Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 03, 2009 12:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 11:42 am
Postovi: 14
bankabre: Ne smem popiti Microgenon jos, jer ne znam smijem li ga piti nakon sto sam pila Yasmin[b] upravo trazim na sve strane dokrora koji ce mi reci da li to smijem i tuga je sto ga ne mogu naci.

anyushkam, evo odgovora na moj mail koji mi je poslala ginekologinja sa sajta:

Yasmin 3+3, nije pouzdana urgentna zastita od neplanirane trudnoce.U tu svrhu se od kontraceptivnih pilula moze koristiti jedino Microgynon 30 4 pilule odjednom p0a jos 4 za 12 h.
Tusiranje posle ili plivcanje pre odnosa, nemaju mnogo veze sa rizsicnoscu odnosa.
Spermatozoidi su fizioloski veoma pokretni i dovoljno je da se nadju samo spolja na polnom organu devojke, a odatle ce se sami popeti navise i eventualno oploditi jajnu celiju. Osim sperme , oplodjavajuca je i predesemna tecnost- bistra prozirna tecnost koja istice iz muskog polnog organa pocetkom odnosa. Zato prezervativ treba staviti i pre njene pojave .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 03, 2009 3:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
Doktori sa sajta 21dan imaju obavezu da propagiraju upotrebu pilula, jer su za to placeni. Dakle, ova prica o pokretljivim spermatozoidima, koji prelaze 300km kako bi oplodili jajnu celiju, mozda ima teorijske osnove, i mozda je moguca u nekom minimalnom procentu, ali mislim da realno nema shanse da se to desi bez odnosa.

Posto neces prestati da se tripujes, idi u apoteku i uzmi Postinor. Ja sam jednom tripovala da sam u 2. stanju jer sam zakasnila sa pilulom, a imala odnos, i pitala sam da li smem da uzimam Postinor pored pilula, i apotekarka je rekla da mogu, ali da nema potrebe (kupila sam ga, i nisam ga popila jer sam uspela da se iskuliram, i na kraju je sve bilo u redu). Dakle, sigurno mozes da popijes Postinor: nadji dezurnu apoteku i zavrsi s time. Mozes i da konsultujes apotekara sta misli.

Posle ces se, naravno, tripovati da Postinor nije delovao, jer je ucinkovitos nekih 70ak posto, ali tu vec ne mogu da ti pomognem, osim jos jednom da dam svoje mishljenje da pod ovakvim okolnostima nisi mogla da ostanes trudna!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 03, 2009 5:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 30, 2009 9:19 pm
Postovi: 128
I ja mislim da nema sanse da si trudna.Ukoliko popijes postinor budi spremna na jedan zesci hormonski poremecaj.Tek ces posle da vidis sta su muke.
Uradi test na trudnocu putem krvi i tako ces se konacno uveriti da nisi trudna.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: To je to...
PostPoslato: Ned Maj 03, 2009 7:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 11:42 am
Postovi: 14
Dakle, prije par sati sam se vratila od drugog ginekologa u drzavnoj sluzbi, koji je za razliku od prvoga bio prijatniji. Sad se mnogo bolje osecam jer znam da sam razgovarala sa strucnjakom...

Rekao mi je da smem uzeti jos jednu Yasmin, i da ne uzimam Postinor.
Navodno 3 Yasmin su jednake 1noj Postinor (to mi je rekla i zena iz apoteke), i nema veze sto su uzete samo po jedna na svakih 12 sati. Kaze da je to bila u sustini dobra terapija. Tako da cu iskulirati Postinor jer je i onako previse vremena proslo da bi valjano delovale (preko 50 sati).

Rekao je i da su sanse izuzetno male, da im on daje 1%, ali ako se slucajno eto desi nesto da uradim prvi test za 10 ili 15 dana zaboravila sam...

Neverovatno sam sretna sto sam konacno nasla doktora, i ljuta sam sto su proizvodjaci tableta sa sajta www.21dan.com govorili kako terapija koju sam dobila nije bila dobra
:evil: ! DA LI JE MOGUCE DA SU TO REKLI SAMO DA PRODAJU PROIZVOD?!

Sad mogu malo da kuliram, dosta je bilo plakanja :wink: ...

Hvala vam mnogo svima na podrsci!!!!!!!!!! :oops: :oops: :oops:


Nadam se da ce jos neko nauciti nesto iz mog primera. Ja sam izvukla poruku, a to je da treba biti 10 puta pazljiviji nego sto ti se cini, bolje je to nego histerisati i gutati tablete.... [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 03, 2009 7:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 11:42 am
Postovi: 14
Da sam ranije znala neke stvari ovaj scenario bi bio mozda bio drukciji.
Ja sam negde cula da se tablete "Jutro Posle" mogu dobiti samo uz recept, te sam se iznenadila kad je prijateljica juce rekla da ih je kupila bez recepta.
Ginekolog: " Pilule MORNING AFTER mislim nemaju kod nas."
Ja: "Imaju i da ih daju bez recepta."
On: "A zar imaju kod nas da se kupe?" i "Moraju ih izdavati bez recepta, jer je u takvim situacijama vreme presudno."

Sad mislim da je dobro sto nisam tu hormonsku bombu u trenutku histerije unela u svoj organizam jer nemam velike sanse za trudnocu :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
...i nadam se happy endu i Milosti od Boga.

Hvala vam sto ste bili uz mene...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 03, 2009 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 11:42 am
Postovi: 14
Hvala svima, anyushkam tebi takodje jer si odgovarala bash svaki put :cry: :cry: ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 12:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 11:39 pm
Postovi: 35
Anabel,

Drago mi je da si se smirila. Veruj mi, bice sve ok. A dobro je sto nisi popila Postinor, to cudo treba izbegavati kada god je moguce (a u tvom slucaju je i vise nego moguce).


Neka ti ova situacija bude nauk, it od vostruki- posto pocinjes sa seksualnim odnosima, uvek uz sebe imaj kotracepciju, nikada ne znas kako ce romanticni susret da se zavrsi, da posle ne lupas glavu. A drugi nauk- nemoj se toliko nervirati, ne moze se zatrudneti "bas tako lako". Ako se bas, bas toliko plasis uradi test iz krvi, ali i ja (a mislim i druge osobe ovde koje su ti to preporucile) kazem to samo zato da bi se potpuno smirila, ne zbog toga sto zaista postoji sansa da si trudna.

Moja drugarica je svojevremeno radila test jer je kao devojak od 17 godina imala peting sa momkom i nejgov penis je u jednom trenutku nju dodirnuo, da li golu ili preko gacica, ali svejedno, momak nije imao ni presemenu tecnost. A ona je bila uverena da je trudna jer ginekolozi upozoravaju da postoji "mala sansa".

Ne brini, sve smo tako razmisljale, jer su nas sve plasili sa trudnocom (nekada je bilo i gore- moja baka je, recimo, mislila da je neplodna jer nije zatrudnela prvog meseca braka, jer su ih ucili da cim jednom imas odnos sa muskarcem vec si trudna). Jasno je zasto takva upozorenja postoje (na kraju krajeva, moze se zatrudneti nakon jednog odnosa- iako ne mora da znaci). Veoma mali procenat zena je zatrudneo preko presemene tecnosti, a jos mnogo, mnogo manji bez kompletnog odnosa. Stvar je u tome sto onoj koja zatrudni na taj nacin nista ne znaci cinjenica da su sanse za to manje od 1%, pa su zdravstveni radnici u obavezi da upozoravaju devojke da se to moze dogoditi. Medjutim, ostaje cinjenica da su sanse zanemarljive. U tvom slucaju one se blize nuli, jer si popila hitnu kontracepciju. Odlicno je sto si pronasla ginekologa koji ti je dao pravi savet. Cuvaj taj kontakt telefon ili adresu abulante, za svaki slucaj.

Sto se tice odgovora sa datog sajta... Ja nisam znala da oni reklamirjau pilule, mada vidim da se one pominju kao "glavno" sredstvo kontracepcije na tom sajtu. No, nemoj lupati glavu o tome, sve ce biti u redu.

Puno pozdrava :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 10:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
Istini za volju, ja sam od ginekologa sa 21dan dosta puta dobila korisne odgovore koji su mi bili hitno neophodni, a vezano za upotrebu pilula za kontracepciju, hitne kontracepcije i sl. S druge strane, njih placaju proizvodjaci tableta da zagovaraju koriscenje istih, tako da treba uzimati njihove odgovore sa malom rezervom, u tom svetlu. Dakle, sigurna sam da su anabel naplašili, ne zato da bi prodali kutiju tableta, nego kako bi se u strahu od trudnoce odlucila za koriscenje pilula za kontracepciju. Takodje, nijedan doktor ti nece reci za ovakvu situaciju "idi kuci i ne tripuj - sigurno nisi u 2. stanju" jer uvek moraju da ukljuce u obzir te minimalne sanse, da ne bi ispalo da su rekli jedno a ispalo drugo.

Anabel, drago mi je sto si se smirila. Ubuduce, razmisljaj o tome da kontracepciju uzmes u svoje ruke, kako ne bi zavisila od partnera, i posle dozivljavala nervne slomove svakog meseca.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 11:42 am
Postovi: 14
Mrgud,

Hvala puno na podrsci. Zaista je tesko kad se ne moze ni sa kime razgovarati. Opet, mislim da je tvoja drugarica ipak nije imala nikakvog razloga za brigu, i zaista ja ne bih ako nije bilo ni predsemene tecnosti ni pomislila na trudnocu. Imala sam jednom prilicno goru situaciju koju sam iskulirala, zato sto sam bila srecom dobro informisana.

Procitala sam na netu post sa jednog foruma da je necija drugarica zanela a bila je nevina (doktor joj je navodno rekao, idi obavi to da te mogu normalno pregledati). Zato sam se zabrinula.

Definitivno sam izvukla pouku: bez pilule i bez testa na spolne bolesti ne mislim apsolutno ulaziti u odnose. Zasto toliko ljudi ne moze da se u trenutku obuzda i saceka da se lepo prvo zastiti? Pa seks nigde nece pobeci!
Ocigledno im treba da im se desi kiks, pa da shvate.



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 11:42 am
Postovi: 14
Anyushkam,

Vjerujem da si u momentu znala dobiti ispravne savete sa toga sajta, jer sa jedne strane prepisace dovoljnu dozu a sa druge vreme je kljucno za savete te vrste, a oni na poruke dosta brzo odgovore.

Nedostatak je sto ne mozes razgovarati i opisati tacnu situaciju u jednoj jedinoj poruci, ponekad ce ti nepotrebno nastetiti zdravlju prevelikom dozom da bi osigurali ucinak, a odgovor stize u formatu (na primer meni):

"Nije. Microgynon 4+4"

Drugacije je otici ginekologu i lijepo porazgovarati, pogotovu ako je prijatan i brizan znace ti prepisati i reci tacno sto treba.

Ja svom partneru izuzetno verujem (jer je zaista posebno brizna osoba od otvaranja vrata do spremnosti da me venca iste sekunde :oops: ), ali je cak i takva cvecka od momka, idiot jedan, zakazao u ovom slucaju, dakle jos jedan nauk koji bi verovatno i mnogo iskusniji trebali slijediti: koliko god verujes partneru, oslanjaj se iskljucivo na sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 11:42 am
Postovi: 14
Sve je proslo dobro... ono dobila sam.. danas
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: