Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: kondilomi
PostPoslato: Pet Feb 11, 2005 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2005 11:06 am
Postovi: 1
Lokacija: h.novi
ydravo svima, htjela bih da znam nesto vise o izgledu kondiloma.Bojim se jer mi se vise od 10 dana na malim usnicama pojavila neka izraslina kao pufica sada je malko veca.Imam samo 1 partnera godinama. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 16, 2005 3:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 10, 2004 6:05 pm
Postovi: 5
Lokacija: beograd
Kondilomi izgledaju kao i obicne bradavice,mogu biti s polja i unutra. U svakom slucaju obavezno idi kod ginekologa sto pre jer su jako dosadni i brzo se sire! mada se veruje da se prenose iskljucivo polnim putem,mogu se dobiti i na razne druge nacine,znam par devojaka koje su bile nevine a imale su taj problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 22, 2005 6:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
ja sam pre 10-tak dana napipala na ulazu u vaginu nesto nalik zrnu pirinca i odmah sam posumnjala na kondilome... danas sam bila na pregledu, doktorka mi je potvrdila, ali je rekla da sam iznutra cista i da je sve u redu, a da spolja imam dva sitna kondiloma, tj. pocetak.
predlozila mi je da ih uklonim pod lokalnom anestezijom, pomocu kirete... naravno, u bolnici...
takodje mi je rekla da kondilomi ne moraju da se dobiju i prenesu iskljucivo polnim putem i da je imala slucajeva zena u godinama, koje po 15 godina unazad nisu imale odnose, a dodju sa tim problemom, a i slucajeve nevinih devojcica... takodje mi je rekla da se kod muskaraca oni u 90% slucajeva ne manifestuju, jer muskarci nemaju vlaznu sredinu na polnom organu kao zene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 04, 2005 12:10 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Imam pitanje, posto i pored ovog opisa nisam sigurna da li su kod mene prisutni kondilomi ili nesto drugo. Na preponi imam dve male bradavicice boje koze. Nisam primetila da se sire ili da ih ima negde druge. Da li su to kondilomi ili obicne bradavice? NEsto slicno sam davno imala ispod miske i vremenom je nestalo samo. Da li je ovo sto imam alarmantno? Da li da idem kod ginekologa ili kod dermatologa? Ove bradavice imam vec jedno 6 meseci....nisam primetila nesto slicno na vagini....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 04, 2005 12:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Dea, opusteno. :)

Verovala ili ne, i ja ne levoj preponi imam dve bradavice a imam ih i ispod miske, i to i jedne i druge. To na preponama sam pitao urologa i rekao mi je da su to obicne bradavice. Uostalom, stoje tu ko zna koliko a kondilomi se sire.

@Skorpija E to mene jako zanima, posto je moja devojka u procesu oporvka od intervencije skidanja kondiloma laserom, koji traje cetiri nedelje, ukoliko joj se posle nekog vremena pojave 2-3 kondilomcica, to bi onda trebalo da bude intervencija od 3 sekunde, i koliko ce dugo trajati onda "oporavak" ?

Ja sam zaboravio, kada si ti imala prvu intervenciju pa su ti se sada opet pojavili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 04, 2005 11:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
Ka1 je napisao:
@Skorpija E to mene jako zanima, posto je moja devojka u procesu oporvka od intervencije skidanja kondiloma laserom, koji traje cetiri nedelje, ukoliko joj se posle nekog vremena pojave 2-3 kondilomcica, to bi onda trebalo da bude intervencija od 3 sekunde, i koliko ce dugo trajati onda "oporavak" ?

Ja sam zaboravio, kada si ti imala prvu intervenciju pa su ti se sada opet pojavili?


ja sam sve to zavrsila pre 2 i po meseca i dobro sam, nista mi se nije ponovo pojavilo, hvala Bogu, a oporavak posle lasera mi je trajao 5 nedelja... posle 6. nedelje sam bila kao nova :)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 04, 2005 2:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Cekaj, nije mi jasno, sada si rekla da si napipala dva, tri nova?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 04, 2005 3:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
nisam to rekla, gde si to procitao?

ovo gore sam pisala pre 3 i po meseca skoro...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 04, 2005 11:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Da, nisam uopste provalio da se radi o tako staroj poruci.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 05, 2005 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 01, 2005 7:48 pm
Postovi: 5
Lokacija: Vicenca
Da vas pitam sad ja nesto i u vezi kondiloma:da li je tacno da kad jednom dobijes te kondilome vise ne mozes da ih izlecis??????Moja prijateljica je prosle godine "skidala"kondilome i sad se plasi da joj opet ne izadju,posto su joj rekli da je to odsada pa nadalje veoma moguce jer kao jednom kad dobijes taj virus vise ga ne mozes izleciti!!!!!!!!!!!!! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 06, 2005 2:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
E kada bi znala samo koliko ima price o tome na forumu... znaci, ne znam da li je o icemu vise puta pricano... potrazi malo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 19, 2005 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2005 11:27 pm
Postovi: 8
julijana je napisao:
Da vas pitam sad ja nesto i u vezi kondiloma:da li je tacno da kad jednom dobijes te kondilome vise ne mozes da ih izlecis??????Moja prijateljica je prosle godine "skidala"kondilome i sad se plasi da joj opet ne izadju,posto su joj rekli da je to odsada pa nadalje veoma moguce jer kao jednom kad dobijes taj virus vise ga ne mozes izleciti!!!!!!!!!!!!! :roll:


Kao i svaki virus, kondilomi ostaju u organizmu, ali u neaktivnom stanju. Mogu se pojaviti ponovo pri padu imuniteta organizma, iako su vec prethodno spaljivani podofilinom ili tecnim azotom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 19, 2005 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2005 11:27 pm
Postovi: 8
Keri je napisao:
julijana je napisao:
Da vas pitam sad ja nesto i u vezi kondiloma:da li je tacno da kad jednom dobijes te kondilome vise ne mozes da ih izlecis??????Moja prijateljica je prosle godine "skidala"kondilome i sad se plasi da joj opet ne izadju,posto su joj rekli da je to odsada pa nadalje veoma moguce jer kao jednom kad dobijes taj virus vise ga ne mozes izleciti!!!!!!!!!!!!! :roll:


Kao i svaki virus, kondilomi ostaju u organizmu, ali u neaktivnom stanju. Mogu se pojaviti ponovo pri padu imuniteta organizma, iako su vec prethodno spaljivani podofilinom ili tecnim azotom.


Ispravka: mislila sam na HPV virus koji izaziva kondilome (virus ostaje u organizmu u neaktivnom stanju).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 20, 2005 1:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
kako izbaciti virus iz organizma? :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 21, 2005 11:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 2:51 pm
Postovi: 68
Pa stvarno, KAKO???
Izgleda da se poslednja rec uvek daje imunitetu!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: