Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Iskustva sa porodjaja u Srbiji i inostranstvu, novi sajt
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 11:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Ideja autorke je bila da javno ukaze na propuste u nasim porodilistima, pa je pocela da skuplja iskustva zena koje su se poradjale u Srbiji i drugim zemljama.

http://www.majkahrabrost.com/

Posto sajt jos uvek nije sasvim proradio, za sada ne mozete da posaljete svoje price preko njega, ali mozete preko bloga autorke na b92

http://blog.b92.net/blog/7485/Krugolina%20Borup/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 12:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Ovaj blog pa posle toga i sajt treba da procita svaka osoba koja zivi u Srbiji, a i vi oni koji imaju nekoga u Srbiji ili su nekada ziveli u njoj.....I ne bavi se autorka samo porodilistima i lekarima, ona samo o njima pise, ali se situacija apsolutno reperkutuje na sve ostale sfere naseg drustva!
Samo napred!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 2:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
odlican blog!svaka cast autorki!donka,hvala sto ste nam skrenuli paznju na ovaj blog a samim tim i na sajt!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 3:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Bilo bi dobro kada bi to procitali i lekari i osoblje bolnica (pogotovo kako to izgleda u inostranstvu), pa da se malo ugledaju na to. Mozda bi malo humaniji odnos prema trudnicama i porodoljima pomogao u borbi protiv bele kuge....Cim budem mogla napisacu kako je meni bilo, jer zaista mislim da sa takvim divnim lekarima i osobljem bi mogla da rodim jos 10-toro dece....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 6:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Super je ideja,i nadam se da će lekari i babice,i svo ostalo osoblje to ipak pročitati.Čitala sam neka iskustva,i kad budem imala vremena napisaću svoja.Izgleda da stvari stoje tako već godinama,i ako neko hoće da mu celo to iskustvo bude lepo,jedino da se iseli iz Srbije i porodi u nekoj drugoj zemlji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 2:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 05, 2008 4:12 am
Postovi: 40
daj boze! ali ne verujem, to je njihova rutina i niko od njih to ne dozivaljava kao jos jednu porodilju nego kao parche prljave krpe kojoj treba malo vode! uzas! a ovakvih sajtova sve vise teba da bude....i akcija na tv umesto prepucavanja politicara i drugih nebitnih stvari! ljudima se treba predociti neke stvari! ja jedva cekam benu ali kad ovo citam...razmisljam se! ova zemlja ovi ljudi i okruzenja u koja ubacujem to nevino stvorenje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 5:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Drago mi je sto cete poslati svoje price, sto vise to bolje!

Sajt sada u potpunosti funkcionise, mozete slati price preko njega. Nadam se da ce biti sve poseceniji i poznatiji sto vreme vise odmice, pa ko zna, mozda za njega cuju i ljudi koji mogu nesto da promene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 2:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 10:58 pm
Postovi: 24
Lokacija: NS
Zjuuu strasnih li tekstova!!

Moja sestra se poradjala bezmalo 2 dana u zestokim bolovima i pored toga sto su je namucili ona im i dalje ne zamera. Moji su povukli mnoge veze i poznanstva, ali to nije mnogo pomoglo sem apartmanskog smestaja, dok se stalno bojala za dete. Posto je na posletku IPAK utvrdjeno da mora carskim rezom, mleko nije dobila u prva 2 dana, a kada ga je napokon dobila babica se izderala na nju "Ako je ti ne nahranis sama, ja je sigurno necu posle dohranjivati!" :evil:
Takodje su i ukljucili klime dok su se bebe kupale, pa su se sve do jedne prehladile.

Meni muz stalno govori da pobegnemo iz ove trule drzave, pogotovu ako planiram da se u skorije vreme porodim, njega plase nasa porodilista i strucnost i obzirnost nasih lekara, a ja sve sucem junacke brke i mislim nije to nista tako strasno. Sada vidim da jeste strasno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 10:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 12:06 am
Postovi: 101
Da ne znam da je istinito i da moze jos gore, ne bih verovala! Ovako , ovo treba natrljati na nos onom nadobudnom ministru koji prezive sve moguce izbore i promene vlada, a i rukovodiocima u porodilistima, cini mi se ipak najvise onima u nasem "cuvenom" NF-u. Sve je divno ako ste Ceca i Jeca, babice vas obozavaju kako ste fini i sa svima ljubazni, naravno, bas bih volela da vidim te likove koji se sa tim Cecama, Jecama ponasaju kao prema drugim pacijentkinjama. Onda bi sigurno i one bile "strashno" ljubazne. Nego, imaju takve "ledja" od kojih bi ovom nasem "divnom" medicinskom osoblju mogla da zafali ne dlaka sa glave , nego cela glava, pa paze sta rade. I sta reci? To su oni isti likovi koji su uvereni da su najveci pravoslavci/Srbi/patriote/strucnjaci ako dan posle krsne slave u nekoj od kancelarija krkaju pecenje i kolace i zalivaju dobijenim picencima, a potom jure u jos neku privatnu kliniku gde uveravaju pacijente da su na pravom mestu , u pravim rukama, sve ce se to srediti (mada od mnogo cega pacijent i ne pati, ali njima je vecito sve sumnjivo i uvek treba jos neka analiza koju oni najcesce ne znaju ni da protumace...).
Jedino me ponekad tesi sto pravda ima cudne puteve ispoljavanja.
O tome bi trebalo oni da misle. Ako im je organ za to ikad radio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 11:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
To me podsetilo na ovu temu

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... &view=next

Ako si Ceca i Jeca, nema problema da se porodis kako ti hoces, moze carski rez i ako je beba u normalnom polozaju, a kamoli ako nije, a obicne smrtnice moraju da strepe sta ce biti sa njihovim bebama jer su karlicno postavljene a carski "ne moze" da se zakaze unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 12:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
donka je napisao:
Sajt sada u potpunosti funkcionise, mozete slati price preko njega. Nadam se da ce biti sve poseceniji i poznatiji sto vreme vise odmice, pa ko zna, mozda za njega cuju i ljudi koji mogu nesto da promene.


I brze nego sto sam mislila! Autorka sajta je pozvana na razgovor sa ministrom zdravlja :D

http://blog.b92.net/text/5251/Vest/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 10:09 pm
Postovi: 23
Svida mi se tema sajta ali mi se najvise svidelo sta je Dundica napisala.Da se ne ponavljam kod nas nece biti velikog pomaka ni u ophodenju lekar-pacijent ni pacijent-lekar jos dosta vremena.Ali nemojte da mislite da je preko sve tako sjajno NIJE.Sve mi se vise cini da kada odete u porodiliste ili na neki pregled na vas gledaju kao potencijalnu "musteriju" a ne kao pacijenta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 11:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Odlična stvar! Posetila sam sajt i poslala svoju priču. Neverovatno koliko kostur priče ostaje isti: sve se vrti oko nadrndanih babica i slomljenih prozora!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 11:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 3:52 pm
Postovi: 98
Svaka cast, pozdravljam ovako nesto, ja sam imala predivno iskustvo , naravno van Srbije i upravo idem da posaljem svoju pricu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: porodjaj
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 9:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
JA SAM SE PORODILA PRE 5 MESECI U GRADSKOJ BOLNICI U BEOGRADU.SAM PORODJAJ MI JE BIO TEZAK, ALI NAJTEZE OD SVEGA MI JE PALO UZASNO PONASANJE BABICA I BEZOBRAZLUK.SVOJU PRICU SAM POSLALA NA SAJT MAJKA HRABROST, TAJ KORAK APSLOUTNO PODRZAVAM, ALI NE ZNAM KOLIKO DA BUDEM OPTIMISTA PO TOM PITANJU.IMAM UTISAK DA NIKOGA NIJE BRIGA ZA TRUDNICE, PORODILJE, MA JEDNOSTAVNO ZA NOVI ZIVOT U SRBIJI.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: