Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pet Nov 01, 2013 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 10, 2013 9:54 pm
Postovi: 25
Moja sestra je pre par meseci operisana zbog karcinoma grlica materice. Kad je dobila prvi papa los pocela sam da citam iskustva drugih zena i tako naletela na ovu temu... Svakog dana sam citala Tajnine postove i Gandarine takodje... KAd sam dosla do kraja nisam mogla da verujem.. I sad mi je tesko kad citam. Kao da sam ih znala. Ti si komunicirala sa njima pa ti je jos i gore.
Citala sam i tvoje postove i na drugim temama kao i iskustva Kaputica, Najlice, Hirem. Ovaj forum je bio moja snaga kao i moj izvor straha.
Jesi li ti sad dobro?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pet Nov 01, 2013 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 10, 2013 9:54 pm
Postovi: 25
Ja sam malo permutovala slova u Ganadrinom imenu, ali necete mi zameriti..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 1:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 12:44 pm
Postovi: 36
Anciii

Kada Sam po ko zna koji put dobila lose rezultate papa testa I kada Sam shvatila da me ceka jos jedna operacija tada Sam saznala da je Tajna.adresa otisla zauvek.
Veruj mi da sam totalno potonula jer Sam verovala da se karcinom grlica materice uspesno leci. A onda Sam saznala da se rak endocervikalnog kanala najteze dijagnostikuje a ja Sam upravo samo tu I imala lose rezultate tako da Sam samu sebe upropastila razmisljanjem I dijagnozama Koje Sam sama sebi uspostavljala.


Nadam se da TI je sestra dobro I da je na vreme reagovala.
Ja Sam dobro samo kao I uvek pred kontrolni Pregled pocnem da se bedacim . Bas ovih dana treba da odem po uput jer mi je kontrola 18.12. A sama pomisao da mi stigne Los rezultat I da mi spomenu operaciju mislim da bi zavrsila u Lazi Lazarevic. Meni sada smeta I miris bolnice I kada prodjem kolima pored Visegradske a prodjem 2 puta dnevno. E vec mi je muka. Znas za 3 godine Sam sest puta bila pod totalnom anestezijom I svaki put se molis da sve prodje kako treba I da se probudim I vidim moje dete ponovo. To je za psihu ubistvo. Sada vidim koliko nemam strpljenja I koliko Sam oslabila sa nervima.

Pisi kako TI je sestra obavezno.

P.s. Izvini za ova veliki I mala slova pisem sa iPad-a I on Sam to radi a nemogu stalno da se vracam I brisem.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 11:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 10, 2013 9:54 pm
Postovi: 25
I ja sam do slucaja Tajne.adrese mislila da se rak grlica materice uspesno leci. I znala sam dosta zena koje su ga izlecile.
Tvoju pricu sam citala vise puta, valjda zato sto se na kraju dobro zavrsilo, davala mi je snagu.
Moja sestra dugo nije isla kod ginekologa i ubedjivanje da ode je trajalo nekih pola godine. Prvi papa 3a grupa i kao nista strasno. kolposkopija u Visegradskoj nije pokazala velike promene ali je papa bio 3b grupa, za samo mesec dana iz 3a u 3b. Biopsija je pokazala CIN2 i tu nam je laknulo, ipak nije strasno. Uradjena konizacija i HP nalaz je pokazao mikroinvazivni karcinom. Konzilijum je predlozio ili amputaciju grlica ili histerektomiju. Ona se odlucila za ovo drugo jer ne bi mogla da podnese da posle amputacije grlica opet dobije los nalaz, pa opet sve iz pocetka. Sve joj se smucilo kao i tebi. Operaciju je dobro podnela, lepo se oporavila, hp nalaza nakon histerektomije je pokazao CIN3 sto znaci da je uhvaceno bas na vreme. Ima troje dece, 47 godina tako da i ne zali mnogo. Prva kontrola je prosla ok, u decembru ima drugu.
A ja sam se plasila uzasno, posebno sto sam citala neka iskustva koja i nisu bila dobra. Sva ta agonija je trajala od januara do septembra kad smo dobili konacan nalaz. Uzas!
Sad ja imam taj los papa, o tome sam pisala na drugoj temi, mada meni je doktorka rekla da to verovatno nije nista, ali ona mora da proveri a i doktor u Visegradskoj je rekao da ce biti dobro. Krajem nedelje su mi rezultati.
Nadam se da ce se javiti jos neka od ucesnica na ovoj temi.
Nemoj da se sekiras, bice sve u redu na kontroli. Razumem da se plasis ali valjda ce vremenom i ta trauma da prodje.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 4:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 02, 2013 4:21 pm
Postovi: 2
Na forumu sam od juce jer meni vrlo bliska osoba ima neke simptome koji su slicni onima kad je u pitanju kancer grlica materice, jako sam uplasena. Pocela sam da citam ovu temu ne bih li se psihicki pripremila za ne daj Boze, tj. kako bih psihicki bila spremna na sve, pa sam zelela da procitam kroz sta prolaze ljudi kad je u pitanju terapija ( zracenje i hemo ).
Ne mogu da opisem svoju odusevljenost postovima Tajne.Adrese, kakva je sjajna osoba bila u pitanju, duhovita, pametna, pozitivna...zavoleh je kao da mi je rod vec posle treceg posta, narocito nakon opisane situacije sa Eric fucking Cleptonom. Isto vazi i za Ganadru. Ne mogu da opisem ni svoj sok kada sam procitala kako se sve zavrsilo kada su njih dve u pitanju, neka je mir i pokoj njihovim dusicama. Posebno sam zbunjena razvojem situacije kod Tajne jer je bila napisala se pojavio recidiv, medjutim da se posle zahteva za revizijom tkiva pokazalo da je citopatolog pogresio i da se uopste nije radilo o recidivu, vec da ju je napala neka "autoimuna" bolest.
Stavila sam to pod navodnike zato sto sumnjam da se zapravo radi o posledicama zracenja i hemoterapije, i ovo mi je nametnulo debeli znak pitanja, za slucaj da se kod moje tetke ispostavi da je dijagnoza losa, da li da uopste prihvati takvu vrstu lecenja. Pogotovo sto ona ima 62 godine, ne znam da li bi se sa tim izborila podjednako dobro kao mladje osobe.

Izvinjavam se, molim osobe koje su vec na hemoterapiji da se ne uznemiravaju zbog ovakvog mog napisa, tj. zbog toga sto sam ga uopste napisala. Nije svaciji organizam podjednako jak, ili bolje da kazem podjednako oslabljen - kod nekog je vise, kod nekog je manje. Mozda je bas vas organizam dovoljno jak. Samo mi je palo na pamet da bi oni ljudi koji se pripremaju za hemoterapiju i zracenje, trebali mozda pre toga da osnaze svoj organizam odgovarajucom ishranom kako bi on kasnije mogao da se izbori sa ovom, ipak agresivnom terapijom, koja fakat dodatno oslabljuje organizam. A sa tim svakako treba nastaviti i nakon terapije, kako bi se organizam sto uspesnije izborio sa posledicima terapije i sto brze regenerisao. Posebno sto, koliko vidim treba biti i psihicki izuzetno jak, s obzirom da se pored bolesti i bolnog lecenja ljudi suocavaju i sa gruboscu, osionoscu i potpunim nedostatkom empatije od strane medicinskog osoblja, u vecini slucajeva.

Ukoliko ima prijatelja i clanova familije pomenute dve drage devojke koje su nas napustile, izjavljujem im svoje saucesce. Svima ostalima zelim da se sto uspesnije izbore sa svim ovim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 12:44 pm
Postovi: 36
Anciii tvoja sestra je bas uhvatila zadnji voz. Hvala Bogu da je tako i da se sve super zavrsilo.

Za tvoj problem znam citala sam ali bi ti savetovala da sledeći Papa test uradiš na još jednom mestu čisto da ti potvrdi da je sve ok. Ne ubacujem ti crva sumlje ali nije na odmet.
Meni posle sest meseci od operacije prvi papa test stigne loš dr mi odmah uradi još jedan tvrdeci da su patolozi pogresili i normalno taj rezultat stigne dobar . Ona mi ladno kaže vidimo se za godinu dana na kontroli. Zamisli da sam cekala godinu dana . Pa meni se od cistog histopatoloskog nalaza za 9 meseci stvorio CIN II Hsil ko zna sta bi mi onda našli da nisam potrazila drugo mišljenje. Nova doktorka mi je i rekla da je greska bila sto mi je odmah uradila drugi papa test a nije sacekala 3 meseca jer je normalno da će stici lazno dobar rezultat . I tako .

Nadam se da da će ova tema pomoći nekome da na vreme reaguje.


Javljaj te se ljudi da ste dobro.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 9:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 10, 2013 9:54 pm
Postovi: 25
Imala je srece stvarno. Nadam se da je to sad gotova prica.
Sto se mene tice, malo sam se smirila. Vidis ja sam drugi papa uradila posle mesec dana, mada kad je ta ascus u pitanju a kolposkopija dobra preporucuje se novi test tek nakon 6 meseci :-? . Sad cu da vidim kakav ce ovaj biti, mozda mi i sutra budu rezultati. Svakako cu posle par meseci uraditi jos jedan kad se te celije obnove. Sve nesto mislim da je moja doktorka dala previse strogu ocenu, jer kako je rekla, dva ili tri jedra su uvecana ali da bi oni na klinici to proverili napisala je tako.. Samo me zbunila sa njenim objasnjenjem :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Mar 19, 2015 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 12:44 pm
Postovi: 36
Da vratim ovu temu na prvu stranu jer je vredna toga.
Mnogo toga mozmo da naucimo iz iskustva Tajne.adrese i Ganadre.

Meni je sve ok i sada napokon posle 2 godine kontrolisanja na 3 i 6 meseci sad samo na godinu dana kontrola.

Javite se anciii, Hirem i ostali da vidimo kako ste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Mar 24, 2015 1:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 30, 2014 11:34 am
Postovi: 15
Cao devojke, koji su bili vasi simptomi koji su vas naveli da odete ginekologu a bili posledica raka? Zanima me jer vec duze vreme imam bolove pri mokrenju s jedne strane i pojacan sekret, koji takodje mogu da budu simptomi raka. Danas sam radila kolposkopiju, sve je u redu, epitel egzocerviksa je plocasto slojevit, schilerov test pozitivan sto je dobro. Rezultati Pape bice za 3 dana gotovi. Da li je moguce da rezultati pape budu losi ako je kolposkopija ok?

I koji su bili vasi simptomi kancera? Izvinite sto vas pitam, malo sam uplasena :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pon Apr 06, 2015 12:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 12:44 pm
Postovi: 36
Vecina nema nikakve simptome ali nemoj da se brines vec imas dobre rezultate kolposkopije.
sekret i bol pri mokrenju ne lice na simptome raka grlica materice.
samo idi na redovne kontrole i to je to.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Dec 08, 2015 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 02, 2015 8:53 pm
Postovi: 10
Da li ima nekog sa ove teme pitao bih nesto u vezi moje supruge?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pon Jan 04, 2016 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 04, 2016 11:17 pm
Postovi: 2
Dobar dan, zamolio bih vas da mi kazete sta znaci ova dijagnoza: tm ovarii I dex, meta in pulmonum susp... Jako sam uplašen radi se o mojoj majci pored svega toga ona je dijabetičar imala skoro operaciju desne noge (tromboza), van pameti sam tako reci... Strasno me ovo pogodilo. Hvala unaprijed na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Jan 20, 2016 1:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 17, 2015 6:24 pm
Postovi: 2
Dobro vece.

Zelim da pozdravim sve forumasice.Zelim da sve ozdravite i budete srecne.
Nova sam na forumu i koliko sam mogla preletjela sam i vidjela o cemu ste pisale.
Imam problem pa bih htjela da mi pomognete koliko mozete...mozda je neka imala moje simptome,

Dakle imam 28 godina i majka sam cetvorogodisnjeg djeteta.Od 2011 godine jednom godisnje radim kolposkopiju.Svaki put je losa,odnosno ginekolog mi kaze da mi je grlic jako upaljen i ogrezao u sekretu.Bilo je i moje ne marnosti da se ne lazemo(bila sam lijena i hvatala maglu sto se pregleda tice)Prije mjesec dana sam bila na pregledu.Kada je htjela da mi uzme bris za papu odma mi je glic pri samom dodiru prokrvario i to dosta.Bila je zgrozena,o kolposkopiji nije bilo ni rijeci jer je glic krvario.Nije mogla da odradi.Papa mi je druga grupa drugi stepen (nikad mi nije bio tako dobar)Dobila sam terapiju hemomicin od 500 mg dvije kutije i macmiror vaginalete.Rekla mi je kad zavrsim sa teapijom da uradim briseve (trebala sam da dobijem i isli su praznici pa kao posle toga )Danas sam bila da uradim briseve(miko,urea,hlamidija)Medicinska sestra je bila zgrozena jer mi je glic odma prokrvario(sreca imala sam ulozak u torbi)Za sedam dana ce mi biti gotovi nalazi...Vadila sam i krvnu sliku (nisam markere radila)Sve je ok sem sto mi je sedimentacija 10.Moze li biti da je to rak materice ?Zar terapija nije mogla da pomogne da ne krvarim toliko?Hvala unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Nov 17, 2016 7:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 17, 2016 6:39 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima
Meni je ova divna devojka koja nas je prerano napustila i koja je otvorila ovu temu doslovno spasila život. U junu mi je dijagnostikovan karcinom. Na konzilijumu rešavaju da ga predoperativno smanje, pošto je bio veliki, hemioterapijom i zračenjem. Zračenje 28 puta, svakodnevno, a hemio prve i poslednje nedelje svaki dan. Radoznala kakva sam po prirodi rešim da proguglam o zračenju i u pretrazi među prvima je bila ova tema. Rešim da je pročitam jedno julsko veče, od početka do kraja.. Nisam spavala danima, samo sam mislila o Tajnoj adresi, Ganadri i o njihovim pričama.. i bila sam opterećena sa tim da će i moja priča imati isti kraj. Pojavio se jeziv strah od smrti. Bilo je strašno. U glavi sam neprestano vrtela film - na kraju je dobila autoimunu bolest, nije koristila ništa za imunitet jer su joj tako rekli kada je išla na hemioterapiju i zračenje... Strašnoooo.. Prestrašno.. Hemio i zračenje iscrpe i oslabe organizam tako da su suplementi neophodni. Opet guglam.. vitamin D, jedan od glavnih za imunitet. Vadim analize i on mi je u tom trenutku bio 9 a minimum je 75.. Naravno njega mi niko u bolnici ne pominje. I meni isto kazu da striktno ne uzimam ništa. Bolest je istrošila sve rezerve vitamina D i moj organizam više ne može da se brani. Poćinjem da pijem trostruke doze i danas mi je skoro 40. On se diže polako, ali sigurno.. U jednom trenutku pijem oko 30 preparata za jačanje organizma, sve u toku hemio i zračenja. Naravno, sve na biljnoj bazi, razne kapi, enzime, tablete, sirupe. Čitam, čitam, čitam.. Izbacila sam gluten, šećere, mleko i mlečne proizvode iz ishrane. Danas od karcinoma imam samo ožiljak, on se istopio u celosti. Operaciju su mi odlozili dok ne uradim pet sken. Sad cekam konzilijum za pet sken, da vide kako je na ćelijskom nivou, da li je negde u telu ostalo bilo šta.. Verovatno operacija nece ni trebati. Ja puna energije, nikad zdravija.
Zahvaljujući njenoj tragičnoj i veoma poučnoj priči ja sam došla do važnih informacija. Žao mi je što ona nije imala nekoga da joj ukaže na to koliko je imunitet važan, jer je on najjači borac u borbi protiv ovog zla. Hemio i zračenje ubijaju ćelije raka ali ubijaju i pacijenta.
RADITE NA IMUNITETU, RASPITAJTE SE, ČITAJTE, OSPOSOBITE VOJSKU SVOG ORGANIZMA DA NE POKLEKNE PRED HEMIOTERAPIJOM I ZRAČENJEM VEĆ JE NAORUŽAJTE DA ONA BUDE KLJUČNA U BORBI PROTIV OVE OPAKE BOLESTI..
Sve vas pozdravljam uz najlepše želje za ozdravljenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Mar 22, 2022 7:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2022 7:01 am
Postovi: 3
Zdravo. Moja mama je dobila dijagnozu Kancer na grlicu materice CArcinoma planocellulare invasium HG2,NG2. Da li mi mozete reci, ko se razumije u ovo ili ko je imao iskustva sa ovim kako ide lijecenje, kakve su prognoze? Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: