Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Sre Sep 23, 2009 5:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 5:02 pm
Postovi: 12
Pila sam logest vise od dve godine, i moram reci da mi se odrazio na kilazu. Medjutim, sve ostalo je dosta olaksano, krace menstruacije, bez pms-a, nema bolova, promene raspolozenja. od nekih doktora sam dobila savet da ipak treba praviti pauze u uzimanju tableta, jer nakon visegodisnjeg konzumiranja istih, moze se desiti da jajnici izgube f-ju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Ned Sep 27, 2009 5:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 11:48 am
Postovi: 68
Lokacija: Beograd
pijem Yasmin vec godinu ipo dana... i jako sam zadovoljna :D lice mi se skroz ocistilo, maljavost se smanjila, imam redovan ciklus, ma sve mi je superiska :D

p.s. ni ja nisam radila neke posebne analize, vec mi je moja doktorka predlozila da ako vec zelim da pijem kontr.pilule da uzmem Yasmin... uostalom, ona me zna vec silni niz godina ;) i evo, za sada nije pogresila ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Pet Jul 22, 2011 10:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 14, 2011 9:46 pm
Postovi: 1
Da ne bih otvarala novu temu postavicu pitanje ovde. Koje su kontraceptivne pilule najbolje kod pojacane maljavosti?
Pre 2 godine ginekolog nije hteo da mi prepise kontraceptivne pilule jer u tom trenutku nisam imala vezu pa na njeno pitanje jel imam odnose ja odgovrim ne,medjutim imam jako veliki problem sa pms-om,ne dobijam redovno,ponekad mi kasni,grudi otecene,razdrazljiva sam da je prosto nepodnosljivo na sve to mi je odgovrila onako smireno da je to normalno i dalje nije htela da mi ih prepise jer se izdaju na recept,a u apoteci proveravaju pecat od dr.Posto sam tamo na svaki pregled cekala po vise sati,a i kao sve je bilo u redu receno mi je da ne dolazim u narednih 6 meseci,sve u svemu proslo je neko vreme,a isteklo mi je zdravstveno. Pojavila mi se pojacana maljavost i postala sam zabrinuta,ako je neko imao iskustva sa pilulama koje pomazu po tom pitanju neka pomogne nekim savetom. hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Čet Sep 29, 2011 12:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 29, 2011 11:38 am
Postovi: 1
imam problem poslednjih 10 dana .pijem Diane 35 i umirem .svih 9 negativinih efekata na lek imam pocev od depresije, prevelika malaksalost, pospanost, mucnine,gadljivost, proliv , povecan apetit itd.desva mi se da popijem tabletu u 19h da se zati probudim u 5 ujutru sa nesnosnim bolovima ( kao da mi neko ziletom sece zeludac ).lek treba da mi izazove menstuaciju i da mi pomogne, a osecam da me polako i psihicki i fizicki unistava.Doktorka kaze da je to normalno dok se organizam ne navikne na lek , ali meni ovi bolovi nisu normalni.jel postoji neka zamena i sta da radim??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Sre Okt 05, 2011 3:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Pila sam kontraceptivne tablete dva meseca i više nikad. Prve mikroginon mislim da se zovu, su mi bile katastrofalne imala sam problema onda je lekarka promenila tablete pila sam Stediril M Slovenačke koje su bile malo blaže ali sam ih jako teško podnosila. Problem sa probavom gasovi nadutost depresivna stanja. Ma daleko im lepa kuća.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Ned Okt 09, 2011 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 3:42 pm
Postovi: 32
Imam 31 god i cijeli zivot neredovne menstruacije. Prije pet godina mi je doktorica prepisala logest ( radila sam nalaze hormona i rekla mi je da imam policisticne jajnike) radi regulisanja ciklusa i pila sam ih, sve je bilo u redu do februara ove godine. Tada sam pocela da osjecam trnce u nogama i to me uplasilo jer na uputsvu pise da u slucaju bolova ili trnjenja treba odmah prestati sa tab. Dr mi je rekla da to nema veze s tim, ali kako meni nije bilo bolje prestala sam da ih pijem a ona mi je rekla da je to ok da cemo vidjeti kako cu da reagujem. Prvi mjesec sam imala normalno menst a onda mi je pocelo da kasni i zadnji put sam dobila 8.7.Inace trnci su prestali cim sam prestala sa tab. Ponovo sam bila kod dr i dobila prvo da pijem 10 dana Primolut nor a kada dobijem da pijemYaz jer su kao najmanje stetne. Meni se opet vratilo trnjenje a pijem ih tek tri dana. Da li je neko imao slicno iskustvo? Bila sam kod tri razlicita dr i oni me onako otpile " nije to od toga". Ne znam sta sad da radim, da li da prestanem piti tab, lose se osjecam, imam neki pritisak u glavi. Da li postoji neko drugo rjesenje za neredovne menst osim hormonskih tab, mozda neki cajevi?
Pomazite ljudi :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Uto Okt 11, 2011 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 11, 2011 1:26 pm
Postovi: 1
Ja sam pila Yasmin 5 godina,u pocetku je sve bilo uredu ali zadnjih godinu dana sam imala jake migrene,ne svaki put.
Sada sam presla na Longest,glavobolje nema,cisto mi je lice sto nije bilo dok sam pila Yasmin,pozdrav svima! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontraceptivne pilule
PostPoslato: Pon Jul 03, 2017 7:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 11, 2017 8:16 pm
Postovi: 3
Zdravo nisam nasla nijednu temu koja bi mogla da mi pomogne pa sam odlucila da se nekako nadovezem na ovu i nadam se da ce mi neko pomoci.Imam 15 godina i vec skoro 2 god od pocetka imam neredovne menstruacije.Svi su mi govorili da je to normalno u prvih 1-2.Onda pre jedno mesec i po mi se desilo da sam dobila 9tog i trajala mi je oko 4 dana medjutim mi se opet pojavila krv 28tog i to ne kao braon sekret nego bas kao kod menstruacije.Drugi dan sam odmah otisla kod ginekologa jer sam se uspanicila posto mi jos nikad nije tako poranila nego mi je uvek kasnila.Ona mi je uradila ultazvuk zbog policistickih jajnika i kad nije nasla nista izvadila mi je krv da proveri stanje hormona.Ispostavilo se da imam nesto povisen nivo muskih hormona i prepisala mi je neke anti bejbi pilule i rekla da ih pijem 6 meseci pa da onda dodjem na kontrolu.Moja mama mi je rekla da bolje ne pijem te tablete.Jer moze neko da me prosvetli da li je pametno da pocnem da pijem te tablete ili sta dalje da radim.Ginekologica mi je jos na kraju rekla da ako se ne radi nista povodom toka da postoji mogucnost da ne mogu kanije radjati.Jel ima neko ko bi mogao da mi pomogne nekako sta dalje da radim?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: