Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 10, 2006 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:17 pm
Postovi: 8
Evo mene napokon. Danas sam otisla kod mog lekara, odnela mu rezultate krvi i od jucerasnjeg ultrazvuka. Po rezultatu od krvi se jasno vidi da je bilo trudnoce, doktor mi je rekao da bi trebala da se uradi jedna mala intervencija, ja sam pristala. Uradili smo to, odlezala sam po podne u bolnici i dosla kuci iako sam ja za sada jos u bolnici :wink: . No nema veze, otici cu sutra po otpusnu listu. Sada se osecam odlicno, jer sam se juce uplasila da nije vanmatericna trudnoca. Vama se puno zahvaljujem na svim odgovorima koje sam dobila od vas, moram priznati da ste mi pomogli da kroz ovo sve prodjem sa vise znanja i sa vecom sigurnoscu. Nadam se da cu vam se za tri i po do cetiri meseca javiti sa novom lepom vescu :lol: . Pozdravljam vas i Barilli jos jednom se PUNO ZAHVALJUJEM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 11, 2006 3:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 30, 2006 7:30 am
Postovi: 50
Lokacija: USA
Sve ti najbolje zelim i da ti se nick uskoro ostvari! Ponovi betu za nedelju dana, cisto da si mirna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 11, 2006 8:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:17 pm
Postovi: 8
Hvala Barilli nadam se da ce mi ovaj nick biti pravi za par meseci :wink: . Recite mi samo koliko posle ovoga ne smem da imam odnose?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 12:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
Odnose ne bi trebalo imati 7-10 dana nakon intervencije, a nova trudnoca moze posle 2 normalne menstruacije. Pa da se 'vidimo' tada ponovo, sa istinitim nickom. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 1:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
PedjaDj je napisao:
Draga Barilli :D od 1994 godine radim histeroskopiju, a od 2000 god. i u Beogradu, posedujem i histeroskop i histeroresektoskop, za uklanjanje submukoznih mioma, polipa, pregrada uterusa.
Pozdrav Dr Peđa



Steta sto ovo nisam videla pocetkom godine... Grrr! Tada mi je postavljena dg. uterus subseptus vs. uterus bicornis unicolis. Jos uvek nije uradjena diferencijalna dijagnostika do kraja, jer NMR nije uradjen kako treba (los snimak). A ubedjivali su me da u BG niko ne radi operativnu histeroskopiju... :evil: Ako moze na pp adresa ordinacije... Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 6:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga gospođo, bez laparaskopije nema definitivne dijagnoze i razlikovanja uterusa arcuatusa i uterusa septusa i subseptusa!
3-4D ultrazvuk (koji posedujem), NMR i CT su indirektne i manje sigurne dijagnostičke metode.
Pozdrav Dr Peđa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 6:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
Ja nisam zelela invazivne dijagnosticke procedure. :D
Da ne bi dalje zalazili u off topic, molim jos jednom adresu i telefon Vase ordinacije. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 11:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Ja to radim u dve ordinacije tako da je najbolje da me kontaktirate preko mejla [email protected] ili privatne poruke PP.

Pozdrav i uspeha u započetom Dr Peđa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: krvarenje u sestoj nedelji trudnoce
PostPoslato: Pon Sep 17, 2018 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2018 12:06 am
Postovi: 1
Pozdrav svima odlucila sam se pridruziti na forum.Imam 29 god I zelimo bebu moj partner I ja I elem zatrudnela sam.U 8 nedelji trudnoce.Naime pre nedelju dana sam imala rozikasto krvarenje,pa braon, da bih onda imala crveno.Otisla sam kod lekara rekli su da je beba tu I da postoji.srcana radnja.Onda sam imala bolove kao kad treba da dobijete bolove ali mnogo manje,I kada sam otisla na wc iz mene je nesto izaslo kao ugrusak krvi ne deluje mi kao embrion.Bili smo kod doktora prvi nije video gestacijski mesak,da bismo otisli na detaljni ultrazvuk gde nisu bili sigurni da li sam trudna ili ne.Predlozili su betu.Isti taj dan sam radila test I bile su dve crtice.Da li je neko imao slicno iskustvo?Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: krvarenje u sestoj nedelji trudnoce
PostPoslato: Uto Nov 13, 2018 8:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2018 8:38 am
Postovi: 2
mum_of_3 je napisao:
Imam 34 godine, dva sina od 14 i 11 godina i evo odlucila sam se i na trece dete :) . Decaci su odusevljeno to prihvatili sto mi je veoma drago, a i suprug i ja smo presrecni zbog toga. Prve dve trudnoce sam odlicno podnela, nije bilo nikakvih problema.
Poslednja menstruacija mi je bila 27.10.2006. tako da sam sada u sestoj nedelji trudnoce. Medjutim, prekjuce sam malo prokrvarila.Otisla sam kod lekara, pregledao me je i rekao je da je materica zatvorena, uradio je ginekoloski ultrazvuk i rekao je da postoji zadebljanje na materici i da je verovatno trudnoca ako je vec test tako pokazao.(testom sam i utvrdila da sam u drugom stanju posle izostanka menstruacije)Rekao mi je da sacekam par dana da vidimo kako ce se sve dalje odvijati. Ako bude obilnije krvarenje da odmah dodjem kod njega i da uradimo kiretazu a ako ne da dodjem za deset dana da pratimo plod.Posle pregleda, tog dana, primetila sam da vrlo malo krvarim samo posle mokrenja (na vesu nemam tragove krvi). Tako je bilo i drugog dana, pa i danas (treci dan). Nocu ne krvarim, preko dana isto tako, JEDINO posle mokrenja papir bude blago crvenkast. Mozete li mi reci sta je u pitanju i na sta sve treba da budem spremna, mislim na dobre i lose strane svega ovoga. Unapred hvala.



Nice topic,thank you.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: krvarenje u sestoj nedelji trudnoce
PostPoslato: Ned Nov 18, 2018 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2018 8:38 am
Postovi: 2
Using the good penetrability of mechanical radar waves, the heat energy of 65 degrees is transmitted to the SMAS layer of the skin accurately (about 3.5mm~4.5mm), it effectively stimulates the fibroblasts to split the new cells at 40 bits per second, dissolve the facial adipocytes, tighten the skin profile, repair the damaged fibrous tissue, stimulate the regeneration of the collagen cells, and quickly achieve the effect of the lean face . At the same time, the precision of radar positioning, can actively identify fat cells, through the unique handle friction treatment way straight to the target, users will not feel pain.
Vanadium Titanium Microcrystalline


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: