Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Maj 11, 2010 6:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
..." oni te posmatraju na kamere, da se ne bojis"...
pa ja se upravo toga i bojim...stave mi sipku u guzu...da ne kazem negde drugde, i jos sve to posle posmatraju na kamerici...
Alo , to mi zvuci kao Kjubrikov film...
auuu trazicu ja ne jedan, nego dva apaurina vidim ja... :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Maj 12, 2010 10:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
hahahah...sta ces gurati moraju ..i to je narednih par mjesecu sve sto ce ti iko gurati :P
ma nije strasno ..iobavezno popij diklofan ..to je moja rodica pila ..ponovo sam je pitala ...pijes tecnost ..ali moras unositi i nesto za podizanje leukocita jer padaju kao ludi...ja sam cveklu ...bademe ..orahe ..grozdice....grickaj svega ..i da ujutro tri reznja domace slanine sapunjare i 2 cesnja bjelog luka ,,fuj ..ali sta ces //jer ako ti spadnu leukociti nisto od terapije ....jednom sedmicno vadis krv..leukocite ...posto sam imala problema sa mokrenjem..odmah ..morala sam prekinuti cveklu //pila sa, kupinu ..onu ..fruktalovu ...kao bez konzervansa ..onda kapi propolisa..caj od kamilice ..i utopljavati se tu ..da se ne prehladis ...pa zavisi ..nemas ti neke velike promjene ..osim ako izgoris...obicno to sa mokrenjem ...kako ko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Maj 12, 2010 10:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 2:24 pm
Postovi: 78
Lokacija: Beograd
Ja redovno čitam vaše dopisivanje, i pošto mislim da nemam šta pametno da vam kažem, ja ćutim...ali moram da priznam da ste obe veoma mlade, duhovite i pre svega hrabre žene...
samo tako nastavite, i biće sve dobro.

Puno pozdrava od mene...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Maj 12, 2010 6:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Ja sam danas radila CT. Gadno iskustvo.
Jos gadnije je ono sto sledi.
Provalili su da imam uvecane limfne cvorove, za koje sam ja mesecima mislila da su reaktivni..jer su mi drugi lekaari tako govorili...sto me automatski svrstava u neku vecu grupu....Potonula sam.Danas definitivno. Da li je jos nesto na tom snimku, saznacu sutra.
Nije mi jasno kako onkolog koji je radio histopatol. tvrdi na je druga grupa, a na kraju se ispostavi da je cetvrta npr.
Sutra je konzilijum pa cu znati sta i kako.
Goco Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Maj 13, 2010 12:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
...ne sekiraj se jos nista ..unapred ..cuj ne sekiraj, nisi luda ..naravnao da se moras sikirati :(
i ja sam na CT isla posle operacije i imala sam uvecane limfne cvorove ..ma svasta nesto ..ne mogu sad traziti po nalazima ....a i rekla sam ti da sam u jednom limfnom cvoru imala metastazu ...
pa sam ziva :P
a te grupe ..to je tako ..meni je pocelo od 1b..pa 2b ..pa na kraju 3a..tako je to ...nemoj da panicis ..i poslusaj me ...baci se malo na zdravu hranu ...cajeve ..sve sto cujes za poboljsavanje imuniteta ....pripremaj se za zracenje ..samo misli na to kako ces to pregrmiti ...ja sam ti sve iskreno rekla ...nisam ti bajku pricala ..to sam najvise mrzila ....
da imamo rak ..imamo ..ali da su i cuda moguca ..jesu ...ako padnes ..tu ti je i kraj ..to je tako ...ja sam u sali znala reci ..da odem jos na jedan konzilijum ..povecali bi mi stadijum ..uvjek je bilo gore nikad bolje :evil:
kako sam skontala danas je konzilijum ...javi se da vidim sta je bilo ....
bez obzira sto si sad pala ..ja vjerujem ..da ces ti to pregrmiti ..pa mi smo plavuse ...iskljucimo mozak i sta nas briga :wink:
a znas koja ima dobra stvar kod zracenjenja ....ne treba ti svjetiljka u noci :D ...hahah zezam te malo ...tako sam se ja salila ...ma samo da te malo raspolozim ....idem sad opet tura mojih muka ...grrrrrr...mokracni kanali ...ne volim ih ..zaviricu posle ..da vidim sta su ti rekli na konzilijumu ....
A Goco..hvala na lijepim recima ...to je nekad puno bolje i od lijeka ..pozz od Goruce zene ...nikad u zivotu nisam bila ziva vatra kao sada ..40 i + stepeni ...prava ljetna macka :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Maj 13, 2010 12:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 4:26 pm
Postovi: 29
Lokacija: beograd
Devojke, drzi vam palceve jedna crnka!
I drzite se, samo hrabro i te grupe su izmisljene za ljude..
Bezbroj je primera da su se ljudi izlecili i pored najgorih prognoza.
Meni je idol jedna ruskinja baka koja trci maraton u 72 godine.
Pre toga je imala rak zeluca, prosla operaciju, odselila se iz Moskve u Podmoskovlje u selo pored borove sume.Krenula da jede jagode sa mlekom, hoda bosa i kupa se ledenoj vodi.
Kada je krenulo da joj bude bolje, pocela da trci ...od tada se ne zaustavlja!Postala sampion i za mladje katogerije.
Ja, kada mi je tesko setim se njene price i njene fotografije u novinama kako dubi na glavi, sa osmehom.... i odmah mi bude bolje.

Sve je moguce, zato draga nasa Tajna adreso samo napred, pusti doktore sa njihovim grupama, poslusaj Draganu i kreni na zdravu ishranu i cajeve paralelno sa lecenjem i sve ce biti super!

_________________
zivot pun srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Maj 13, 2010 6:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
"pa mi smo plavuse ...iskljucimo mozak i sta nas briga"
iskljucimo mozak?ja sam mislila da mi ni nemamo mozak!:)
Bila jutros....sad tek dosla kuci..od kafica, do kafica...
Ukratko...pregledala me jos dva lekara..kazu 2b..ali su zbog tih zlezda napisali 4..jer nisu sigurni da li su one od upale, ili od toga...ne mogu da znaju 100% dok ih ne izvade, a nece ih vaditi, vec ce ih zraciti...pa i ako jesu i ako nisu od toga, cisto da bi bili sigurni da je sve obuhvaceno.
Ja volim slaninicu, a volim i beli luk... :D ali cujem da meso ne sme da se jede..jel to tacno ljudi?
Do sada sam pila moj sok, cvekla, jabuka,limun,sargarepa...vec dva meseca ga pijem...ali hemoglobin nizak djavo da ga nosi..
medjutim kazu da taj sok necu smeti akda pocne terapija, zbog celuloze i creva , koja ce biti preosetljiva..hm
Sta da pijem kao aalternativu?
I molim te ja sam danas pitala za taj tvoj cistitis u bolnici...i kazu mi da za to postoje lekovi koji se daju...
Dobijas li sta?Pomaze li ista? Ne mogu da verujem da se toliko mucis i da to toliko traje...
Anna..hvala ...juce sam potonula, ali nema nazad iz ove price...
8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Maj 13, 2010 6:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Ah da...terapija ta hemo na c...zaboravula sam joj naziv..jednom u tri nedelje...ali od 600...znaci nedeljno se dobija 200. a ja cu jednom u tri nedelje da dobijem 600...kako li cu ovo podneti Boga pitaj...jel primao neko tako? 3 takve treba da primim
I naravno suncanje na Rodosu...25seansi... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Maj 15, 2010 7:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Dragana, nema te? Brinem se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 11:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 3:46 pm
Postovi: 51
pozdrav i par reci podrske :)
rak nisam imala ali sam imala horor od zdravstvenih problema..umor,endometrioze,sa 21god mi je odstranjen jajnik...primala citostatike, uveli me u lazni klimaks sa 27god...ne znam ni koliko puta sam bila pod totalnom i koliko mi je intervencija radjeno..mislim 12 :cry: ali zelim da ti kazem da sam sve to pobedila. doktori tj profesori su mi tvrdii da su mi sanse da mi uspe vantelesna oplodnja 2% a meni je uspelo iz prvog 100%!!!! puno bola,muke,teski oporavci...ali uvek sam se trudila da ne dozvolim da to bude jace od mene. uz to slozila bih se sa draganom..i ja sam jako vodila racuna o ishrani(ima fantasticna knjiga 100% zdravlje patrik holford),puno vitamina,minerala,oligoelmenata...puno srece ti od srca zelim :wink:
uzgred gde nestade dragana...posto sam ceo post procitala???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 11:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 3:46 pm
Postovi: 51
napisah umor :) htedoh reci tumor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Zazo, bolje bi bilo da si umesto umor i tumor napisala HUMOR :D
Ja se jako brinem za Draganu, i svaki cas navracam da vidim gde je.
One njene temperature od preko 40 nisu sala..i mora da su je naterale da ipak malo povuce rucnu....bice ona tu ubrzo.
Ne mogu da docekam.:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 10:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 3:46 pm
Postovi: 51
evo i ja se ukljucih da vidim da li se pojavila...mozda je u bolnici :-?
kako je tebi? koji su sada koraci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 12:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
Aloooooooooo!!!!!
evo mene opet nazad.....zaglavila u bolnici na urologiji..jbg :(
ukratko ...na sve te temperature ja sam mokrila krv ...bolovi haos ...jedva ....pa je onda ta krvu u besici koagulirala ...ugrusci strasno ...veliki ..i uglavno u cetvrtak posle podne ...nisam vise mogla mokriti ...nece ...da mi je neko pricao da mozes prezivjeti te bolove ..rekla bih nemoguce..hitna i u bolnicu ...tamo ...sam dobila kateter ..pa onda muke sa tim ....zacepi se ..bolovi ..posto su mi osteceni mok kanali ..boli i kateter ..pa izvade .u WC svaki 5 min za tri kapi ...krvi ..ono nije mokraca ..hao ..8 puta su mi mjenjli kateter ..uglavnom ..od lijekova razbi se i to nekako ...i izade prije dva dana ...malo mi je lakse sada...primila sam i dvije tranfuzije ..ali je u bolnici ledara pa nas je doktor poslao kuci ..sad sam ok ..osim sto imam bolove i kao grc negdje dole ...a i malo sam pala u depresiju ...ne znam sta mi je ...citala sam tamo post ..nekakav ono protiv hemoterapije i zracenaj ..pa onaj konjina me zivu iztraumirao ...malte ne vratice se to meni ....jel tako da nece ?? :o ...necu vise ni da citam to..lako je njemu srati kad nije bolestan ...izvinite ba recima ... :evil:
nego ...procitala sam sve ..to ti je Tajno...sto ces primati nekakav citostatik ...sigurno ...hemoterapija u blazem obliku ..pitaj ..ali ja mislim da neces izgubiti kosu ..jer da je ona crvena ne bi je mogla primati tako cesto ...to ti je zbog limfni cvorova ..zato sam i ja primala hemo..jer sam imala metastazu u jednom...kako sam ti vec rekla ...pij tecnosti i pitaj za onu tabletu zove se ONDASAN ili ZOFRAN,protiv mucnine ...a mozda ti i nece biti puno lose i muka ..zavisi od tvog organizma ....mozes piti i pices naravno ...cveklu mrkvu sve sto popravlja krvnu sliku ..posto od zracenaj dobijes proljeve... jedi posle svakog zracenja jednu bananu ..odmah ..da to ublazis..to smo i mi radili ..ozracis se i bananica :lol:
ne zaboravi ...kostunice..bademe orase..ma pisala sam ti da ti ne ponavljam ..caj od koprive ,zare ..kakovec zoves..caj neven ,kantarion,,kamilica...uvin ,,tabletice bvbrokula ...a da ja sam i nesto od ajkulinog ulja ..malo je poskupu za imunitet i ekolostrum tablete ..isto imunitet ..za vreme terapija moras jesti meso ...zbog krvne slike ..aposle ..pa kazu da treba ga izbaciti ili bar smanjiti ..samo piletinu bjelo...rostiljni slucajno ..to je kancerogeno i suhomesnatie zaboravi ..ja sam poskele nekad znala fuseriti ..ali vise necu ...jebes hranu ..gore mi je da mi se vrati .....sad jedem dzigericu moram ..krvna slika mi je u haosu ..i da grozdice ...a ima jos nesto ...supa od konjskog mesa ...nemam nikog sad da mi posalje ..ali kad sam ima operaciju mioma 2000 god to mi je vratilo KS ...
procitaj i knjigu od Rike Zarai ja imam jednu ..ali kazu da ima i kako pobjediti rak od nje ali ja ne mogu da nadem ...kazu .tako mi je rodica rekla ..ona sto je cudo ...60 % je u nama ..sto se tice ozdravljenja ....super receno ..ali nekad i malo potones ..ja sam sad valjda sam mislila super radim ..sve je to iza mene ..a ono opet problemi ..pa sam bila ljuta ..na sudbinu sta ..ali evo prolazi me ... :)
nego kad smo kod Rodosa hocu i ja ......skrtice samo ti da se brckas i gledas one lijepe ,zgodne Grke :wink: ...ccccccc....kakva si ... :P
kad vec vidis kojeg doktora ..de pitaj ih za more ...smije li se ..kupanje..ok znam da necu smjeti ako ne izljecim ovaj cistitis da se kupam ..ali pitaj ..onako ..i ja cu ali nemam kontrolu kod onkologa teka za 4 mjeseca
pozz od mene i cmokic .... naravni i za Zazu..i sve koje prate ove postove ali se ne javljaju ..nema veze ...vazno je da iam dobre ,pozitivne energije :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 1:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ja se izvinjavam sto pisem ovde,nije moja oblast ali sam se obradovao kad sam video da si napisala ost dragana...drago mi je da si dosla kuci,nemoj biti u depresiji,desava se to sto ti se desilo...propratno je,dodje i prodje...a za njega,pretpostavljam da si vec naucila da sve sto cujes trebas da uzmes sa rezervom,pa tako i ono sto je on rekao...ako verujes da ces da ozdravis,ti ces da ozdravis a bolest se nece vratiti...svi znamo da od raznih biljaka necemo izleciti kancer,mozemo da popravimo imunitet ali da izlecimo njega je nemoguce...toliko od mene,samo kad si ti dosla kuci,pazi se i to je to... :wink: sto se tice mora,ja mislim da bi trebalo da se suzdrzite par godina,bolje sacuvajte svoje zdravlje nego da navucete jos koje zlo...ja sam posle terapija bezao od sunca kao djavo od krsta,posle njih se tacno moze videti kako koza crveni,zato bolje ostanite kod kuce ove godine a sledecu kako hocete,mada ipak bolje ostati...bolje planina,ali takodje izbegavanje maksimalno sunca,setnjice da,prijace taj svez vazduh...toliko od mene,drz'te se i sve ce biti dobro... :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: