjeseci mi uklonjen lijevi jajnik zbg endometrioze. Mjesec i pol nakon toga sam ostala trudna, i 3 mjeseca poslje izgubila ( plod se nije razvio)
Mjesec dana nakon toga sam pocela radit u hotelu kao sobarica i nosila sam dost trskog na sebi...
Otisla sam u hr kod privatnika na pregled i nadjena mi je tvorba izmedu desnog jajnika I maternice. Receno da se saceka mj.dana da se vidi sta je zapravo to... Zasad jos uvijek cekam...
Eh a sad mi bas ovaj mjesec kasni menstruacija vec 7 dana, sto nikad nije. Postoji mogucnost da sam trudna al ja u to ne vjerujem, isla sam zubaru te pijem antibiotike za in palu i jos neke pain killere... Jel to moze bit uzrok izostanja.?

Uz sve to imam pritisak osjecaj nadutosti i poneku tupu bol s obje strane u donjem stomaku.... I idem cesto piskit poneke dane... I zna me cesce poterat velika nuzda...

Mislim da sam vam sve rekla, a sve to mene jaako Zbunjuje.

( u svemu ovome ja sumnjam na neakve priraslice il nesto zbog dizanja tereta nakon opeeracije i nakon pobacaja, ili je ta tvorba uzrok svemu, a neznam sta je to...)
Molim vas POMAGAJTE! Hvalaa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija ciste na jajnicima
PostPoslato: Uto Jul 12, 2016 6:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 11:33 am
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Rahelaz je napisao:
Caoo, ja sam nova ovdje, na forumu ikada....
Trenutno sam u irskoj i nemogu kod doktora, pa me zanima dali je netko ikako imao iskustva, il slicnih problema kao ja, isto bi mogao biti uzrok...

Imam 24 godine, prie 8 mjeseci mi uklonjen lijevi jajnik zbg endometrioze. Mjesec i pol nakon toga sam ostala trudna, i 3 mjeseca poslje izgubila ( plod se nije razvio)
Mjesec dana nakon toga sam pocela radit u hotelu kao sobarica i nosila sam dost trskog na sebi...
Otisla sam u hr kod privatnika na pregled i nadjena mi je tvorba izmedu desnog jajnika I maternice. Receno da se saceka mj.dana da se vidi sta je zapravo to... Zasad jos uvijek cekam...
Eh a sad mi bas ovaj mjesec kasni menstruacija vec 7 dana, sto nikad nije. Postoji mogucnost da sam trudna al ja u to ne vjerujem, isla sam zubaru te pijem antibiotike za in palu i jos neke pain killere... Jel to moze bit uzrok izostanja.?

Uz sve to imam pritisak osjecaj nadutosti i poneku tupu bol s obje strane u donjem stomaku.... I idem cesto piskit poneke dane... I zna me cesce poterat velika nuzda...

Mislim da sam vam sve rekla, a sve to mene jaako Zbunjuje.

( u svemu ovome ja sumnjam na neakve priraslice il nesto zbog dizanja tereta nakon opeeracije i nakon pobacaja, ili je ta tvorba uzrok svemu, a neznam sta je to...)
Molim vas POMAGAJTE! Hvalaa


Antibiotici mogu da poremete ciklus i to cak i za znatno duze nego sto vama kasni,takodje uz ostale lekove mogu da poremete i crevnu floru tako da moze doci do poremecaja stolice kao i pojacanih gasova i nadutosti...Koji antibiotik pijete?
Za ovo oko "tvorbe" nebih nista komentarisao jer niste napisali sve sto pise u nalazu osim ako nista vise i ne pise u nalazu nego samo "tvorba" u tom slucaju bih vam savetovao da promenite ginekologa..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: