Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kontracepcija
PostPoslato: Pon Avg 21, 2006 12:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 17, 2005 10:32 am
Postovi: 19
Da li neko moze da mi objasni sledece: dva meseca pijem tablete za kontracepciju Yasmin, i proslog meseca sam propustila jedan dan, (proslo je 36 sati od poslednje pilule), dobila sam menstruaciju na vreme, sve je bilo ok, pa me interesuje posle koliko pilula, ili dana, nove table pilula, mogu da racunam da cu biti zasticena od trudnoce? Imam dugu vezu, ne koristimo kondome, vec tablete za kontracepciju pa me iz tog razloga interesuje,
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 21, 2006 1:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2005 2:40 am
Postovi: 109
Lokacija: Beograd
Evo sta pise u uputstvu za Yasmin:

U slucaju neuzimanja teblete (kasnjenje manje od 12 sati) uzeti tabletu i nastaviti sa uobicajenim doziranjem buduci da je pouzdanost tablete jos uvek prisutna.

U slucaju neuzimanja teblete (kasnjenje vise od 12 sati) pouzdanost tableta moze biti smanjena pa treba postupiti po sledecem pravilu:

Tableta zaboravljena tokom prve nedelje. Uzeti zaboravljenu tabletu (cak i ukoliko to znaci uzimanje 2 tablete u isto vreme) a zatim nastaviti sa narednim tabletama u uobicajeno vreme. Preduzeti posebne kontraceptivne mere (mehanicka zastita) u sledecih 7 dana.

Tableta zaboravljena tokom druge nedelje. Uzeti zaboravljenu tabletu (cak i ukoliko to znaci uzimanje 2 tablete u isto vreme) a zatim nastaviti sa narednim tabletama u uobicajeno vreme. Nisu potrebne dodatne kontraceptivne mere.

Tableta zaboravljena tokom trece nedelje. Uzeti zaboravljenu tabletu (cak i ukoliko to znaci uzimanje 2 tablete u isto vreme) a zatim nastaviti sa narednim tabletama u uobicajeno vreme. Poceti sa sledecim pakovanjem cim se zavrsi prethodno tako da nema razmaka izmedju pakovanja. Nisu potrebne dodatne kontraceptivne mere.


Pitanje je: Kada si zabotavila tu pilulu, i da li je proslo vise od 12 sati?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 21, 2006 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 17, 2005 10:32 am
Postovi: 19
Treca nedelja je bila kada sam zaboravila tu jednu, proslo je 48 sati izmedju dve, a tu koju sam propustila sam popila dva dana kasnije. Dobila sam menstruaciju redovno, pa me samo interesuje, kada pilule pocinju da deluju? Nadam se da razumete o cemu je rec :)
Da li to znaci po uputstvu da sam trebala odmah uzeti novo pakovanje bez pauze? Nije mi bas najjasnije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 21, 2006 1:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2005 2:40 am
Postovi: 109
Lokacija: Beograd
Uh, pises malo nejasno. :)

U svakom slucaju, posto je bila treca nedelja i posto si kasnila vise od 12 sati (da li si popila 2 pilule tada ili samo tu jednu?), nisi trebala da pravis pauzu od 7 dana. E sad, posto nisi postupila po uputstvu, ja zaista ne znam kada si ponovo zasticena. Mozda ce doktorka znati da nam razjasni to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 21, 2006 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 17, 2005 10:32 am
Postovi: 19
nisam pravila pauzu, vec sam potrosila pilule i dobila menstruaciju redovno. dobro bi dosao doktorkin savet :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 23, 2006 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 17, 2005 10:32 am
Postovi: 19
mene interesuje samo jedno-kada pocnu da se piju tablete, posle koliko dana one pocinju zaista da budu efektne? samo toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontracepcija
PostPoslato: Sre Apr 19, 2017 10:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2017 10:30 pm
Postovi: 1
Postovanje, veceras sam trebala da popijem 8 tabletu, i skontala sam da pijem 7 po redu. Nisam imala polne odnose do danas, kakav postupak treba da pratim, jer ja ne znam koju od prvih 7 sam zaboravila( sta sa ovom zaboravljenom tabletom). Da li smem imati slobodne odnose i od kada? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: