Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 76 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 29, 2006 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 2:53 pm
Postovi: 40
Lanna je napisao:
pinkomothus, ja sam procitala na netu da je prolaktin hormon stresa pa ako se nerviras on poraste. Mislim da sam isto negde nasla da su zene pile neku terapiju da se prolactin spusti, reci ce ti lekar tacnije.
ja jos krvarim crno, dabroston pijem i ciklo proginovu a ne nerviram se i jedem koliko god je to mogucve od vrucine. uz mi je super nemam vise mikrocisticne jajnike sve je kako treba a ja i dalje prokisnjavam.
majjo, sta sadrzi od hormona primolut nor? i kako se pije? to su ti dali zbog krvarenja van ciklusa?

pinkomothus,jer mi uvek pocne krvarenje 2 nedelje nakon sto dobijem - jel ti to bron krece i traje dok ne krene crveno? da li tebi dabroston pomaze?

e da, rekla mi je na uz da je to mozda implatacijsko krvarenje? nista je nisam shvatila bitno je da je uz ok pa ako se vas 2 razumete u to pisite mi


Implatacijsko krvarenje je kad se plod uvali u matericu :D kod svakoga je drugacije ali ne bi trebalo da ide mnogo,par dana nakon sto se to desi HCG se poveca dovoljno da bi ga test ''uhvatio'' i tada mozes dobiti pozitivan test!!!Nadam se da je to razlog!!!!!!!!!!!!!!

Majjo,ta sluz sto primecujes tarje par dana i zadnji dan te sluzi ti je OVULACIJA!!!Pa nesto smo se popravile devojke : )))))))))))
svaka od nas ima novosit,neka neka i treba tako :wink:

Lanna,znam da prolaktin moze da skoci zbog stresa pa ce mi ga ponoviti za par nedelja i onda cemo da vidimo sta cemo i kako cemo.

Ja sam ovaj mesec dobila normalno,trajalo je 6 dana (kao i uvek) i sada me zanima da li ce biti ovulacije sledece nedelje :-? :roll: ako bude onda je to nesto novo,jer inace preskocim svaki drugi mesec.

ps.nisam nikada nista uzimala za ovo krvarenje :-? ne znam ni sta je dobroston :oops: dr. kaze da misli da je zbog stresa i ceka da mi urade scan i to je to za sada ..
E da,dobila sam progesteron da zaustavi krvarenje ako budem krvarila kad odem na more 2 nedelje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 29, 2006 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 2:53 pm
Postovi: 40
Lanna je napisao:
pinkomothus, ja sam procitala na netu da je prolaktin hormon stresa pa ako se nerviras on poraste. Mislim da sam isto negde nasla da su zene pile neku terapiju da se prolactin spusti, reci ce ti lekar tacnije.
ja jos krvarim crno, dabroston pijem i ciklo proginovu a ne nerviram se i jedem koliko god je to mogucve od vrucine. uz mi je super nemam vise mikrocisticne jajnike sve je kako treba a ja i dalje prokisnjavam.
majjo, sta sadrzi od hormona primolut nor? i kako se pije? to su ti dali zbog krvarenja van ciklusa?

pinkomothus,jer mi uvek pocne krvarenje 2 nedelje nakon sto dobijem - jel ti to bron krece i traje dok ne krene crveno? da li tebi dabroston pomaze?
e da, rekla mi je na uz da je to mozda implatacijsko krvarenje? nista je nisam shvatila bitno je da je uz ok pa ako se vas 2 razumete u to pisite mi


Lanna,kad mi krene to NIKADA nema normalne krvi,prvo budem smedjkasto i ide po malo onda nakon par dana se pretovir u tamno tamno smedje skoro crno i bude kao da sam dobila,samo nema sveze krvi. Prvi mesec kad se desilo trajalo je oko 5 nedelja,a sada traje oko 3 max.
Citala sam da kada nema ovulacije ne mozes da dobijes normalnu menstruaciju i zato se pojavljuje je to iregularno krvarenje,bez ''sveze krvi''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 01, 2006 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2006 6:07 pm
Postovi: 27
Lanna,kad mi krene to NIKADA nema normalne krvi,prvo budem smedjkasto i ide po malo onda nakon par dana se pretovir u tamno tamno smedje skoro crno i bude kao da sam dobila,samo nema sveze krvi. Prvi mesec kad se desilo trajalo je oko 5 nedelja,a sada traje oko 3 max.
Citala sam da kada nema ovulacije ne mozes da dobijes normalnu menstruaciju i zato se pojavljuje je to iregularno krvarenje,bez ''sveze krvi''[/quote]

pinkomothus, meni ide braon, pa crno od sredine ciklusa oko 2 nedelje i onda to crno 30.31 dan ciklusa predje u pravu crvenu krv menstruaciju.
meni su vaginalnom sondom utvrdili da nema ovulacije ali ja ipak dobijem krvarenje crveno svakopg meseca + braon, crno.
Meni je impalntacija jako sumnjiva jer meni crno ide na sve strane po par dnevnih uloxzaka moram dnevno da promenim . meni su prvo davali progesteron u obliku dabrostona i jednom ki je pomogao a sada nista.
jel tebi to tako islo i pre porodjaja i jesi li sa tim brao i crnim uspelA da ostanes trudna??
majjo, bravo za ovulaciju!!!

pinkomothus, drzim ti fige da ne prokrvaris na moru !!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 01, 2006 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2006 6:07 pm
Postovi: 27
Lanna je napisao:
Lanna,kad mi krene to NIKADA nema normalne krvi,prvo budem smedjkasto i ide po malo onda nakon par dana se pretovir u tamno tamno smedje skoro crno i bude kao da sam dobila,samo nema sveze krvi. Prvi mesec kad se desilo trajalo je oko 5 nedelja,a sada traje oko 3 max.
Citala sam da kada nema ovulacije ne mozes da dobijes normalnu menstruaciju i zato se pojavljuje je to iregularno krvarenje,bez ''sveze krvi''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 01, 2006 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2006 6:07 pm
Postovi: 27
pinkomothus, meni ide braon, pa crno od sredine ciklusa oko 2 nedelje i onda to crno 30.31 dan ciklusa predje u pravu crvenu krv menstruaciju.
meni su vaginalnom sondom utvrdili da nema ovulacije ali ja ipak dobijem krvarenje crveno svakopg meseca + braon, crno.
Meni je impalntacija jako sumnjiva jer meni crno ide na sve strane po par dnevnih uloxzaka moram dnevno da promenim . meni su prvo davali progesteron u obliku dabrostona i jednom ki je pomogao a sada nista.
jel tebi to tako islo i pre porodjaja i jesi li sa tim brao i crnim uspelA da ostanes trudna??
majjo, bravo za ovulaciju!!!

pinkomothus, drzim ti fige da ne prokrvaris na moru !![/quote]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 01, 2006 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2006 6:07 pm
Postovi: 27
ne mogu da se snadjem sa ovim CITIRAJ pa sam ocigledno vise puta poslala, izvinite


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 01, 2006 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 2:53 pm
Postovi: 40
Lanna,ja sam imala redovne cikluse i nikada nisam partila ovulaciju ni nista,nisam cak ni znala kakvi su znakovi ov i ostala sam trudna.
Ovo mi se pojavilo 2 meseca nakon spontanog (prva dva meseca nakon sp. su mi bili ok,ovulacija etc)videcu sta ce mi biti sa prolaktinom kad se vratim sa odmora,mozda je sve ovo zbog stresa :-? ne znam.
Ja sam danas primetila onu sluz ali NE MOGUCE da mi je sada ovulacija,jer je tek 11 dan ciklusa a i ovaj mesec bi trebao da bude spotting month opet :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 01, 2006 6:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
pinkomothus je napisao:
Lanna,ja sam imala redovne cikluse i nikada nisam partila ovulaciju ni nista,nisam cak ni znala kakvi su znakovi ov i ostala sam trudna.
Ovo mi se pojavilo 2 meseca nakon spontanog (prva dva meseca nakon sp. su mi bili ok,ovulacija etc)videcu sta ce mi biti sa prolaktinom kad se vratim sa odmora,mozda je sve ovo zbog stresa :-? ne znam.
Ja sam danas primetila onu sluz ali NE MOGUCE da mi je sada ovulacija,jer je tek 11 dan ciklusa a i ovaj mesec bi trebao da bude spotting month opet :roll:





A sto je nemoguce da 11. dana bude ovulacija??!! :o :o :o

Moguce je i te kako!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 01, 2006 7:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2006 6:07 pm
Postovi: 27
a da li je moguce ako mi ide braon i crno , sada je 22 dc da si trudan?
moguce je da ovulacija porani kod nas ''falicnih'' zena :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 01, 2006 9:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Lanna je napisao:
a da li je moguce ako mi ide braon i crno , sada je 22 dc da si trudan?
moguce je da ovulacija porani kod nas ''falicnih'' zena :lol:



Za trudnocu stvarno ne znam, a 11. dana ovulacija uopste nije poranila, e sad to na stranu sto smo "falicne" to necu da komentarisem :D :D :D (sala).

Imam drugaricu sa dvoje dece, i oba puta je zatrudnela bas tog 11. dana a ne spada u "nasu grupu".......Sve zavisi od ciklusa......ima zena koje zatrudne pred samu menstruaciju ili cak i u toku nje, prema tome.............sve je moguce!! :wink:

Meni se nekada desavalo da "znake ovulacije" imam 11. i 17. dana isla sam tada na UZ i dr mi je potvrdila da sam npr tog meseca imala ovulaciju dva puta. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 01, 2006 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 2:53 pm
Postovi: 40
majja je napisao:
Lanna je napisao:
a da li je moguce ako mi ide braon i crno , sada je 22 dc da si trudan?
moguce je da ovulacija porani kod nas ''falicnih'' zena :lol:



Za trudnocu stvarno ne znam, a 11. dana ovulacija uopste nije poranila, e sad to na stranu sto smo "falicne" to necu da komentarisem :D :D :D (sala).

Imam drugaricu sa dvoje dece, i oba puta je zatrudnela bas tog 11. dana a ne spada u "nasu grupu".......Sve zavisi od ciklusa......ima zena koje zatrudne pred samu menstruaciju ili cak i u toku nje, prema tome.............sve je moguce!! :wink:

Meni se nekada desavalo da "znake ovulacije" imam 11. i 17. dana isla sam tada na UZ i dr mi je potvrdila da sam npr tog meseca imala ovulaciju dva puta. :wink:


Ozbiljno? cula sam za to da mozes 2 puta u jednom mesecu ali evo prvi put da mi kaze neko kome se to desilo :D

Stomak me bolucka ceo dan tako da ne znam :-? ali bas sam opustena ovaj mesec nista me ne zanima vise 8) a kazem da nije moguce zato sto sam prosli mesec imala ovulaciju a inace svaki drugi prekosicm pa zato.

Jedva cekam da ponovim test za hormone i da vidim da je sve SUPER :x

Lanna ne znam sta da ti kazem za to :-? :-? ja nikada nemam ciste krvi kad nemam ovulaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 01, 2006 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 2:53 pm
Postovi: 40
Lanna je napisao:
a da li je moguce ako mi ide braon i crno , sada je 22 dc da si trudan?
moguce je da ovulacija porani kod nas ''falicnih'' zena :lol:


Izvini tek sada vidim sta si napisala :roll: previse je vruce,skroz sam izgubljena :lol:

Sve je MOGUCE kod nas koje imamo iregularne cikluse jer nikad ne znam tacno kada sta sledi :-? Ako jeste zbog trudnoce test bi trebao da bude pozitivan za 5/6 dana!! drzim fige heh :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 01, 2006 9:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
pinkomothus je napisao:
majja je napisao:
Lanna je napisao:
a da li je moguce ako mi ide braon i crno , sada je 22 dc da si trudan?
moguce je da ovulacija porani kod nas ''falicnih'' zena :lol:



Za trudnocu stvarno ne znam, a 11. dana ovulacija uopste nije poranila, e sad to na stranu sto smo "falicne" to necu da komentarisem :D :D :D (sala).

Imam drugaricu sa dvoje dece, i oba puta je zatrudnela bas tog 11. dana a ne spada u "nasu grupu".......Sve zavisi od ciklusa......ima zena koje zatrudne pred samu menstruaciju ili cak i u toku nje, prema tome.............sve je moguce!! :wink:

Meni se nekada desavalo da "znake ovulacije" imam 11. i 17. dana isla sam tada na UZ i dr mi je potvrdila da sam npr tog meseca imala ovulaciju dva puta. :wink:


Ozbiljno? cula sam za to da mozes 2 puta u jednom mesecu ali evo prvi put da mi kaze neko kome se to desilo :D

Stomak me bolucka ceo dan tako da ne znam :-? ali bas sam opustena ovaj mesec nista me ne zanima vise 8) a kazem da nije moguce zato sto sam prosli mesec imala ovulaciju a inace svaki drugi prekosicm pa zato.

Jedva cekam da ponovim test za hormone i da vidim da je sve SUPER :x

Lanna ne znam sta da ti kazem za to :-? :-? ja nikada nemam ciste krvi kad nemam ovulaciju.



Evo da ti opisem kako ja sama znam da je u pitanju ovulacija.........

prvo mi krene taj sluzvi, staklosto providni sekret, traje 2-3 dana, pa mi se onda javi jezivi bol nekada u levom a nekada u desnom jajniku, toliko jak da 24 sata jedva da i sedam, boli me uzasno, toliko jako da sam jednom bila i na urgentnom, jer sam mislila da je slepo crevo!! :oops: . Tada mi krene i to braon krvarenje, pa opet providan staklasti sekret.

Tako da nema sanse da mi to promakne, osetno je i to vrlo!! :lol: :lol:

Po neki put (mesec) mi se desi da to nemam uopste, ali to je stvarno jako retko, pa me dr zeza, kaze da sam toliko plodna da u busu mogu da zatrudnim, ha ha :lol: :lol: :lol: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 01, 2006 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2006 6:07 pm
Postovi: 27
pinkomothus , meni je 6,7 dc stomak bluckao i seko dole i bilo je sluzi za medalju pa sam ja sam, proglasila kako je ovulacija bila tako da to sto tebe bode 11dc je sasvim ok.
ja sam ostala trudna ne pre 17dc to sto posto znam ali mi je tada sve bilo ok bez braon i crnog
majjo, blago tebi za ovulaciju, ja bih makar jednu pravu pa jos i da bude beba :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 01, 2006 10:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Lanna je napisao:
majjo, blago tebi za ovulaciju, ja bih makar jednu pravu pa jos i da bude beba :D



E, pa ne mos da imas sve........ :lol: ...salim se ja malo, nemoj da se ljutis.......vidis, ja imam ovulacije, ali je MM jako bolestan i pod teskom terapijom tako da o bebi mogu da mastam tek za dve godine, a dotle, ko zna sta ce biti sa mojim ovulacijama, kad vidis kako i kod mene sve postaje kilavo! :(

Al valjda ce biti sve ok??!! Nemoj da se bedacis, jer i to utice.........opusti se i uzivaj, a sve ce se srediti samo.............vec nekako.........

Pozdrav i sve najbolje! :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 76 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: