Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Konizacija (i ostalo) za dr ObGyn, dr Pedju ili dr Presetnik
PostPoslato: Čet Jul 21, 2011 3:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Desafinado je napisao:
Postovanje,
Radila sam konizaciju 21.06.2011. - pre tacno mesec dana na klinici Narodni front, i danas sam primetila da mi je ispalo nesto nalik na konac, a posto, kad god pokusam da saznam nesto vise o zahvatu, post operativnom periodu i sl., niko nista nece da mi kaze, ili reaguju kao da ih pitam ne znam ni ja sta, molim Vas da mi kazete sta se desava. :o


Unapred zahvalna

Ništa posebno. Ispao Vam je konac... (sad mu je i vreme). Verovatno je doktor bio prinuđen da stavi koji šav na Vaš grlić prilikom intervencije... tj konizacije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konizacija (i ostalo) za dr ObGyn, dr Pedju ili dr Presetnik
PostPoslato: Čet Jul 21, 2011 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 1:03 pm
Postovi: 2
Fijuuuu, hvala na brzom odgovoru, zalosno je da na klinici ne daju ama bas nikakve informacije, mogu makar da odstampaju papiric i da daju zenama posle intervencije, a uloviti doktora koji je radio intervenciju, da kaze sta vam je radio, kako je radio, da li je stavio strajfnu, to je akcija....


Srdacno zahvaljujem !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konizacija (i ostalo) za dr ObGyn, dr Pedju ili dr Presetnik
PostPoslato: Čet Jul 21, 2011 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 8:06 pm
Postovi: 2
Postovani,
uradjena mi je konizacija 29.6.2011. nakon prethodno dijagnostikovanog CIN III odredjenog biopsijom.Intervenciju sam dobro podnela i lepo se oporavljam.Ono sto me sada brine je eventualni ponovni odlazak "pod noz".Danas sam izlazila na pelvicni konzilijum da mi se prikazu HP rezultati koji glase:
1.Carcinoma squamocellulare partim keratodes microinvasivum cervics G2,NG II,FIGO Ia1 :
pTNM : TIa1 Nx Mx : Lo Vo ( U par fokusa prisutno probijanje bazalne membrane sa invazijom strome u dubinu 1-2mm a u sirinu ispod 7mm.
2.Phasis secretionis endometrii
3.Cystis mucinosum.
Konzilijum trazi ponovni prikaz za dve nedelje nakon dopune HP nalaza.Pokusali su da mi objasne kako je neophodno jos neko uporedjivanje plocica ( onih sa biopsije i ovih sa konizacije,valjda) pre krajnje odluke.Sve me je to kao laika preplasilo pa vas molim da mi pojasnite detaljnije ove nalaze.Ono sto me je malo utesilo je to da su mi rekli da oni misle da je ova prica sa mojim karicnomom za sada zavrsena.Smatram da mi ne bi rekli tako da nisu 99% sigurni u to.
Unapred zahvaljujem !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konizacija (i ostalo) za dr ObGyn, dr Pedju ili dr Presetnik
PostPoslato: Pet Avg 05, 2011 2:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 8:06 pm
Postovi: 2
Ne znam zasto nisam imala tu srecu da dobijem odgovor na ovom forumu,ali cu bar rado podeliti svoje iskustvo sa ostalim clanovima.Naime,prosla sam i drugi pelvicni konzilijum na kojem mi je receno da je sada sve ok.Nikakvo zracenje ili terapije nisam dobila.Konizacijom se definitvno u 99,9% resava problem ako se primeti na vreme.ZENE, REDOVNO SE KONTROLISITE !!!

Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konizacija (i ostalo) za dr ObGyn, dr Pedju ili dr Presetnik
PostPoslato: Pet Okt 07, 2011 3:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 12:39 am
Postovi: 5
Pozdrav svima,
Meni su juce javili nalaz biopsije - CIN 3.
Ja sam blago receno sokirana, s obzirom na to da redovno idem na preglede.
PAPA mi je uvijek ok. Cak i onaj koji sam uradila dan prije biopsije (II grupa).
Radjena mi je i kolposkopija (ili tako nesto), takodje ok.
Imam ranicu na grlicu zadnjih 6 god. i HPV ali moja doktorica uvijek govori da to nije nista strasno samo treba redovno da se kontrolise i prati.
Biopsiju su mi radili poslije HSG-a. Pokusavam da zatrudnim vec neko vrijeme pa kada sam posla na tu intervenciju dr rece ajde za svaki slucaj i tu biopsiju da uradimo.
Ovakav rezultat iskreno nisam ocekivala.
Sada su mi rekli da treba da idem na konizaciju posle menstruacije.
Problem je u tome da ona kasni.... A sta ako sam konacno uspjela da zatrudnim!!!???? Sta onda da radim? Da li se ta operacija moze odloziti? Da li ce to uticati na trudnocu?
HELP!
:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konizacija (i ostalo) za dr ObGyn, dr Pedju ili dr Presetnik
PostPoslato: Sub Okt 29, 2011 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 29, 2011 11:07 pm
Postovi: 1
Meni treba malo pomoci, tj. vise objasnjene sta je zapravo CIN III i kako dolazi do toga. Prosla sam Papu, kolposkopiju, biopsiju pa i kiretazu...."Omcicom odstranjen srednji deo grlica, a potom i ivice, kiretaza cervikalnog kanala... tkivo grlica i kiretman poslat na HP..."
Svi mi govore da je to nista strasno, onda sam jedan dan provela u bolnici pred operaciju i svasta sam cula, a nikako da sednem sa dr i da mi isprica sta je to. Google svasta kaze i ne znam vise sta da citam. Papa mi je pre trudnoce bio ok, na kontrolnom pregledu 7 nedelja posle porodja mi je bio u trecoj grupi.
Bila bi jako zahvala na "nacrtanom" odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: