Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 76 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 6:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Meni je doktorka juče prepisala ove vaginalete (svako veče jednu u narednih 12 dana) i rekla da ne prekidam terapiju ako dobijem menstruaciju (koja treba da stigne svaki čas). Papa je II, a za sekrete nije rekla koja je grupa, već samo da je u redu. Međutim, na nalazu je bilo navedeno - masa bakterija na cerviksu. Ja ne osećam nikakve tegobe, niti mi je sekret pojačan, nemam ni ranicu na grliću, pa mi je nelogično da mi prepisuje bilo kakvu terapiju pre nego što se uradi cervikalni bris (koji je zakazan za 25. jul kada se ona bude vratila sa godišnjeg odmora).
Zbunjena sam i ne znam šta da radim.
Od decembra nisam imala odnose, a i tada sa kondomom, pa mi nije jasno kako sam zaradila ove bakterije. Ili je to sasvim normalno?
Radila sam i urinokulturu - ona je sterilna.
Pomislila sam da je staklo po kome je razmazan moj vaginalni sadržaj (znate na šta mislim :lol: ) kontaminiran, jer se kod nas ta podloga stavlja u plastičnu čašu od jogurta u koju se potom ubaci papirić sa imenom i prezimenom i ostalim ličnim podacima. To nikako ne može biti sterilno.
Koliko upotreba ovih vaginaleta može biti štetna ukoliko nemam bakterije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 9:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Ne bi trebalo da steti! A koje to bakterije imas?

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 10:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Kao što rekoh, ne zna se koje su, jer cervikalni bris još nije obavljen. Utvrđeno je njihovo prisustvo nakon onog običnog brisa za sekrete i papa test.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2008 4:26 pm
Postovi: 25
Iwa nije mi jasno kako da ne prekidas sa terapijom ako dobijes,moja dr mi uvjek naznaci da sa vaginaletama krecem po zavrsetku ciklusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 22, 2008 12:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Ni meni nije jasno, ali pomislih da valjda ona bolje zna. S obzirom da su moja krvarenja obilna i jaka, to bi sve odmah po stavljanju iscurilo iz mene.
Terapiju još nisam započela. Menstruacija se najavljuje, pa ipak čekam da ona stigne i po njenom završetku započnem stavljanje vaginaleta. Ionako imam dosta vremena do zakazanog brisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 22, 2008 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2008 4:26 pm
Postovi: 25
I ja bih isto tako uradila,mislim kad bi uradila kako ti je ona rekla ne bi imalo nikakvog efekta.Ovako po zavrsetku ciklusa krenes sa terapijom,i kasnije uradis samo kontrolni bris,meni dr uvjek uzima kontrolni bris desetak dana po zavrsetku terapije.Bice to sve dobro.Srecno :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 24, 2008 10:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 3:45 pm
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
miram je napisao:
Mieta sta bi kod dr,kakav ti je nalaz.Predpostavljam da su ti pomogle ja sam bas ´duze vrijeme imala problema sa sekretom,dr mi je propisala te vaginalete,posle njih dvije godine nisam imala problema sto se tice sekreta.Meni su bas pomogle.Srecno :D :D :D

Evo da vam javim, sve je ok. Znaci dosta su mi pomogle ove vaginalete, a koristila sam samo 12 vag. Srecno svima koji su na ovoj terapiji, meni je pomogla!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 12:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 09, 2009 11:42 am
Postovi: 8
Ja sam veceras pocela da koriostim Macmiror. Imam VI grupu sekreta i dr mi rece da stavljam 6 vaginaleta pa prekinem 2 dana i ponovim bris


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 15, 2009 2:45 am
Postovi: 25
Vidim da su kod vecine vas jako dobre reakcije na uporebu Macmiror vaginaleta, ja ih do sada nisam probala, a za vaginitis i slicne probleme sa gljivicama, koristila sam dosta toga, i vaginalaeta (poslednje Poligynax), i krema ( Daktanol, Cansen, Canesten, itd), intimne gelove za tusiranje, intimne gelove za negu (Multi-gyn), probala sam i Lactogyn kapsule i nista.
Moj problem je konstantna suvoca vagine, i perutanje sluzokoze, sa slabim belicastim sekretom, i ponekad, kao sad trenutno 10 dana, praceno svrabom.
Treba da cekam 10 dana do zakazanog pregleda, i ja ne znam sta cu do tada od muke da radim?
Mislila sam da ublazim tegobe i uzmem Macmiror. Inace ne prijaju mi Poligynax vaginalete i og njih dobijam odgroman svrab i peckanje, a takva reakcija je i od Daktanol krema, koji mi je nekad ranije prijao, ali sad ne.
Ima li neko od vas slicna iskustva, a da naglasim pri tom da mi je vaginalni i cervikalni bris bio dobar, a u to vreme kad sam radila taj pregled imala sam iste probleme!!!
Onda doktorka nije znala kako da to objasni kad su nalazi u redu, pa mi je rekla da uzmem jedan Diflukan da popijem, i to sam uradila i nije pomoglo.
Tako se ja patim, i kog tri ginekologa sam bila i opet sam sama , bez resenja
:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 15, 2009 2:45 am
Postovi: 25
Vidim da su kod vecine vas jako dobre reakcije na uporebu Macmiror vaginaleta, ja ih do sada nisam probala, a za vaginitis i slicne probleme sa gljivicama, koristila sam dosta toga, i vaginalaeta (poslednje Poligynax), i krema ( Daktanol, Cansen, Canesten, itd), intimne gelove za tusiranje, intimne gelove za negu (Multi-gyn), probala sam i Lactogyn kapsule i nista.
Moj problem je konstantna suvoca vagine, i perutanje sluzokoze, sa slabim belicastim sekretom, i ponekad, kao sad trenutno 10 dana, praceno svrabom.
Treba da cekam 10 dana do zakazanog pregleda, i ja ne znam sta cu do tada od muke da radim?
Mislila sam da ublazim tegobe i uzmem Macmiror. Inace ne prijaju mi Poligynax vaginalete i og njih dobijam odgroman svrab i peckanje, a takva reakcija je i od Daktanol krema, koji mi je nekad ranije prijao, ali sad ne.
Ima li neko od vas slicna iskustva, a da naglasim pri tom da mi je vaginalni i cervikalni bris bio dobar, a u to vreme kad sam radila taj pregled imala sam iste probleme!!!
Onda doktorka nije znala kako da to objasni kad su nalazi u redu, pa mi je rekla da uzmem jedan Diflukan da popijem, i to sam uradila i nije pomoglo.
Tako se ja patim, i kog tri ginekologa sam bila i opet sam sama , bez resenja
:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 10:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 28, 2009 8:32 pm
Postovi: 58
Ne preporucujem ti bilo kakve vaginalete ili lekove pre nego sto odes na pregled.
Lekar ce ti dati odgovarajucu terapiju, nema potrebe da uzimas na svoju ruku.
10 dana nije mnogo, mada zna da se oduzi kada su ovakve stvari u pitanju (neizvesnost, briga za zdravlje...).
Uzimanje lekova mozda dovede do laznih rezultata ili privremenog resavanja problema, a poenta je da se bas otkrije problem i odredi terapija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ??
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 6:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 6:18 pm
Postovi: 1
Meni je dr danas dala macmiror vaginalete zbog pojacanog sekreta. Nisam ih nikada ranije koristila, ali jesam neo penotran pre 2 godine i veoma su mi pomogle prilikom odstranjivanja kandide koju sam zaradila od preterane upotrebe antibiotika prilikom lecenja upale pluca.

Interesuje me kako se koriste ove vaginalete, buduci da sam uz njih dobila uputstvo na albanskom... :( Da li 1 na dan? Ne bih da opet idem kod dr zbog toga :( I da li je moguce da u kutiji nema higijenskih navlaka za prste, kao kod neo penotrana? Zar nije mnogo teze ubaciti ih ovako?

Mlada sam, ima jos dosta da ucim :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 6:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 28, 2009 8:32 pm
Postovi: 58
Koristi se 1 vaginaleta dnevno, osim ako lekar drugacije ne prepise.
Nema higijenske navlake za prste...
Koriste se uvece, pre spavanja, tako sam ih ja koristila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 12, 2009 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 15, 2009 2:45 am
Postovi: 25
Uradila sam kompletan pregled (ginekoloski, ultrazvucni, papa test, kolposkopiju,vaginalni i cervikalni bris i dodatno test na hlamidiju, mikoplazmu i ureoplazmu) pre 5 dana.
Trebala sam ranije da radim pregled, ali poceo mi ciklus pa sam odlozila dok se ne zavrsi.
Postoje neke nejasnoce te vas molim da mi pomognete.

Papa je druga grupa, hlamidija, mikoplazma i ureoplazma su negativne, jedino je pronadjena bakterija Streptokoka B.
Zbog toga mi je predlozena upotreba Macmiror vaginaleta, svih 12 bez prekida, sem ako pocne ciklus, pa kad prodje da nastavim dok ih sve ne potrosim. Spolja da aplikujem Canesten krem.

I treceg dana po dobijanju ciklusa da uradim reproduktivne hormone: FSH, LH, PRL, E2, Pg, T, i TSH, uz serijsku folikulometriju od 8. ili 9. dana ciklusa (zbog izostajanja ovulacije, a zelje za trudnocom ).

Kolposkopija:
"Oko spoljasnjeg matericnog usca malo ostro ograniceno polje cilindricnog epitela, koji na dodir oskudno krvari. Ostala povrsina grlica je pokrivena skvamoznim epitelom koji se homogeno boji jodom."

S obzirom da zelim trudnocu, jako me brine velik broj cista na oba jajnika (precnika do 10,8 mm) usled kojih se desava da izostane ovulacija, a jos veca zabrinutost je zbog te "ranice", za koju sam cula da moze da se ukloni laserskim putem, a kod ove doktorke to ne rade, vec radiotalasima i metodom "smrzavanja" za koju nisam nikad cula.
Dodacu jos nesto, doktorka je rekla nakon kolposkopije, da moju promenu ne bi nazvala "ranicom", jer ne voli da koristi taj termin, i da se kod mladih devojaka (mislim i da nisam toliko mlada, imam 29 godina) desava da se "prevrne koza iznutra-spolja, kao manžetna"- tim recima, ali mi nije objasnila moguc uzrok njenog nastanka kao ni pojasnjenje eventualnih metoda za njeno saniranje.

Da li je neko od vas imao slicnih problema, kako izgledaju te intervencije, jesu li bolne???

P.s. Za sada imam dobru podnosljivost na Macmiror vaginalete, praticu dalje pa cu preneti moje iskustvo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 16, 2009 1:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 7:29 pm
Postovi: 120
Meni je dr prepisao bar sedam dana ujutru aplikatorom kremu da nanosim (ili bolje receno unosim :) ), a uvece vaginaletu da stavljam. Meni nesto mnogo neprijatan osecaj bio, a tek sam pocela. Sta vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 76 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: