Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: MIFEGYN- PREKID TRUDNOĆE TABLETAMA?!
PostPoslato: Čet Apr 12, 2007 12:29 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Nakon zloupotrebe Postinor tableta uočavam isti trend i sa Myfegyn-om?

RU 486
poznatiji kao MIFEGYN nije nimalo naivan lek za prekid neželjene trudnoće, što bi se moglo pomisliti iz postojećih postova, zato vam prenosim deo meni dostupnih informacija o ovom problemu.

Žene koje su uzimale Mifegyne (RU 486) uobičajno krvare jednu do dve nedelje, 10% njih krvare više od mesec dana, jedan broj slučajeva zahteva klasičnu kiretažu radi odstranjenja zaostalog tkiva.
Ove pacijentkinje su izložene infekciji čitav ovaj period. U proseku ove pacijentkinje gube četiri puta više krvi nego pri standardnom abortusu. Prema Europskim ispitivanjima najmanje jedna na sto tretiranih žena biva hospitalizovana i ima potrebu za primanje transfuzije.

Septembra 2001 godine, u Kanadi je jedna žena umrla od septičkog šoka osam dana nakon uzimanja RU 468. Šok je bio rezultat infekcije uterusa bakterijom Clostridijom. Druga žena stara 21 godinu, imala je ozbiljne srčane napade ali je preživela. Ovo je rezultiralo privremeno obustavljanje upotrebe RU 486 u Kanadi.

Holly Patterson, osamnastogodišnja devojka iz Kalifornije, umrla je Septembera 17, 2003, nakon uzimanja RU 486. Nakon uzimanja leka dva puta se obraćala lokalnoj bolnici. Prvi put su joj dali sredstvo protiv bolova, kada se drugi put javila došlo je do smrti.
Alameda County, California Coroner’s official autopsy izvestila je da je do smrti došlo jer lek nije doveo do kompletnog pobačaja, a iz zaostalih delova razvila se masovna sistemska infekcija, tzv. septički šok koji je rezultirao smrću.

Rebecca Tell Berg, šesnastogodišnjakinja iz Švedske umrla je 3 juna 2003 nakon abortusa sa RU 486. U ovom slučaju bio je pružen adekvatan medicinska tretman. Trudnoća je bila od 7 nedelja. Nakon davanja tri tablete, dakle ful doze. Nakon dva dana dobila je 2 tablete Cytotec-a. Nakon nekoliko sati dobila je jake bolove, obilno krvarenje i dobila je lekove protiv bolova. Nakon zadržavanja u bolnici od 8 h, odpuštena je kući. Sutradan je ponovo prokrvarila i imala bolove, njen mladić je ohrabrio da se javi u bolnicu. Međutim službeno lice bolnice posavetovalo je da se krvarenje uobičajno produžava do dve nedelje te je ostala kući. Tokom tog vremena službeno medicinsko lice ju je nazvalo telefonom. Osam dana nakon abortusa pronađena je mrtva u svlačionici. Istražitelj je utvrdio da je Rebecca iskrvarila do smrti. Uz napomenu da su doktori dali adekvatnu dozu lekova i sledili važeću proceduru “followed all the rules.”


Britanska vlada je izvestila januara 2004, da su dve žene umrle nakon uzimanja RU 486 za abortus. Ove smrti su opisane “suspected fatal reactions associated with the use of RU 486.”
Upitina Ministar zdravlja je odgovorio da je moguće da su umrle od neke druge bolesti, ali je evidentno nakon uzimanja RU 486.


November 2004 USA Food and Drug Administration je izvestio. U 72 slučaja trebala je transfuzija krvi nakon abortusa sa RU 486. Takođe su izvestili o sedam skoro fatalnih slučajeva sepse (bacterial infections), koji su uspešno tretirani.

Jula 29, 2005, USA Food and Drug Administration izveštava da je ukupno 5 žena umrlo USA nakon uzimanja RU486.

Marta 2006 - USA food and Drug Administration izveštava, jedna žena je umrla u Planned Parenthood centeru u Koloradu.

(May 2006 by J.C. Willke, MD)

Mislim da ništa ne može da zameni opreznost da do neželjene trudnoće ne dođe korišćenjem kondoma, anti-bebi pilula etc.
Nažalost nije izmišljena pilula pomoću koje pojedine neće morati da se ponašaju odgovorno prema svom životu i zdravlju!


Pozdrav i oprezno Dr PeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 12, 2007 3:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Sjajan , afirmativan tekst, nadam se da ce ga procitati hiljde i hiljde zena i muskaraca. Ali ni sa klasicnim abortusom stvari ne stoje sjajno, i tu je statistika porazavajuca, sto od ranih , sto od kasnih posledica! Mislim da medikamentozni prekid trudnoce preporucuju zenama koje nisu radjale?! I mogli biste uraditi jedno statisticko poredjenje izmedju klasicnog abortusa i medikamentoznog prekida trudnoce. A nekontrolisano koriscenje Postinora i da ne spominjem, jer ovoj temi nece biti kraja, slicno stoje stvari i sa savesnim planiranjem porodice, to je za nas, valjda, misaona imenica. Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 21, 2007 12:13 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Kod klasične kiretaže tzv. abortusa, ozbiljni fizički problemi događaju se retko 1 do 2 na 1000 slučajeva. U 1 od 100 slučajeva mora se uraditi kiretaža zbog zaostalog dela ploda u materici. Procenat infekcija je manji od 1%.
Cilj teksta nije da promoviše određenu metodu abortsa, već da ukaže na svu ozbiljnost ovakvog (ne)planiranja rađanja i nepotreban rizik od abortusa.

Pozdrav DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 06, 2009 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 3:13 am
Postovi: 6
Ne znam odakle su ovi podaci ali pitanje je koliko su validni. Radjen mi je abortus Mifegynom i sve je proslo u najboljem redu, bez ikakvih posledica :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 06, 2009 9:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
hana, to znaci da si imala srece :D

_________________
-ja'75,
-2 rana spontana
-max fsh 15; MTHFR heterozigot; 46,xx,17ps+ (mozaicizam broja kopija p53 gena), sve ostalo OK
-1 prirodni ICSI (Jevremova), beta=0
-1 IUI (Ivanovici), no results
-1 stim. IVF (Ivanovici), beta=0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 06, 2009 1:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2009 10:16 am
Postovi: 64
Ja sam februara bila na abortusu...
Krvarila sam 19 dana, ginekolog mi je dao 3 kutije kapi metilergometrin, primala sam i injekcije jer mi se zadrzala krv u materici. Pila sam neposredno nakon ab baktrim, ali kako sam se nakon 4 dana javila zbog jakih bolova, doktor mi je dao citeral (2 kutije), i na kraju dovicin. Lekar mi je dao i primolut nor da mi zaustavi krvarenje. Sada pijem jeanine, tacnije, popila sam poslednju tabletu iz druge kutije u utorak, a jos nisam dobila menstruaciju, a od prosle subote imam braonkasti sekret, ne previse, ali dovoljno da moram sve vreme da koristim dnevni ulozak.
Moje pitanje je koliko su ozbiljne komplikacije do kojih je doslo nakon abortusa i da li je ovaj sekret posledica privikavanja na tablete ili se moram javiti ginekologu? On je ove nedelje bio na odmoru... :cry:
Da li uopste da uzimam novu kutiju tableta? Ili mogu da prestanem posle dve kutije, i odmorim organizam od vestackih hormona? Takodje sam ovih dana imala jake bolove u jajnicima.... :cry: :cry: :cry:
Savetujem svim zenama da dooobro razmisle pre nego sto se odluce za abortus. Nijedan razlog sem medicinskog nije dovoljno dobar!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 06, 2009 1:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2009 10:16 am
Postovi: 64
Ja sam februara bila na abortusu...
Krvarila sam 19 dana, ginekolog mi je dao 3 kutije kapi metilergometrin, primala sam i injekcije jer mi se zadrzala krv u materici. Pila sam neposredno nakon ab baktrim, ali kako sam se nakon 4 dana javila zbog jakih bolova, doktor mi je dao citeral (2 kutije), i na kraju dovicin. Lekar mi je dao i primolut nor da mi zaustavi krvarenje. Sada pijem jeanine, tacnije, popila sam poslednju tabletu iz druge kutije u utorak, a jos nisam dobila menstruaciju, a od prosle subote imam braonkasti sekret, ne previse, ali dovoljno da moram sve vreme da koristim dnevni ulozak.
Moje pitanje je koliko su ozbiljne komplikacije do kojih je doslo nakon abortusa i da li je ovaj sekret posledica privikavanja na tablete ili se moram javiti ginekologu? On je ove nedelje bio na odmoru... :cry:
Da li uopste da uzimam novu kutiju tableta? Ili mogu da prestanem posle dve kutije, i odmorim organizam od vestackih hormona? Takodje sam ovih dana imala jake bolove u jajnicima.... :cry: :cry: :cry:
Savetujem svim zenama da dooobro razmisle pre nego sto se odluce za abortus. Nijedan razlog sem medicinskog nije dovoljno dobar!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 3:13 am
Postovi: 6
Posle Mifegyna je normalno krvariti cak i nekoliko nedelja i to krvarenje je znatno obilnije nego kod obicne menstruacije( tako mi je rekla doktorka). Ja sam krvarila desetak dana. A sto se tice lekova jedino sto sam upotrebljavala je bio paracetamol i ibuprofen protiv bolova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MIFEGYN- PREKID TRUDNOĆE TABLETAMA?!
PostPoslato: Pon Avg 17, 2009 10:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 17, 2009 8:53 pm
Postovi: 2
moze li informacija gde ste radili abortus mifegyn-om?
hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MIFEGYN- PREKID TRUDNOĆE TABLETAMA?!
PostPoslato: Pet Avg 21, 2009 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 12:21 am
Postovi: 9
Može li ko da me savjetuje kako da prebrodim emotivnu krizu poslije namjernog pobačaja. Prošlo je od tad već četri godina, a ja još ne mogu da prebolim. Neznam dali sam više postiđena ili poražena tom mojom odlukom da se odlučim na takav čin. Naravno u tom momentu sam mislila da je to ispravno, ali kad je doktor uzeo sisaljku nešto se spustilo na moja prsa i ne mogu da skinem taj teret. Znam da je to griža savjesti, ali ima li lijeka tome?...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MIFEGYN- PREKID TRUDNOĆE TABLETAMA?!
PostPoslato: Pet Avg 21, 2009 11:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Razmisli o razlozima zbog kojih si to uradila. Verovatno se nisi olako odlucila na takav korak. Verujem da si imala dobre razloge i da si napravila pravi izbor, tj. jedini koji si imala u tom trenutku. Stavi sebe u tu situaciju od pre cetiri godine, i priseti se da je to tada bilo najbolje resenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MIFEGYN- PREKID TRUDNOĆE TABLETAMA?!
PostPoslato: Čet Avg 27, 2009 1:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 12:21 am
Postovi: 9
Hvala Donka, na razumjevanju i što si me vratila da razmišljam kao i prije četri godine, valjda ću to pregaziti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MIFEGYN- PREKID TRUDNOĆE TABLETAMA?!
PostPoslato: Ned Okt 24, 2010 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 5:38 pm
Postovi: 1
pitanje za hannu, ovako ..

rekla si da ti je obavljen abortus tabletama, zanima me kako ti je preporučeno tj.jesi li ih uzela oralno ili vaginalno? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MIFEGYN- PREKID TRUDNOĆE TABLETAMA?!
PostPoslato: Uto Nov 23, 2010 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 23, 2010 1:35 pm
Postovi: 2
da li se jos uvek i , ako da, gde se radi prekid trudnoce mifegynom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MIFEGYN- PREKID TRUDNOĆE TABLETAMA?!
PostPoslato: Uto Nov 23, 2010 5:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
pilssss je napisao:
da li se jos uvek i , ako da, gde se radi prekid trudnoce mifegynom?

Možda ordinacija "Jurišić" još uvek ima zalihu tableta mifepristona... Ili Jevremova?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: