Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 6:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Dragana,
Hvala Bogu da si se vratila!! vec sam brinula.
Elem...ja na svoje lecenje jos cekam...ne znam kada ce i gde biti, jer mi jos nista konkretno nisu rekli. Trebalo je u ponedeljak, barem sa ja tako mislila....ali nije....Ceka me jos jedan konzilijum.
Sto se tice ostalih tema za i protiv hemo/radio...ja na takve teme ni ne zalazim, jer ne zelim da se opterecujem. Mi nemamo izbora,prema tome zasto sebe ubijati u pojam unapred.
Apropo mora...moja prijateljica je operisala rak dojke pre skoro 5 god...isto je secam se bilo receno da joj je more zabranjeno, ali ona obozava more, sunce..i zivi za leto. Nije htela da se odrekne toga...i nastavila je da ide na plivanje...naravno u hladu...i eno je, ziva i zdrava. Mislim da svako treba da radi ono sta mu prija, jer to je radost ...a radost je zdravlje.
Mozda gresim, ali to je moja vizura.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 9:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
evo da dodam,sto se mora tice,mislio sam najvise zbog sunca,tamo je malo vece uv zracenje pa zato,inace,i tamo je lep vazduh i uopste,dobro dodje promena... :) svakako da je plivanje dobro...nazalost,ljudi sve manje rade ono sto vole,svi su nesrecni,a to ne valja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
dobra vece!!!
evo spremam se za spavanac pa malo zavirilla...
Veliki cmokic za Slavku ..najhrabrijeg decka kojeg ja znam :)
Tajno,Slavko...ma pravo uzivam u komunikaciji sa vama ...vec sam bolje volje...
sto se tice ljetovanja ...prosle god kad sam zavrsila sa terapijama pitala sam u Kamenici ..rekli su mi da idem ..ali da se sklanjam od sunca i nema kupanja posto sam zracena dole ..da en dobijem infekciju..po meni znaci ove godine moze..ali naravno sunce izbjegavati ..a za kupanje..pa sigurno zavisi od vode i ovog mog postradijaciskog cistitisa...
nema veze ...vodim ja djecu ..pa cu ..setati ..malo i po plicaku ...hladovimana i disati onaj miris ..meni dosta ...ne treba biti proklet :wink:
nadam se da ste vas dvoje dobro i saljem vam velike pozz i da ...ma super ste 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pet Maj 21, 2010 9:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Dragana, cao!
Raspitaj se jos malo oko mora...jer mene zanima na kakvu su infekciju mislili...Da li u slucaju da se kupas na plazama gde je guzva...ili se generalno odnosi na more...Posto ne mogu da shvatim da more puno joda moze da bude lose za nekog...vec sam uvek zivela u ubedjenju da je upavo suprotno. :-?
Znaci odes u neku lepu uvalicu....intimnu...azurno plavu...i nema zime.... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Maj 22, 2010 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
pa ja sad ..da ...osim ako ne mognem od ovog cistitisa ...to ti je teska upala ...a kad si tek zracen./..imas opekotine ..pa ne smijes ....ipak su to rane ....moras to da saniras....ja i imam sad problema ..zato sto mi je to sve izgorilo ....resila sam ja opekotine ..ali mokracni kanali su mi jos pod upalom ..i malo hvali da se prehladim ..zato nisam sigurna hocu li moci da se kupam u moru ...ipak je hladnija voda ....
nego...kakko si mi ti ???..kako se osjecas????...kad pocinjes sa terapijama???..da ti drzim fige :)
nadam se da "radis" na krvnoj slici...samo hrabro uz tebe sam .....
pozz od mene i javi se ponekad ..da vidim kako si ....
a da pijes li ti kapucino jos?????....a ne zoves..uffff kakva si :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Maj 22, 2010 11:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Sada mi je malo jasnije...apropo mora..;)
Elem, ja sam danas dobila jedan info od moje lekarke/onkologa...koja mi rece da radk, veriovala ili ne, nije oboljenje imunoloskog sistema...i da naprotiv, u toku hemo ne preporucuje da uzimam nikakve suplemente za dizanje i jacanje imuniteta...jer je to kontraindikovano sa hemoterapijom.Ono sto se treba kaze uzimati je itamin C i B.
Sve ostalo , tipa ekomera...i tako tih preparata...niposto.
Kaze da je pozeljna raznovrsna ishrana , i da se nista ne bi trebalo izbacivati...pa ni meso.
Tek nakon prrestanka terapije, moze se poceti sa unosom svih tih preparata za imunitet.
Ja jos uvek nisam pocela, malo mi je izmenjen rezim terapije, zbog efikasnosti...tako da cu pro krenuti sa hemo na 21 dan 2..pa nakon toga , nadam se i radio.
Sve zavisi od ucinka.
Ja pijem kapucino, i ne samo to...nego upadne tu i neki fini kremasti kolac...i uvek si pozvana znas!Samo mi basi pp ako si u BGD-u...ima da se castimo!
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Maj 22, 2010 11:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Ne radimi " V" samo da znas. Ubaci ga gde treba. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Maj 23, 2010 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
ma slusaj doktora ..ipak je ona najmjerodavnija ..i ja sam za vreme terapija jela sve ...moras ...pa ima to logike ...unista va hemoterapija te celije ..pa ko zna ..uglavnom slusaj ....
ako dodem u BGD ..javim ti se ..i vodis na kolace ..njam njam ...daba linija ....
ps...nemoj sad da te nema ..ja svaki dan zavirujem ..jedva cekam da krenes sa tim terapijama ..samo da pocne ..i bice ti sve mnogo janije..a i prije ces zavrsiti ....
pozz..iii...kuckamo se :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Maj 27, 2010 10:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Poceh juce sa prvom terapijom.
Sad eckam nus efekte :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Maj 29, 2010 11:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 3:46 pm
Postovi: 51
sretno!!!! pratim stalno tvoja desavanja i iskreno se nadam da ces sve dobro podneti. i jedna uteha posto vidim da si se raspitivala o jajnim celijama. moja dobra prijateljica je imala rak,operacije,zracenje i ostalo...tada je imala 28 god. sa 38god je postala mama a posle 2god i drugi put :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Maj 29, 2010 1:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Zazo, hvala puno na ovim rcima podrske!
Znace jako puno!
Sto se mene tice, i ako sam mislila da cu mozda izbeci nus pojave..nekako...izgleda da ipak ova hemo radi na odlozeno, pa me tako juce stigao nevidjeni umor...neobjasnjivi...(do duse od kada sam izalsa iz bolnice, nisam stala...htela sam da nastavim dnevnu rutinu sa drustvom...ali avaj)u tandemu sa preznojavanjem nocu, od kog se budim...Ne znam da li je jos neko imao ovaj simptom?Sada sam merila temperaturu 36.2...tako da nije ona u pitanju...jer opet sam zaspala malo cas ,i probudila se mokra....
Po malo me bolucka i stomak...jos uvek ciklus traje...danas je 6 dan,ali vidim prolazi...Takodje tesko mi pada sto moram da pijem dosta vode, jer mi je upravo od primisli na nju- muka....a moram...Pa iznalazim nacine sa limunom itd..
Eto, to je ukratko kod mene...
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Maj 29, 2010 1:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
znam da nismo svi isti,ja sam musko,ti zensko,ti primas jedan tip terapija,ja sam primao drugi,ali taj umor je normalan...najbolje je da ne citas nista o tvojoj bolesti,jer sto manje znas to ce ces bolje proci...ja sam znao relativno dosta ali nisam shvatao...pij puno vode,sto vise mozes,znam da ti mozda nije ni do jela ni do pica ali trebalo bi da pijes...tako bi trebalo da se osecas nekoliko dana i nakon toga da se lagano vracas u normalu,ukoliko ti vrednosti padnu onda izbegavaj drustvo i obavezno izbegavaj sunce sto vise...nece to dugo trajati,drz' se i ozdravices...uskoro ces nastaviti sa uobicajenim aktivnostima,samo budi pozitivna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Maj 29, 2010 2:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Da. Ja se zaista trudim da sto manje citam, jer me samo opterecuje ono na sta nailazim.
Nervira me ovaj unutrasnji tremor...koji je takodje prisutan...drhtim iznutra.
Mislim kapiram da bi glupo bilo da je ovo proslo tek tako, jer ipak sam primila najacu dozu...tj 3 u 1...umesto jedne sedmice jednu dozu..ja sam primila 3 doze u jednom danu....pa opet za 3 nedelje ako sve bude ok.
Koliko dana obicno traje to?Ti nus efekti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Maj 29, 2010 2:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
nemoj o tome da mislis samo...ja sam primao terapije 5 dana non-stop...dakle primao sam bukvalno 24 sata dnevno terapiju i to je jako nezgodno jer se u tebi samo taloze citostatici...to drhtanje,ne znam,sa tim nisam imao problema,mada se javlja,koliko sam citao...kazem ti,nus efekti mogu trajati nekoliko dana do nedelju dana...kod mene su prestajali posle par dana,3-4 dana,odnosno bivali su manji iz dana u dan...nezgodno je kada legnes da spavas a ustanes umorniji nego sto legnes,jednostavno,tecnost je vrlo bitna da bi se organizam isprao od tih lekova...mozda ces imati jos nus efekata,mozda si i primetila,npr. znoj kao i mokraca umeju da budu jako neprijatnog mirisa,ali se to opet sredi sa vremenom...nemoj se zamarati jer ti to nikako ne godi,odmori nedelju dana ali bas nista ne radi,ako je to moguce...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Maj 29, 2010 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
ejjjj...sad sam zavirila i vidim da si krenula sa hemo....
drago mi je ...kao sto sam rekla sto brze pocnes..brze ces i zavrsiti....pa da li ti je muka ????....super ako nije ..a taj umor je normalan ....i znojenje ...ai i miris na lijekove ...pa moras to izbaciti ..zato i trebas piti puno vode....kako se danas osjecas????
ma svako je prica za sebe ....meni je 6 dana bilo problematicno ..interesantno 3 i 4 mi je bio laksi nego 5 ..zato sve sto osjecas je normalno kod tih terapija ..i ne forsiraj se na silu ...nije vreme da se dokaxzujes .....vazno je da to sto lakse podneses....nisi napisala ides li na zracenje ???...ja sam isla i jedno i drugo zajedno ...a ko zna mozda i neces na zracenje ?????....
drzim ti fige ....napred hrabrice ... :D
a ono za djecu ..pa nesto mi je to nejasno ako ides na zracenje i dole te zrace ...zrace ti jajnike ..i vise nemaju funkciju ...pa znaci nema vise ni djece ...prestaje ti menzes..ovo mi je prvi put da sam cula da neko ko se zracio dole ..jos uvjek ima menstruaciju ...svasta..ajd dobro ..ne znam sta je zracial ..pa ne smijem nista da kazem ...ali nisam to prije cula ..jer zbog zracenja i ulazimo u menopauzu ..ustvari ko se ne operise..a mi sto smo operisane ...vec samom operacijom ...
interesantno!!!
i koliko si primala hemo ...je li 3 sata ????....pisi sve me interesuje ...

caos!!! i cujemo se ....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: