Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: uklonjeni kondilomi
PostPoslato: Ned Avg 09, 2009 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 09, 2009 5:28 pm
Postovi: 2
Zdravo svima.
Ja sam pre oko 2.5 meseca uklanjala kondilome (spaljivanjem). Takodje je mom partneru receno da ih nema ( bar nisu vidno ispoljene).
Kazu da muskarci mogu biti nosioci virusa a da ne znaju i da im se nikada ne manifestuje.

Ja imam sledece pitanje: Intervencija je bila jako neprijatna kao i post operativni period. Ja i dalje ne mogu da imam odnse sa svojim partnerom.Uzasno me boli. Pocela sam da koristim vaginalete od kantariona.
Da li neko ima neki savet ili slicno iskustvo?

_________________
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 09, 2009 7:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2009 10:16 am
Postovi: 64
I ja sam imala kondilome. Sada ti je najbitnije da koristite kondom i da poradis na imunitetu. Jesi li bila na kontroli? Trebalo bi da se to do sad saniralo. Mozda sada malo imas i strah od odnosa... Najbitnije je da se ti ne osecas lose, kondilomi su vrlo cesti danas, poznajem mnogo devojaka koje su ih imale. Bitno je da poradis na imunitetu jer se oni mogu vratiti ako ti padne imunitet. Meni su se vratiili posle mesec i po. Sta god da te jos zanima, slobodno pitj. Mozes i da mi posaljes pp.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Uto Sep 08, 2009 9:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 08, 2009 3:24 pm
Postovi: 3
Da li bi neko mogao precizno - slikovito da mi objasni kako kondilomi tacno izgledaju, posto vec dva dana citam o tome, i njihov opis u tekstovima i groooozzzne slike na koje sam nailazila meni nemaju nikakve veze. Nikada nisam imala nikakve bradavice po telu ali sam vidjala na ljudima bradavice na prstima koje deluju kao velika upaljena bubuljica ili kao tvrdi crveni plih i one po vratu koje su male i izgledaju kao visuljci.

Meni se pojavilo skoro (ili je tu od pre ali sam tek pre neki dan videla) nesto sto lici na ovo drugo. Malo je, bas malo, izgleda kao minijaturni visuljak i normalne je boje - boje sluzokoze. Prvo sam se prepala misleci da su kondilomi al sad mi vise nista nije jasno.
Kod ginekologa ne mogu da odem pre sledeceg ponedeljka jer sam prekjuce kad sam to videla od tolikog stresa dobila 3 dana ranije.
Bas se nerviram, samo o tome razmisljam, plasim se da ako su kondilomi da ce mi se prosiriti dok ne odem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Uto Sep 08, 2009 10:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2009 10:16 am
Postovi: 64
I ja sam ih imala. Izgledaju bas kako si ih opisala - kao visuljci koji se po boji ne razlikuju, ali hoce da bole dok rastu. Moj decko je proveravao da li ih ima blagim rastvorom sircetne kiseline. Ako pobele, kondilomi su. Nemoj se unapred nervirati, mlozda su samo papilomi, ali obavezno sto pre idi do ginekologa, da se ne rasire i unutra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Uto Sep 08, 2009 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 08, 2009 3:24 pm
Postovi: 3
Hvala ti Ivana na odgovoru. I ja sam ubedjena da jesu ali se ipak potajno nadam da nisu :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Uto Sep 08, 2009 10:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2009 10:16 am
Postovi: 64
Ne boj se, cak i da jesu, to nije nikakva tragedija. Bas mnogo devojaka ih ima, ali vecina krije, ili to kazu tek kad lece problem. Secam se kako sam se ja osecala kada mi je ginekolog rekao da ih imam... Najbitnije je sada da shvatis da se to vise ne povezuje direktno sa promiskuitetom, a moj ginekolog kaze da sam ih mogla dobiti i u kozmetickom salonu na intimnoj depilaciji. Samo hrabro, a ako se ispostavi da zaista jesu kondilomi, javi se, pa cu ti reci kako sam ih se ja resila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Čet Sep 10, 2009 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 10, 2009 6:23 pm
Postovi: 2
na poslednjoj kontroli kod ginikologa,dr.mi je nasla kondilome(siljkaste),vidljive golim okom, koje treba da otklonim laserom.inace papa 2.da li je bolno?koliko su opasni kondilomi?koliko traje apstinencija nakon uklanjanja?da li je posle obavezan prezervativ?jako sam uplasena,pomagajte :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Uto Sep 29, 2009 2:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 08, 2009 3:24 pm
Postovi: 3
Malo kasnim sa odgovorom...bila sam kod ginekologa, sve je super! :) Bris, papa, kolposkopija. To za sta sam ja mislila da je kondilom, doktorka kaze da je ranica od najverovatnije herpesa. Ja sam se sokirala kad mi je rekla, ali kaze da ona pretpostavlja da je od pada imuniteta, i da je u prolazu i da ne brinem.
Eto, ipak je ispalo dobro :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 1:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 20, 2009 10:57 am
Postovi: 5
Imam dvoje dece,u braku sam 16 god.i stalno imam neki ginekološki problem.Sinoć sam prvo osetila a zatim i napipala neku izraslinu na vaginalnom zidu.Strašno sam se uplašila i odmah pomislila na kondilome.Nisam nikad promenila partnera a sigurna sam da nije ni on.Da li su oni u pitanju i da li se prenose isključivo seksualnim odnosom.?
To je nešto potkožno veličine graška i svrbi na dodir.U avgustu mesecu sam koristila macmiror vaginalete jer mi je ginekolog na papa testu pronašao veliki broj leukocita.Posle toga više nisam išla kod lekara.Ići ću čim mi se završi ciklus.Nadam se da se neće mnogo iskomplikovati.Mama mi kaže da sačekam koji dan da nije ništa strašno i da će proći.Sestra mi govori da se okanem interneta da ne čitam svašta,a ja vas molim za mišljenje. :oops:

_________________
MIKICA:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Pet Okt 09, 2009 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 09, 2009 5:28 pm
Postovi: 2
Meni je moj ginekolog rekao da su radili nekakva istrazivanja vezana za kondilome i da su ustanovili da veoma cesto nastaju od ulozaka tipa always i slicnih koji nisu pamucni. I rekao mi je da iskljucivo koristim pamucne tipa Diva... ( samo pamuk u mrezici)

_________________
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 2:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 3:22 pm
Postovi: 9
Lokacija: beograd
Idem redovno kod ginekologa na svakih 6 meseci uvek svi nalazi su mi bili ok sem sto me cesto zeza bakterijska vaginoza.Juce sam bila na pregledu i nadjeno mi je da imam kondilome pise ovo dijagnoza calpitis i sifra condiloma acc.vulvae et vaginae.Uradjena mi je kolposkopija,Pa i CB i pise za ekciziju i vaporizaciju.Cekam rezultate.Imam 29 god nisam radjala pa me zanima koja je najbolja metoda za skidanje polnih bradavica a da pri tom se najmanje osteti tkivo i koja je najbezbolnija metoda.Unapred se izvinjavam jer nisam stigla da procitam postove na ovu temu a i jako se nerviram pa bi me to dodatno opteretilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 3:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 10, 2010 1:10 am
Postovi: 60
Zavisi gde ima kondilome i koje vrste,ima vise metoda uklanjanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 5:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 3:22 pm
Postovi: 9
Lokacija: beograd
Otisla sam kod drugog ginekologa tacnije moje lekarke kod koje idem stalno,jedino sto prosli put nisam jer je bilo besplatno, i rekla mi je da nemam kondilome niti papilome imam kao neku brazdu u vagini ali to je kao neka recimo prirodna anomalija.Zena je stvarno super radi u jednoj priv klinici u Bg.Da znate odmah niti mi je rod nit pomozi bog znam da idu kod nje 4 moje drugarice i kao i ja sve su zadovoljne.Javite se na pp da vam kazem ko je i da vam dam broj da zakazete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 6:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 10, 2010 1:10 am
Postovi: 60
Prica o kondiloma je "prepumpana"!Jeste da postoje neke vrste HPV koje su rizicne,i postoje neke vrste HPV koji izazivaju gigantske kondilome,ali nije tacno da virus zauvek ostaje u organizmu,to sto se servira nama ovde je sto puta preuvelicano.Naime,samo 9% ljudi koji su bili zarazeni sa HPV ne uspeju da ga se oslobode,a u vecini se organizam sam izbori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondilomi
PostPoslato: Sre Mar 17, 2010 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 05, 2009 2:12 pm
Postovi: 12
Mene zanima da li neko moze da mi kaze kako se radi testiranje na HPV kod zena? Iz krvi ili iz brisa? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: