Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Odlaganje menstruacije lekovima zbog odlaska na letovanje
PostPoslato: Ned Jun 25, 2006 10:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Draga Obgyn i ostale devojke,

Moja sestra ide na more, a bas prvog dana letovanja treba da dobije menstruaciju, koja joj redovno traje 7 dana, sto znaci da ne bi mogla da se kupa 2/3 letovanja (ostaju samo 10 dana). Tampone ne voli. Zato bi prvi put u zivotu htela lekovima da odlozi menstruaciju, jer je cula da mnoge njene drugarice to rade svakog leta.

Sta mislite da li je pametno odloziti menstruaciju za nekih 10 - 15 dana zbog odlaska na more?

Moze li to ostaviti neke posledice na zdravlje zene ili joj poremetiti inace redovan ciklus?

Da li bi dok uzima te lekove mogla da ima bolove, mucninu, grceve, promenu raspolozenja ili sta vec?

Da li to uciniti, kojim lekovima i po kojoj proceduri?

Da li ti lekovi 100% odlazu menstruaciju?

Moze li ostati u drugom stanju dok ih konzumira (mozda je glupo pitanje, ali preparata ima raznih)?


Vi koje niste medicinske struke, mozda imate licno iskustvo sa ovim preparatima, pa vas molim da mi ih prenesete (da li ste poremetile kasnije cikluse lekovima, da li vam je bilo muka, da li je krvarenje stvarno odlozeno i sl.).

Hvala svima na odgovoru!!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 25, 2006 10:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 10, 2006 6:21 pm
Postovi: 113
Cemu takvo poigravanje sa menstrualnim siklusom?Zbog letovanja?
Svako odlaganje i izazivanje menstruacija je udar na hormone.Odgovorice vam strucno dr, ali znam devojke kojima je posle trebalo vremena da se vrate u ravnotezu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 25, 2006 12:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 06, 2005 11:23 am
Postovi: 87
Mislim da joj je daleko bolje da koristi tampone za odlazak na plazu, nego da se igra hormonima. Uostalom, od tih 7 dana krvavljenja, mozda su 2-3 dana intenzivnija (moze kupanje i da preskoci ili smanji tada), a preostalo vreme i mali tampon ce joj biti dovoljan. Ako ga pravilno postavi, ne bi trebalo uopste da ga oseca!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 25, 2006 1:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
pozdrav Optimista :D,
jednom je bilo slicno pitanje, zapravo isto pitanje, ali drugi povod za odlaganje menstruacije.......

evo nekih od odgovora:
tamarela: U junu bi trebalo da se vencam, ali mi kalkulacija (prema DIANE) govori da cu bas tad imati ciklus. Molim Vas za savet da li postoji bezopasan nacin odlaganja ili ubrzavanja ciklusa, kako bih bila sigurna da bas 17.06. necu imati menstruaciju.

amarina: Ja sam imala istu situaciju pred svadbu, trebala sam da dobijem par dana pred svadbu. Konsultovala sam se sa ginekologom posto ne koristim kontraceptivne pilule preporucila mi je da uzimam PRIMOLUT NOR, ja sam te tablete pila svega 3 dana. Ne sme da se popije vise od 10 tableta a kad prekines da ih pijes dobijes posle tri dana.
Ako pijes kontraceptivne pilule onda mozes da kad popijes celu kutiju ne prekidas ciklus nego nastavis sa drugom kutijom i kad prestanes, posle svadbe, dobices menstruaciju. Sto se tice primolut nora nisam imala nikakvih nus pojava sve je bilo kao i da nisam pila nista.

obgyn: Amarina odlican odgovor !!!
Konacno da neko razumije mogucnost manipulacije menstrualnog ciklusa kada za to postoji indikacija, sto vjencanje JESTE !!!...... .......Svakako da mozete da kada zavrsite u maju Vasu kutiju od 21 tablete Diane 35, odmah nastavite drugu kutiju i kada zavrsite tu drugu imacete menstruaciju.

ne znam da li je letovanje jednako jak razlog ?!!!...... tamponi mi se cine kao mnogo jednostavnije resenje, no.....


pozdrav i prijatno letovanje Slika, jane_doe



p.s. Tamarela, cestitam!!! Ovo bi sad trebalo da je medeni mesec...... srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 25, 2006 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 3:00 pm
Postovi: 23
Lokacija: Kragujevac
Ja sam pre par godina bila prinudjena da radi letovanja upotrebim metodu odlaganja menstruacije ENDOMETRILOM.Pre upotrebe sam razgovarala sa ginekologom i dr. mi je rekla da je potpuno bezopasno,cak sam i citala da je zdaravo povremeno odloziti menstruaciju?!Nisam potpuno sigurna, ali mislim da sam pocela da pijem dva dana pre dobijanja mens. i to tabletu ujutru i tabletu uvece,s tim sto je jako bitno da se uvek piju u isto vreme.Cim sam prestala da pijem-dobila sam,mislim u roku od dan-dva.To je bilo pre tri godine i ove cu takodje morati da upotrbim istu metodu,jer mi opet pada da dobijem bas kad ne treba!POZZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zasto ne iskoristiti naucna dostignuca, ukoliko je bezopasno
PostPoslato: Ned Jun 25, 2006 1:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Smatram da treba iskoristiti sva dostignuca modernog doba, ukoliko to nije stetno po zdravlje.

Letovanje, po meni, jeste dovoljan razlog. Mi iz ovih krajeva skupljamo novac za tih deset dana odmora, citave godine. Zasto da nam onda menstruacija pokvari 2/3 letovanja?

Da je kod nje jace krvarenje samo 2-3 dana, i ja bih joj savetovala da se strpi, ali nije, intenzivno je bar 5 dana, praceno bolovima, grcevima i prolivom. Zar je takvo stanje potrebno nekom na jedinom odmoru tokom godine? Mislim da nije, ukoliko se bez opasnosti po zdravlje moze izbeci.

Dakle, da li je bezopasno? Sta treba koristiti - kontraceptivne tablete ili taj Primolut Nor ili nesto trece? Inace ne koristi kontraceptivne tablete.

Obgyn, sta predlazete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 25, 2006 3:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 7:38 pm
Postovi: 80
Ako sestra ima uredne menstruacije, tj.redovne( najbolje na 28 dana)onda se pretpostavlja da je i sa hormonima sve u redu. Kod mene je bila takva situacija i ja sam iz istog razloga kao i ona (letovanje ) odlozila menstruaciju dva puta u zivotu ENDOMETRILOM i verij mi, apsolutno nikakve tegobe ni poremecaje nisam imala. U uputstvu za lek ima nacin i vreme otpocinjanja koriscenja, krajnje vreme je par dana pred menstruaciju, ali bi trebalo poceti dosta ranije. Cim sam prestala da ih pijem, menstruacija je sledeceg dana dosla i normalno trajala, da bi sledeca stigla nakon tacno 28 dana, znaci, nista nije bilo poremeceno.
Sve najbolje i lep provod!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 26, 2006 6:23 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Citiraj:
Sta mislite da li je pametno odloziti menstruaciju za nekih 10 - 15 dana zbog odlaska na more?

JESTE PAMETNO !

Moze li to ostaviti neke posledice na zdravlje zene ili joj poremetiti inace redovan ciklus?
MOZE POREMETITI CIKLUS JER GA NAMJERNO POMJERAMO, ALI NECE OSTAVITI NIKAKVE POSLJEDICE NA ZDRAVLJE !

Da li bi dok uzima te lekove mogla da ima bolove, mucninu, grceve, promenu raspolozenja ili sta vec?
ZAVISI KOJU VRSTU TABLETA UZIMA...OBICNO ZENE NEMAJU BOLOVE, MUCNINU, GRCEVE,...nekada imaju promjenu raspolozenja, ali vrlo rijetko, obicno ako se zale, zale se na osjecanje osjetljivosti grudi, nadutosti, ponekad slabo krvarenje ili braon iscjedak...ali sve se ustabili nakon 3 mjeseca...jedino sto bih dodala jeste da Vasa sestra ne smije da se oslanja na pilulu kao kontracepciju ako je to prva kutija, sto znaci da je potrebno da koristi dual protection ( kondom i pilulu ).

Citiraj:
Da li to uciniti, kojim lekovima i po kojoj proceduri?


Kontraceptivne pilule bi bile moj prijedlog broj 1, ali vidim da je u Srbiji popularan endometril vec 20 godina...

Moze li ostati u drugom stanju dok ih konzumira (mozda je glupo pitanje, ali preparata ima raznih)?
NIJE GLUPO PITANJE...NEGO ODLICNO !!

Ako uzimate Endometril, morate imati u vidu, da on nije kontraceptiv, osim ako njegov sastojak linestronel ili tako nesto, koji je vjestacki progesteron, nije dan sa estrogenima ! dakle onaj ko koristi endometril mora da koristi drugu vrstu kontracepcije.

Citiraj:
Da li ti lekovi 100% odlazu menstruaciju?

100 %.

Uz put jedna svjeza naucna menstruacija...na trzistu se pojavila nova kontraceptivna pilula koja ce se koristiti kontinuirano 3 mjeseca tako da ce zene koje je budu uzimale imati 4 menstruacije godisnje !
Zove se[b] Seasonalle !
[/b]

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Orgametril ili Primolut-Nor
PostPoslato: Pon Jun 26, 2006 8:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Hvala Obgyn, posvecena svima nama i brza sa odgovorom, kao i uvek!!!

Imam jos par nedoumica:

Na odmor odlazi 31. jula, ima li vremena da prvi put u zivotu krene sa kontraceptivnim tabletama? Koje kupiti?

Ako mislite da kontrace. pilule nisu resenje u njenom slucaju, jer ih nikada nije koristila, sta mislite za Orgametril ili Primolut-Nor (to joj preporucuju farmaceutkinje u obliznjoj apoteci, ali one nisu ginekolozi)?

Hvala jos jednom!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 12, 2007 4:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
obgyn je napisao:
Uz put jedna svjeza naucna menstruacija...na trzistu se pojavila nova kontraceptivna pilula koja ce se koristiti kontinuirano 3 mjeseca tako da ce zene koje je budu uzimale imati 4 menstruacije godisnje !
Zove se Seasonalle !


Mislite, informacija?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 12, 2007 4:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Ja sam probala Seasonelle jer mi se svidja rezon - da mi kao zene nismo pravljene da imamo menstruaciju svakog meseca nego da budemo trudne, dojimo, itd. Probala sam ali sam sest meseci maltene kontinuirano imala slabo krvarenje i na kraju mi je lekar rekao da prestanem i prebacim se na one normalne ali sam posle i na njima krvarila. Verovatno mi nisu ti hormoni odgovarali, ali inace je ideja odlicna da se ne gubi najbolja krv svakog meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 28, 2008 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2008 11:44 am
Postovi: 2
obgyn je napisao:

Moze li ostati u drugom stanju dok ih konzumira (mozda je glupo pitanje, ali preparata ima raznih)?
NIJE GLUPO PITANJE...NEGO ODLICNO !!

Ako uzimate Endometril, morate imati u vidu, da on nije kontraceptiv, osim ako njegov sastojak linestronel ili tako nesto, koji je vjestacki progesteron, nije dan sa estrogenima ! dakle onaj ko koristi endometril mora da koristi drugu vrstu kontracepcije.


Upravo koristim endometril (orgametril) za odlaganje menstruacije zbog odlaska na letovanje. Koristila sam ga i ranije bez ikakvih posledica.
Trebalo bi da dobijem 5. ili 6. -tog septembra. Počela sam da pijem jednu tabletu dnevno od 15. -tog dana ciklusa i tako će biti sve dok se ne vratim sa letovanja. Inače, menstrualni ciklus mi je uredan.
Ono što mene zanima je sledeće:
Ako uzmemo da su plodni dani od 11.-tog do 18.-tog dana menstrualnog ciklusa to bi značilo da su mi plodni dani za ovaj mesec prošli. Da li uzimanje endometrila utiče nekako na poremećaj računanja plodnih i neplodnih dana i od kada bi, u tom slučaju, počeli neplodni dani?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 11:20 pm
Postovi: 7
Lokacija: zemun
Postovani,

Molim Vas da mi pomognete. Radi se o sledecem:
Imam 29 godina i uredne menstruacije koje nikad ne kasne, a sam ciklus je promenljivog trajanja-izmedju dve menstruacije prodje 25 do 30 dana i to zavisi od meseca do meseca. 25.oktobra 2008. godine se udajem i odmah sutradan odlazim na more u Egipat na 10 dana, a menstruaciju sledecu bi trebalo da dobijem bash 25.oktobra. mozete li mi preporuciti neki lek hormonske prirode koji bih mogla popiti za odlaganje dobijanja menstruacije? napominjem da sam poslednju mesntruaciju dobila danas tj. 25. 09.2008. godine, prethodnu 01.09.2008. godine a ovu pre nje 04.08.2008. godine.
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 10:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Po ovome sto si napisala,verovatno neces dobiti bas 25. vec nekoliko dana pre.Sve zavisi da li,inace dobijas ,od stresa ,recimo ranije ili kasnije od ocekivanog termina.Najbolje se konsultuj sa ginekologom,jer i nagla promena klime moze da poremeti ciklus,a pogotovo,ako je pre toga bilo uzbudjenja,tj.stresa,i velika radost,kao sto je vencanje moze da izazove promene u ciklusu,sve zavisi od tvog organizma,ti to najbolje znas.Ako hoces da odlozis najsigurnije ti je da bar dve nedelje ranije odes kod ginekologa da ti da savet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 10:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 17, 2007 6:18 pm
Postovi: 7
Može li mi neko reci koliko dana se najvise sme odlagati menstuacija


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: