Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 30, 2007 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Jeja1, ako smem da pitam, sta je kod vas problem pa ne dolazi do trudnoce? Da li si vec radila neke pretrage???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 31, 2007 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2006 6:38 am
Postovi: 23
Lokacija: rockfalls
ja pokusavam ostati u drugom stanju vec dve godine i meni je 25 god.imala sam taj problem sa ovulacijom tacnije ni sad ne znam da li je imam mada su mi rekli da je prolaktin sada ok,ali javio se jos jedan problem moj suprug ima jako los spermogram(oko milion celija) pa nas je to dovelo na sumnju koji je zaista problem oko zaceca,da li ta ovulacija ili los spermogram.da li je moguce da dogje do zaceca sa tim losim spermogramom zaistra ne znam jer su nam ovde porucili in vitro ali se mi jos ne slazemo sa tim.
puno pozdrava

_________________
zelela bi znati sve o in vitro oplodnji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 31, 2007 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Pa i kod nas su mislili da je jedini problem ovulacija koja nekada ali rijetko izostane. Za svaki slucaj pila sam Klomifen da budemo sigurni i ne gubimo vrijeme i bila je ovulacija ali ipak ne dolazi do trudnoce, i tako tri mjeseca za redom ( s klomifenom). Tada smo uvidjeli da ima jos nesto pored ovulacije sto ometa zacece :-? . Inace ja imam 27godina!
Tarasara, in vitro kakav je to nacin oplodnje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 01, 2007 9:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 22, 2007 4:55 pm
Postovi: 54
ammy je napisao:
Jeja1, ako smem da pitam, sta je kod vas problem pa ne dolazi do trudnoce? Da li si vec radila neke pretrage???



ammy,jos uvek nisam krenula po doktorima,ali planiram.Bila sam pre sest meseci kod ginekologa,rekli su mi da je sve uredu.Icicu ponovo sledece nedelje da vidim sta ce mi reci.

_________________
Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 01, 2007 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Svako dobro! Javi nam se opet :wink: !


Poslednji put menjao ammy dana Čet Feb 01, 2007 6:18 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 01, 2007 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Svako dobro! Javi nam se opet :wink: !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 03, 2007 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2006 6:38 am
Postovi: 23
Lokacija: rockfalls
ammy
po mojim saznanjima in vitro je inace vestacka oplpodnja(vantelesna)
receno mi je da se pokretan spermatozoid ubrizgava u zensku jajnu stanicu tako da dolazi do toga,nista se ne garantuje da moze uspeti iz prve ,druge ili neznam ni ja toliko.zivimm u illinoisu drzavi u SAD i veruj mi da je sve zbunjujuce posto jako zelim da ostanem u drugom stanju na osnovu nasih analiza jedino resenje je in vitro.ovde je to oko 17000$ +lekovi koji su jako skupi raspitaivala sam se koliko je to u srbiji receno mi je da je oko 3000 eura pa cak se i besplatno radi u bolnici narodni front.mada nismo bas zagrejani za nesto tako nadamo se da cemo dete dobiti prirodnim putem,a ti posto imas jedno dete verujem da ces uskoro dobiti i drugo kao sto za sebe zelim bar jedno.nadam se da je tako jer moja mama nije imala 11 punih godina pa je na kraju dobila nas troje.puno uspeha

_________________
zelela bi znati sve o in vitro oplodnji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 13, 2007 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2006 6:38 am
Postovi: 23
Lokacija: rockfalls
da li su simptomi menstruacije prisutni ako se ostane u drugom stanju tj menstruacije nema a simptomi su tu

_________________
zelela bi znati sve o in vitro oplodnji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 14, 2007 11:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Kod mene je bilo tako da sam samo jedan dan osjecala nesto kao da cu dobiti a tada mi jos nije kasnilo pa nisam ni slutila da sam trudna nego sam ocekivala da dobijem pa da nastavimo dalje sa pretragama. Ipak, taj mjesec nisam dobila. Nakon sedam dana kasnjenja uradila sam test i bio je pozitivan :)...
Inace ja nisam imala nikakvih izrazenih simptoma rane trudnoce kao neke zene, tako da stvarno nista nisam slutila. A simptomi pred menstuaciju i simptomi rane trudnoce su jako slicni....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 15, 2007 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2006 6:38 am
Postovi: 23
Lokacija: rockfalls
jao bas je utesno kasni mi veq cetvrti dan to mi se nikad ranije nije desavalo ,imam simptome menstruacije al se nadam da mi se desava nesto kao tebi .znas jako zelim da sam u drugoom stanju.ja takogje ne osecam nikakav drugi simptom trudnoce al se nadam da sam trudna
hvala vam puno

_________________
zelela bi znati sve o in vitro oplodnji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 15, 2007 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Tarasara, najbolje da uradis test pa da tacno znas na cemu si! Testovi su prilicno tacni i moze ti pokazati tacan rezultat nakon samo jednog dana kasnjenja. Nadam se da ce biti plusic :) !

Javi se opet :) !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2006 6:38 am
Postovi: 23
Lokacija: rockfalls
ammy
radila sam danas test posle podne ispao je negativan preostaje mi samo da uradim sutra ma da sam se razocarala pokusacu sa jutarnjom mokracom posto ja jos nisam dobila

_________________
zelela bi znati sve o in vitro oplodnji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 17, 2007 6:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Draga Tarasara, meni se prosli mjesec desilo slicno! Kasnilo mi je par dana a inace ne kasni i imam jako redovne i tacne cikluse. 5-ti dan nakon kasnjenja uradila sam test i bio je negativan. Nisam mogla vjerovati i sumnjala sam u test tj, da je lazno negativan. 10-ti dan nakon kasnjenja sam ipak dobila a bila sam blizu da ponovim test :cry: . Nikad mi nije tako dugo kasnilo osim kada sam zatrudnila. Vjerovatno da je bio neki poremecaj ili je ovulacija kasnila taj mjesec ili je nije ni bilo kao sto se nekada desi...ali 10 dana kasnjenja :roll: ...
Nadam se da je kod tebe lazno negativan test ali eto nikad se ne zna. Nemoj se puno nadati i puno ocekivati jer se poslije mozes pravo razocarati. Ako nesto bude dobro i jeste ako ne bice drugi put. Budi opustena i uzivaj!
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 1:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Tarasara tek sam sada procitala tvoj tekst i jako me interesuje kakv ti je test?

Ja sam imala sve simptome menstruacije kada sam ostala u drugom stanju.Svaki cas sam trcala u wc da proverim.Ispostavilo se da su to bile kontrakcije koje nebi trebalo da se dogadjaju.Sve je proslo ok na kraju.

Imam 29 godina i cerku od 3 godine.Ugruske imam vec 10 godina ali nisam ni znala da oni mogu da stvaraju neki problem.
Jesam malokrvna ali sam ostala u drugom stanju bez problema.

Ammy Nisam ni znala da drugi pokusaj da zatrudnis moze biti tako tezak.Uvek sam mislila cim jednom rodis da to nema problema za sledece dete.

Gvozdje u obliku sirupa jeste dobra stvar ali se tesko podnosi.
Ja sam imala takve bolove u zelucu i takve probleme sa stolicom da je to bilo strasno.Valjda su ovi novi sirupi malo bolji.

Puno srece obema zelim

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Yeckara, nisam ni ja znala da ce biti ovako komplikovano. Muz i ja smo sve moguce pretrage uradili ali nista, uvek dobijem tacno na vreme. Mislila sam da je olaksavajuce to sto vec imamo jedno djete :roll: . Ostalo mi je jos da uradim laparaskopiju ili hsg jer sve ostalo je uredu :-? . Danas idem da se posavetujem sa doktoricom sta dalje!
Sto se tice anemije, ja onaj sirup jednostavno vise ne podnosim. Pocela sam piti tj. sebi spremati vocne koktele u sokovniku. Za anemiju je najbolje piti cveklu-jabuku-mrkvu-narandzu ili limun zbog vitamina C. Doktorica kaze da je ovaj sok bomba za krv :) a nije loseg ukusa, cvekla se toliko i ne oseti a inace je ne bih mogla samu popiti :roll: ...

I mene interesuje sta je sa Tarasarom? Nesto se ne javlja :roll: ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: