Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Jun 23, 2010 4:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Krvna slika ok. Ipak primam sutra drugu hemo. Ciklus ko za inat traje jos uvek...sesti dan..
Idemo dalje!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Jun 23, 2010 7:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
srecno sutra...sve ce se to dobro zavrsiti,samo budi pozitivna... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Jun 23, 2010 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 04, 2010 3:06 pm
Postovi: 39
Srecno sutra. Nisi sama, mislimo na tebe. ;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Jun 24, 2010 10:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
...danas si primila hemo??????
nadam se da si ok.......javis se????
.......a ja opet kod urologa ...kaze ..kamencici su zbog zracenja i cistitisa.....pocel asam da izbacujem ...malo ..a boli kao davo ...
kako si mi ti ???????.......kod mene opet temperatura .....ali ....proci ce valjda .......
......pij tecnosti .....i nadam se da ti nije strasno muka ...mislim na tebe ...
pozz za sve ....i opet tnx na lijepim recima ....kiss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Jun 27, 2010 4:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
alooooo........Tajno .....ima li te ..ili opet pijes kapucino :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pon Jun 28, 2010 10:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
Procitala sam vase postove na ovoj temi, divne ste.

Samo bih pitala Tajnu adresu koliko je proslo od njenog poslednjeg redovnog pregleda do otkrivanja raka, konkretno - da li je ginekolog na redovnom mogao da vidi karcinom, pa je njegov previd?

(i ukoliko je tako, koji je to dr, da slucajno ne ode neko kod njega)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pon Jun 28, 2010 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
draga KK...pozz i kissic od mene
ova Tajna me sikira ...nadam se da je odsutna zbog neceg lijepog a ne ruznog :cry:
nisi mene pitala ..ali eto petljam se :wink:
mene su prije otkrivanja karcinoma ....napominjem sa metastazama .....lijecili 3 ..4 mjeseca od upale ...i da komedija bude veca ...dva PAPA testa uredna ...i da nisam ponovo prokrvarila na zadnjem pregledu ...kao zakljucujem bolovanje :-? ...ne bih otisla na biopsiju....ludilo, sar ne???

mozda je ruzno da kazem ...ali sve je u cistoj sreci ..kako ja vidim ...
zato ..poucena losim iskustvom ...a ne nekom strasnom pamecu ....za svaki slucaj obidi par doktora ..i radi nalaze na dva mjesta ..minimum :wink:
ja sam za to vreme .."lijecenja upale"....popila oko 5,6 kutija raznih antibiotika ...tab za zaustavljanje krvaranja ..i svao vece gurala kojekave vaginalete ....laik sam ali sumnjam da mi se to i prosirilo tako naglo zbog toga ....a da i puuuuuuuuno boca ...grrrrr
toliko od mene ....zene drage ....redovna kontrola je ipak super stvar...a i vese strucnih misljenja ...voli vas i ljubi Ja licno :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Jul 01, 2010 4:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Ma tu sam ja bre :D
nego nesto sam se primirla, jer ne znam ni sama... :-?
Elem, primih i drugu hemo...i nista, da kucnem nisam je osetila...ali, ne lezi vraze, dan posle pocne stomak da me bolucka, kao besika kad nazebe...a sve je pocelo sa ispijanjem vode posle hemo...jednostavno sam sutra dan osetila da mi nesto smeta u stomaku, da teze piskim..krene pa stane....i evo, do dana danasnjeg me boli...bas gadan bol, uzimam paracetamol na 12 sati....Ne znam da li je to prosto ta bolest u pitanju, ili je eserihija koli, koju videh da imam u urinu, pa mi dali kao 5 dana antibiotike....Mozda moze biti i to, mada me nista ne pecka dok piskim...samo me stomak boli..
+ pocinjem da tripujem da osecam nesto cudno u levoj nozi...tipa zatezanje..ali zaista ne znam da li se tripujem ili stvarno postoji...
U medjuvremenu cekam da odluce da li cu jos jednu hemo...i konacan datum za zracenje....Trebalo bi biti sto pre, jer se ocekuje da opet prokrvarim zbog druge hemo...pa da se to spreci ako je ikako moguce.
Ah da, uradila ponovo i CT..jos cekam nalaze..znacu sutra valjda...
Sve u svemu nije da mi je sve jedno...Imam i ja dusu :D
Neko je pitao kada sam poslednji put bila na kontroli...bila sam u aprilu...tacno god dana pre no ponovo odoh ...sa tim da sam u Januaru bila na snimanju stomaka uzv...i nista tada nije vidjeno...tipa uvecanog grlica i tako to...Nemam komentara...Mogu samo reci da su sve zene na onkologiji, sa kojima sam ja pricala isle redovno na kontrole...i eto...nema pravila...osim jednog naravno - UVEK IDITE KOD DVA GINEKOLOGA!!!!!!!!!Ako omane jedan, drugi nece.
Sto se mog lekara tice, on nije u Srbiji, tako da nista nece znaciti ako ovde napisem njegovo ime...
Inace zivot je i dalje lep...zito sa slagom se tamani...a kapucino ujutru kad zamirise...mmmmmm.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Jul 03, 2010 12:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 3:46 pm
Postovi: 51
da sto pre prodju bolovi i ti neprijatni osecaji :)
slazem se da uvek treba dva dr i dva misljenja...mene je dr takodje mesecima lecila kao da je upala jajnika i gomilu inekcija sam primila i jos mi je rekla da umisljam da me boli. a ja na nogu nisam mogla da ustanem kako me bolelo.sto je najgore imala sam samo 21godinu. i dobih jake bolove i preko veze u front. pregleda me prof runic pogleda u moju mamu i kaze katastrofa pa jel nju neko pogledao? ostaje odmah u bolnici i pripreme za operaciju. i tako sklonise oni tumor od 7,5 cm koji je unistio ceo jajnik sa jajovodom tako da su i to odrstanili. kaze prof da je ta guska to videla naravno da bi detetu spasili raproduktivni organ! eto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Jul 06, 2010 7:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 04, 2010 3:06 pm
Postovi: 39
Kako ide sa paracetamolom? Kako si? Sta ima novo? Pozdravljam te, javi se :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Jul 06, 2010 10:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Cao ljudi...
Zazo, tako zvuci poznato :-?
vazno je da je sve to iza tebe.
Sto se tice paracetamola, ja ga prvo uvela na 12 sati umesto na 8, pa onda izbacila prekjuce. Za sada se drzim...mora da je bia besika, jer se sada stanje normalizovalo na tom polju...osim ako nije bilo nesto u sklopu klinicke slike.
Ovih dana bi valjda trebalo da pocnem i sa zracenjem.
No, pisala ja nesto na sajtu nekih novima...bila malo isprovocirana nekim glupim naslovom...kad javi se jedan mladic/covek...sa tako divnim postovima- savetima...da to moram sad podeliti sa vama, jer ce mozda nekom koristiti...Kopiracu sve sto je on rekao ovde...
Pozzzz

Pozdrav, sve sto ste napisali je tacno. Ljudi oboleli od kancera bi trebalo da smanje kiselost organizma, a to znaci da bar 42 dana predju na potpuno biljnu ishranu i to iskljucivo na bistre biljne sokove. Bez obzira da li ste na hemioterapiji ili zracenju ili ste imali hirurski zahvat. 

Treba izbaciti sve rafinisane namirnice, jer povecavaju kolicinu Izopropil alkohola (IPA) i pune su otrova, kao i namirnice zivotinjskog porekla, a tu spada i mleko. Iako mleko samo po sebi ne povecava kiselost organizma, tesko je naci potpuno neobradjeno mleko u gradovima, a zbog zvega sto se nalazi u industrijski obradjenim mlecnim proizvodima, trebalo bi ga izbegavati dok traje terapija. 

Treca JAKO BITNA stvar je ocistiti organizam i to od: 
a. parazita 
b. teskih metala 
c. ostalih otrova 

Imate mnogo toga na netu o ciscenju organizma, naravno prirodnim putem. Preporucujem knjige od Borisa Aronovica, Malahov-a, Ginter-a, Brojs-a, itd. 

Ocistite debelo crevo i ostali deo crevnog trakta, pa jetru i bubrege i na kraju krv i limfu. Uputstva mozete naci na bezbroj foruma, sajtova i blogov-a, koji se bave prirodnim metodama ciscenja organizma. Kada se organizam ocisti, bolest nestaje nakon vrlo kratkog vremena. Mozemo reci da kancer bude "pojeden" od strane organizma. 

Jos jedna skoro besplatna terapija je "buckanje u usnoj duplji" nerafinisanog hladno cedjenog suncokretovog ili maslinovog ulja. Ulje buckate 15-20 min (jedna supena kasika) i nakon toga ga ispljunete u WC solju i obavezno operete zube. Videcete da je ulje, nakon sto ga ispljunete, postalo vrlo retko i da je belo kao mleko. Ovom metodom se iz organizma izvlace, preko usne duplje, mnogi otrovi koje ulje vezuje. NAPOMENA: NI SLUCAJNO se NE SME progutati ulje nakon muckanja, vec sve ispljunuti, jer je u tom ulju nakupljeno jako mnogo otrova. 

Jos jedna jako korisna supstanca je GLINA za oralnu upotrebu, koju mozete kupiti u svakoj apoteci. 

Sve ovo pricam iz licnog iskustva. Bez obzira da li ste oboleli ili ne, imacete neuporedivo vise energije i bicete mnogo bolje raspolozeni nakon ciscenja. 

Sto vise se setajte i vezbajte (joga i tai chi ili ples su jako dobri). Boravite na Suncu, ko zeli moze i da sazna o metodi zvanoj "SunGazing" (solarna yoga - gledanje u Sunce). Ima na netu gomila sajtova o tome, a metoda je besplatna i neskodljiva, a izuzetno dobro deluje na organizam. Naravno, postujte protokole za bezbedno gledanje u Sunce, da ne biste ostetili vid. 

Razmisljajte pozitivno i izbegavajte stresne i konfliktne situacije, gledajte komedije, RADUJTE SE, druzite se s prijateljima. Pozitivno razmisljanje je JAKO BITNO!!! Pad u depresiju i gubitak vere je najgore sto mozete da ucinite sebi. 

Budite disciplinovani u svemu sto preduzimete za izlecenje i ojacajte volju. Svaka bolest dolazi kao opomena, monasi su skloni da kazu da dolazi i kao dar, mada to ljudima cudno zvuci, ali kada malo bolje razmislim i jeste dar, smernica koja mi je pomogla da saznam kako i promenim na bolje mnoge stvari u svom zivotu.


............................

Dijeta
Ana, prva metoda koju si navela sa povrcem i vocem je daleko bolje i zdravije resenje. Kada pricamo o dovodjenju kilaze na normalu, nije stvar u vezivanju i izbacivanju vode, jer to nije dobro zbog dehidratacije organizma, a otrovi i "lose" masti su i dalje prisutni. NAJVAZNIJA stvar je da prvo ocistis organizam od parazita i zaostalih natalozenih materija u debelom crevu, jetri, zuci i bubrezima i to bas tim redosledom (Vrlo Bitno!!!). Onda ide ciscenje krvi. Prosecan covek do 40 godina, ima od 3000-6000 kamencica raznih velicina u svom organizmu i oni se cesto ne vide na ultrazvuku. Ciscenje ide u najmanje 3 ciklusa. Pronadji, imas sve na netu. Zatim ide ciscenje od teskih metala. Sve ovo je bitno kako bi organizam uopste mogao da konzumira korisne namirnice. Ne vredi da koristis i najbolju hranu ako je organizam zaprljan. To bi bilo kao da hoces da stavis nov namestaj u stan, a nisi prethodno izbacila stari. Nakon ciscenja predji na ishranu sa dosta povrca, voca (nemoj mesati sve vrste voca i povrca). Moze i mladi ili feta sir. Ribu ne koristim u ishrani, jer je mnogo zatrovana, i morska i recna, narocito teskim metalima, a i moze da bude puna parazita, jajasca glista i pantljicara. Ovo narocito vazi za ribu iz konzerve koje je puna i antibiotika. IZBACI RAFINISANU HRANU, jer je prepuna otrova. Takodje izbegavaj soju. 

Probaj da pijes sto bolju vodu, da li preciscenu ili izvorsku, a najbolje zivu, aktiviranu vodu, ali to je neka druga, prilicno komplikovana prica, jer voda je najcudnije jedinjenje, tj. kristal na planeti i najbitnije za vodu je njen makromolekul, tj. njegova geometrija. To je od narocitog znacaja za hidrataciju celije. Ziva voda ima dodekaedarsku strukturu makromolekula i odlicno hidrira celiju, a "mrtva" voda (cesmovaca) obicno nije pravilno klusterisana, pa organizam mora da trosi mnogo energije na njenu transformaciju, kako bi uopste mogao da je iskoristi. Probaj da nadjes na netu ruske filmove "Voda" i "Tajna zive vode" i bice ti mnogo jasnije. Imas na domacim forumima te filmove sa prevodom. Covek bi trebao da pije samo dobru vodu i eventualno sveze cedjene sokove od voca i povrca. Svi ostali vestacki sokovi iz prodavnice su glupost. 

Za prirodno ciscenje imas mnogo uputstava na netu, nadji program Dr. Hulde Clark, knjigu "Ciscenje Organizma" - Boris Aronovich (imas sve besplatno na internetu u PDF-u). 

Krvne grupe imaju mnogo veze sa ishranom i dobro je postovati ta osnovna pravila, ali je najbolje uraditi individualni test na intoleranciju na hranu. Tako ces biti najsigurnija sta je bas za tvoj organizam najbolje, sta ti najvise prija, sta ne treba nikako da jedes i sta je od hrane neutralno. Bitno je i sta sa cim mesas. Najgore kombinacije su npr. krompir sa mesom ili pecivo sa mlecnim proizvodima, burek i sl. Ako jedes meso, jedi ga samog, bez hleba i priloga, samo sveza salata. 

Jos jedna JAKO BITNA stvar: Organizam, tj. svaki organ ima svoju satnicu, tj. najaktivniji je u odredjeno doba dana. To treba postovati, inace nema nista od "tanke linije". Znaci redovono spavanje od 23.00-06.00, zatim praznjenje creva do 06.00-07.00, jer je debelo crevo tada najaktivnije. Onda bi do 09.00 trebao da ide dorucak, jer je tada najaktivniji zeludac, a zatim tanko crevo, itd. Onda, rucak izmedju 12.00-14.00, vecera izmedju 19.00-20.00, zbog istog razloga. Ako ne mozes da postignes satnicu, bolje da preskocis obrok, nego da ga jedes u pogresno vreme. 

Postoji i metoda sa potpunim gladovanjem 42 dana, ali ona je samo za ekstremne slucajeve, kad je u pitanju kancer i to ne sme da se koristi bez nadzora lekara, narocito ako je organizam prethodno bio na klasicnoj ishrani ili je toliko izmoren hemioterapijom ili operacijom da bi ishod mogao da bude fatalan. 

Glina je jos jedna predivna materija, kao i zeoliti za ljudsku upotrebu. Aktivni ugalj od kore crnog oraha vadi sve radionukleide i teske metale iz organizma. Ako to ne mozes da nadjes ili da napravis, uvek imas "buckanje" ulja, koje sam opisao. 

Eto, to su neke osnovne stvari da krenes da tragas, siguran sam da ces naci jos mnogo informacija vezano za zdrav zivot. 

Uvek imaj na umu da je samo besplatan (ili skoro besplatan) lek, najbolji lek. 
Nisu ti potrebne nikakve specijalne, egzoticne biljke ili neke specijalne supstance. Sve sto ti treba su biljke sa naseg podneblja ili one koje su kod nas uobicajene, kao npr. grejp, limun i sl. Glina, zeoliti, hladno cedjeno ulje, gledanje u Sunce, redukcija ishrane, izbegavanje otrova, postovanje svog organizma, fizicka aktivnost, osmeh, voce i povrce, jezgro kostice od kajsije (gorki badem, prepun laetrila koji ubija celije raka), sve je to besplatno ili skoro besplatno. 

Ne zaboravi fizicku aktivnost i pozitivan stav o zivotu!!! 



............................

Za soju si isto u pravu. Soju treba izbegavati u sirokom luku. :)) To je samo za stocnu ishranu i proizvodnju biodizela :)). S obzirom da se u svim rafinisanim proizvodima koristi soja zbog svoje pogodnosti da se lako oblikuje i prima miris i ukus bilo cega, treba izbegavati sve rafinisane proizvode, a narocito slatkise, kafu i dr. 

I da, treba promeniti zivotni stil. Ocistiti organizam, smanjiti mu kiselost nacinom ishrane i postovati svoje telo. 


...................

leksandra, generalno, mleko i mlecni proizvodi nam nisu potrebni. Kod osoba koje se lece od raka, potrebno je potpuno izbaciti mleko i mlecne proizvode, kao i sve ostale proteine zivotinjskog porekla, jer se kancer hrani njima. Isto vazi i za kompleksne secere. Izbaciti svu rafinisanu hranu, punu belog secera, aspartama, kamene soli, soje i ostalih otrova. Hleb i peciva su takodje puna otrova (mikotoksina), koji se ne mogu eliminisati termickom obradom. Sve je to uzrokovano "modernim" nacinom gajenja biljaka, koje isposcuje zemljiste. Treba li reci ista vise osim da se pronalazac vestackog djubriva odrekao svog pronalaska kada je video cemu to vodi. Ali, biznis i pohlepa su ucinili svoje. Biljke ne mogu da konzumiraju takve materije, kao sto ni nas organizam ne moze da konzumira vestacke vitamine, jer su ogromni, a i to sto prodaju nisu vitamini, vec samo neki delovi, koje su oni uspeli da sintetisu i patentiraju. Vitamini su mnogo komplikovanije materije, to su citave sekvence jedinjenja, gde je bitan i hemijski sastav, a jos bitniji redosled njihove ugradnje u kompleksnim ciklusima u organizmu. Tuzno je da jedemo najgori hleb i peciva, a imamo najvecu zitnicu u Evropi. Samo pogledajte voce i povrce na pijacama, sve je vise biljaka koje uopste nemaju ukus, isto vam je da li jedete krusku ili jabuku ili paradajz, sve ima isti bljutav ukus. Sve je to posledica "modernog", a u stvari pogresnog i nazadnog gajenja. 

Znaci, dok traje terapija, iskljucivo ishrana na biljnoj bazi i to retkim sokovima od voca i povrca, kasnije mogu neke salate. Nakon ciscenja i isceljenja bilo bi dobro nastaviti sa zdravom ishranom. Ako bas volite mlecne proizvode, kozji i ovciji su mnogo bolji. Ako volite meso jedite ga samo sa svezom salatom od povrca, nikako sa prilozima tipa, krompir, kukuruz, grasak ... Izbegavajte da termicki obradjujete povrce i voce, jer greota je unistavati sve sto je dobro u biljkama, a tog dobrog i ovako ima u sve manjim kolicinama. Termicki obradjena biljna hrana u sebi nema nikakve vrednosti i kada udje u organizam dolazi do fermentacije - truljenja i samo trosi energiju, pa se osecate tesko i umorno. 



...........................

Potpuno si u pravu sto se tice pozitivnog stava! 

Ako coveka shvatimo kao trojstvo informacije, energije i materije, sve sto se desi na informacionom nivou ogleda se na energetskom, a posle i na fizickom. Zbog toga vazi ono pravilo "kakve su ti misli, takav ti je zivot". Negativne emocije stvaraju na fizickom nivou takve snazne otrove da se oni mogu porediti sa nekim zmijskim otrovima, naravno vremenski rasporedjeni sa niskim intenzitetom, konstantno slabeci nas organizam. 

Svako bi trebao da krene od sebe i da izbaci iz svog okruzenja sve ono sto ga nervira, ili bar da to redukuje maksimalno. To nije uvek lako i moguce, ali se potrudite. Ocistite organizam, svoj zivotni i radni prostor i videcete dobar priliv energije, pa i novca, jer je i on energija. Bicete mnogo bolje raspolozeni ako boravite u dobro uredjenom prostoru. Fang-shui jeste proverena tehnika. 

Ako vas nerviraju politicari ili neki sadrzaji na TV, pa nemojte ih gledati. Generalno smanjite gledanje TV-a, jer katodna cev je odavno postala kanalizaciona cev. Ovo vazi i za LCD i plazma televizore. :)))) 

U svakom slucaju, posvetite se sebi sto vise, budite sebi najvazniji i volite sebe najvise. Jedino tako cete moci iskreno da volite i postujete i sve ostale ljude i zivotnu sredinu, a i oni ce vise postovati vas. Ko ne voli sebe i ne ceni sebe, ne voli ni druge, a ni oni njega. Stara izreka kaze "ne veruj onom koji nikom ne veruje". 



........................

Nazalost, lekari ne izucavaju na fakultetu, a ni kasnije, mnoge stvari koje imaju uticaj na zdravlje, ukoliko nemaju zelju za prosirenjem obima znanja, koje ukljucuje i staru, proverenu, ili kako je jos zovu alternativnu medicinu. 

To sto su ti lekari rekli da se ne opterecujes je vrlo dobro. Nemoj se opterecivati nicim, jer zivot je igra. U svakom slucaju nema potrebe za negativnim emocijama, pa cak ni prema kanceru, samim tim ni tzv. "borbe protiv kancera". To je samo stanje, nije nikakvo strano telo. U to stanje smo dosli i iz njega mozemo da izadjemo. Svaka "borba" samo pojacava emotivni naboj, tj. ono protiv cega se borimo i tako mu pridajemo energiju za dalji rast. Kad izgubis strah sve ide mnogo lakse. Strahovi su najveci blokatori energetskih tokova u i oko tela, al da ne ulazim sad u to, siroka je to tema. 

Sve pocinje na informacionom nivou, koji usmerava i transformise na energetskom nivou, a to se posle iskaze na telesnom, fizickom nivou. To su poznate stvari, ali se na "modernoj" medicini u nasoj drzavi ne izucavaju. Rusija, Ukrajina, Kina, Indija, Japan, neke drzave severne Evrope, daleko su otisle u izucavanju holistickog pristupa isceljenju i imaju izuzetno dugu praksu i iskustvo na tom polju. 

Sto se tice ishrane, da sam na tvom mestu, poceo bih sa promenama. Nemoj nista da radis naglo, narocito ne detoksikaciju organizma, jer ces imati reakcije i ucinice ti se da se stanje organizma pogorsava u prvih nekoliko dana ili cak nedelja, a ustvari je u pitanju Jarisch-Herxheimer-ova reakcija organizma usled izbacivanja toksina iz celija, a ti toksini ne stizu da se na vreme izbace iz organizma usled slabijeg hidriranja. Dok se cistis povecaj unos vode i prorodno cedjenih sokova. Izbaci kafu, vestacke sokove, alkohol i ostalo djubre od hrane, koje stvara kiselu sredinu u organizmu. 

Ishrana treba da je 20 % kisela, 80 % bazna, kao i covekova krv. 

Ako volis slatko, evo jedan recept, prava energetska bomba, a brzo se sprema: uzmes bademe, lesnike, gorki badem, seme golice, orah, seckane suve smokve i suve sljive i to sve pomesas sa medom i propolisom. Med treba da je prirodno vrcan i NIKADA ga nemoj konzumirati uz pomoc metalne kasikice. Med ne sme da bude u dodiru sa metalom i ne sme biti termicki obradjen. Najbolje su drvene, keramicke ili staklene kasikice i posude. Svo ostalo kostunjavo voce sto sam nabrojao MORA biti SIROVO. Termicka obrada ubija sve korisno u semenkama. 

Sto se tice svezih salata, evo jedna aktuelna: 
1) jedna zelena paprika, jedna ili dve ljute paprike (fatastican antioksidans), beli luk, krastavac, badem, semenke suncokreta, semenke lana, semenke golice i sargarepa, sve to zacinis hladno cedjenim maslinovim uljem, dodas, kari, chili, origano, susam. So ti nije neophodna, ali ako bash hoces, najbolja je nerafinisana morska so tzv. Keltska so. Opet vazi isto, sve SIROVO, bez termicke obrade. 

2) salata od sitno seckane sveze cvekle, sargarepe i crne rotke, dodas malo limuna i maslinovo ulje. Postoji i slatka varijanta sa dodatkom meda, a mozes i sve to da smutis u sokovniku, pa popijes. Izuzetan cistac organizma. 

Ako imas mogucnosti, nabavi ulje od origana i ulje od kokosa. 

Sto se tice parazita, njih najbolje ubijaju: 

za odrasle jedinke: 
a. tinktura lista crnog oraha, 
b. prah od lista pelina, 

za jajasca: 
c. sveze mleveni karanfilic, jedna kasikica karanfilica, koji razmutis u casi vode, 2 x dnevno. (zacin) 

,a ubija ih i chili, ljuta paprika, beli luk, origano, kari, biber... imas sve na netu. 


.....................


Vladimire, kostica kajsije, tj. njeno jezgro, jeste otrovna, ALI za celije raka. Pored mnogih drugih korisnih supstanci kostica kajsije sadrzi laetril ili kako ga zovu vitamin B17. Otkrio ga je Krebs. On u svom sastavu ima cijanid, kao uostalom i svi vitamini iz B kompleksa, koji jeste vrlo otrovna materija, ALI taj cijanid je "zarobljen" u makromolekulu laetrila. 

E, sad kako to deluje? U celiji, organele zvane mitohondrije su zaduzene izmedju ostalog da proizvode ATP, tj. osnovne energetske blokove za funkcionisanje organizma. Uprosceno receno, ove organele uz prisustvo kiseonika sagorevaju ishranom unete materije i proizvode potrebnu energiju za nas zivot. Celije raka, za razliku od zdravih celija, usled nedostatka kiseonika i drugih poremecaja, nisu u mogucnosti da sintetisu ATP na odgovarajuci nacin, kako bi prezivele i dale ostatak energije za ostale aktivnosti organizma. One su zbog toga presle na primitivniji nacin ishrane, tj. na fermentaciju. Zbog toga celije raka obozavaju kompleksne secere, a samim tim pojesce i laetril ili B17, koji u ovom slucaju deluje kao "trojanski konj", jer u svom sastavu nosi otrovni cijanid. Kada ga celije raka pojedu i pocnu da ga fermentisu, dolazi do otkljucavanja cijanida iz makromolekula laetrila i dolazi do trovanja celije raka i ona umire. 

Zdrava celija nece konzumirati B17 na takav nacin, jer se njena ishrana zasniva na drugim principima. Inace celije raka su oko 150 x slabije od normalnih celija i kako bi se to modernim ekoloskim recnikom reklo, energetski su neodrzive. Trose mnogo, ne doprinose nista, odnosno samo prave stetu. Prema tome, nema bojazni da ces se otrovati ako jedes kostice kajsije. Naravno, nemoj preterati, a to vazi i za sve ostalo u zivotu :)) Dovoljno je 10-15 kostica dnevno, sve ostalo je visak. 

A ako ti kazu da je to otrov, samo ih pitaj, da li cijanid postoji vezan u svim vitaminima iz B kompleksa. Nekom ko proizvodi skupe lekove se jako ne svidjaju prirodne stvari, jer ne moze da ih patentira i prodaje. Samo pogledaj do koje perverzije ide ova prica sa GMO hranom i patentima na biljke. Eeeej, neko izmeni genetski sastav biljke i onda je patentira, a ako hoces da je gajis moras da mu platis autorska prava, na recimo "njegov kukuruz". Ako nisi, pogledaj film "A world according to Monsanto" u produkciji ARTE televizije. 

Inace u USA i Britaniji planiraju da zabrane organsko gajenje hrane ili da u toj meri zakomplikuju procedure da se ne isplati gajiti hranu cak ni za sebe. Uzas, bolesno, jako bolesno!!!

..................
Za vecinu doktora tzv. Zapadne, moderne medicine, dogmatski nacin razmisljanja je sveprisutan. Tacno je to za konflikt interesa i tu nazalost ispastaju pacijenti, njihove porodice i drzava na kraju krajeva. Ko zna sta je sve "knjizeno" duplim fakturama za citostatike, a naplaceno iz drzavnog budzeta preko RZZO. Ne verujem da su davali povecane doze pacijentima na hemioterapiji, ali da su trebovali mnogo vise doza tih najgorih otrova, pa je to posle prodavano ko zna gde, to je moguce. 

Sto se tice limuna, to je mozda i najkorisnija biljka koju mozemo da konzumiramo. Moze i crveni grejp zajedno sa njim. Nema potrebe dodavati ni vodu ni secer. Moze malo meda, ako je nekom bas gorko. Inace i ovo ubija parazite u crevima i cisti zuc i jetru, a ne povecava kiselost organizma. 

Nabavite i knjigu "Smrt iz tanjira". 

C vitamin je jedini vitamin koji moramo stalno da uzimamo jer ne mozemo da ga stvaramo kao vecina zivotinja. A mozemo da ga uzimamo u neogranicenim kolicinama i potrebno je sto vise, 50-100 gr. dnevno. Ono sto zvanicno propisuju je smejurija, narocito ono sto propisuje Codex Alimentarius, jedna vrlo obskurna organizacija pri UN, a u stvari finansirana od industrije procesirane hrane, hemijskih i farmaceutskih giganata. Sve sto vam oni kazu, uradite potpuno suprotno i dobro se zapitajte, kome odgovaraju njihove preporuke. Pogledajte istinu o C vitaminu i generalno o svim vitaminima. Imate mnogo nezavisnih istrazivanja po Internetu. Doktori koji se nisu upustali u materiju, jednostavno ne znaju za to i ne primenjuju prirodne vitamine u lecenju. Vestacki vitamini nisu vitamini, vec samo neke sekvence prirodnih vitamina, koje je neka kompanija sintetizovala i patentirala i sad vam prodaje tablete. Neeee, nemojte se zavaravati, to nisu vitamini. Vas organizam ne moze da ih konzumira, ili su to neke minorne kolicine. Vitamin C NIJE L-askorbinska kiselina. Mnogo je kompleksniji od toga. Zato koristite prirodne vitamine, koji su u koloidnom stanju u biljkama, naravno termicki neobradjenim biljkama. 

Dobar izvor C vitamina pored limuna su i paprika i kupus. 

Koga zanima sto se tice odvikavanja od opijata, gde spada i alkohol i duvan, tj. detoksikacije organizma i izbacivanja vestackih neurotransmitera iz prednjeg reznja, ima dobra kombinacija limunovog soka sa sodom bikarbonom. Ubacite u google.com Natrijum-Askorbat ili Sodium-Ascorbate za tekstove na engleskom. To jedinjenje mozete napraviti jeftino u svakoj kuhinji od limuna i sode bikarbone. Za zdrav cist organizam ovo jedinjenje nije neophodno, dovoljan je limunov sok ili paprika i kupus, a organizam ce od limuna da napravi izmedju ostalog i to jedinjenje, ako je u organizmu sve u redu. Mnogo je ljudi bolesno od subklinickog skorbuta, a naravno toga nije svesno. Zato prirodni C vitamin u sto vecim kolicinama. 

Imate i dobar dokumentarni film o svemu tome "Food Matters". 

Sto se tice parazita vrlo su uspesni i metali u koloidnom stanju, kao npr. koloidno srebro i koloidni bakar. 

Kod ostecenja mijelinskih opni veoma pomaze koloidni bakar i hrana bogata bakrom. Sve biljne namirnice tamno plave i braon boje imaju mnogo bakra, patlidzan, sljiva, crveni kupus, cvekla... Sto se tice koloidnog srebra, ono je odavno poznato kao najbolji prirodni antibiotik i antimikotik, pored propolisa i gline, koji sadrze sve te metale. 



...................

Evo ovako, sto se tice Nenada Brkica, poznatijeg kao Dr. Roso, mnoge stvari koje je izneo jesu potpuno tacne i nije ih on izmislio, nego se za to zna vec mnogo dugo. Nije mi se samo svidjao njegov nastup, suvise ratoboran, kao da se tuce sa nekim, a to vredja ljude, a i cene usluga i aparata. Ti aparati su daleko jeftiniji u Rusiji i Ukrajini, al dobro, to je neka druga prica. Inace ti aparati su odavno poznati, jos pre II Sv. rata, kao npr Tesla Multi-Frequency generator i Rife generator. Imam osecaj da je Roso sklonjen zbog kampanje za vakcine koja se tada spremala, jer je poceo zestoko da smeta mnogima, a siguran sam da bi osuo zestoko po toj kampanji na svim medijima gde je mogao da gostuje. A svi znamo kako je sve teklo u toj prljavoj kampanji i sta je na kraju bilo. 

Citostatici jesu vrlo jaki otrovi, vrlo jaki i neka svako sam odluci sta ce i kako da koristi. Ne zelim nikog da savetujem, samo sam izneo ono sto sam probao licno ja ili meni bliske osobe i smatram da je sve to neskodljivo, dostupno i vrlo jeftino. Moja iskustva kazu i da je vrlo efikasno, a da li ce tako biti kod svakog, ne znam, svaki je organizam prica za sebe. Nekom je to glavna terapija, a neko kombinuje hemioterapiju sa alternativom i to mu mnogo olaksava taj grozni protokol. Cinjenica je da zracenje, operacije i hemioterapija veoma slabe organizam, pa ako se vec odlucite za to, promena nacina zivota na bolje i proces detoksikacije vam samo moze olaksati opste stanje. Morate shvatiti da jednostavno NE SMEM da delim konkretne savete, jer kao prvo ne poznajem niciju situaciju, a nemam ni "papir" za tu delatnost, niti se njome bavim. 

Isto vazi i za mamografe i druge motode dijagnostike koja se primenjuje u konvencionalnoj medicini. Svako neka odluci sam, neka sagleda cinjenice, neka se raspita dobro i neka odluci po svojoj savesti. Ja preporucujem da pogledate i neke druge uredjaje, kao sto su taj ruski uredjaj za dijagnostiku koji ste pomenuli, Tesla MF oscilator, Rife generator, juznokorejski * REKLAMA * (mozete ga probati besplatno koliko god hocete i to na mnogo mesta u svetu, znam da postoje centri u svakom vecem gradu Srbije), imam jako pozitivna iskustva sa tim uredjajem. Generalno sve te tzv. talasne terapije mogu mnogo da pomognu podizuci organizam "na noge", a organizam je vrlo inteligentna masina i zna kako da se izbori sa svim, samo mu treba to omoguciti. Znaju to mnogi vrhunski lekari, ali opet, ne smeju da propagiraju takva resenja, jer to nije proglaseno kao zvanican protokol, iako svi ti uredjaji imaju sve potrebne sertifikate od nasih institucija, kao npr. Institut Mihajlo Pupin u BG. Postoje neka stanja koja se ne smeju tretirati na taj nacin, ali su to poznati slucajevi, kao trudnoca, pejsmeker i dr. 

Cesto cete cuti zlonamerne komentare tipa: "Ma on je kupio taj Rife aparat od ovog ili onog i probao dva-tri puta i nista. I eto, umro covek", ali nije taj covek kriv sto ne zna, vec onaj koji mu ga je prodao, a nije mu objasnio kako se primenjuje terapija. Nije sve uvek jednostavno. S druge strane, mnogi ljudi su vrlo nedisiplinovani i ocekuju skoro uvek neko "magicno" resenje, neku vakcinu ili tabletu, nesto da ih sredi brzo. Zaboravite na to, nema instant resenja!!! Bolest se u 99 % slucajeva nije razvila preko noci, osim kod genetskih poremecaja, vec je to proces od vise meseci ili godina "pogresnog zivota". Zar iko moze da pomisli da ce neka supstanca u vidu nekog medikamenta da resi problem? Nemojmo se zavaravati. Isceljenje je sveobuhvatan proces i zahteva jaku volju, upornost, disciplinu, snagu da covek pobedi samog sebe i da promeni navike, sto je i najteze postici, zato mnogi nazalost odu sa ovog sveta pre vremena. Ako vam neko da savet i znate da to ima smisla, potreban je jos jedan "kvantni skok" u svesti da biste to primenili, jer sama informacija ne znaci nista. Jedno je imati saznanje o necemu, a drugo je imati svest o necemu. Svaki pusac zna za stetne posledice pusenja, a da li ih je svestan???? 

Dobro se raspitajte o svemu. Ko trazi dobice, ko ima cilj naci ce put. Privucite informacije i one ce vam doci. 




Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pet Jul 09, 2010 9:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Iscrtali me za zracenje, koje bi trebalo poceti posle trece hemo....ako ne prokrvarim...
Pitanje za Dragance
Koliko je njeno polje bilo, tj. kako je izgledao crtez na stomaku...
Jer meni se ovo nesto mnogo cini...do pupka ide linija..jel to normalno?
:D
Inace imala sam u bolnici jako neprijatno iskustvo sa jednom doktorkom, koja je neverovatno neprijatna....drska je, i neverovatno koliko puna neke negativne energije. Naterala mi je suze na oci...jer me podsetila zbog cega sam ja dobila rak. Upravo zbog ljudi kao sto je ona...jer sam tako vaspitana, pogresno, da cutim i trpim...tj. da ne odgovorim, jer je to nepristojno, a to me kostalo zdravlja...jer sam od ljudi svasta dozivljavala, i zbog tog vaspitanja nagrabusila.Sve sabijala u sebi i sekirala se.Ne mogu da verujem da ja imam rak i osmeh na licu, a jedna zena koja je lekar i trebalo biti humanitarac ne da nema osmeha, nego deluje na mene gore nego bilo koja hemoterapija...vice i drzi predavanje...pri tom nicim izazvana. Nus pojave ove doktorke po mene gore su od bilo kog toksina koje mi truje telo ovih dana.
Juce mi je cak palo na pamet da idem kod psihijatra, da mi objasni kako da se nosim sa ovakvim ljudima...jer sada je poslednje sto mi treba stres.
Eto ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pet Jul 09, 2010 9:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
p.s. pri tom nemas kome da se zalis, jer su i direktor i zamenik direktora bolnice - u zatvoru.
:o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pet Jul 09, 2010 12:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
Ja ne znam da li postoji osoba koju vise od mene moze da iziritira nekulturno ponasanje osoblja, narocito medicinskog...

:evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Jul 10, 2010 9:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
dobar jutar!!!!
evo i mene....prvo imam komentar na ponasanje pojedinog medicinskog osoblja ......ustvari moj ti je savjet odbrusi joj ...sa nekulturnima moras tako...jeste da zavisimo od njih ali nisu ni oni nedodirljivi ...cak su i u zatvoru....gdje im je i mjesto .... :evil:
...previse su se osilili ..sta ces...vremena luda...a ti se podhitno mjenjaj lepa moja ....ako mozes naravno ....pa da nismo osjecajne i ovakve ne bi nas ni strefilo ovo cudo od raka ..zar ne????
ne mogu a da ne spomenem ...da sam ja super prosla u Kamenici ...DR ERAK i svo osoblje su bili divni,kulturni i uvjek spremni da pomognu .....nisam lezala u bolnici..vec sam ti rekla da smo mi pacijenti iz RS bili u hotelu..pa isli sa kombijem ..na sve sto trebamo ..tretmane i sl.....mene su iznenadili ..pozitivno naravno ....i to spominjem na svakom mjestu ....hvala im.... :D
a sto da ne posjetis malo psihologa,psihijatra .....ja jesam ....i veoma su mi pomogli ti razgovori....ustvari trudim se da me sve sto ne mogu promjeniti..a ne svida mi se ...kao i takve situacije sto si nazalost dozivjela.....sto manje nerviraju ......mislim trudim se :roll: ,ali bas ne uspjevam kako bi zeljela....pripoda je priroda...
eto ja nisam trpila sve u sebi ...u zivotu sam prolila more suza...svi me smatraju dobricom....ali zivot me ni malo nije mazio ...emocije i osjecanja neznam sakriti sve se vidi na meni ...iskrena do bola ...drugim recima Glupaca ....pa opet sam imala rak .....znaci budi ponosna na sebe ...pogotovo zbog pristojnosti i kulture ...sto je danas retkost..
eto ja sam ponosna ..sto te poznajem ....bar malo ..nazalost zbog ruznih stvari ...koje ja cvrsto vjerujem u tebe....ces pregrmiti......
divna,pametna,kulturna mlada dama ..koja uz to ima more energije ...mora da bude pobjednik...zar ne ????....
a sto se tice crtanja ....ja imam tackicu...iznad stidni dlacica tu negdje ...i sa strane na kukovima ...nisam imala linijice ..samo krstice ..koji su brzo spali pa ostale tackice ...dozivotna tetovaza....a ako ti se cini veliko ...pa moraju ti ozraciti i matericu i jajnike ..i sigurno malo linfni cvorova .....ima toga :wink: ...a nisi operisana....a ja jesam ..pa sigurno imaju manje kako da kazem povrsina ....sta cu kad sam ostala bez "djelova"
hoces li ici na unutrasnje zracenje ????
i da procitala sam ono ..o ishrani i sl...///pa to je nesto kao sto sam se ja prdrzavala cetiri mjeseca ..pisala sam ti ....sta sve nisam jela i to ....ja jesam ..i vjerujem u to
a da..nesto lijepo ....dva dana malte ne ne krvarim ..kad piskim :) ....prekljuce sam izbacila ogroman kamen ...i sto sam ja uhvatila za 21 dan ..desetak oko 2,3 milimetra .....i dva ugruska ..ogromna ...umrla sam od bolova ....strasno
ali sad nista ...koristila sam terapiju od travara 21 dan ...i sledce sedmice idem na ultrazvuk da vidim ..jesam li uspjela da izbacim ....ako sve bude ok ....svakom cu da preporucim ovu kuru ..protiv kamenja .....sretna sam ...samo da tako ostane ...
idem sad da njuskam po internetu ...
znate sta ...trazim kremu ili dugotrajni lubrikant ..ono da ga mogu staviti dosta prije odnosa...protiv suvoce ....ako cujete za neku..javite ..nasla sam REPLENS..ali gdje da ga nabavim ....ccccccccc...uvjek problemi :wink:
kiss od mi.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: