Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Jeanin i povećani trigliceridi
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:49 pm
Postovi: 2
Poštovani,
Pre 4 godine mi je ustanovljena endometrioza. Operisana sa i odstranjen mi je levi jajnik. Sada sam dobro, vrednosti CA125 su mi OK.
Imam 39 godina i nisam rađala.
U dogovoru sa ginekologom sam počela da uzimam Jeanin tablete.
Par puta sam pravila pauze u uzimanju tableta.
Pošto sam nakon operacije češće pratila neke parametre krvi, primetila sam da su mi holesterol i TSH vremenom lagano rasli. Bila sam kod endokrinologa i za sada nema potrebe za terapijom.
U međuvremenu hormoni štitne žlezde su mi se stabilizovali,a
koristeći Normolip5 uspela sam da svedem holesterol, LDL i HDL u nivo normalnih vrednosti.
Ono što mene zbunjuje i zbog čega Vam se obraćam je sledeće.
Primetila sam da mi trigliceridi drastično 'skaču' u periodu kada uzimam Jeanin tablete.
Naime, u sep. 2008. trigliceridi su dostigli vrednost od 4,5 (poželjno < 1,76), da bi posle prestanka uzimanja Jeanin tableta, već za 2 meseca došli na normalu od 1,7.
Sada sam opet, na insistiranje ginekologa (kome sam predočila problem sa trigliceridima), počela da uzimam Jeanin i za samo mesec dana dostigli su vrednost 3,7.
Znam da uzimanje antibebi pilula zna da stvori lažnu sliku kod vrednosti T4 npr (što se i kod mene dogodilo iako je FT4 bio OK), ali ne znam kakva je veza sa trigliceridima.
Da li i kod njih zna da stvori lažnu povećanu sliku ili se oni stvarno uvećavaju?
Ginekolog mi je kao alternativu predložio Mikrogene tablete, ali iz tuđih iskustava stekla sam utisak da ga žene ne podnose najbolje.
Znam da mi tablete čuvaju jajnik, ali strah me je da mi uvećani trigliceridi ne nanesu štetu krvnim sudovima. Šta učiniti? Koje je zlo manje?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: