Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: LABORATORIJA BIOMEDICA
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 3:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 12:30 pm
Postovi: 126
Lokacija: Pancevo
Molim Vas da mi neko kaže da li imao negativnih iskustava sa tačnošću rezlutata iz Biomedice.
Imam Ešerihiju Koli u cervikalnom, nakon terapije od 10 dana, 11.-ti dan rezlutat je bio Ešerihija + Enterokokus. Terapija je bila vaginalete (ampicilin/nistatin)+ baktrim. Ampicilin je po antibiogramu.
Rezlutat nema nikakve logike, i zbog toga mi je otkazana laporoskopija!!!
Ponovila sam bris danas pa ću videti u ponedeljak, ali jako sumljam u rezlutat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 9:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
Hm, ja sam imala suprotnihj iskustva..
Radila sam cervikalni bris na ureaplazmu naInstitutu za mikrobbiologiju i pokazao mi se pozitivnim, onda sam sutradan tu istu analizu ponovila u Biomedici i pokazalo se da nemam ureaplazmu. E sad, kome verovati....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 24, 2009 10:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 12:30 pm
Postovi: 126
Lokacija: Pancevo
Ne mogu da verujem da može da se dogodi da budu tako neozbiljni i da omaše rezlutat. To su jako ozbiljne stvari a oni su svi akreditovani.
Kako ti znaš koji ti je rezlutat onda tačan jer može biti i lažno negativan i lažno pozitivan?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 27, 2009 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 12:30 pm
Postovi: 126
Lokacija: Pancevo
2 dana nakon pozitivnog rezlutata brisa u Biomedici radila sam bris u bolnici, danas sam podigla rezlutate i..... nema bakterija!!!
Nikakve terapije nisam imala u ta 2 dana.
Ne znam šta da kažem sem da ne mogu da verujem kako je moguće da se tako bahato i neodgovorno ponašaju.
Brisevi su jako ozbiljna stvar i pogrešni nalazi mogu nekome da ugroze život ili, ako su lažno pozitivni, otkazivanje zakazanih intervencija i kljukanje antibioticima bez potrebe.
Ja više nikada neću ići u Biomedicu, to je sigurno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 27, 2009 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 03, 2007 7:07 pm
Postovi: 39
I ja sam imala losih iskustava sa ovom Labaratorijom, ne jednom vec dva puta. Radila sam hormone stitne zljezde i doktorka me vratila jer joj rezultati nisu jasni. Ponovila sam ih u drugoj labaratoriji i dobila sam potpuno drugacije rezultate, tj. ispravne. Drugom prilikom imala sam velikih odstupanja estradiola, pa sam nanovo ponavljala (istoga dana) u drugoj labaratoriji! Uzas!

Zalila sam se, ali ne mogu ni da vam prepricam kakav sam stupidan odgovor dobila.

Moj savet je promenite labaratoriju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LABORATORIJA BIOMEDICA
PostPoslato: Pet Sep 13, 2019 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 13, 2019 2:31 pm
Postovi: 1
Evo da podelim svoja iskustva sa Biomedicom, pre nekoliko dana smo odveli dete da uzmu bris iz uha, kada su stigli nalazi pise da su pronasli eserihiju koli ili kako se vec zove. Inace bakterija koja se obicno nalazi u crevima a ne u uhu.
Naravno ne verujći odmah u to uradili smo briseve uha u druge dve privatne laboratrije i nisu pronasli nikakvu bakteriju, sve je bilo cisto.
Kada sam otisao do Biomedike da vidim da li bar novac mogu da vrate,imao sam to neprijatno iskustvo da razgovaram sa laborantom preko telefona jer tu u ambulanti imate samo tehnicare koji uzimaju uzorke.. Naravno gospodja mi je govorila kako ona stoji iza svog rada i da je to tako, i da ne komentarise rad drugih laboratorija.
Veoma neprijatno iskustvo.
U putanju je laboratorija Biomedica Leštane, mada oni sve te uzorke salju ko zna gde i ko zna kako i u kojim uslovima... U svakom slucaju moj licni savet izbegavati Biomedica!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: