Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Ned Sep 20, 2009 11:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 29, 2007 9:44 pm
Postovi: 84
Molila bih nekog ko je imao iskustva sa pilulama Logest ili Yaz da mi kaze da li su uspesne kod lecenja masne i problematicne koze? Posto sam cula da sadrze nisku dozu hormona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 6:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
nemam iskustva, ali sam cula da su za akne bolje kontraceptivne pilule Diana25
u svakom slucaju obavezno moras konsultovati lekara ako planiras to da pijes.... ako ti ih on propise na osnovu hormonskog statusa ... nikako na svoju ruku..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 12:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 3:14 pm
Postovi: 131
ja najbolje iskustvo imam sa jeanine,sto se kozmetickog efekta tice.Trenutno pijem logest,i javi se koja bubuljica tu i tamo,dok sa jeanine nisam imala apsolutno nista po licu.
Diane 35 se koriste iskljucivo u terapijske svrhe,i morala bih da ih pijes 6 meseci (mislim da je to najvise),dok ostale pilule mogu da se koriste i 10 god (naravno ako je devojka dobrog opsteg zdravlja).
Najbolje da odes do ginekologa,nemoj da kreces da pijes pilule na svoju ruku.
poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 9:49 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 29, 2007 9:44 pm
Postovi: 84
Ja sam pila dianu35 sest godina, uz konsultaciju ginekologa, naravno. Sad sam na pauzi vec 3 meseca, ali bih ponovo da pijem kontraceptivne pilule par meseci, ali neke sam manjom dozom hormona. Moj ginekolog mi je dao brda flajera, i rekao da sama izaberem koje cu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 12:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 3:14 pm
Postovi: 131
rekao ti je da sama izaberes :o
zanimljiv covek


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 12:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 3:14 pm
Postovi: 131
poslala sam ti pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 1:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Ginekolozi prepisuju pilule tako da postignu efekat koji je zeni potreban, nekoj je bitan kozmeticki efekat, nekoj finansijski itd. O svemu tome zena moze i sama da se obavesti. Konsultacije sa ginekologom pre koriscenja pilula potrebne su da bi se utvrdilo da zena nema zdravstveni problem koji bi hormonska kontracepcija mogla pogorsati, a ne zato sto se nekim analizama moze utvrditi tacno koja pilula ce zeni najvise prijati, to je sve metod pokusaja i pogreske.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 2:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Dok sam zivela u Srbiji pila sam dugo dugo kontracepcijske pilule. Lekari su mi ih uvek prepisivali (promenila sam par ginekologa za to vreme) tablete bez ikakvih posebnih pregleda, uzoraka krvi ili slicno. I u Nemackoj sam koristila dve godine pille - isto, nikada mi niko nije radio bilo kakve pretrage pre davanja kontraceptiva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 3:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 3:14 pm
Postovi: 131
pa nisu ni meni radili nikakve analize,ali uvek sam ih pila u dogovoru sa lekarom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 4:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa to u svakom slucaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Sre Sep 23, 2009 5:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 5:02 pm
Postovi: 12
Pila sam logest vise od dve godine, i moram reci da mi se odrazio na kilazu. Medjutim, sve ostalo je dosta olaksano, krace menstruacije, bez pms-a, nema bolova, promene raspolozenja. od nekih doktora sam dobila savet da ipak treba praviti pauze u uzimanju tableta, jer nakon visegodisnjeg konzumiranja istih, moze se desiti da jajnici izgube f-ju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Ned Sep 27, 2009 5:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 11:48 am
Postovi: 68
Lokacija: Beograd
pijem Yasmin vec godinu ipo dana... i jako sam zadovoljna :D lice mi se skroz ocistilo, maljavost se smanjila, imam redovan ciklus, ma sve mi je superiska :D

p.s. ni ja nisam radila neke posebne analize, vec mi je moja doktorka predlozila da ako vec zelim da pijem kontr.pilule da uzmem Yasmin... uostalom, ona me zna vec silni niz godina ;) i evo, za sada nije pogresila ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Pet Jul 22, 2011 10:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 14, 2011 9:46 pm
Postovi: 1
Da ne bih otvarala novu temu postavicu pitanje ovde. Koje su kontraceptivne pilule najbolje kod pojacane maljavosti?
Pre 2 godine ginekolog nije hteo da mi prepise kontraceptivne pilule jer u tom trenutku nisam imala vezu pa na njeno pitanje jel imam odnose ja odgovrim ne,medjutim imam jako veliki problem sa pms-om,ne dobijam redovno,ponekad mi kasni,grudi otecene,razdrazljiva sam da je prosto nepodnosljivo na sve to mi je odgovrila onako smireno da je to normalno i dalje nije htela da mi ih prepise jer se izdaju na recept,a u apoteci proveravaju pecat od dr.Posto sam tamo na svaki pregled cekala po vise sati,a i kao sve je bilo u redu receno mi je da ne dolazim u narednih 6 meseci,sve u svemu proslo je neko vreme,a isteklo mi je zdravstveno. Pojavila mi se pojacana maljavost i postala sam zabrinuta,ako je neko imao iskustva sa pilulama koje pomazu po tom pitanju neka pomogne nekim savetom. hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Čet Sep 29, 2011 12:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 29, 2011 11:38 am
Postovi: 1
imam problem poslednjih 10 dana .pijem Diane 35 i umirem .svih 9 negativinih efekata na lek imam pocev od depresije, prevelika malaksalost, pospanost, mucnine,gadljivost, proliv , povecan apetit itd.desva mi se da popijem tabletu u 19h da se zati probudim u 5 ujutru sa nesnosnim bolovima ( kao da mi neko ziletom sece zeludac ).lek treba da mi izazove menstuaciju i da mi pomogne, a osecam da me polako i psihicki i fizicki unistava.Doktorka kaze da je to normalno dok se organizam ne navikne na lek , ali meni ovi bolovi nisu normalni.jel postoji neka zamena i sta da radim??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Sre Okt 05, 2011 3:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Pila sam kontraceptivne tablete dva meseca i više nikad. Prve mikroginon mislim da se zovu, su mi bile katastrofalne imala sam problema onda je lekarka promenila tablete pila sam Stediril M Slovenačke koje su bile malo blaže ali sam ih jako teško podnosila. Problem sa probavom gasovi nadutost depresivna stanja. Ma daleko im lepa kuća.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 100 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: