Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: JAZZ PILULE
PostPoslato: Ned Jul 17, 2011 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 20, 2011 4:45 pm
Postovi: 6
Moze li mi neko reci nesto vise o jazz pilulama,??? I veoma bih voljela ako moze da mi se javi neko ko ih je vec koristio, da li goje??.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JAZZ PILULE
PostPoslato: Pon Jul 18, 2011 9:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Marija111 je napisao:
Moze li mi neko reci nesto vise o jazz pilulama,??? I veoma bih voljela ako moze da mi se javi neko ko ih je vec koristio, da li goje??.. :)

Goji se od hrane, a ne od pilula...
Yaz pilule su sasvim OK... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JAZZ PILULE
PostPoslato: Sre Avg 17, 2011 8:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2011 8:01 am
Postovi: 7
Da li bi mi neko napisao koje lekove za glavobolju smem da pijem a da ne umanjujem dejstvo kontracepcije....Da li smem npr rapten k?Jos uvek osecam jake menstrualne bolove...i posle yazz vimam vece menstrualno krvarenje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JAZZ PILULE
PostPoslato: Sre Avg 17, 2011 4:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Samo jedno pitanjce dali ti je dr preporučila yazz nakon provere hormonalnog statusa ili ti ih je preporucila napamet po sistemu te se sad reklamiraju? Koliko ti je tarajala menstruacija pre tableta? Ovo zadnje je bitno zato sto sam ja bila lecena od starane dr bez dodatnih pretraga jer sam imala policisticne jajnike pa je kao normalna terapija antibebi pilule logest, diana..itd ali se nije obazirala na nešto jako bitno što mi je kasnije nekoliko drugih lekara objasnilo ja sam imala obilan ciklus u trajanju od 6-8 dana a u takvom slučaju kotraceptivne pilule se nesmeju savetovati jer one produžavaju i pojačavaju krvarenje što je u mom slučaju trajalo oko 3 meseca zbog pogrešne terapije.Pa s obzirom da kažeš da ti se ciklus pojačao ukoliko spadaš u ovakav tip žena kao ja bolje se posavetuj sa drugim lekarom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JAZZ PILULE
PostPoslato: Pon Avg 22, 2011 11:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
melita keller je napisao:
Samo jedno pitanjce dali ti je dr preporučila yazz nakon provere hormonalnog statusa ili ti ih je preporucila napamet po sistemu te se sad reklamiraju? Koliko ti je tarajala menstruacija pre tableta? Ovo zadnje je bitno zato sto sam ja bila lecena od starane dr bez dodatnih pretraga jer sam imala policisticne jajnike pa je kao normalna terapija antibebi pilule logest, diana..itd ali se nije obazirala na nešto jako bitno što mi je kasnije nekoliko drugih lekara objasnilo ja sam imala obilan ciklus u trajanju od 6-8 dana a u takvom slučaju kotraceptivne pilule se nesmeju savetovati jer one produžavaju i pojačavaju krvarenje što je u mom slučaju trajalo oko 3 meseca zbog pogrešne terapije.Pa s obzirom da kažeš da ti se ciklus pojačao ukoliko spadaš u ovakav tip žena kao ja bolje se posavetuj sa drugim lekarom.

Ovo prvi put cujem, a svasta sam cuo do sada... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JAZZ PILULE
PostPoslato: Pon Avg 22, 2011 1:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Ako ste lekar onda mi je zaista žao što od mene koja to nisam prvi put čujete, predpostavljam da mislite na dug ciklus, obilno krvarenje i kontraceptvne pilule.Nisam baš od onih koji ne voe da se informišu al sam dok sam bla mlađa mislila da doktorima treba verovati jer su ipak to studirali dredjeni broj godina pa jos plus praksa al na zalost naucila sam da to ni blizu nije istina na svojoj kozi, nazovimo to baksuzom.Po preporuci dr iz Ns pocela sam prvo sa Logestom jer su te kao naj slabije tokom cele doze sam krvarila bez prestanka izmedju ciklusa malao slabije a za vreme ciklusa veoma obilno.Dr je rekla da to tako mor ajer je to privikavanje na hormone i prepisala mi je sledeće cini mi se Dajana ili tako nekako one su malo jace pa ce se krvarenje stabilizovati medjutim reakcija je bila identicna , u nekoliko navrata u toku te terapije sam odlazila do dr da joj postavljam iznova i iznova isto pitanje ne bi li se mozda slozila sa mnom u mom misljenju da mi to nedeluje normalno.Treci mesec je prepisala neke hormonske tablete zaista se nesecam naziva znam da sam ih dobila na recept i pored krvarenja sam uz njih imala i jake glavobollje i uzasno sam se osecala.Nisam zavrsila kutiju i otisla sam kod sestre na prijemnom da trazim svoju dr da se ponovo posavetujem i saznam da je na godisnjem i rasplacem se ko kisna godina i u to me snimi jedna druga doktrorica i uvede u ordinaciju ja joj ispricam sve kako je bilo, stigne karton i dr zine od cuda i objasni mi neke stvari da ta doticna cesto ima ispade sa pogresnim lecenjima i da joj pacijenti beze glavom bez obzira.Dr preuzme moj slucaj i posalje me na polikliniku kod specijaliste koji nije mogao da veruje sta mi se desilo i potvrdi istu pricu oko kontraceptivnih pilula i menstrualnog ciklusa doktro me upozna sa kolegom posto ce on preuzeti moj slucaj jer on je upravo u tranziciji sa drugom ustanovom pa ne bi da zapocinje sa lecenjam pa da me na po puta preda i taj doticni treci dr nakon razgovora i citanja nalaza potvrdjuje istu pricu kako se to nikad ne radi!.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JAZZ PILULE
PostPoslato: Pon Avg 22, 2011 11:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Sve mi to vrlo cudno zvuci. Ali dobro, nema veze. Ima tu puno interesantnih stvari.
Apsolutno se slazem da sindrom policisticnih jajnika (PCO) treba leciti u sadejstvu sa endokrinologom. Doktor koji Vam je prepisao Logest u cilju terapije PCO, a da prethodno isti nije dokazao izradom hormonskog statusa je blago receno cisto sarlatanstvo. Logest je niskodozazni kontraceptiv koji se daje uglavnom zdravim mladim devojkama koje prvi put pocinju sa oralnim kontraceptivima. DIANA 35 ima usko polje indikacija i to su uglavnom stanja kod kojih dolazi do povecanog nivoa androgenih hormona. (U tu vrstu poremecaja spada i PCO ali se onda obicno u tom slucaju daje u kombinaciji sa metforminom.) A taj treci kontraceptiv od kog vas je zabolela glava je verovatno bio Yasmin (to se cesto desava prilikom upotrebe tih tableta). U stvari niste imali srece... Prvo ste krenuli sa pogresnim kontraceptivom, a onda ste za kratko vreme promenili i dva nova i eto problema... :)
Ali ni sledeci "strucnjaci" mi ne zvuce mnogo bolje (to su ovi sto su vam tako veliku i vaznu naucnu istinu rekli onako "u poverenju")...
Kontraceptivi veoma retko, gotovo nikad ne izazivaju dugotrajna obilna krvarenja, vec samo produzena, ali uglavnom oskudna. Ista prestaju nakon perioda privikavanja ili promene kontraceptiva.
Toliko od mene... Ako Vam zatreba kakav pametan savet stojim Vam na raspolaganju... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JAZZ PILULE
PostPoslato: Uto Avg 23, 2011 9:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Aj sad da cujem savet :) kad se vec nudite.Posto kod mene ocigledno ne funkconise ta vrsta kontracepcije (ps policisticne jajnike sam sredila trudnocom, prosle su tri godine i nijedna cista se nije pojavila :)) nemam problema sa kondomom kao ni moj mm al ipak bi da malo uzivamo i bez njega :).E sad opet stara prica bila sam na konsultaciji kod dr da vidim opcije oko spirale i opet ista prica nisam podobna za koriscenje iste zbog dugih i obilnih menstrualnih ciklusa!Sta vi mislite o ovoj izjavi(mislim da li pije vodu) ili da se posavetujem sa jos kojim dr??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JAZZ PILULE
PostPoslato: Sre Jan 30, 2013 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2013 6:39 pm
Postovi: 1
htela sam da vas pitam da li mogu da ostanem trudna ako sam popila pre mesec dana u isti dan 2 tablete i sad prestala da pijem.. i hocu da nastavim kad mi prodje menstruacija sto fakticki nisam pila samo jedan mesec,da li tako moze?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: