Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Iskustva sa Primolut-Nor
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 11:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 22, 2006 10:12 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Molim one koji su koristili Primolut Nor da mi kaze kakve su moguce
kontraindikacije istog, prvenstveno da li se od njega goji i kako utice na raspolozenje, i sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 1:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 4:50 pm
Postovi: 5
Nisam sigurna da cu pomoci, ali da pokusam:
Nedavno sam na letovanju u cilju odlaganja menstruacije koristila Orgametril, a kako se doktorka dvoumila izmedju njega i leka za koji pitas, pretpostavljam da su slicni. Pila sam 7 dana po 2 tablete, a sem sto sam se uplasila kad sam procitala nezeljena dejstva, nista mi se lose nije desilo. Menstruaciju sam dobila posle 2 dana kao sto je doktorka i rekla, i nije bila nista drugacija od ostalih.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 11:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 30, 2007 12:34 pm
Postovi: 16
vetj sam pisala o ovome na temi o kontraceptivnim pilulama, ali ponovitju:
pila sam ove tablete radi izazivanja menstruacije jer sam imala folikularnu cistu. menstruacija koja je usledila je bila najbolnija i najduzha ikada :-? a inache sam imala bolne i obilne menstruacije. takodje mislim da sam prochitala negde da ih ne valja chesto piti..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 7:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 13, 2005 7:25 pm
Postovi: 7
Počela sam da pijem ovaj preparat pre 5 dana u cilju regulisanja ciklusa. Pijem od 19 do 26. dana ciklusa.
Danas sam malo prokrvarila. Nisam propustila nijednu pilulu.
Od pre 3 dana sam na terapiji Longaceph-om 2g/24h zbog E.Coli u urinu.

Planiram sutra da idem kod ginekologa, ali bih volela da mi neko kaže jel ovo normalno i očekivano? Mislim na krvarenje u sred ciklusa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 11:14 pm
Postovi: 12
ja sam imala ovakve i slicne probleme vec godinu dana unazad
imam 40 godina i doktorka me je ubedjivala da polako ulazim u predklimaks i da su takve stvari normalne
da to krvarenje u sred ciklusa moze biti i posledica stresnih situacija kojima sam izlozena i na poslu i privatno, da mi je opao imunitet i sl.
meni je to sve cudno jer sam do pre godinu dana imala izuzetno tacne i ujednacene cikluse bez mnogo propratnih bolova
pre tacno godinu dana imala sam obilno krvarenje tacno na sredini ciklusa sto je par meseci kasnije u razgovoru moja doktorka pripisala pojacanom ovulacijskom krvarenju ali je i krenula da prati stanje mojih jajnika jer su izrazito policisticni
o ovome sam vec pisala na nekoj od tema gde se pominjalo ovulacijsko krvarenje...
pre nekoliko meseci sam imala normalan ciklus ali tacno posle dva dana se krvarenje pojavilo opet u trajanju od 2-3 dana... pa onda opet 2-3 dana pauze pa 2-3 dana slabog krvarenja i sve tako...
dobila sam PrimolutNor... sve je bilo kako mi je receno... kada ga popijem... posle 2 dana sam imala normalan ciklus ali pracen jakim bolovima
medjutim ciklus iza toga koji mi je stigao na redovnih 28 dana je 4. dana krenuo svom silinom pracen jakim bolovima i izbacivanjem koaguluma na svakih nekoliko sati... pa onda dan pauze pa opet izbacivanje... bili su velicine pilece dzigerice otprilike... posle 3-4 dana takvog stanja uplasena sam otisla kod doktorke koja je to opet pripisala pred klimaktericnim tegobama obzirom da sam u medjuvremenu imala i ultrazvuk koji nije pokazao nikakvu cistu na jajnicima a i rezultat papa je bio normalan (II)
ne znam sta da ocekujem i svaki sledeci ciklus cekam sa strepnjom ali te promene ne mogu da pripisem PrimolutNoru jer mi se to obilno krvarenje praceno izbacivanjem koaguluma (doduse u manjem obimu) javilo i pre godinu dana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa Primolut-Nor
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 10:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 12, 2007 11:39 pm
Postovi: 27
tara-bg je napisao:
Molim one koji su koristili Primolut Nor da mi kaze kakve su moguce
kontraindikacije istog, prvenstveno da li se od njega goji i kako utice na raspolozenje, i sl.


Ja koristim Primolut-Nor-5 i mogu reći sledeće: Od 10 dana korišćenja 2x1, u prvih sedam dana nisam primetila promene, dok u poslednja tri osećam nadutost, a čini mi se i da sam se ugojila. Što se tiče raspoloženja, nema promena. Terapiju sam juče završila i sad očekujem da dobijem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 6:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
lancer,ako ti nije problem napisi kakva ti je bila menstruacija posle primolut nora,ja imam uzasno lose iskustvo jer mi nikada nije bila bolnija i obilnija a moj doktor kaze da je to ocekivano i normalno.Tako mi je bilo i mesec dana po prestanku uzimanja primoluta i cak sam morala da pijem ergobrevin*mislim da se tako zovu,kapi za zaustavljanje krvarenja.Lako je dr,pogotovu ako je muskarac,da kaze da je to normalno.Treba to izdrzati a i bojim se da ne upadnem u anemiju od tolikog krvarenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 11:14 pm
Postovi: 12
iako si pitala lancer... moje iskustvo je kao sto gore napisah... prva sledeca je bila ok uz jace bolove, ali druga iza toga uzasna, jako bolna do granica izdrzljivosti i jako obilna... ja sam PrimolutNor i dobila da zaustavim predhodno krvarenje koje je (doduse kao jako slabo i uz povremene prekide) trajalo skoro mesec dana... Ja sam je tad i pitala da mi prepise ergotil kapi (mislim da su se tako pre zvale - moja prijateljica ih je koristila pre par godina) ali mi je ona dala PrimilutNor upravo da mi zaustavi krvarenje kako bi od prve sledece menstruacije sve bilo u redu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 8:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
najlepse ti hvala na brzom odgovoru,mene je samo zbunilo,a mozda sam ocekivala cudo,sto mi je tako bolna i obilna a pila sam primolut da bi mi bilo bolje a ne gore.Sada ne znam sta da ocekujem od sledece,ali da ne panicim i da ne pricam unapred najbolje da sacekam.U svakom slucaju,iako znam da je svaki organizam prica za sebe,znaci da cujes jos necije iskustvo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 12, 2007 11:39 pm
Postovi: 27
Martat, menstruacija mi je bila jako obilna prva dva dana, a onda se znatno smanjila ali je i dalje imam, danas mi je četvrti dan. Inače, praćena mi je jako velikim bolovima u leđima, stomaku a imam i glavobolju. U petak, sam popila brufen, a danas pokušavam da nepopijem ništa. Ne znam koliko će trajati jer mi je ovo prvi put da koristim Primoult-Nor, takođe ne znam ni šta da očekujem od sledeće menstruacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 7:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Da li je neko vaj lek koristio da sanira premenstrualno krvarenje i kakva su iskustva? Meni je moja dr. danas prepisala ovaj lek kako bih sanirala ova krvarenja koja traju od 2 do pet dana pred mecu i tako vec 5 maseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 9:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 8:35 pm
Postovi: 88
Ja sam upravo popila moju dozu primolut nora za danas. I picu jos sutra ujuto i uvece i onda cekam. Imala sam premenstrualna krvarenja ponekad 4 dana ranije a nekad i 10 dana ranije. Nisam vise znala koji mi je prvi dan ciklusa....Krvarenja su bila prvi dan rozikasta da bi se kasnije pretvorila u boju bele kafe a onda boju cokolade i nakon toga bih pocelo pravo menstrualno krvarenje. To mi se dogadjalo godinu dana i onda su mi prepisali primolut nor 3 uzastopna ciklusa od 16 do 26 dana. I regulisao mi se ciklus. Ali cim sam prestala da ih pijem, ponovo se problem vratio. Sada ih pijem zbog poremecenih odnosa hormona jer sam imala cistu, a uz to pokusavamo da dobijemo bebu pa imam stimulisane ovulacije. Moj savet ti je da pitas doktorku da odradis hormonski status jer je kod mene to bio uzrok. Pa ces videti u cemu je problem. Naravno svaki organizam je drugaciji i mozda ce tebi terapija pomoci na duze vreme, meni je bilo po sistemu drzi vodu dok majstori odu. Pozdrav. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 03, 2008 11:06 pm
Postovi: 14
ja sam ranije pila primolut nor i nisam imala neke posljedice, niti promjene raspolozenja, niti debljanje, samo sto bar u mom slucaju nije bas pomagao dugotrajno samo pred taj odredjeni ciklus.

pozdravcic :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 11:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Meni su ta premestrualna krvarenja non stop boje cokolade, reci mi da li si ti to uopste uspela da rseis i kako ako jesi.
Punoz pozzzz i zelim ti sto pre bebaca jednog malog slatkog


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 11:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Sama i ti si imala ta glupa krvarenja ili si pila zbog neceg drugog


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: