Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 2:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
donka je napisao:


GROZNO!!!!!!!!!!!!

KOd mene je bilo sasvim ok nisam nista platila ali moram priznati da je bio ginekolog koji je prijatelj mog muza i predpostavljam da se pobrinu da bude sve uredu.

Nezanm verovatno bi i ja imala neku horor pricu da podelim sa vama da nije bilo tako. SAosecam se sa vama i nadam se da ce te to traumaticno iskustvo ipak preboleti i da vam se to nece vise desavati!!!!!!!!!!11 :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 3:43 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 11:56 pm
Postovi: 67
Da li je nekom poznato da u Vrscu vec par godina funcionise jedno privatno porodiliste???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa porodjaja u Srbiji i inostranstvu, novi sajt
PostPoslato: Pon Avg 15, 2011 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2011 8:01 am
Postovi: 7
Cula sam da su neke price lazne...msm hvalili sami sebe...ne znam da li se te price uopste proveravaju na sajtu majka hrabrosti....
Zadovoljna sam kbc zemunu...nedostataka ima ali za to je kriv neko drugi a ne osoblje koje se tu nalazi...
pa evo ispricacu vam istinu pa ako zelite verujte mi...
-kada sam se poradjala karlicno prirodno(jer sam ja tako zelela uzasno se plasim nozeva,skalpera i ostrih predmeta i nocima sam sanjala cr) nisam smela da se napinjem,rec nisam pustila i veoma sam ponosna na sebe ali najveca je sreca sto mi je dete zivo i zdravo dok je doktor koji je poradjao zenu(savrseno normalan i prirodan porodjaj) pored mene bukvalno molio i preklinjao da se napne...rekoh u sebi dodji sestro da se menjamo...zena hladno nije htela da joj dete izadje vec je i nekako skupila noge....naravno posle se zalila muzu ali ne znam da li je ovaj citao bukvicu lekaru...zena je u nekoj svojoj prici htela je samo prirodno ali da je ne boli ali nju je jadnu bolelo(ja je nesto nisam cula da jauce)
-setkam se posle porodjaja da krenem da krvarim jedna gospodja onako sveze porodjena vuce za sobom neko trudno dete...babica je moli gospodjo vratite se onesvesticete se a i povredice se ta trudnica ne moze da vas drzi a mi imamo punu salu porodilja ne mogu vas pratiti(msm zena je bila potpuno iskrena bila je luda kuca) a ne ne ne necu ja babice da mi stavljate onaj kateter sad cu ja da zavrsim...na to je babica pita a sta cete ako padnete i udarite glavom....gospodja odgovara pa ja cu da zovem muza da vas sve prebije...sta je bilo ne znam nisam mogla da cekam...
Eto ja sam htela isto da ustanem posle porodjaja pa sam se onesvestila i sta mi je falilo sto su mi jednom stavili kateter?!
Prvoj je doktor kriv zasto je boli a drugoj babica zasto oseca nesvesticu...
Vecina trudnica i porodilja je bila primer bezobraznih i razmazenih zena....haosssss
Evo ja imam ideju zasto ne napravi neko sajt gde lekari,sestre i ostali gde ce stavljati ovakve bisere!!!Ko njih stiti od ovakvih ....
Da vi samo znate kako su nekim babicama ruke?Sve u modricama!!!

Nas maze i paze 40 nedelja a neke i duze...sve nam je pruzeno...i kada shvatimo da smo rodili dete i da uopste nismo mi vise bitni nego dete njegove potrebe i zelje i da porodjaj mora da boli,da nam se telo promenilo a hormoni samo rade,umorne i iscrpljene itd ceo svet nam je kriv...
Ja ne znam da li ti ljudi moraju da trpe uvrede i batine od strane pacijenata?!
Zene vriste,cupaju,udaraju,biju,lome ti ljudi su tu da im pomognu i pomazu im da se ne lazemo niko nije bio uskracen za medicinsku pomoc!!!!A one kada se sve zavrsi zale se muzu koji hoce sve da ih pobije i nekom tamo sajtu i ko je kriv-medicinsko osoblje!!!A one su sve jadne imale strasne bolove i nenormalne porodjaje...ma samo sto decu nisu izvadile same....
Pa moja komsinica ima samo jedno dete...kaze da je bolelo nenormalno i da je bila u agoniji a doktora je sutnula u glavu...to se redje spominje vise se spominje agonija....
Samo da napomenem da verujem nekim zenama da su prezivele nesto strasno ili neku neodgovornost nekog lekara(nisu svi zlatni kao moj :D )
Ali ipak mi zivimo u ovakvoj zemlji-male plate,losi uslovi i manjak osoblja!!!!
A ako neka hoce 24h svog lekara i babicu neka ode kao neke nase poznate licnosti u inostranstvo pa neka plati sumu od 5 cifri.... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa porodjaja u Srbiji i inostranstvu, novi sajt
PostPoslato: Uto Avg 30, 2011 5:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
milicama je napisao:
Cula sam da su neke price lazne...msm hvalili sami sebe...ne znam da li se te price uopste proveravaju na sajtu majka hrabrosti....
Zadovoljna sam kbc zemunu...nedostataka ima ali za to je kriv neko drugi a ne osoblje koje se tu nalazi...
pa evo ispricacu vam istinu pa ako zelite verujte mi...
-kada sam se poradjala karlicno prirodno(jer sam ja tako zelela uzasno se plasim nozeva,skalpera i ostrih predmeta i nocima sam sanjala cr) nisam smela da se napinjem,rec nisam pustila i veoma sam ponosna na sebe ali najveca je sreca sto mi je dete zivo i zdravo dok je doktor koji je poradjao zenu(savrseno normalan i prirodan porodjaj) pored mene bukvalno molio i preklinjao da se napne...rekoh u sebi dodji sestro da se menjamo...zena hladno nije htela da joj dete izadje vec je i nekako skupila noge....naravno posle se zalila muzu ali ne znam da li je ovaj citao bukvicu lekaru...zena je u nekoj svojoj prici htela je samo prirodno ali da je ne boli ali nju je jadnu bolelo(ja je nesto nisam cula da jauce)
-setkam se posle porodjaja da krenem da krvarim jedna gospodja onako sveze porodjena vuce za sobom neko trudno dete...babica je moli gospodjo vratite se onesvesticete se a i povredice se ta trudnica ne moze da vas drzi a mi imamo punu salu porodilja ne mogu vas pratiti(msm zena je bila potpuno iskrena bila je luda kuca) a ne ne ne necu ja babice da mi stavljate onaj kateter sad cu ja da zavrsim...na to je babica pita a sta cete ako padnete i udarite glavom....gospodja odgovara pa ja cu da zovem muza da vas sve prebije...sta je bilo ne znam nisam mogla da cekam...
Eto ja sam htela isto da ustanem posle porodjaja pa sam se onesvestila i sta mi je falilo sto su mi jednom stavili kateter?!
Prvoj je doktor kriv zasto je boli a drugoj babica zasto oseca nesvesticu...
Vecina trudnica i porodilja je bila primer bezobraznih i razmazenih zena....haosssss
Evo ja imam ideju zasto ne napravi neko sajt gde lekari,sestre i ostali gde ce stavljati ovakve bisere!!!Ko njih stiti od ovakvih ....
Da vi samo znate kako su nekim babicama ruke?Sve u modricama!!!

Nas maze i paze 40 nedelja a neke i duze...sve nam je pruzeno...i kada shvatimo da smo rodili dete i da uopste nismo mi vise bitni nego dete njegove potrebe i zelje i da porodjaj mora da boli,da nam se telo promenilo a hormoni samo rade,umorne i iscrpljene itd ceo svet nam je kriv...
Ja ne znam da li ti ljudi moraju da trpe uvrede i batine od strane pacijenata?!
Zene vriste,cupaju,udaraju,biju,lome ti ljudi su tu da im pomognu i pomazu im da se ne lazemo niko nije bio uskracen za medicinsku pomoc!!!!A one kada se sve zavrsi zale se muzu koji hoce sve da ih pobije i nekom tamo sajtu i ko je kriv-medicinsko osoblje!!!A one su sve jadne imale strasne bolove i nenormalne porodjaje...ma samo sto decu nisu izvadile same....
Pa moja komsinica ima samo jedno dete...kaze da je bolelo nenormalno i da je bila u agoniji a doktora je sutnula u glavu...to se redje spominje vise se spominje agonija....
Samo da napomenem da verujem nekim zenama da su prezivele nesto strasno ili neku neodgovornost nekog lekara(nisu svi zlatni kao moj :D )
Ali ipak mi zivimo u ovakvoj zemlji-male plate,losi uslovi i manjak osoblja!!!!
A ako neka hoce 24h svog lekara i babicu neka ode kao neke nase poznate licnosti u inostranstvo pa neka plati sumu od 5 cifri.... :wink:


Ja nisam smela da se oglasim, jer sam mislila da sa mnom nešto nije u redu. Porodila sam se 2007 god u ozlagašenom Požarevačkom porodilištu, planiran i jedino moguć carski rez - mislim da su babice više patile zbog mene nego ja zbog njih. ABSOLUTNO NIŠTA NIKOME NIJE PLAĆENO NITI POKLONJENO. A mislila sam da će da bude katastrofa: kad zdrave žene sa punom podrškom prolazile tako loše, kako ću ja kilavi invalid; i onda ukapiram da sam slušala priče razmaženih porodilja. Mislim, nisu sve bile sjajne, ali i one "problematične" bile su podnošljive - ipak je to državna bolnica a ne hotel sa 5 zvezdica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa porodjaja u Srbiji i inostranstvu, novi sajt
PostPoslato: Pon Apr 09, 2012 1:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2012 11:05 am
Postovi: 20
E najzad malo i o toj "drugoj strani medalje". Nažalost o ovoj temi se JAKO MALO GOVORI. Možda nisu sve porodilje razmažene, ali DOSTA njih je u fazonu da neće ništa da ih boli, a svaka će vam majka ili baka reći "DA, porodjaj BOLI"... to što ste platile par puta neki privatan pregled kod ginekologa ne znači NIŠTA. Porodila sam se dva puta u u Bgd - čitala sam u okviru ove teme i neka kukanja porodilja, ali moram reći da nemam na šta da se požalim. Nisam imala nikakvu vezu, ušla sam u porodilište kada sam osetila bolove, i išla potpuno redovnim putem, nikome nisam dala ni 100g čokolade, ni dinar, ni kafu... ništa. Da li je bolelo? JESTE. Da li je prošlo? ODMAH - sve zaboravite one sekunde kada dotaknete svoju bebicu.

Drage mame, bez previše drame - nećete se poradjati svake godine a 1 ili 2 porodjaja mogu i da bole, to prodje. Najvažnije je da ste u bolnici/klinici/porodilištu, da što normalnije KOMUNICIRATE sa osobljem kako bi VAŠ porodjaj prošao što lakše po bebu i vas. Oni su tu da nam pomognu. Ne zaboravite!!! A nesrećnih slučajeva ima u svakom poslu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa porodjaja u Srbiji i inostranstvu, novi sajt
PostPoslato: Sre Jul 04, 2012 7:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Potpisujem prethodne postove!
Ja sam se porodjaja plasila, jer sam slusala izgleda savete i price razmazenih zena. Tri puta su me vracali iz pretporodjajne sobe, jer indukcija nije delovala na mog malisu. Konacno, je moj doktor resio da me porodi jedan dan posle termina, jer je ctg bio sve losiji, i bebi je bilo vreme da izadje napolje. U sali me je prozvao Djekna, i upoznala sam celokupno osoblje, vec sam pocela da im pratim smene, i da racunam koja babica dolazi na sledecu smenu :)
Cim je doktor probusio vodenjak, krenulo je. Osetila sam nenormalan bol, ali sam konstatovala "Ok, pocelo je". Disala sam po secanju iz skolice za trudnice. Kada sam rekla babici, imam osecaj kao da mi se kaki, ona je rekla "Pa, rano je jos, daj da vidim. Oho, evo ga, ajmo mi u porodjajnu salu". Oko mene doktor, tri babice i stazista, svi navijaju, a ja slusam uputstva kada da se napinjem, a kada da "prodisem" napon. I, eto ga ubrzo. Moj Mihajlo je posle sat i po, dosao na svet :)
Bila sam presrecna, i iskreno, mislila sam da ce boleti vise. Tri dana sam slusala zapomaganje porodilja, i zaista su me nervirale. Trosile su energiju na kuknjavu.
A mozda je samo stvar u pragu bola, ne znam, ali, ja sam zadovoljna osobljem suboticke bolnice, babice su profesionalne, i samo traze da se slusaju uputstva. Imala sam poverenja u njih, znam da znaju zene sta rade.
I opet bih se porodila prirodno, bez epidurala, u istoj toj bolnici!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa porodjaja u Srbiji i inostranstvu, novi sajt
PostPoslato: Uto Avg 07, 2012 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 07, 2012 10:40 am
Postovi: 2
Industry weblog article You are welcome for the #1 source for dependable Jerseys. Our website is generally a prominent globally sporting gatherings * SPAM * nhl jerseys company to acquire wholesaler, store or funs. provide you with dependable nfl jerseys wholesale, Gambling jerseys, bargain mlb authentic nfl jerseys, ncaa tops at substantial-quality and decent rate. Get began your company sourcing right here presently moreover to useful information world-class services and quickly distribution.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa porodjaja u Srbiji i inostranstvu, novi sajt
PostPoslato: Pet Sep 07, 2012 3:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 4:08 pm
Postovi: 266
Zivim u Gradu -Novi Sad- GDE JE NA ZALOST Zakazala opsta HUMANOST i LJUDSKA STRANA Medicinskog osoblja.Izuzetno sam OGORCENA!!
NEOPRAVDAVAM NICIM,NITI PODRZAVAM ovakav NEHUMANI nastup,niti pristup,kao ni ophodjenje prema buducim majkama-porodiljama.Smatram da bi svaka porodilja trebala imati LJUDSKU,i humanu stranu prilikom svakog svog porodjaja-bilo da ima jedno,dvoje ili vise dece.Bas zato STO SE BEBA NE RADJA SVAKI DAN!Svaka majka prodje bezbroj razno-raznih pregleda,i brine se,i maksimalno trudi da joj trudnoca prodje normalno.Jedva ceka da donese bebu svojoj kuci..
Smatram da SVAKA BUDUCA MAJKA treba DA DONESE PRIJATNO ZIVOTNO ISKUSTVO iz PORODILISTA zajeno SA SVOJOM ZDRAVOM BEBICOM .Razgovarati o SAVESTI-ili NESAVESTI Medicinskog osoblja u porodilistima,je izlisna stvar,sve dok isto to MEDICINSKO OSOBLJE ne zeli,ili nece da MENJA svoj stav,ponasanje.,a isto to mislim i na Vlast u ovoj zemlji. DA LI Svaka porodilja treba DODATNO DA BUDE opterecena prilikom odlaska u Porodiliste HOCE LI JOJ "ZAPASTI" normalan Lekarski tim prilikom njenog porodjaja,ili ce je "Strefiti" ona Druga Ekipa- i ta joj Lekarski tim ostane u secanju kao NOCNA mora.jako ruzna slika!!.Hvala BOGU imala sam srecu da pre dosta godina rodim DVA DIVNA SINA,i da se " potrefi" u oba porodjaja Normalan,ljudski lekarsko-medicinski tim.Zalosno je sto se danas sve VRTI OKO NOVCA,pa cak i kod Lekara,a Cinjenica DA NAS NEMA bas Mnogo "Bogatih"!
SVE NAJLEPSE BUDUCIM MAMAMA i NJIHOVIM BEBICAMA!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa porodjaja u Srbiji i inostranstvu, novi sajt
PostPoslato: Pet Sep 07, 2012 4:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 4:08 pm
Postovi: 266
Posto su moji sinovi vec prilicno odrasli,u toku njihovog odrastanja-kao samohrana majka-imala sam bezbroj situacija gde sam morala njihove zdravstvene probleme "resavati" Novcanim placanjima kod Privatnih Lekara,specijalista,koji su tom prilikom imali sasvim "drugaciji " pristup...sto me je dodatno jako Iritiralo,ali kad je zdravlje vaseg deteta u pitanju,onda nemate drugi izlaz...Zalosno je o tome svemu pricati,jer ispada ako imate Novca onda ste vecinu problema "resili".A ako nemate para....Nije ni cudo sto imamo Belu Kugu, i sto se sve manje beba radja, i sto nam mladi,pametni ljudi,odlaze u "Beli svet",da bi bolje ziveli i oni i njihova deca.Trudite se kao roditelj da vasa deca budu koristan clan ove zajednice,da budu dobri djaci.,dobri ljudi.Pa kad pozavrse skole,Nemogu da Nadju posao.,i zive Vasa deca(kao sto moji sinovi sada zive) od moje penzije..Dobro sam zapamtila reci jedne pesme iz filma "Kabare":"NOVAC VRTI SVET,A JA SAM SIROMASAN".
GDE PODVUCI CRTU??!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa porodjaja u Srbiji i inostranstvu, novi sajt
PostPoslato: Sre Okt 17, 2012 9:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 5:00 pm
Postovi: 28
Porodila sam se u N,F.Krenula sam da se poradjamm prirodnim putem uz epidural! Epidur.anesteziju mi je dao jedan veoma neljubazan anesteziolog!On je na mene vikao, udarao u ledja vicuci ispravi se!Pritom je pricao, sav besan, babici dok me je boo kako im je sefica zabranila da dolaze van svog radnog vremena!Ma goreg coveka nisam upoznala u zivotu, i to bas u trenutku kada se poradjam! Anestezija na levoj strani mi nije ni delovala!Imala sam ogromne bolove na toj strani!Poradjala sam se nocu i niko od babica nije smeo da ga budi da mi da novu dozu zbog mojih bolova!Ama uzasno iskustvo!Taj doktor je sitan, mrsav plav, procelav!Mislim da je Krajinovic! Na kraju posle 12. sati mucenja jer nisam imala ni jedan napon porodila sam se carskim rezom!Dok sam se poradjala nije se pojavio ni jedan ginekolog,spavali su, samo su povremeno babice dolazile! Bila sam skoro sve vreme sama na stolu sa bolovima uz epidural i bez napona! Hvala bogu carski je protekao ok i moja bebica je super!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa porodjaja u Srbiji i inostranstvu, novi sajt
PostPoslato: Pet Nov 02, 2012 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 1:28 am
Postovi: 27
Lokacija: Novi Sad
Ja imam jedno pitanje i tice se zena koje su se u skorije vreme poradjale u novosadskoj Betaniji carskim rezom.

Da li je istina da se sad carski rez radi svim zenama cije su bebe procenjene na preko 3.800g i da li se sada dobija po izboru (cak i kada ne postoji indikacija),u dogovoru sa izabranim ginekologom?

Treba da se porodim za mesec dana pa bi mi svaka pouzdana informacija na ovu temu znacila.Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa porodjaja u Srbiji i inostranstvu, novi sajt
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 2:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 07, 2013 1:36 am
Postovi: 4
Dobro vece.
Danas sam preuzela nalazi u NS. I ne razumem. Pise meni u nalazu AMH "U razblazenju 1:2 - 15.4" (dobijena vrednost u ng/ml). Sta to uopste znaci?
(Pise da za moje godine referentne vrednosti su 0.19-9.13ng/ml).
Ako neko moze da meni objasti kako taj broj da prevedem? Koliko to izlaze?
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa porodjaja u Srbiji i inostranstvu, novi sajt
PostPoslato: Pon Sep 14, 2015 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2015 7:05 pm
Postovi: 21
Hvala na informacijama. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: