Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 76 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Krvavljenje vec mesec dana
PostPoslato: Pet Maj 19, 2006 3:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 19, 2006 2:55 pm
Postovi: 6
Trazila sam na forumu zenu ili devojku sa slicnim problemom i jedinu koju sam nasla, nije dobila odgovor. :)
Naime, imam 30 godina, nisam imala porodjaj i proslog meseca sam dobila menstruaciju tacno na vreme (mada imam prilicno neredovan ciklus). Obicno mi menstruacija traje 6-7 dana, ali je meni potrajala 10. Nisam otisla kod ginekologa vec sam u apoteci trazila Mercilon (ili tako nekako) , koje mi je ginekolog prepisao pre 3 godine, kada sam imala hormonski poremecaj zbog smrti majke i od tada je sve bilo u granicama normale. U apoteci nisu zeleli da mi daju taj lek, vec su mi prepisali Cyclo-Progynova. Pila sam ih 21. dan i po prestanku, mi je i menstruacija prestala. Medjutim, nakon par dana, opet se javila, ali samo u tamnim tragovima, retko kao sveza krv. To sve traje vec mesec dana, ja nemam nikakve probleme druge vrste. Inace, nisam rekla da mi mennstruacija nakon 7.dana nije bila obilna, vec slabija. Sve me ovo pomalo brine i otici cu kod ginekologa sutra (zakazala sam), ali me zanima i vase misljenje.
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 19, 2006 4:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Cao, i ja imam taj problem........sledeci korak mi je da uradim transvaginalni UZ, jer sam imala terapiju Primolut Nor, posle koje sam dobila, ali, evo, nastavlja se krvarenje, tako oskudno i tamno i dalje.

Ovaj UZ hocu da uradim da bih videla imam li polip(e) ili ne!!!


Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 19, 2006 6:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 19, 2006 2:55 pm
Postovi: 6
Znaci imamo isti problem. Sreca u nesreci :) :(
Imam sutra zakazano kod ginekologa, pa cu javiti sta je.
Da, tamno i oskudno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 19, 2006 10:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ma, isto kao i meni......Oskudno ali ubitaacno, jer traje.i bas me nervira!!!!

Javi obavezno sta su ti rekli!!

Hvala, pozdrav, Majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 12:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 19, 2006 2:55 pm
Postovi: 6
Pre pola sata sam dosla od ginekologa. Ustanovila je hormonski poremecaj, zbog stresa, ali kako ona kaze moze biti izazvan i dijetama, mada ih ja ne drzim.
Prepisala mi je DABROSTON (2Xdnevno, 15 dana), a nakon toga od prvog dana ciklusa LOGEST (1x dnevno). Nakon prve kutije LOGEST-a moracu da idem na kontrolu dojki. Verovatno cu biti na terapiji LOGEST-om i dalje (jos dve kutije nakom prve). Inace, sve je u redu, nemam nikakvih cista, niti bilo cega drugog. Nadam se da sam ti donekle pomogla. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 2:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Nije mi jasno kako neko moze da ustanovi hormonski poremecaj pregledom i UZ! Valjda treba uzeti krv za hormone, tako napamet prepisivanje lekova koji sadrze hormone me uzasava :evil:

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 7:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ja sam danas zakazala transvaginalni UZ, razgovarala sa doktorkom i rekla mi je da je to kod mene verovatno zbog stresa (a stvarno sam ga imala) i od gubitka na tezini (nikada nisam bila buca i oduvek sam mrsava, ali svoje 43 kile lepo nosim) a sada imam 39!!!

Rekla mi je da me ne bi kljukala hormonima i da misli da ce sve da se sredi cim i ja malo doteram kilazu, a za ovaj polip cemo videti......ona kaze, ja sada stvarno ne znam, da to nije nista zastrasujuce i da on nekada moze i sam da otpadne. A izlazi iz kanala grlica (rekla mi je da je tu), pri tom, nije koristila kolposkop kada ga je videla..kako sve to, ja stvarno ne znam???!!

Videcu sta ce mi reci nakon ovog UZ (idem u ponedeljak) pa cu da ti javim!!


Pozdrav, :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 21, 2006 12:37 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Kolposkopija, PAP test, eventualno polipektomija i kiretaža, ako zaista imate polip!?
Priča o polipu koji sam otpada da nije tužna, bila bi smešna!!!
Ako problem traje zašto ne uraditi hormonski status?!
Kako vidim vi izgleda idete kod vidovitih "doktora" a ne kliničara koji svoje zaključke donose na osnovu kliničkih znakova i labaratorijskih analiza! :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 21, 2006 12:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 19, 2006 2:55 pm
Postovi: 6
Bez uvrede, ali zaista verujem svojim dr, jer su poznati kao veliki strucnjaci. Pomogli su mi bezbroj puta, pa zasto da im ne verujem :)
Znaci, imalala sam UZ, pregled i papanikolau, a inace me znaju jako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 22, 2006 12:54 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
PedjaDj je napisao:
Kolposkopija, PAP test, eventualno polipektomija i kiretaža, ako zaista imate polip!?
Priča o polipu koji sam otpada da nije tužna, bila bi smešna!!!
Ako problem traje zašto ne uraditi hormonski status?!
Kako vidim vi izgleda idete kod vidovitih "doktora" a ne kliničara koji svoje zaključke donose na osnovu kliničkih znakova i labaratorijskih analiza! :-?



Evo ovako....problem traje, evo sada je vec drugi mesec, pisala sam vec da sam dobila pre zadnje menstruacije Primolut Nor da pijem 5 dana po jednu uvece i ujutru, 3 dana sam izdrzala, pa mi je skocio pritisak i imala sam lupanje i preskakanje srca. Zadnja 2 dana sam ga uzimala samo po jednu tabletu!! Odmah, sat vremena nakon poslednje je krvaruckanje opet pocelo, trajalo 2 dana i onda sam dobila menstruaciju.

Trajala je 4 dana (crveno krvarenje, obilnije nego inace sa tamnim "komadicima") i nakon toga jos 5 dana braon krvaruckanje.
Juce nije bilo nikakvog krvarenja, sve je bilo cist, da bi danas opet krenulo to tamno braon blago krvarenje (samo po malo).

Bila sam kod 2 razlicite doktorke, obe su mi rekle da se papa ne moze uraditi dok postoji krvarenje, VS takodje, ali mi je ova jedna uradila (IPAK!!!!-ovo nju citiram) i rezultat je III grupa!!

I pre 2 meseca kada sam bila na redovnoj kontroli (a pre pojave ovog krvarenja) bio je isto III grupa, dobila sam Gino-daktanol, ali evo opet je III.

Molim Vas, Pedja, sta ja sada da radim???!!!

U septembru prosle godine su me tako "navozali" za ranicu na grlicu(isto mi se desilo krvarenje van ciklusa), koju pratim vec godinama..Tada sam radila i hormone 21. dana koji su bili "knjiski primer" sve je bilo na sredini vrednosti!!!!

Privatna mi je rekla da treba uraditi biopsiju, jer ona vidi promenu(mozaik). Papa II, VS II

Odem u DZ po uput za Visegradsku, i tu me opet pregleda i uzme briseve dr iz DZ... dr mi kaze- kakva crna biopsija, nemas ti tu nista, ranica ti je prevucena novim slojem (ovo je moj slobodan prevod), nema potrebe za biopsijom. Nemam ja na osnovu cega da ti pisem uput. Papa II, VS II

Preko veze, bez uputa, odem u Visegradsku - nema potrebe da se radi biopsija, grlic je u redu. Papa II, VS II

I tako sam ja za 10 dana, na 3 razlicita mesta uradila (svaki put) kolposkopiju, papa i VS - imala sam utisak da mi je grlic skroz oguljen od silnih briseva, i uzasna sam probadanja imala za vreme menstruacije posle tih pregleda!!!! Inace, uvek su mi jako bolne prva dva dana.


Nije mi problem da bilo koji pregled uradim, "na zivo" da mi se otkloni sve sto treba, ne treba mi ni anestezija, ali samo me zanima koga da slusam!!??

Skroz sam zbunjena, uplasena, i ovo krvaruckanje me izludjuje!!!!


Pedja, jos jednom, molim Vas za jedan net savet!!

Ako cenite da treba i Vi da me pregledate, nemam nista protiv, napisite mi adresu i tel i eto mene kod Vas, ja bih samo da resim ovaj moj problem.

Hvala :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 22, 2006 12:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga Majo krvarenje se ne događa zbog tzv. "ranice", verovatnije je da vaš gubitak u težini (a vaša visina zbog BMI?) moguć uzrok poremećaja ciklusa. S obzirom na simptome treba obratiti pažnju i na štitnu žlezdu i opšti hormonski status koji bi trebalo uraditi drugi dan ciklusa.
O ovom problemu je već više puta detaljno pisano na ovom forumu, možete da ih potražite.
Kakav je transvaginalni UZ nalaz? Prisustvo mioma, polipa, folikulinskih cisti na jajniku.
Pozdrav! [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 22, 2006 5:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Bila sam na pregledu, polipa nema, i dr kaze da je sve to zbog moje kilaze tj kilazice.... :cry: , da mi ne bi davala hormnone, nego da se trudim "iz sve snage" da jedem sto vise mogu, da se ogradim od stresova koliko god mogu i da bi trebalo sve da se sredi.

Ovo sam dobila na pregledu:

uterus 70x38x34
end. 6/2

levi jajnik 32x24

folikul 14 mm

desni jajnik 30x22

Danas mi je 11-ti dan ciklusa!!!



"S obzirom na simptome treba obratiti pažnju i na štitnu žlezdu i opšti hormonski status koji bi trebalo uraditi drugi dan ciklusa."

Ne znam da li to ima veze, ali posto su meni menstruacije jako bolne (od kada sam dobila prvu!!!),1. i 2. dana ciklusa sam bas pod Brufenom, pijem na 7 sati po 1 od 400, da li to, mozda, moze da utice na rezultat ili ne??!!!

Hocu, uradicu kako ste mi rekli, jel sve analize, i polnih hormona i stitne, mogu da uradim odjednom, 2. dana ciklusa???

Da li da radim jos nesto???!!! Krvaruckanje se, evo, i dalje nastavlja.....i da li sa necim ima veze sto mi je VS III grupa (ja nemam nikakve tegobe, osim ako nema sekreta koji ni ne primecujem zbog ovog krvarenja)??!!


Hvala Vam unapred na odgovorima!!!

Pozdrav, Maja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 24, 2006 9:49 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Jel si krenula sa terapijom???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 24, 2006 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 2:53 pm
Postovi: 40
Imam isti problem,sada cekam hormonske rezultate i UZ treba da bude za par nedelja!

Taman mi je bilo sve prestalo pre mesec dana,napokon imala ovulaciju i dobila kako treba,kad ono opet! :roll:

Kod mene misle da je hormonski poremecaj u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 26, 2006 7:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Zene sta se desava kod vas?? Kod mene je idalje isto stanje..... :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 76 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: